Republika Turska

Post Reply
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#17876 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Koji isprani mozak. :run:

Svaka druga riječ fašista, krstaš, genocidaš - a istu takvu genocidnu politiku braniš. To su ti zaluđeni dupli aršini: kad nisu muslimani u pitanju onda je spašavanje i "dobronamjerna" deportacija - a omaklo se tu i bar 300.000 mrtvih, vjerovatno da se i oni spasU. :skoljka:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#17877 Re: Republika Turska

Post by seln »

animals wrote:
Bodkin wrote:
:thumbup: samopouzdani i ostvareni su individualisti. Ostali se sakriju u grupu.

Ali mislim da on nije na tom fonu napisao post
Ma napisao sam, da mi na pamet ne pada da kazem Njemacka je majka Hrvatima..
niti ja ikad nesto isticem da sam Hrvat..
uvijek prvo kazem iz Bosne sam..
Ama, nije uopste problem neko izjasnjavanje i tvoje je puno pravo da uvijek kazes da si Hrvat....
stvar je u "samostalnosti" gubernija nastalih poslije raspada Yu.
Ni jedna od novonastalih drzava nije samostalna, to su sve iluzije... jednostavno, niko nije dovoljno veliki ni jak, pa ni Hrvatska.
Naravno da Hrvati ne govore da im je Njemacka majka, to bi bilo apsurdno. Hrvatska nije imala nikakve veze sa Njemackom do WW1, a i tada samo kao dio njemackog saveznika Austrougarske.
Ali Hrvatska se priklanja Njemackoj, bas kao Srbija Rusiji i dio Bosnjaka Turskoj.
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#17878 Re: Republika Turska

Post by asurbanipal »

ElRe wrote:
Tursku mrze (konkretno ovdje AKP koja vodi Tursku, a ista bi prica bila i sa ovim otpadnicima CHP da su se dokopali vlasti) krstasi, Bošnjaci komunjare, Bosnjaci ateisti i ostali nesretnici, ovi sto se izjasnjavaju kao Bosanci/Hercegovci (preziru termin Bošnjak).

:lol: :lol: :lol:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#17879 Re: Republika Turska

Post by animals »

Niko ne mrzi Tursku , niti Turski narod..
ovdje je poenta nesto drugo, o davanju moci u jednoj drzavi u ruke jednom covjeku..
mislim da je to suludo, jer je povijest dokazala, da takvo nesto vodi do urusenja takvi drzava..
jer takvu moc, zele samo ludaci, a Erdogan je upravo takav..
i te stvari se mogu samo desiti u drzavama, gdje je narod ocajan..
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#17880 Re: Republika Turska

Post by seln »

asurbanipal wrote:
ElRe wrote:
Tursku mrze (konkretno ovdje AKP koja vodi Tursku, a ista bi prica bila i sa ovim otpadnicima CHP da su se dokopali vlasti) krstasi, Bošnjaci komunjare, Bosnjaci ateisti i ostali nesretnici, ovi sto se izjasnjavaju kao Bosanci/Hercegovci (preziru termin Bošnjak).

:lol: :lol: :lol:
:D

User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17881 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote:
:lol:

Jesu omogućili... protjerivanje. Tako su se Sratko i četnici "branili" u Srebrenici snimkama koji prikazuju deportaciju žena, djece i staraca u autobusima, ne znajući da je i to jedna od formi genocida.

Pa kažu:
PRAVA ISTINA O SREBRENICI: Ratko Mladić mirno ispraća muslimane u autobusima!
lol

Mirno ispraća - u prevodu prisilno raseljava i protjeruje jednu etničku skupinu. Kažu i to dio dženosajda. Pa to fino prebaci na progon Armenaca, samo što su tada u pogonu bili vagoni, a ne autobusi...
Nisi ti vidila nikad Armenske horde na slikama. Niti si citala sta su sve radili. Isti im pokret bio ko Cetnicki i isto radili.

