Republika Turska

Post Reply
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#18351 Re: Republika Turska

Post by Fudo387 »

Kikibombona wrote:Daj mi samo jedan primjer da je neki blento digao pola kvarta u Istanbulu.
Neda mi se, imas more slucajeva i izvjestaja, googlaj.
Kikibombona wrote:Kurdi se nikad nisu plasili Turaka. Sada imaju medjunarodno podrsku i stotine hiljada ljudi pod oruzjem, logistike za ko zna koliko. Imaju medjunarodnu podrsku.
Da.
O kakvoj se podrsci radi moglo se vidjeti kad su oni ludaci iz Erdoganovog obezbjedjena posutali likove u sred Amerike.
Oni ih gaze, americki drotovi se cesu po jajima.
Toliko o znacaju i medjunarodnoj podrsci.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18352 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Fudo387 wrote:
Kikibombona wrote:Daj mi samo jedan primjer da je neki blento digao pola kvarta u Istanbulu.
Neda mi se, imas more slucajeva i izvjestaja, googlaj.
Kikibombona wrote:Kurdi se nikad nisu plasili Turaka. Sada imaju medjunarodno podrsku i stotine hiljada ljudi pod oruzjem, logistike za ko zna koliko. Imaju medjunarodnu podrsku.
Da.
O kakvoj se podrsci radi moglo se vidjeti kad su oni ludaci iz Erdoganovog obezbjedjena posutali likove u sred Amerike.
Oni ih gaze, americki drotovi se cesu po jajima.
Toliko o znacaju i medjunarodnoj podrsci.
Nema takvih slucajeva. PKK ne napada civilne ciljeve. I ako pogine neki civil usljed napada, u 90% slucajeva se radi u etnickom Kurdu, jer napade u 99% slucajeva izvode u kurdskim gradovima. Ti da znas ista o PKK znao bi da su oni jedina kurdska stranka (plus sestrinske stranke) koja se protivi nezavisnosti Kurdistana. Kurdski nacionalisti PKK tretiraju kao izdajnike. Znao bi isto tako da u redovima PKK ima nekolicina etnickih Turaka. PKK se ostro protivi bilo kakvom sovinizmu usmjerenom na turski narod. PKK se ostro protivi napadima na turske civile, na bilo kakvu osvetu nad neduznim ljudima, sto doprinosi tome da takvih zlocina skoro pa nema nikako.

Ja smatram da su PKK teroristi i idioti i da je njihova politika stetna za kurdski narod. Da se odmah razumijemo. PKK se zajedno sa Turskom, Iranom, Irakom i Sirijom protivi nezavisnosti Kurdistana u Iraku. Eto o kakvim ss budalama radi.

..........

Jebo policajce. Americka politika i mediji bruje o tome bez prestanka. Gradonacelnica Vosingtona je ostro osudila divljacki napad. Americki sudovi su podigli optuznici protiv Erdoganovog obezbjedjenja.

Njemacka je istim tim monstrumima zabranila ulazak u Njemacku...

Erdogan's bodyguards 'not welcome in Germany' after DC brawl

https://www.google.ba/amp/s/amp.cnn.com ... index.html

Moze li veci diplomaski samar? Ocekuj slicne poteze od drugih evropskih sila.

Turska nema nijednog iskrenog saveznika osima Bakira, te donekle Alijeva i al-Tanija.

A da su nikakva sila pokazala je Sirija.

U Iraku su se isto kurcili, porucili da ce sudjelovati u operaciji na Mosul, da bi im Bagdad rekao da ce biti legitimna vojna meta ako samo pokusaju. I povukli se, naravno.

