Republika Turska

Post Reply
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#18176 Re: Republika Turska

Post by aratet »

Kejn wrote:Sara, ja mislim ti si jedna od onih ljudi koji ni u jednoj sredini nisu podobni i koji su u svakom društvu manjina....što dovoljno govori o tebi, a ne u sredini u kojoj obitavaš.
To je naravno za pohvalu, jer spada medju ljude koji svoje misljenje ne formiraju na osnovu misljenja ljudi oko sebe.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#18177 Re: Republika Turska

Post by cyprus »

Kejn wrote:Sara, ja mislim ti si jedna od onih ljudi koji ni u jednoj sredini nisu podobni i koji su u svakom društvu manjina....što dovoljno govori o tebi, a ne u sredini u kojoj obitavaš.
Nadam se da se Sara neće ljutit što ulijećem, ali moram reći - u Bosni i Hercegovini i državama okruženja je moralna obaveza biti u manjini... Stvar ljudskosti, časti i obraza...
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#18178 Re: Republika Turska

Post by hhaarree »

Ne daj mi boze biti dio ove ovdje vecine u bilo kom smislu :run:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#18179 Re: Republika Turska

Post by uglavnomja »

cyprus wrote:
Kejn wrote:Sara, ja mislim ti si jedna od onih ljudi koji ni u jednoj sredini nisu podobni i koji su u svakom društvu manjina....što dovoljno govori o tebi, a ne u sredini u kojoj obitavaš.
Nadam se da se Sara neće ljutit što ulijećem, ali moram reći - u Bosni i Hercegovini i državama okruženja je moralna obaveza biti u manjini... Stvar ljudskosti, časti i obraza...
:thumbup:

i ganglija :)
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#18180 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

@aratet :thumbup:
@cyprus :thumbup:
User avatar
Ludzak
Posts: 5489
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#18181 Re: Republika Turska

Post by Ludzak »

Biti manjina u ovoj i ovakvoj državi je pohvalno.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#18182 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

Konacno da neko ovu kvazinaucnu teoriju odjebe. Liberai to forsiraju, a nikakvih dokaza nema. Samo krupnim koracima :thumbup:
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#18183 Re: Republika Turska

Post by Kikibombona »

Ludzak wrote:Biti manjina u ovoj i ovakvoj državi je pohvalno.
:thumbup: :thumbup:
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#18184 Re: Republika Turska

Post by rajv0sa »

Top listu debila predvode ovi što svode teoriju evolucije na "čojek posto od majmuna", što se sad ne pretvara. :mrgreen:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#18185 Re: Republika Turska

Post by JThomas »

turci nek' rade šta hoće, nisu mi ni rod ni pomoz' bog. ali nama je mali od skandala iz stoca bio ministar i to kulture i obrazovanja...
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#18186 Re: Republika Turska

Post by hhaarree »

rajv0sa wrote:Top listu debila predvode ovi što svode teoriju evolucije na "čojek posto od majmuna", što se sad ne pretvara. :mrgreen:
ja bi volio da mi neko od njih kaze 2-3 prosto prosirene recenice na temu po njihovom izboru: Charles Darwin - "Porijeklo Vrsta", DNK spirala, recesivni/dominantni geni, zakržljali ostaci udova npr. kod kitova. Eto nije tesko sirok izbor, osnovna skola biologija.

Ako ovaj "ministar" obrazovanja uradi gore navedeno ja pristajem da me se javno lincuje i objesi u titovoj
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#18187 Re: Republika Turska

Post by asurbanipal »

cyprus wrote:
Kejn wrote:Sara, ja mislim ti si jedna od onih ljudi koji ni u jednoj sredini nisu podobni i koji su u svakom društvu manjina....što dovoljno govori o tebi, a ne u sredini u kojoj obitavaš.
Nadam se da se Sara neće ljutit što ulijećem, ali moram reći - u Bosni i Hercegovini i državama okruženja je moralna obaveza biti u manjini... Stvar ljudskosti, časti i obraza...