Evo mene bi te horde ni krivog ni duznog zaklale itd. samo sto mi je Semitskog porijekla ime i sto sam osunecen, a i sunecenje nije bas po pravilu bilo. Bez ocevog odobrenja bilo.

Znaci radi imena i c_ne bi me zaklali i drugo mi zlo ucinili.
Hajd kad bi me zaklali itd. zbog necega sto sam ucinio i za sta sam kriv, ali bi me ni krivog ni duznog zaklale njihove tadasnje dobrovoljacke horde i horde u Ruskoj vojsci.

I danas ko zna sta bi mi radili koliki su nacionalisti, sovinisti pa cak i rasisti.

Ali ne bitno je ovdje za Bosance, Boshnjake svasta govoriti, i meni komentar prijaviti sto sam rekao za tvoj komentar da je odvratan. I opet sam se izvinuo u postu jer sam svjestan da sam pretjerao. Imas izvinjenje u prethodnim postovima, dok ti se nista nisi za vrijedzanje Bosanaca, Boshnjaka izvinila, niti za sto sta sto si o Palestincima govorila.

Samo lupaj.

Po djelima se poznajes.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17882 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

animals wrote:Niko ne mrzi Tursku , niti Turski narod..
ovdje je poenta nesto drugo, o davanju moci u jednoj drzavi u ruke jednom covjeku..
mislim da je to suludo, jer je povijest dokazala, da takvo nesto vodi do urusenja takvi drzava..
jer takvu moc, zele samo ludaci, a Erdogan je upravo takav..
i te stvari se mogu samo desiti u drzavama, gdje je narod ocajan..
Postujem te ali stvarno nemas pojma.

Evo Putin ti je diktator zesci i ima oruzja samo tako, u Americi predsjednik moze zaratit bez odobrenja, Bush to uradio sad i Tramp, radio i Obama itd.

Cuj ovlasti se dale jednom covjeku. Probaj nesto uraditi u Rusiji da skines Putina sa vlasti, pa ces vidjeti sta ce ti se desiti ako pocnes da im smetas.

Ni Amerika bas nije sva super sto se tice mnogo cega, ima i u njoj svega.

Znaci samo imas veca i manja zla, pa da izaberes koje ces.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17883 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Vizionar 1985 wrote:
animals wrote:Niko ne mrzi Tursku , niti Turski narod..
ovdje je poenta nesto drugo, o davanju moci u jednoj drzavi u ruke jednom covjeku..
mislim da je to suludo, jer je povijest dokazala, da takvo nesto vodi do urusenja takvi drzava..
jer takvu moc, zele samo ludaci, a Erdogan je upravo takav..
i te stvari se mogu samo desiti u drzavama, gdje je narod ocajan..
Postujem te ali stvarno nemas pojma.

Evo Putin ti je diktator zesci i ima oruzja samo tako, u Americi predsjednik moze zaratit bez odobrenja, Bush to uradio sad i Tramp, radio i Obama itd.

Cuj ovlasti se dale jednom covjeku. Probaj nesto uraditi u Rusiji da skines Putina sa vlasti, pa ces vidjeti sta ce ti se desiti ako pocnes da im smetas.

Ni Amerika bas nije sva super sto se tice mnogo cega, ima i u njoj svega.

Znaci samo imas veca i manja zla, pa da izaberes koje ces.
Evo ne branim Saudijsku Arabiju ali Rusija vise nafte i gasa od Saudijske Arabije proizvodi i prodaje i sta obicni Rus ima od toga. Samo m_do labudovo.

U Saudiji kakvi god da su daju kako znam svojim gradzanima dio novca od prodate nafte da imaju osnovne potrebe zbrinute. U Rusiji samo kako znam dobiju k_rac da ga glabaju. Kako znam. Nek me neko ispravi ako grijesim.