Sa PKK se bore 200 godina, ne mogu im nista. Svaki dan ginu turski vojnici. Moral ocajan. Kako se osjeca turski vojnik iz Ankare kada se pentra po planinama na kojima kurdski gorstaci poznaju svaki kamen!?? Obavjestajne sluzbe ne rade nista, totalno nesposobni boriti se sa PKK koji blokira puteve i provjerava dokumente gradjanima. :lol: Na kraju su imali i vojni udar koji je jos jedan pokazatelj koliko su sjebani. Sada ce Erdogan otjerati sve iole sposobne kemalisticke oficire i postaviti svoje islamiste. Slicno je uradio Homeini nakon revolucije u Iranu, posutao sposobne, sekularisticke generale, pa postavio nove neiskuzne kadrove, samo je vazno bilo da su islamisti. Sadam skontao kakvu je glupost napravio i napao.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#18353 Re: Republika Turska

Post by Fudo387 »

Kikibombona wrote:Nema takvih slucajeva. PKK ne napada civilne ciljeve. I ako pogine neki civil usljed napada, u 90% slucajeva se radi u etnickom Kurdu
Stvarno?
http://www.independent.co.uk/news/world ... 68001.html

Kikibombona wrote:Jebo policajce
Da, ako te kad put nanese probaj nekom odbiti bubrege, budi siguran da ce to sve posmatrati i uz izvinjenje ti reci da produzis dalje. :lol:
I budali je jasno da su dobili instrukcije da se ne mijesaju.
Kikibombona wrote:Americka politika i mediji bruje o tome bez prestanka.
Ama, niko ziv to ne spominje a kamo li da bruji o tome.
Kikibombona wrote:macka je istim tim monstrumima zabranila ulazak u Njemacku...Erdogan's bodyguards 'not welcome in Germany' after DC brawl
Istina, neki dan je u Hamburgu bio sam, on i zena mu dosli bez pratnje na G-20 samit. Dovukao ih taksista Mehmed iz Visokog.
Jarane u kakvim ti nadrealnim filmovima zivis?
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#18354 Re: Republika Turska

Post by sunceKOtepsija »

Image
Predsjednikov zet AKA Prvi zet Republike i ministar energetike se na nedavnom odrzanom naftnom kongresu u Istanbulu ponovo sastao sa kolegom Yuval Steinitz-Izraelskim ministrom energetike. Istaknuta je vaaznost dobrih odnosa dvije prijateljske zemlje-te je razgovarano o modusima isporuke izraelskog plina Turskoj. Poznato je da su neki u izraelu zagovarali isporuku plina Evropi preko Kipra, ali zbog poznate situacije na Kipru kao i zelje i potrebe Turske za Izraelskim plinom ponovo je aktuelizirano pitanje izgradnje plinovoda prema Turskoj. Navodno ce do kraja godine Prvi zet Republike i ministar Energetike Turske posjetiti Izrael kako bi pokusali dogovoriti detalje.
I sam izraelski ministar izrazio je podrsku skoroj posjeti turskog kolege Izraelu, te izrazio nadanje da ce izraelski plin uskoro grijati srca i domove sirom Turske.
Da li ce Turskoj trebati izraelski ili bili ciji plin ostaje da se vidi-posebno imajuci u vidu da uskoro isticu stogodisnji ugovori kojima je turska bila ogranicena u eksplataciji svojih prirodnih resursa.
Osim toga poznata je aktuelna situacija oko Kipra gdje je Turska strana jasno dala do znanja da nece dozvoliti kradu ni eksplataciju turskog plina
Image

Istanbul-Doslo je do velikih padavina sto je dovelo do poteskoca u odvijanju saobracaja

upuceno je i upozorenje gradanima manjim od 160 cm da, radi vlastite sigurnosti, ne napustaju domove bez velike potrebe
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18355 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Fudo387 wrote:
Kikibombona wrote:Nema takvih slucajeva. PKK ne napada civilne ciljeve. I ako pogine neki civil usljed napada, u 90% slucajeva se radi u etnickom Kurdu
Stvarno?
http://www.independent.co.uk/news/world ... 68001.html

Kikibombona wrote:Jebo policajce
Da, ako te kad put nanese probaj nekom odbiti bubrege, budi siguran da ce to sve posmatrati i uz izvinjenje ti reci da produzis dalje. :lol:
I budali je jasno da su dobili instrukcije da se ne mijesaju.
Kikibombona wrote:Americka politika i mediji bruje o tome bez prestanka.
Ama, niko ziv to ne spominje a kamo li da bruji o tome.
Kikibombona wrote:macka je istim tim monstrumima zabranila ulazak u Njemacku...Erdogan's bodyguards 'not welcome in Germany' after DC brawl
Istina, neki dan je u Hamburgu bio sam, on i zena mu dosli bez pratnje na G-20 samit. Dovukao ih taksista Mehmed iz Visokog.
Jarane u kakvim ti nadrealnim filmovima zivis?
Taj napad je izveo TAK (Sokolovi slobode Kurdistana), ekstremna skupina poznata samoubilacki napadima. PKK tvrdi da nemaju nikakve veze sa njima. Da li je to tacno ili ne, stvarno ne znam. Ovaj napad je bio usmjeren na policiju. Stradali su civili koji su se nasli na krivom mjestu u krivo vrijeme.