+ 1 :thumbup:
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#18188 Re: Republika Turska

Post by JThomas »

da ne kažemo čojstva i junaštva... :mrgreen:
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#18189 Re: Republika Turska

Post by The 51st State »

jos kad bi umijeli objasniti i kvanitificirati to "manjistvo" bilo bi ekstra, prosti komformizam je u pitanju, mislim nije losa pozicija ali samo za isprazno trabunanje.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#18190 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:Za neke je pravda selektivna, za druge nije.
Pa jest. Evo spominjes Armence i genocid nad njima a sta je sa ne Armencima, ne Grcima, ne Rusima itd. pa cak i pripadnicima tih naroda koji su bili muslimani a njihova braca ih pravoslavci sve pobili, potjerali i razne druge im zlocine cinili. Nad milionima. Ali eto samo nad Amencima pravoslavcima genocid radzen, nije nad Amencima, Grcima muslimanima uopste ni nad ostalim muslimanima raznih nacija od Turaka pa nadalje.

PS. Samo da se zna Kudske bande, hajduci a ne Kurdi kao narod su najvise u tim zlocinima nad Armencima ucestovali kako znam. PPS. Sto Turke nako porazene, drzavu okupiranu itd. ne osudise za genocid. Sto Turske generale optuzene za to, mislim na Kipru da se sudzenje odrzavalo, sto ih Britanci itd. Oslobodise svega toga tada nakon tog genocida i I svjetskog rata.
User avatar
Ludzak
Posts: 5489
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#18191 Re: Republika Turska

Post by Ludzak »

Počeli ste i genocide razdvajati po vjerospovijesti. Aferim za vas. :hajmooo:
Nema šta pravi si vizionar.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#18192 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

aratet wrote:
Turska: Darvinova teorija evolucije se uklanja iz udžbenika

Darvinova teorija evolucije uskoro će biti izbačena iz udžbenika za školu u Turskoj, jer je kontroverzna i teško ju je razumeti, izjavio je šef nacionalnog odbora za obrazovanje Alparslan Durmus.

On je rekao da će poglavlje "Početak života i evolucija" biti potpuno izbačeno iz standardnih udžbenika biologije za školu i da će samo studenti koji odluče da upišu fakultet imati priliku da uče o Darvinovoj teoriji evolucije, prenosi Rojters.

Zamenik premijera Turske Numan Kurtulmus ranije je izjavio da je Darvinova teorija iz 19. veka "zastarela i trula" i da nije neophodno učiti o njoj.

Durmus je dodao da će promene u školskom planu i programu biti uvedene u školskoj 2017/18 godini i da je izbacivanje pomenutog poglavlja iz udžbenika biologije u skladu sa "turskim vrednostima".

Teoriju evolucije Čarlsa Darvina odbijaju i hrišćani i muslimani, koji tvrde da je Bog stvorio svet, onako kako je zapisano u Bibliji i Kuranu.
https://www.slobodnaevropa.org/a/28575727.html
:lol:

Pa nije izbacena. Ovo je kontradiktorno. Znaci ostaje na fakultetima. Ali nista o ovome nema. Ni zakona, ni izjave doticnog, nista. Samo neko napiso nesto i to istina mora da bude. Tako su za Irak, Libiju, Sadama, Gadafija pisali svasta pa se ispostavi da je Laz sve bilo.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#18193 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Ludzak wrote:Počeli ste i genocide razdvajati po vjerospovijesti. Aferim za vas. :hajmooo:
Nema šta pravi si vizionar.
A ti si Ludzak. Pravi. Citas li sta je se uopste napisalo, i sta je napisano. Ali znam te pusko ko i ovu Saru trojku.
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#18194 Re: Republika Turska

Post by hhaarree »