Inace ne psujem bas, rijetko ali ovo je da malo docaram bolje.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#17884 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Vizionar 1985 wrote:
Sara03 wrote:
:lol:

Jesu omogućili... protjerivanje. Tako su se Sratko i četnici "branili" u Srebrenici snimkama koji prikazuju deportaciju žena, djece i staraca u autobusima, ne znajući da je i to jedna od formi genocida.

Pa kažu:
PRAVA ISTINA O SREBRENICI: Ratko Mladić mirno ispraća muslimane u autobusima!
lol

Mirno ispraća - u prevodu prisilno raseljava i protjeruje jednu etničku skupinu. Kažu i to dio dženosajda. Pa to fino prebaci na progon Armenaca, samo što su tada u pogonu bili vagoni, a ne autobusi...
Nisi ti vidila nikad Armenske horde na slikama. Niti si citala sta su sve radili. Isti im pokret bio ko Cetnicki i isto radili.

Evo mene bi te horde ni krivog ni duznog zaklale itd. samo sto mi je Semitskog porijekla ime i sto sam osunecen, a i sunecenje nije bas po pravilu bilo. Bez ocevog odobrenja bilo.

Znaci radi imena i c_ne bi me zaklali i drugo mi zlo ucinili.
Hajd kad bi me zaklali itd. zbog necega sto sam ucinio i za sta sam kriv, ali bi me ni krivog ni duznog zaklale njihove tadasnje dobrovoljacke horde i horde u Ruskoj vojsci.

I danas ko zna sta bi mi radili koliki su nacionalisti, sovinisti pa cak i rasisti.

Ali ne bitno je ovdje za Bosance, Boshnjake svasta govoriti, i meni komentar prijaviti sto sam rekao za tvoj komentar da je odvratan. I opet sam se izvinuo u postu jer sam svjestan da sam pretjerao. Imas izvinjenje u prethodnim postovima, dok ti se nista nisi za vrijedzanje Bosanaca, Boshnjaka izvinila, niti za sto sta sto si o Palestincima govorila.

Samo lupaj.

Po djelima se poznajes.
Hvala na izvinjenju, evo ako sam i ja tebe lično uvrijedila izvinjavam se, to je bio moj revolt na ono tvoje da sam mrzitelj i troll. No, samo ne znam čime sam to uvrijedila Bošnjake? Jel' to zbog prizivanja licemjerne struje koja gotovo onaniše na turske sultane i ne želi vidjeti dalje od toga?

Kad smo kod Armenaca, ne smatram ni njih cvjećkama definitivno, no mene u ovom slučaju zanimaju prvenstveno civili. Za stradanje civila se zaista ne može naći niti jedno razumno opravdanje, bilo da su oni Bošnjaci, Armenci, Tatari, Palestinci, Turci, Jezidi, Jevreji, Romi ili neki posve drugi.

Za ovo u drugom postu napisano u pogledu sistema vlasti u SAD-u i Turskoj, pogledaj malo analize stručnjaka, pa ćeš vidjeti koliko su ovi amandmani zacementirali put ka diktaturi - gdje će sve tri grane vlasti biti u rukama jednog čovjeka. To u SAD-u sigurno nemaš, jer je kod njih separacija moći toliko uređena i izbalansirana, da jedan po mnogima nebitni federalni sudija u jednoj sekundi može staviti van snage odluku šefa države; a tome smo u proteklim mjesecima mogli itekako dobro posvjedočiti. Eh, to turski sistem neće očima vidjeti - nezavisnost sudstva, kao jedno od temeljnih principa pravne države.
Bodkin
Posts: 21581
Joined: 03/09/2008 00:48
Location: Overseas

#17885 Re: Republika Turska

Post by Bodkin »

asurbanipal wrote:
ElRe wrote:
Tursku mrze (konkretno ovdje AKP koja vodi Tursku, a ista bi prica bila i sa ovim otpadnicima CHP da su se dokopali vlasti) krstasi, Bošnjaci komunjare, Bosnjaci ateisti i ostali nesretnici, ovi sto se izjasnjavaju kao Bosanci/Hercegovci (preziru termin Bošnjak).