Gnusan teroristicki cin bez ikakve dileme, za svaku osudu, ali civili nisu bili cilj napadaca, vec policija. TAK teroristi su izveli veliki broj napada i svaki put su ciljali vojsku, policiju ili eventualno politicke zvanicnike/sudije, nikada civile.

........

Prije ce biti da su policajci bili zateceni desavanjima. Par Erdoganovih tjelohranitelja je dobilo preko ledja od policije. Jednostavno, lose odradjen posao, nisu ocekivali nerede, jer se okupila mala grupica kurdskih demonstranata, koju su cinili uglavnom stariji ljudi i zene. Ko je mogao ocekivati da ce obezbjedjenje napasti mirne demonstrante?

........


https://www.google.ba/search?site=&sour ... AjUKJoAexY

https://www.google.ba/search?ei=3T1uWYW ... hxPcuLWSQI

Destine clanaka obajvljenih od strane svih vodecih zapadnih medija, narocito americkih... javnost je o tome danima brujala...

Gradonacelnica Vosingtona je ostro osudila divljacki napad, kao i mnogi drugi istaknuti duznosnici...

Protiv 12 clanova obezbjedjenja pokrenuta je tuzba.

..........

Ti fakat ignorises cinjenice. O tome su bolan pisali svi vodeci mediji. Ti imas neko svoje misljenje i ono sto tvoj mozak ne moze prihvatiti za tebe nije istina.

Zabrana vazi za obezbjedjenje koje je sudjelovalo u vosingtonskom incidentu. Erdogan je morao naci nove ljude da ga prate. Diplomatski samar.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#18356 Re: Republika Turska

Post by Fudo387 »

Kikibombona wrote:Taj napad je izveo TAK (Sokolovi slobode Kurdistana), ekstremna skupina poznata samoubilacki napadima. PKK tvrdi da nemaju nikakve veze sa njima. Da li je to tacno ili ne, stvarno ne znam. Ovaj napad je bio usmjeren na policiju. Stradali su civili koji su se nasli na krivom mjestu u krivo vrijeme. Gnusan teroristicki cin bez ikakve dileme, za svaku osudu, ali civili nisu bili cilj napadaca, vec policija. TAK teroristi su izveli veliki broj napada i svaki put su ciljali vojsku, policiju ili eventualno politicke zvanicnike/sudije, nikada civile.
Ja jebo te, oni su ganjali muriju, ko je kriv civilima sto su se tada zadesili na ulici.
Mislim, sta koju pm imaju hodati ulicama kad su ta mjesta rezervisana samo za policajce.
Je teorije bokte. :lol:

Kikibombona wrote:Prije ce biti da su policajci bili zateceni desavanjima.


Sta ga je zateklo?
Oni ga mole, zovu, on gleda na drugu stranu.
Nema ovlastenja da se mijesa. Rekli mu fino, pusti levate, nije nas problem.
Kikibombona wrote:javnost je o tome danima brujala
Rekao si bruji, ja kazem da ih niko ziv ne spominje.
Kikibombona wrote:Zabrana vazi za obezbjedjenje koje je sudjelovalo u vosingtonskom incidentu. Erdogan je morao naci nove ljude da ga prate. Diplomatski samar.
Sto, ovi novi su finiji?
Oni bi im pjesmice pjevali ako dodje do konflikta a ne rebra stemali?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18357 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Fudo387 wrote:
Kikibombona wrote:Taj napad je izveo TAK (Sokolovi slobode Kurdistana), ekstremna skupina poznata samoubilacki napadima. PKK tvrdi da nemaju nikakve veze sa njima. Da li je to tacno ili ne, stvarno ne znam. Ovaj napad je bio usmjeren na policiju. Stradali su civili koji su se nasli na krivom mjestu u krivo vrijeme. Gnusan teroristicki cin bez ikakve dileme, za svaku osudu, ali civili nisu bili cilj napadaca, vec policija. TAK teroristi su izveli veliki broj napada i svaki put su ciljali vojsku, policiju ili eventualno politicke zvanicnike/sudije, nikada civile.
Ja jebo te, oni su ganjali muriju, ko je kriv civilima sto su se tada zadesili na ulici.
Mislim, sta koju pm imaju hodati ulicama kad su ta mjesta rezervisana samo za policajce.
Je teorije bokte. :lol:

