Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#26 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by johntra »

na tu sam i mislio i zna se dobro šta znači turbo era u autoindustriji i što se tako zove...počela, trajala i nestala masovnim ulaganjem u atmosferce...sad je novo vrijeme i nova tehnologija, ekologija i ostalo...
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#27 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by Bakir1 »

mislim da je mislio na obicne turbo punjace, bez varijabilnih geometrija, mikronskih zazora kakavih su danasnji, i u tome je u pravu.
takve turbine mogu preci milion kilometara, a ove danasnje su podlozne kvarovima, sto zbog loseg goriva sto zbog loseg odrzavanja.
uz kvalitetno ulje i ispravan nacin koristenja turbo moze trajati koliko i motor, zlatno pravilo je nakon duze voznje ostaviti auto da radi par minuta, jer se turbo hladi uljem i/ili vodom, kada se ugasi auto odmah dotok ulja i vode koji hlade turbo prestane
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#28 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by goran16v »

johntra wrote:na tu sam i mislio i zna se dobro šta znači turbo era u autoindustriji i što se tako zove...počela, trajala i nestala masovnim ulaganjem u atmosferce...sad je novo vrijeme i nova tehnologija, ekologija i ostalo...
Valja bi turbo era znacila da je to vrijeme u kojem se turbo punjaci masovno koriste, al neise...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#29 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by johntra »

jbga, ja sam mislio da ti to znaš, što se tako zove i zašto je nastala...izvini...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#30 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by goran16v »

johntra wrote:jbga, ja sam mislio da ti to znaš, što se tako zove i zašto je nastala...izvini...
Ja vrlo dobro znam zasto se tako zove i zasto je nastala, ali ta turbo era nema veze sa turbo erom u masovnoj i svakodnevnoj primjeni u kojoj se nalazimo, izvini i ti...
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#31 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by johntra »

samo je jedna turbo era, ne postoji nijedna druga, bar ne sa zvaničnim imenom kao takva..stoga, svako dodatno podpitanje ili objašnjenje sa tvoje strane se smatra suvišnim...
jasko__
Posts: 1160
Joined: 13/11/2009 21:18

#32 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by jasko__ »

Ode rasprava u pogrešnom smjeru, hehe

Koji su uopšte znaci da treba reparacija turbine????
U mene auto troši ulje tako da mi rekoše da moram turbinu reparirat...al jbg možda i nije do nje, jer auto leti...
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#33 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by goran16v »

johntra wrote:samo je jedna turbo era, ne postoji nijedna druga, bar ne sa zvaničnim imenom kao takva..stoga, svako dodatno podpitanje ili objašnjenje sa tvoje strane se smatra suvišnim...
Da, ali se zvanicna turbo era odnosi jedino i iskljucivo na Formula 1 turbo motore ali to sto si je pomenuo u prici o turbo punjacima u svakodnevnim automobilima s kojima prakticno nema nista zajednicko se ne smatra nimalo suvisnim?!?!?!? :lol:
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#34 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by johntra »

nije istina...turbo era se odnosi i na automobile, kojima je upravo F1, ali i ostala sportska takmičenja tih godina, bio uzor ubacivanja turbina u iste...da i ja stavim ovaj smajli ili?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5358
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#35 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by Slo Burner »

jasko__ wrote:Ode rasprava u pogrešnom smjeru, hehe

Koji su uopšte znaci da treba reparacija turbine????
U mene auto troši ulje tako da mi rekoše da moram turbinu reparirat...al jbg možda i nije do nje, jer auto leti...
Trebas provjeriti gdje prosipa ulje, ako ga ima u cijevima od trubine prema intercooleru, onda se vrlo vjerovatno radi o turbini.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5358
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#36 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by Slo Burner »

BTW ovog Krešu iz Ljubuskog nasiroko zaobilaziti, od mene je poceo kupovati dijelove za turbine i onda me zakinuo za nekih 500,00 Eura. Jos sam dobro i prosao kako su prosli drugi... Dosla brza posta da mu isporuci dijelove i zove on mene, nisam kaze kuci ako nije problem neka to oni ostave ja cu ti sutra platiti. Kako je u razgovoru ranije rekao da ce kupovati to na veiliko ja velikodusno pristanem :))
Brus Lee
Posts: 853
Joined: 01/10/2010 19:35

#37 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by Brus Lee »

Slo Burner wrote:BTW ovog Krešu iz Ljubuskog nasiroko zaobilaziti, od mene je poceo kupovati dijelove za turbine i onda me zakinuo za nekih 500,00 Eura. Jos sam dobro i prosao kako su prosli drugi... Dosla brza posta da mu isporuci dijelove i zove on mene, nisam kaze kuci ako nije problem neka to oni ostave ja cu ti sutra platiti. Kako je u razgovoru ranije rekao da ce kupovati to na veiliko ja velikodusno pristanem :))
Sukn'o ti ga Kreso. Isplati li se kupiti novu turbinu za ova "normalna" auta tipa VW, Reno, Pezo, Fiat i sl., pogotovo ako ces ga koristiti poslije godinama?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5358
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#38 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by Slo Burner »