:lol: :lol: :lol:
Mentalno oboljelim osobama se ne treba smijati
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#17886 Re: Republika Turska

Post by animals »

Vizionar 1985 wrote:
Vizionar 1985 wrote:
animals wrote:Niko ne mrzi Tursku , niti Turski narod..
ovdje je poenta nesto drugo, o davanju moci u jednoj drzavi u ruke jednom covjeku..
mislim da je to suludo, jer je povijest dokazala, da takvo nesto vodi do urusenja takvi drzava..
jer takvu moc, zele samo ludaci, a Erdogan je upravo takav..
i te stvari se mogu samo desiti u drzavama, gdje je narod ocajan..
Postujem te ali stvarno nemas pojma.

Evo Putin ti je diktator zesci i ima oruzja samo tako, u Americi predsjednik moze zaratit bez odobrenja, Bush to uradio sad i Tramp, radio i Obama itd.

Cuj ovlasti se dale jednom covjeku. Probaj nesto uraditi u Rusiji da skines Putina sa vlasti, pa ces vidjeti sta ce ti se desiti ako pocnes da im smetas.

Ni Amerika bas nije sva super sto se tice mnogo cega, ima i u njoj svega.

Znaci samo imas veca i manja zla, pa da izaberes koje ces.
Evo ne branim Saudijsku Arabiju ali Rusija vise nafte i gasa od Saudijske Arabije proizvodi i prodaje i sta obicni Rus ima od toga. Samo m_do labudovo.

U Saudiji kakvi god da su daju kako znam svojim gradzanima dio novca od prodate nafte da imaju osnovne potrebe zbrinute. U Rusiji samo kako znam dobiju k_rac da ga glabaju. Kako znam. Nek me neko ispravi ako grijesim.

Inace ne psujem bas, rijetko ali ovo je da malo docaram bolje.
Rusija nije mjerilo demokratije..
gora je od Turske, a i SA je jos gora..
a u SAD, sam prejednik ne moze nista odluciti..
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17887 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

Sara03 wrote: Hvala na izvinjenju, evo ako sam i ja tebe lično uvrijedila izvinjavam se, to je bio moj revolt na ono tvoje da sam mrzitelj i troll. No, samo ne znam čime sam to uvrijedila Bošnjake? Jel' to zbog prizivanja licemjerne struje koja gotovo onaniše na turske sultane i ne želi vidjeti dalje od toga?

Kad smo kod Armenaca, ne smatram ni njih cvjećkama definitivno, no mene u ovom slučaju zanimaju prvenstveno civili. Za stradanje civila se zaista ne može naći niti jedno razumno opravdanje, bilo da su oni Bošnjaci, Armenci, Tatari, Palestinci, Turci, Jezidi, Jevreji, Romi ili neki posve drugi.

Za ovo u drugom postu napisano u pogledu sistema vlasti u SAD-u i Turskoj, pogledaj malo analize stručnjaka, pa ćeš vidjeti koliko su ovi amandmani zacementirali put ka diktaturi - gdje će sve tri grane vlasti biti u rukama jednog čovjeka. To u SAD-u sigurno nemaš, jer je kod njih separacija moći toliko uređena i izbalansirana, da jedan po mnogima nebitni federalni sudija u jednoj sekundi može staviti van snage odluku šefa države; a tome smo u proteklim mjesecima mogli itekako dobro posvjedočiti. Eh, to turski sistem neće očima vidjeti - nezavisnost sudstva, kao jedno od temeljnih principa pravne države.
Pa ne sjecam se sta si bas tacno napisala, ne mogu se sjetit a mrsko mi je cesljat postove sve. Znam da si spomenula nesto da mi sve nesto Islam, Turci itd. Ne mogu se sjetit sta tacno, niti zelim.