Kikibombona wrote:Prije ce biti da su policajci bili zateceni desavanjima.


Sta ga je zateklo?
Oni ga mole, zovu, on gleda na drugu stranu.
Nema ovlastenja da se mijesa. Rekli mu fino, pusti levate, nije nas problem.
Kikibombona wrote:javnost je o tome danima brujala
Rekao si bruji, ja kazem da ih niko ziv ne spominje.
Kikibombona wrote:Zabrana vazi za obezbjedjenje koje je sudjelovalo u vosingtonskom incidentu. Erdogan je morao naci nove ljude da ga prate. Diplomatski samar.
Sto, ovi novi su finiji?
Oni bi im pjesmice pjevali ako dodje do konflikta a ne rebra stemali?
Cilj su bili policajci. 30 policajaca je ubijeno i dosta ranjeno. 8 civila se zadesilo na tom mjestu i to ih je kostalo. Zlocin u svakom slucaju.

Isto tako turska armija, cijele gradove sravnila sa zemljom radi 1 000 mladih pripadnika YPS. To ti je ok? Stotine civila je izginulo. Helikopteri, tenkovi i teska artiljerija su porusili gradove.

.....

Nemam pojma kakav ti je to snimak, jedino znam da nema veze sa dogadjajem o kojem diskutujemo.

......

Postavio sam ti dva linka, bezbroj clanaka na bbc, fox, ny time, was post, was times, guardian, cnn itd itd itd. Ako je za to tebe nista, onda stvarno.

.......

Ma nema vama turkofilima nista veze. Nema veze ni to sto su Svabe naguzile Tursku i sto nikad nece dobiti bezvizni rezim. Svakako je Evropa trula, jad i bijeda, sta ce Turcima to sranje. Mogu oni sve sami, dovoljan im Bakir, Alijev i al-Thani. Amerikanci, Nijemci, Franucuzi i ostali se mogu samo sageti mocnoj Turskoj.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23295
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#18358 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

:lol:

Fudo turkofil a ja vehabija. :lol: Bio sam i turkofil. :lol: Fudo pajdo dobro dosao u klub. :thumbup: :bih:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#18359 Re: Republika Turska

Post by Fudo387 »

Kikibombona wrote:Cilj su bili policajci. 30 policajaca je ubijeno i dosta ranjeno. 8 civila se zadesilo na tom mjestu i to ih je kostalo. Zlocin u svakom slucaju.
Pisao si kako se to ne desava. Kad si dobio crno na bijelo da se ipak desava, onda je bilo, ubili su policajce i civile koji su se
slucajno tu zadesili. Kao da su i policajci legitimna meta, a kad isti likovi dobiju po frnjoki, onda ide, ajjjjj, zlikovci.
Principijelan si u pm.
Naravno, zlocin, e sad se vrati na pocetak i pokusaj objasniti zasto si napisao da likovi koji vrse teroristicke napade po turskoj to ne rade.
Vjerovatno ces sve izignorisati, postaviti sliku neke brkate heroine ogrnute cilimom i petokrakom, i nastaviti po starom.
Kikibombona wrote:Nemam pojma kakav ti je to snimak, jedino znam da nema veze sa dogadjajem o kojem diskutujemo.
Snimak na koje opet Erdoganovi medjedi lupaju i samaraju demonstrante, vidis da je to ucestala pojava, a murija ne benda.
Toliko o tome kako su Kurdi bitni medjunarodnoj zajednici.
Kikibombona wrote:Postavio sam ti dva linka, bezbroj clanaka na bbc, fox, ny time, was post, was times, guardian, cnn itd itd itd. Ako je za to tebe nista, onda stvarno.
Pa bruje li jos o tome?