Mrski zapad podmece kafirske teorije cednim islamistima kme kme

Haj ba smislite neku drugu spiku bar da nije dosadno citati. Samo malo promjenite plocu
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#18195 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
Ludzak wrote:Počeli ste i genocide razdvajati po vjerospovijesti. Aferim za vas. :hajmooo:
Nema šta pravi si vizionar.
A ti si Ludzak. Pravi. Citas li sta je se uopste napisalo, i sta je napisano. Ali znam te pusko ko i ovu Saru trojku.
Ali eto samo nad Amencima pravoslavcima genocid radzen, nije nad Amencima, Grcima muslimanima uopste ni nad ostalim muslimanima raznih nacija od Turaka pa nadalje.
PPS. Sto Turke nako porazene, drzavu okupiranu itd. ne osudise za genocid. Sto Turske generale optuzene za to, mislim na Kipru da se sudzenje odrzavalo, sto ih Britanci itd. Oslobodise svega toga tada nakon tog genocida i I svjetskog rata.
Pa jest. Evo spominjes Armence i genocid nad njima a sta je sa ne Armencima, ne Grcima, ne Rusima itd. pa cak i pripadnicima tih naroda koji su bili muslimani a njihova braca ih pravoslavci sve pobili, potjerali i razne druge im zlocine cinili. Nad milionima.
Znaci nad ovima se nije desio Genocid uopste jer su muslimani, oni su ionako zaostali i manje vrijedni. 100 muslimana vrijedi ko 1 Srbin pravoslavac.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#18196 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

hhaarree wrote:Mrski zapad podmece kafirske teorije cednim islamistima kme kme

Haj ba smislite neku drugu spiku bar da nije dosadno citati. Samo malo promjenite plocu
Ne kontam. Meni ako je upuceno, ja ti nisam brale ni musliman ni islamista. Samo dzamiju vidio na slikama i kad prodzem pokraj njih. Tako kme, kme, kme.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#18197 Re: Republika Turska

Post by mousstapha »

Sta je sad jebenije u Turskoj? Biti gulenist ili evolucionista?
hhaarree
Posts: 3972
Joined: 14/03/2013 23:04

#18198 Re: Republika Turska

Post by hhaarree »

Vizionar 1985 wrote:
hhaarree wrote:Mrski zapad podmece kafirske teorije cednim islamistima kme kme

Haj ba smislite neku drugu spiku bar da nije dosadno citati. Samo malo promjenite plocu
Ne kontam. Meni ako je upuceno, ja ti nisam brale ni musliman ni islamista. Samo dzamiju vidio na slikama i kad prodzem pokraj njih. Tako kme, kme, kme.
vidim ja da ti proDZes pa i ne procitas ni sto ti pises a ni drugi
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#18199 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

hhaarree wrote:
Vizionar 1985 wrote:
hhaarree wrote:Mrski zapad podmece kafirske teorije cednim islamistima kme kme

Haj ba smislite neku drugu spiku bar da nije dosadno citati. Samo malo promjenite plocu
Ne kontam. Meni ako je upuceno, ja ti nisam brale ni musliman ni islamista. Samo dzamiju vidio na slikama i kad prodzem pokraj njih. Tako kme, kme, kme.
vidim ja da ti proDZes pa i ne procitas ni sto ti pises a ni drugi
Ko kaze. Samo kasnim par stranica. Sve procitam, sve sto neko napise. Lazem, malo ove duze postove, povrsnije ali i to procitam kolko tolko. I pitam gdje zakon, izjava itd. Kad su mogli nolko nasrat za Irak sta mislis sta sve mogu nasrat.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23276
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#18200 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Ovo je kontradiktorno. Znaci ostaje na fakultetima. Ali nista o ovome nema. Ni zakona, ni izjave doticnog, nista.
Kako moze bit izbacena ako ostaje na fakultetima. Kako moze bit zabranjena ako ostaje na fakultetima. [Ali dobro, ja mozda ne kontam jer sam ja ipak ludzak i duduk.]
Post Reply