Nije istina da onanisu Boshnjaci na Turke ili njihove sultane. Pojedinci to rade ali da izvuku korist od Turaka, da se okoriste. Nesto veoma malo pojedinaca zbog drugih razloga. I jedno i drugo pojedinci samo. Ko sto ima Srba sto onanisu na Ruse itd. samo jos manje je to prisutno u Boshnjaka, Bosanaca. Mozda je vise. Mozda grijesim.

Mi se ne bas plaho brinemo za daleke neke narode nego za narod koji zivi ovdje. I brinemo se o svom jadu, problemima. Svako. Jer kod nas je ono Nafaka. Znaci prepustamo nafaci njihovoj i njima.

Tacno je za civile i meni je naravno zao civila, ali strasni su zlocini i genocidi od strane Armenaca na ne Armencima cinjeni. Cak evo i nedavno nad Azerima. Istina i Azeri su i nad Armencima isto. Osvete po njima bile, iako to nisu osvete. To nije osveta uopste sto su i jedni i drugi radili. Sad ko je zapoceo prvi to je stvar opet od osobe do osobe.

U Americi ti predsjednik moze bez odobrenja bilo koga povesti rat. Itd. Nisam bas Ameriku toliko ni naveo kao primjer nego Rusiju ali nije ni Amerika puno daleko od Rusije i Turske. U Americi je legalizirana korupcija i mito samo sto to oni zovu lobiranje. Isto kao i u Starom Rimu. Amerika o uredzenju Rimskoj Imeriji slicna, a cak mozda i ista kao i ona.

Vise sam Rusiju, a i Ameriku naveo kao primjer a spomenuo sam da ni Amerika nije cvjecka, pogotovo Rusija. Da imaju dva zla. Jedno manje, jedno vece.

Znaci sad ko sta procjeni ko je vece a ko manje zlo. Nekome je Rusija majcica koja je bezgrijesna.

I kad pisem da za Erdogana govorite pola bezveze stvari a za Putina nista. Putin je ako niste znali Bivsi KGB-ovac, Spijun i Ubica. Jel stvarno vi mislite da je taka osoba dobra. Mozda grijesim. Mozda jest.

Ali po meni Erdogan ni blizu Putina.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23237
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#17888 Re: Republika Turska

Post by Sanjarko »

animals wrote: Rusija nije mjerilo demokratije..
gora je od Turske, a i SA je jos gora..
a u SAD, sam prejednik ne moze nista odluciti..
Pa sto onda tolika kuka i motika na Erdogana i Tursku a ne na Putina i Rusiju. U Saudijskoj Arabijiji jest svasta ali barem ljudi, narod ima koristi od nafte, dok u Rusiji od nafte i gasa slabo. To pojede Ruska administracija, elite, mocnici, na poslovima nastimani razni oligarsi itd.

Znaci u Saudiji jest svasta ali barem ljudi imaju osnovne potrebe zbrinute kako znam dok u Rusiji to nije slucaj. Mozda grijesim. Ne pravim se da sve znam. Jer ne znam.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#17889 Re: Republika Turska

Post by animals »

Vizionar 1985 wrote:
animals wrote: Rusija nije mjerilo demokratije..
gora je od Turske, a i SA je jos gora..
a u SAD, sam prejednik ne moze nista odluciti..
Pa sto onda tolika kuka i motika na Erdogana i Tursku a ne na Putina i Rusiju. U Saudijskoj Arabijiji jest svasta ali barem ljudi, narod ima koristi od nafte, dok u Rusiji od nafte i gasa slabo. To pojede Ruska administracija, elite, mocnici, na poslovima nastimani razni oligarsi itd.