Kikibombona wrote:Ma nema vama turkofilima nista veze.
Mene boli kita za Turskom, momentalno ubijam dosadu. Ti si posvadjan sa logikom, imas problema sa shvatanjem jednostavnih problema.
Ja sve gledam sa strane, procitam sta ko ima, cime raspolaze, i nametne se logican zakljucak. Kurdi su najebali.
Kod tebe je to sve nesta romanticarski, red slika, red ponjava, red marama oko vrata...life is good. Al' u qrcu. Ne fercera tako.
Kikibombona wrote:Nema veze ni to sto su Svabe naguzile Tursku i sto nikad nece dobiti bezvizni rezim.
Oba su zajebani igraci, samo lud moze povjerovati da ce jedni drugima ozbiljno nauditi. Vode se zajednickim interesom, kapital.
Braca.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18360 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Rekao sam da civili nisu meta napada. Meta je vojska ili policija. I te civilne zrtve su u 90% slucajeva Kurdi, jer se napadi u 99% slucajeva izvode u kurdskim gradovima. Treba li crtati?

Turci su pobili hiljade kurdskih civila u svojim borbama sa PKK paaaa?

.........

Ovi iz TAKa su posebne budale i ekstremisti zato sto napadaju vojne i policijske ciljeve u urbanim sredinama, pa tako pocesto bude nevinih zrtava. I to je za svake osude. Na planine pa se krsite, ko vam jebe mater.

............

Turci narocito ne vode brigu o civilima, oni sruse i pobiju sve zivo i zavrsena prica.

..........

Taj video nema nikakve veze sa dogadjajem koji komentarisemo. Ne mogu vjerovati da si toliki ignorant. Americka policija je ispendrecila par Erdoganovih tjelohranitelja na PRAVOM dogadjaju. Itekako su se umjesali, ali su bili malobrojni i lose reagovali.

Americki sud se bavi Erdoganovim tjelohraniteljima. Osudila je politika, mediji i javnost. Sta vise treba, da im bace atomsku bombu?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#18361 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

Policija je civilna.institucija, svaki napad na istu se vodi kao terorizam.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18362 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

The 51st State wrote:Policija je civilna.institucija, svaki napad na istu se vodi kao terorizam.
I napad na vojsku je terorizam.

Da li je napad PKK na tursku vojnu bazu teroristicki cin?
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#18363 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

Nije. Ali ppk ne vodi "rat" samo protiv vojske nego protiv svih institucija drzave turske, dakle teror organizacija
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#18364 Re: Republika Turska

Post by Fudo387 »

Kikibombona wrote:Taj video nema nikakve veze sa dogadjajem koji komentarisemo. Ne mogu vjerovati da si toliki ignorant. Americka policija je ispendrecila par Erdoganovih tjelohranitelja na PRAVOM dogadjaju. Itekako su se umjesali, ali su bili malobrojni i lose reagovali.
Jedini ignorant ovdje si ti, toliko si zaludjen Kurdima da si izgubio svaki oblik zdravog rasudjivanja.
Video koji sam ti postavio govori i vise nego dovoljno kako amerikanci dozivljavaju borce za kurdski cause,

Ovaj drugi o kojem bi ti pricao i kao nesta dokazao, pa evo,



...jedini koji su namarani, a kasnije i pohapseni su ovi prokurdski demonstranti.

De, meci slike sa ponjavama, to ti ipak bolje ide.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18365 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Fudo387 wrote:...
Ja iz onog videa zakljucujem da americku policiju boli kita za Erdoganovo osiguranje. Sta da je medju onim Kurdima bio neki PKK-aovac, da je izvadio utoku ili noz, pa ih pobio nekoliko? Onda bi ovdje turkofili kmecali kako su Amerikanci ovakvi i onakvi, kako su gledali sa strane kako PKK teroristi ubijaju osiguranje predsjednika drzave. To bi bio prvorazredni skandal.

Na samom pocetku video zapisa se vidi kako americki policajac pendreci jednog Erdoganovog pajdasa. Policija je evidentno zbunjena, trci okolo i djeluje kao UN. Sta bi bilo da je opet neki PKK-aovac izvadio noz ili utoku pa ih porokao!?? Opet se moze zakljuciti da Amerikance boli kita za osiguranje predsjednika Erdogana.

