Reparacija Turbine???

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#1 Reparacija Turbine???

Post by jasko__ »

Dal ima ko iskustva sa reparacijom u Strong auto Zenica???

Pojavio mi se,kako reče majstor, aksijalni luft i moram to da rješavam..a oni su mi najbliži, a i cjena je OK - 450 KM

Ili neki drugi servis da preporučite...osim čuvenih Užica, to mi je predaleko i prekomplikovano :D

P.S. ako sam prekršio neko pravilo o reklamiranju, zamolio bih administraciju da blokira ili izbriše temu...unaprijed se izvinjavam :roll:
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#2 Re: Reparacija Turbine???

Post by jasko__ »

Heh haman ću ja biti prvi koji je reparirao turbo u Strongu :shock: ...a ljudi to rade već par godina
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3 Re: Reparacija Turbine???

Post by Bakir1 »

pitaj ga koliko je imao reklamacija ;-)
User avatar
forest gump
Posts: 861
Joined: 14/06/2012 23:19

#4 Re: Reparacija Turbine???

Post by forest gump »

Koliko znam jedini da to dobro rade su u Užicu.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#5 Re: Reparacija Turbine???

Post by Bakir1 »

sa tako vaznim mehanickim dijelom koji moze zadati vise problema i glavobolje nije eksperimentisati, pri tome treba zaboraviti sve argumente ZA, cijena, patriotizam, to sto isti dan imas auto, to treba zaboraviti.
ne kazem da strong ne stane iza svake te turbine, ali platis jednom, moze biti da valja a moze biti i da ide pod reklamaciju, lijepo je to kada ti kroz par dana u gradskoj i prigradskoj voznji vidis razlog za reklamaciju ali kada na autoputu ostanes bez motora, pa izgubis par dana registracije, pa, pa...
samo uzice i nista vise kada je o turbini rijec
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#6 Re: Reparacija Turbine???

Post by milojicabrzi »

Kakvi su simptomi, zvizdi li turbina?

Nisam cuo za te u Zenici, znam da ima Sladjo u Kiseljaku, koji reparira, daje i garanciju od 1 god. znam da dosta taksisti rade kod njega reparacije.

U sustini, to je nekada bilo izvodivo samo u Uzicu, sada i u BiH nekoliko servisa ima potrebnu opremu, pa to rade... mislim da svako ko daje garanciju na godinu ili dvije, ozbiljno shvata posao.

Samo da znas, nema dobre reparacije za manje od 700-800 KM.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#7 Re: Reparacija Turbine???

Post by Bakir1 »

radio je gabeljic, pa sladjo, pa strong, pa ASD, pa UNItrade, pa oni neki svedjani na dobrinji, pa onaj neki kreso, mnogo njih je radilo, u uzicu postoje 3 servisa ali samo u ovaj slati:
http://www.turboservis.rs/
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#8 Re: Reparacija Turbine???

Post by jasko__ »

Simptomi, gubi vuču u drugoj i trećoj brzini preko 2000 obrtaja...i to ponekad (kad je hladan skoro uvijek)...majstor je dobro pregledao, ispipao krilca...kaže da ima dobrog lufta...i valjda ponekad zaglavi ili šta već...
kentachdis
Posts: 10
Joined: 29/04/2013 14:04

#9 Re: Reparacija Turbine???

Post by kentachdis »

ja na oktaviji iz 2003 imao sličan problem, gubila vuču. rekli mi da je problem sa turbinom. nisam radio reparaciju nego mi samo očistili turbinu. to je bilo prije nešto više od pola godine i sada radi bez problema. možda da prvo probaš sa čišćenjem turbine da se ne zalijećeš sa reparacijom. a što se tiče reparacije znam da rade u čapljini i cijena je oko 750KM (meni rekli tako, nisam lično išao dole). pozdrav
User avatar
ElDzidziIbnDzo
Posts: 637
Joined: 16/02/2013 10:53
Location: Sjeverno

#10 Re: Reparacija Turbine???

Post by ElDzidziIbnDzo »

A evo jos jedna interesantna stvar. Vrisnula meni turbina bila na VW T5. Uradio,poslali oni iz Uzica turbinu,ja onako malo zagledam,kad lufta na osovini.Kontam vidi zajebali me.Nazovem kontam da reklamiram nije dobro uradjeno itd,kad frajer veli,da je to sasvim normalno za tu vrstu turbine.Sad ne znam koju oznaku nosi doticna turbina.I ugradio kod majstora,evo dan danas se vozi.Nikakvih problema,nista...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#11 Re: Reparacija Turbine???

Post by Bakir1 »

pa mora biti aksijalnog lufta bez pritiska ulja na osovini sasvim malo ali ima tolerancija
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#12 Re: Reparacija Turbine???

Post by jasko__ »

Bakir1 wrote:pa mora biti aksijalnog lufta bez pritiska ulja na osovini sasvim malo ali ima tolerancija
Eh mislim da je u mene probijen taj prag tolerancije...kaže dobro lufta...bar tako veli majstor, a nije neki anonimus vjeruj
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#13 Re: Reparacija Turbine???