Znaci u Saudiji jest svasta ali barem ljudi imaju osnovne potrebe zbrinute kako znam dok u Rusiji to nije slucaj. Mozda grijesim. Ne pravim se da sve znam. Jer ne znam.
Rusija nikada nije imala demokratiju, stvarnu, a Turska jeste..
Rusija je takva , kakva jeste, nju i njen narod, tesko moze ista izmjeniti..
Putin je u rangu Sadama ili Gadafija, samo njega ne smije niko dirati zbog vojne moci..
da je Rusija, u rangu Iraka, davno bi ga Ameri smakli..
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#17890 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

@Vizionar 1985
Da, rekla sam da pojedinci među Bošnjacima nemaju kritički stav prema onome što dolazi od pretežno islamskog svijeta, te da njihova sranja ne osuđuju, jer im je sve što oni rade divno, bajno, krasno... te se ne libe i ovdje prozivati nas koji iste kritikujemo: mrziteljima islama, fašistama, krstašima i sl.

Što se tiče Rusije, uvijek su bili da prostiš prkno od države. I nikad neće biti poštenih političara, ali ono što ih duboko razlikuje jeste sistem u kojem vladaju, i da li isti pruža ikakva demokratska ograničenja. Za Rusiju znamo kako to funkcioniše, a po meni i Turska ide u tom pravcu. No, vrijeme će najbolje pokazati, iako smo i dosad vidjeli koliko se Erdogan osilio, te da opozicija u Turskoj gotovo da i ne postoji.
User avatar
ElRe
Posts: 10799
Joined: 12/12/2011 11:28

#17891 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

Ovi kojima je zao Armenskih civila, treba da znaju da ti isti civili biraju one koji ce ih predstavljati i u cije ima kasnije prave genocide i zlodjela.
User avatar
ElRe
Posts: 10799
Joined: 12/12/2011 11:28

#17892 Re: Republika Turska

Post by ElRe »

http://saff.ba/i-ovo-je-moguce-egipatsk ... diktature/
Iako je egipatski diktator Sisi na vlast došao uz pomoć krvavog vojnog udara, on je za Evropu priznat i poželjan državnik. Kada je Sisi tenkovima gazio demonstrante u Kairu, te nakon što je ubio stotine protivinika vojnog udara, osudio na smrtnu kaznu stotine članova Muslimanskog bratstva, nismo mogli čuti da evropski zvaničnici osuđuju Sisija. Za razliku od Sisija koji je ubio hiljade Egipćana prije nego što je zavladao zemljom, Erdogan je na demokratski način i bez ijednog incidenta sproveo referendum. Pa ipak, za Evropu je Sisi ugledan državnik, a Erdogan diktator.
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#17893 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Demokratski način, u kojem je EVET dobilo 10 puta veću medijsku kampanju, u kojem je haman čitava opozicija iza rešetaka, u kojem se referendum održavao u vanrednom stanju ...

Demokratija po Erdoganovom receptu. :izet:
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11523
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#17894 Re: Republika Turska

Post by japin_mutapi »

demokratija
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#17895 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

Sara03 wrote:Demokratski način, u kojem je EVET dobilo 10 puta veću medijsku kampanju, u kojem je haman čitava opozicija iza rešetaka, u kojem se referendum održavao u vanrednom stanju ...

Demokratija po Erdoganovom receptu. :izet:
Vanredno stanje koje je nastalo radi VOJNOG UDARA jer u Turskoj je vojska vladala skupa sa 'ataturkovim elitama'... Generalno Turska nije ni bila bitna dok nije postala JAKA... Sad kad je jaka e onda je problem ko njome upravlja i kako...

Svaka demokratija je po necijem receptu tako da to ništa ne znaci...
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#17896 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

MUNAFIK wrote:
Sara03 wrote:Demokratski način, u kojem je EVET dobilo 10 puta veću medijsku kampanju, u kojem je haman čitava opozicija iza rešetaka, u kojem se referendum održavao u vanrednom stanju ...

Demokratija po Erdoganovom receptu. :izet:
Vanredno stanje koje je nastalo radi VOJNOG UDARA jer u Turskoj je vojska vladala skupa sa 'ataturkovim elitama'... Generalno Turska nije ni bila bitna dok nije postala JAKA... Sad kad je jaka e onda je problem ko njome upravlja i kako...