Ovdje je velika sreca bila sto se radilo uglavnom o starcima i zenama, da je bilo 50-ak momaka, bila bi ludnica prava. Zlocinci samo to i znaju, udariti na slabije.

Rusi im Turkmene pobise na granici sa Turskom. Turkmenski lideri pozivaju 'braco, pomagajte, istrijebise nas Rusi'. A Turci ne smiju prstom mrdnuti. I sta je bilo? Eliminisali Rusi Turkmene sa tursko-sirijske granice. U Siriji se pokazalo kolike su picke, prodali su svoje saveznike Arape i Turkmene. Rus dosao sa Sibira da ih zlostavlja na njihovoj granici.

Syrian Turkmen Call For Turkish Help
“Turkmen are waiting for the help of Turkey. They are waiting for their brothers in Turkey to pray for them. Now, we desperately need food as people are dying of starvation. We Turkmens defended our honor and we haven't let terrorists reach our area, but now, they want to terrorise us in a different way,” he said.

“This land was entrusted to our grandparents, and thus, we will defend it with our souls. We are the entrust of Ottomans and their generations. Now, Iranian Shi’ite, Lebanese Hizbullah and Russians are bombing us and want to destroy us,” added the Turkmen commander.
Sultan ti place kako se Amerika koja ti daje hljeb svrstala na stranu PKK terorista umjesto na stranu Turske! :lol: :lol: :lol: :lol:
“Now they give support to terrorist groups including Daesh, YPG, PYD. It's very clear. We have confirmed evidence, with pictures, photos and videos.”
http://www.independent.co.uk/news/world ... 97841.html

Erdogan Blasts US on Support of Syrian Kurd Fighters

https://www.voanews.com/a/erdogan-blast ... 77014.html

Erdogan: West doesn’t like Muslims, wants them dead
“They look like friends, but they want us dead, they like seeing our children die. How long will we stand that fact?” he said on Friday during an address to the Standing Committee for Economic and Commercial Cooperation of the Organization of Islamic Cooperation (COMCEC) in Istanbul.
http://www.timesofisrael.com/erdogan-we ... them-dead/

Bjezi Fudo iz Amerike, ubit ce te zapadnjaci, pazi sta sultan muslimana kaze :lol: :lol:

Idiot kmeci vec godinama, stotine anti-zapadnih izjava i optuzivanje zapada da su kao partnera izabrali kurdske teroriste umjesto Turske. Zelim mu samo da crkne od muke! :D

Za to vrijeme, slika od jucer, braca Amerikanci salju oruzje za PYD, sestrinsku stranku PKK

Image

Americki oficir sa Sahinom Cilom, usvojenim sinom lidera PKK, Abdulaha Odzalana...

Evo sta o tome kaze sultanov stranacki bilten!

Most wanted PKK terrorist seen briefing US commander in Syria’s Karachok bombed in Turkish operations

https://www.dailysabah.com/war-on-terro ... operations

Americki lider u borbi protiv ISILa, lider anti-ISIL koalicije, Brett McGurk, sa Polatom Canom, komadantom YPG i bivsim komadantom PKK! Opet sultanov AKP stranacki bilten, cuveni Dejli sabah, koji kmeci iz dana u dan radi americke saradnje sa Kurdima i odbacivanja Turske.

US special envoy meets with former PKK militants

https://www.dailysabah.com/politics/201 ... -militants

I ti se onda nesto javljas, a Turci vec godinama kukaju radi americke saradnje sa Kurdima. Bez pretjerivanja, Erdogan je imao najmanje 100 (stotinu) anti-americkih izjava zato sto su odjebali Tursku i saradjuju sa Kurdima. Pa ti vidi druze moj... I pazi se zapadnjaka, kaze sultan da jedu malu muslimansku djecu.
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#18366 Re: Republika Turska

Post by Fudo387 »

Image

Nastavi.
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18367 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Mogao si makar ovo prokomentarisati

Erdogan: West doesn’t like Muslims, wants them dead
“They look like friends, but they want us dead, they like seeing our children die. How long will we stand that fact?” he said on Friday during an address to the Standing Committee for Economic and Commercial Cooperation of the Organization of Islamic Cooperation (COMCEC) in Istanbul.
Imam u Americi i na zapadu uopste prijatelja i rodbine islamske vjeroispovjesti, pa me zanima da li je ovo tacno. Ako jeste, sunce ti jebem, da ih upozorim, da bjeze vamo. Ne bih si oprostio da sam znao, sultan upozorio, pa da im se nesto lose desi.