Post by Bakir1 »

mislim, ne znam sigurno, da je melett usao dobrano na trziste BiH
http://www.melett.com/
u cemu je fazon, engleska manufaktura ali u indiji, zamjenski ketridzi (kompletno srce turbine balansirano ili pojedinacni dijelovi).
u cemu je problem, melett ima kopiju, po defaultu nije kvalitetan kao orginalni holset, kkk, mitsubishi dijelovi, jos tome pridodaj kopiju koja je visestruko jeftinija od orginala, a orginal ima smijesne cijene, eh sada na toj dodaj pokusaje balansiranja i objektivno imas problem.
turboservis u uzicu ima direktno dobavljace holset, kkk, mitsubishi, ali sto je najvaznije ima iskustvo i opremu za balans.
to je razlika koja odvaja uzice od ostatka tih i takvih majstora ;-)
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#14 Re: Reparacija Turbine???

Post by sparky »

Nekad je bila izreka No Turbo-No Fun, a sad kako su ti zabavni auti postali tinejdjeri izreka je ocito No Turbo-No Problem :)
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#15 Re: Reparacija Turbine???

Post by Bakir1 »

ulje i interval izmjene ulja u prvom redu, pa zatim ispravno rukovanje i tome slicno.
dugo ce potrajati turbo motor ispravnim rukovanjem, ali u odnosu na atmo i nisu neka sreca
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#16 Re: Reparacija Turbine???

Post by Slo Burner »

Ja se bavim reparacijom turbina a poznajem ljude iz Strong auta i oni to sasvim korektno rade.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#17 Re: Reparacija Turbine???

Post by bitanga_sa_otesa »

Bakir1 wrote:pa mora biti aksijalnog lufta bez pritiska ulja na osovini sasvim malo ali ima tolerancija
mislis radijalnog mora biti...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#18 Re: Reparacija Turbine???

Post by Bakir1 »

Lapsus rano je a pocetak sedmice.....
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#19 Re: Reparacija Turbine???

Post by Bakir1 »

Slo Burner wrote:Ja se bavim reparacijom turbina a poznajem ljude iz Strong auta i oni to sasvim korektno rade.
Iz prve ruke koliko je zahvalno raditi na nasem trzistu po tvome misljenju?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#20 Re: Reparacija Turbine???

Post by Slo Burner »

Bakir1 wrote:
Slo Burner wrote:Ja se bavim reparacijom turbina a poznajem ljude iz Strong auta i oni to sasvim korektno rade.
Iz prve ruke koliko je zahvalno raditi na nasem trzistu po tvome misljenju?

Apsolutno ! Na kraju krajeva i mi i UZice koristimo iste dijelove i iste masine...
Za Strong Auto i Ganjgu takodje znam da koriste kvalitetne cijelove...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#21 Re: Reparacija Turbine???

Post by Bakir1 »

koliko ima meletta u cijeloj prici
moze li se uzicu osporiti stara slava?
jel jasmin imao puno reklamacija?
Last edited by Bakir1 on 10/11/2014 11:59, edited 1 time in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#22 Re: Reparacija Turbine???

Post by bitanga_sa_otesa »

Bakir1 wrote:Lapsus rano je a pocetak sedmice.....
umij se malo :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#23 Re: Reparacija Turbine???

Post by Bakir1 »

do Kerima je :zzzz: :-D
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#24 Re: Reparacija Turbine???

Post by Slo Burner »

Bakir1 wrote:koliko ima meletta u cijeloj prici
moze li se uzicu osporiti stara slava?
jel jasmin imao puno reklamacija?

Melett ima jako dobre dijelove i ako neko ne koristi njihove dijelove onda to moze biti problem :D
Prica o originalnim dijelovima je za malu djecu, mi smo predstavnici Holseta za BiH nekih 7-8 godina , ali je nemoguce kupovati njihove dijelove za reparaciju, jer cijena samo rotora ponekad iznosi 80% cijene citave nove turbine. Politika je jasna , nije cilj prodaja dijelova nego citavih tubina. Garret koji u BIH i Srbiji NEMA ovlastenog distributora za VNT turbine uopste ne prodaje dijelove etc...

Turboservis Uzice je poceo sa radom 80-tih iluzorno je govoriti o kvalitetu, da nisu takvi kakvi jesu ne bi ostali toliko dugo..

Ne znam koliko Jasmin ima reklamacija ali tu treba biti jako pazljiv, turbina uglavnom ode zbog spoljnog uzroka,a ko se on ne otkloni zamjenom turbine nismo puno napravili. A onda ako jos gledamo da sto jeftinije prodjemo pa to odradimo kod komsije u garazi, ne zamjenimo ulje, imamo Peugeota 1.6 HDi ....
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#25 Re: Reparacija Turbine???

Post by jasko__ »

Evo odgovorio mi Turboservis iu Užica..traže od 200 do 330 eura za remont, ovisno o oštećenju moje turbine..kad tu dodaš odlazak tamo, ohoho...
A u Strongu se može uraditi za 250 eura...

Eh sad, evo javio se lik koji tvrdi da su dobri..al hajd ga znaj jbt
Post Reply