Brus Lee wrote:
Slo Burner wrote:BTW ovog Krešu iz Ljubuskog nasiroko zaobilaziti, od mene je poceo kupovati dijelove za turbine i onda me zakinuo za nekih 500,00 Eura. Jos sam dobro i prosao kako su prosli drugi... Dosla brza posta da mu isporuci dijelove i zove on mene, nisam kaze kuci ako nije problem neka to oni ostave ja cu ti sutra platiti. Kako je u razgovoru ranije rekao da ce kupovati to na veiliko ja velikodusno pristanem :))
Sukn'o ti ga Kreso. Isplati li se kupiti novu turbinu za ova "normalna" auta tipa VW, Reno, Pezo, Fiat i sl., pogotovo ako ces ga koristiti poslije godinama?
Ja prodajem i nove i vrsim reparaciju, zarada i na jendom i na drugom je otprilike ista, ali vjeruj mi reparaciju uopste ne treba izbjegavati. Turbina kad se uradi na pravi nacin izdrzace isto onoliko koliko izdrzi i nova. Problem je sto turbina nikad ne ode sama, uvijek postoji razlog zbog cega se to desilo, ako ne otklonis uzrok nije bitno jesi li reparirao ili kupio novu, nista nisi napravio.
acdoboj
Posts: 2
Joined: 25/09/2013 23:25

#39 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by acdoboj »

Mi smo radili kod Krese do sad najmanje 15 turbina i svaki put sam bio prezadovoljan. I mi smo mnogo priča čuli o njemu da je ovakav da je onakav ali baš je suprotno. On radi sa Meletovi ketridžima jer mi smo provjeravali svaku turbinu i na svakoj turbini ketridžu je meletov žig tako da ništa nije fuš. Neki dan smo doveli iz Austrije Bmw a 320 i pošto smo imali već kupca za njega morali smo što prije naći turbinu pa smo otišli u Ganjge u Doboju koji je također počeo raditi turbine a Ganjgo nije imao djelove pa ih je on naručio od Krese te mu ih je Kreso poslo.

Ljudi moja preporuka vam je da idete u Kreše, nije skup a dijelovi su kvalitetni a još ću napomeniti da s njim radimo već 2 godine a on daje garanciju 1 godinu na turbinu i nijednom autu kojem je on radio turbinu još nije crkla i viđam aute svaki dan.
GaRGa
Posts: 2761
Joined: 25/02/2009 15:00

#40 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by GaRGa »

acdoboj wrote:Mi smo radili kod Krese do sad najmanje 15 turbina i svaki put sam bio prezadovoljan. I mi smo mnogo priča čuli o njemu da je ovakav da je onakav ali baš je suprotno. On radi sa Meletovi ketridžima jer mi smo provjeravali svaku turbinu i na svakoj turbini ketridžu je meletov žig tako da ništa nije fuš. Neki dan smo doveli iz Austrije Bmw a 320 i pošto smo imali već kupca za njega morali smo što prije naći turbinu pa smo otišli u Ganjge u Doboju koji je također počeo raditi turbine a Ganjgo nije imao djelove pa ih je on naručio od Krese te mu ih je Kreso poslo.

Ljudi moja preporuka vam je da idete u Kreše, nije skup a dijelovi su kvalitetni a još ću napomeniti da s njim radimo već 2 godine a on daje garanciju 1 godinu na turbinu i nijednom autu kojem je on radio turbinu još nije crkla i viđam aute svaki dan.

dzes Kreso, sta ima ? :D
User avatar
Slo Burner
Posts: 5358
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#41 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by Slo Burner »

GaRGa wrote:
acdoboj wrote:Mi smo radili kod Krese do sad najmanje 15 turbina i svaki put sam bio prezadovoljan. I mi smo mnogo priča čuli o njemu da je ovakav da je onakav ali baš je suprotno. On radi sa Meletovi ketridžima jer mi smo provjeravali svaku turbinu i na svakoj turbini ketridžu je meletov žig tako da ništa nije fuš. Neki dan smo doveli iz Austrije Bmw a 320 i pošto smo imali već kupca za njega morali smo što prije naći turbinu pa smo otišli u Ganjge u Doboju koji je također počeo raditi turbine a Ganjgo nije imao djelove pa ih je on naručio od Krese te mu ih je Kreso poslo.