Kakva je situacija u Americi, kaze Redzep Tajip Erdogan da nije dobro. Amerika podrzava teroristu Gulena, podrzava kurdske teroriste, zatire casnu i postenu Tursku, mrzi muslimane i vole gledati kako umiru muslimanska djeca.

Jebes mi sve na kamaru ako bih ja zivio u takvoj drzavi. Ako je sve ovo istina, naravno.

Image

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#18368 Re: Republika Turska

Post by Fudo387 »

Kikibombona wrote:Imam u Americi i na zapadu uopste prijatelja i rodbine islamske vjeroispovjesti, pa me zanima da li je ovo tacno. Ako jeste, sunce ti jebem, da ih upozorim, da bjeze vamo.
Kurdi?
Gdje da bjeze, kod tebe u Zenicu?

Image

Jesi ti dobar?
:lol:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18369 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Fudo387 wrote:
Kikibombona wrote:Imam u Americi i na zapadu uopste prijatelja i rodbine islamske vjeroispovjesti, pa me zanima da li je ovo tacno. Ako jeste, sunce ti jebem, da ih upozorim, da bjeze vamo.
Kurdi?
Gdje da bjeze, kod tebe u Zenicu?

Image

Jesi ti dobar?
:lol:
Pa ovdje u Zenici su muslimani slobodni i niko ih ne mrzi kao sto mrze tebe u Americi, ako je vjerovati sultanu muslimana, Redzepu Tajipu Erdoganu.

A na ovoj slici je negdje i moj mali rodjak! :-D
Fudo387
Posts: 21793
Joined: 24/01/2015 19:44

#18370 Re: Republika Turska

Post by Fudo387 »

Kikibombona wrote:A na ovoj slici je negdje i moj mali rodjak!
:lol:
Danju Ragib, uvece Nagib, tako i te tvoje kurdskoturske zajebancije.
Na forumu Kurd, u zanatskom Tarkan.
Qrac lud. :D

Kol'ko je ulaz bio?
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18371 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Fudo387 wrote:
Kikibombona wrote:A na ovoj slici je negdje i moj mali rodjak!
:lol:
Danju Ragib, uvece Nagib, tako i te tvoje kurdskoturske zajebancije.
Na forumu Kurd, u zanatskom Tarkan.
Qrac lud. :D

Kol'ko je ulaz bio?
Nemam pojma. Ovo je 'turski dan djece' ili tako nesto, ne mogu se sjetiti. Ne vjerujem da se ulaz naplacivao. Uglavnom, priredba za djecu.

Pazi se ti Fudo moj, sultanova je svaka prorocanska. AKP duznosnici i simpatizeri kazu da se sultan u Kur'anu spominje. Dakle, Bog je najavio njegov dolazak na zemlju. Uzmi za ozbiljno njegove rijeci i znaj 'krscani sa tobom nikada nece biti zadovoljni dok ne prihvatis njihovu mjeru'.

Isto tako, kazu da poslanik Erdogan lijeci bolesne. Na jednom mitingu su mu donijeli zenu na nosilima. Zena je poslije porucila da se nakon Erdoganovog dodira osjeca neuporedivo bolje...

Image

Tacno me neka tuga uhvatila radi tebe. Daleko si, bespomocan. Sa jedne strane Tihi sa druge Atlanski okean. Dok sultan posalje mornaricu u spas muslimanima vec moze biti kasno. Bjezi Fudo boktejebo! :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#18372 Re: Republika Turska

Post by Rampage »

Black swan wrote:ceo se forum bre urotio protiv bošnjaka

ugrozba
Ćirilo evo ga jedan samo za tebe, prigodan :thumbup:

http://--- no links ---/vijesti/hrvatska/a ... e-1044207/

Nije da je čisti off, vjerovatno i mrski Turci imaju svojih prstiju u svemu ovome :izet:
User avatar
Sara03
Posts: 3295
Joined: 22/02/2017 03:17

#18373 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Kikibombona wrote: Isto tako, kazu da poslanik Erdogan lijeci bolesne. Na jednom mitingu su mu donijeli zenu na nosilima. Zena je poslije porucila da se nakon Erdoganovog dodira osjeca neuporedivo bolje...