Svaka demokratija je po necijem receptu tako da to ništa ne znaci...
Znam ja kako i zbog čega je nastao vojni udar. No tebi izgleda nije jasno ili ne vidiš problem u tome da se referendum održava u vanrednom stanju, pobogu. (?!) :-)

I potpuni laik zna da demokratija i demokratski principi nalažu pružanje jednakih šansi i prostora svim političkim strujama... znači 10 više "demokratije" za EVET. :-)
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#17897 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

Nedavno jedan kolega upita kako može biti loše to što se amandmanima smanjuje aktivno biračko pravo sa 25 na 18 godina. Nismo samo zaključili da kolega, koji inače bespogovorno brani Tursku i njenog vođu, nije ni pročitao slovo od amandmana, nego i da redovno prati analize našeg Rizvana Halilovića - koji također ne poznaje razliku aktivnog i pasivnog biračkog prava.
Rizvan Halilović wrote: Dalje navodi da bi po izmijenjenom Ustavu pravo glasa na izborima imale sve osobe koje napune 18 godina, a ne kao što je do sada bio slučaj sa napunjenih 25 godina.

- Ovakvu praksu praktikuju mnoge demokratske zapadne zemlje koje sad kritikuju tursku vlast i tobože brinu za demokratska prava. Takvih primjera ima mnogo... – kaže Halilović.
*facepalm*
MUNAFIK
Posts: 5260
Joined: 23/03/2004 00:04

#17898 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

Sara03 wrote:
MUNAFIK wrote:
Sara03 wrote:Demokratski način, u kojem je EVET dobilo 10 puta veću medijsku kampanju, u kojem je haman čitava opozicija iza rešetaka, u kojem se referendum održavao u vanrednom stanju ...

Demokratija po Erdoganovom receptu. :izet:
Vanredno stanje koje je nastalo radi VOJNOG UDARA jer u Turskoj je vojska vladala skupa sa 'ataturkovim elitama'... Generalno Turska nije ni bila bitna dok nije postala JAKA... Sad kad je jaka e onda je problem ko njome upravlja i kako...

Svaka demokratija je po necijem receptu tako da to ništa ne znaci...
Znam ja kako i zbog čega je nastao vojni udar. No tebi izgleda nije jasno ili ne vidiš problem u tome da se referendum održava u vanrednom stanju, pobogu. (?!) :-)

I potpuni laik zna da demokratija i demokratski principi nalažu pružanje jednakih šansi i prostora svim političkim strujama... znači 10 više "demokratije" za EVET. :-)
Cuj... Pa samo budala može mislit da u praksi svi imaju podjednake šanse po bilo kojim pitanjima u politici to ne postoji nigdje na svijetu!
User avatar
Sara03
Posts: 3292
Joined: 22/02/2017 03:17

#17899 Re: Republika Turska

Post by Sara03 »

MUNAFIK wrote: Cuj... Pa samo budala može mislit da u praksi svi imaju podjednake šanse po bilo kojim pitanjima u politici to ne postoji nigdje na svijetu!
Ne budi bukvalac, ne misli se na procentualnu jednakost. Po tebi je 485 naspram 45 apsolutno demokratski. Sjedi dole, jedan. :run:

Zna se šta je svaki demokratski izborni proces i koliko je u njemu zastupljen politički pluralizam: kroz odvijanje kompetitivnih izbora tj. onih koji su u službi "obezbjeđivanja stvarne jednakosti izbornih šansi u izbornom procesu". Ali gledajući tvoju retoriku, sumnjam da ti znaš bilo šta o tome...
User avatar
rajv0sa
Posts: 3145
Joined: 19/10/2010 00:31
Location: sektaland

#17900 Re: Republika Turska

Post by rajv0sa »

Kad čujem termin "krŠČani" sa onim škripavim nepismenim š i č naježim se. Taj termin inače često biva upotrjebljen kod turkofilnih polupismenih nacionalno o(ne)svještenih i "vraćenih islamu" pojedinaca.
Post Reply