Ljudi moja preporuka vam je da idete u Kreše, nije skup a dijelovi su kvalitetni a još ću napomeniti da s njim radimo već 2 godine a on daje garanciju 1 godinu na turbinu i nijednom autu kojem je on radio turbinu još nije crkla i viđam aute svaki dan.

dzes Kreso, sta ima ? :D
:mrgreen: :run:
acdoboj
Posts: 2
Joined: 25/09/2013 23:25

#42 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by acdoboj »

Slo Burner wrote:
GaRGa wrote:
acdoboj wrote:Mi smo radili kod Krese do sad najmanje 15 turbina i svaki put sam bio prezadovoljan. I mi smo mnogo priča čuli o njemu da je ovakav da je onakav ali baš je suprotno. On radi sa Meletovi ketridžima jer mi smo provjeravali svaku turbinu i na svakoj turbini ketridžu je meletov žig tako da ništa nije fuš. Neki dan smo doveli iz Austrije Bmw a 320 i pošto smo imali već kupca za njega morali smo što prije naći turbinu pa smo otišli u Ganjge u Doboju koji je također počeo raditi turbine a Ganjgo nije imao djelove pa ih je on naručio od Krese te mu ih je Kreso poslo.

Ljudi moja preporuka vam je da idete u Kreše, nije skup a dijelovi su kvalitetni a još ću napomeniti da s njim radimo već 2 godine a on daje garanciju 1 godinu na turbinu i nijednom autu kojem je on radio turbinu još nije crkla i viđam aute svaki dan.

dzes Kreso, sta ima ? :D
:mrgreen: :run:
nisam ja kreso.
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#43 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by muha_sa »

što ne odete u Hotonj kod Gabeljica :? možda niste culi za njeg a covjek vec desetak godina uspješno reparira turbine.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#44 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by shlauf »

muha_sa wrote:što ne odete u Hotonj kod Gabeljica :? možda niste culi za njeg a covjek vec desetak godina uspješno reparira turbine.
Gabeljić može raditi samo hladnjake za teretni program a što se tiče turbina tu je truba. :izet:
User avatar
sorcerer
Posts: 2850
Joined: 26/02/2012 12:11
Location: boljakov potok
Contact:

#45 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by sorcerer »

shlauf wrote:
muha_sa wrote:što ne odete u Hotonj kod Gabeljica :? možda niste culi za njeg a covjek vec desetak godina uspješno reparira turbine.
Gabeljić može raditi samo hladnjake za teretni program a što se tiče turbina tu je truba. :izet:
ja cuo to isto od par ljudi ....
User avatar
muha_sa
Posts: 128645
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#46 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by muha_sa »

poštujem.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#47 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by 530i »

srcemoje wrote: NISTE MI JASNI LJUDI TURBO SERVIS U BIJELJINI POSTOJI VEC 14 GODINA ,ZA 14 GODINA BI NAUCIO MEDU DA RADI TURBINE .
Nauči pa ga onda vodaj po cirkusima širom svijeta i namlati više para nego na reparaciji turbina. Kome treba nepismena reklama po forumima znači da mu posao ne ide.
User avatar
konektovan
Posts: 40594
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#48 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by konektovan »

530i wrote:
srcemoje wrote: NISTE MI JASNI LJUDI TURBO SERVIS U BIJELJINI POSTOJI VEC 14 GODINA ,ZA 14 GODINA BI NAUCIO MEDU DA RADI TURBINE .
Nauči pa ga onda vodaj po cirkusima širom svijeta i namlati više para nego na reparaciji turbina. Kome treba nepismena reklama po forumima znači da mu posao ne ide.
Manje vise, svi dobri majstori su nepismeni, al' posto znaju svoj posao, ja im ne mogu nista prigovoriti. :mrgreen:
bbianconero
Posts: 48
Joined: 17/06/2013 14:03

#49 Re: Reparacija turbine - šta mislite o ovome???

Post by bbianconero »

srcemoje wrote:MOGU VAM SAMO RECI DA U TURBO SERVISU BIJELJINI REPARIRAM TURIBNE VEC 12 GODINA . URADIO SAM PREKO 100TURBINA U TURBO SERVISU . I JAKO SAM ZADOVOLJAN SA LJUDIMA JER SU KOREKTNI I POSTENI ,BILO JE RAZLICITIH PROBLEMA KOJE SMO RESAVALI ZAJEDNO SVE I UZ POSTOVANJE I RAZUMEVANJE. WWW,TURBO-SISTEM.COM

NISTE MI JASNI LJUDI TURBO SERVIS U BIJELJINI POSTOJI VEC 14 GODINA ,ZA 14 GODINA BI NAUCIO MEDU DA RADI TURBINE .
Druze ovo ti je bilo preofirno, vidim i na piku si se istakao i stavio hitno, nesto ti opasno treba lova, nadam se da bar kvalitetno to repariras i ne varas ljude i tako dolazis do lahke, brze i velike love...pozz
Post Reply