Image

Tacno me neka tuga uhvatila radi tebe. Daleko si, bespomocan. Sa jedne strane Tihi sa druge Atlanski okean. Dok sultan posalje mornaricu u spas muslimanima vec moze biti kasno. Bjezi Fudo boktejebo! :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:


:run:
User avatar
@mba
Posts: 3208
Joined: 22/08/2011 12:57
Location: Çanakkale

#18374 Re: Republika Turska

Post by @mba »


Jos nisi preselio u Tursku da fizikaneris za 350e? :D

trenutno samo stan u stambolu, kansnije kuca u bodrumu! :-D
Mohamad Sissoko
Posts: 2421
Joined: 27/10/2009 22:48

#18375 Re: Republika Turska

Post by Mohamad Sissoko »

Turkish aerospace industry projects to gear up with new center
Turkish Aerospace Industries Inc. (TUSAŞ / TAI), which conducts projects on the National Combat Aircraft, Unmanned Aerial Vehicle, Space and Aircraft Structures, will set up a "solution center" in Teknopark Istanbul in order to realize the ongoing projects to the desired quality and timeframe.

TAI General Manager Temel Kotil told Anadolu Agency (AA) that the aerospace industry is a field of study that requires continuous research and development (R&D) work and high technology.

Kotil said TAI's innovation policy has been defined as "the execution of innovative and applied research activities in a way that will increase the competitiveness of the products of the company's fields of activity" and "the study of innovative and high-tech alternatives for the products whose external dependency is required to be terminated.

Turkey's technology center TAI conducts studies at the Teknopark Istanbul TAI R&D Center campus in order to ensure that the ongoing projects are carried out to the desired quality and timeframe, with priority given to the National Combat Aircraft, Unmanned Aerial Vehicle, Space and Aircraft Structures. Kotil pointed out that the center is planned to be a "solution center" for the TAI in the coming period.

Kotil stated that the R&D Center will start operating at the beginning of September on an area of 1,770 square meters in the Teknopark Istanbul campus next to Sabiha Gökçen Airport.

Kotil said that they aim to use the business potential and technological know-how of the universities in Istanbul in their original projects and that 100 engineers will be employed in the first stage at the center and that this number will be increased to 200 within a few years.

Kotil said that the recruitment process has involved interviews with graduates of engi

neering faculties at Istanbul universities following the announcement made on various human resource platforms.

"At the R&D center where candidates graduated from the Departments of Aeronautics and Space Engineering, Mechanical Engineering, Electrical Engineering, Electronics and Communication Engineering, Industrial Engineering, Control Engineering, Mechatronics Engineering and Computer Engineering will be employed, interviews will be held and bright and well-educated young people, esteemed and experienced engineers and productive researchers abroad via reverse brain drain will be brought to our company," he said.

Ambitious goals run
through technology

Having determined its technology policy as "positioning technology as a fundamental leverage for sustainable competitive advantage on a global scale," the TAI aims to increase technology density and thus added-value in all sales, including exports.

In addition to the original products developed and modernization projects conducted by the TAI, many projects are being carried out in the fields of product development, research and technology development, process innovation, organizational innovation and concept studies at the R&D centers.

Having an ambitious goal of $10 billion in turnover, the TAI is making investments in terms of growing its existing business portfolio with new projects and international cooperation, acquiring new technologies, developing its original products and increasing its competitiveness in order to achieve this goal.

The TAI conducts R&D and software activities at the ODTU Teknokent apart from the central campus in Akıncı. A team of about 250 people conduct projects in the TAI R&D buildings (Nuri Demirağ and Vecihi Hürkuş buildings), which are located in an area of approximately 4,000 square meters at ODTU Teknokent Defense Industry Research and Technology Development Sub-Region.
Post Reply