Rent-a-car u Sarajevu

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#151 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by medjutim »

sema911s wrote:na vojnickom kod samousluzne neka korjska avta se rentaju 39,90 na dan,.
mislim da ja u asi imas rentanje njihovih auta oko 100je a6 koji gen,., neznamm

koje auto jel ogranicena kilometraza,.,
mi znamo nekada iz zahebancije uzet tako jeftino avto i jebavat ga negdje na parkingu dok gotovo ne crkne,.,.
Ne mogu da vjerujem da ovo neko napise i to javno na forumu...
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#152 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by Matijevic_Vlado »

medjutim wrote:
sema911s wrote:na vojnickom kod samousluzne neka korjska avta se rentaju 39,90 na dan,.
mislim da ja u asi imas rentanje njihovih auta oko 100je a6 koji gen,., neznamm

koje auto jel ogranicena kilometraza,.,
mi znamo nekada iz zahebancije uzet tako jeftino avto i jebavat ga negdje na parkingu dok gotovo ne crkne,.,.
Ne mogu da vjerujem da ovo neko napise i to javno na forumu...
:mrgreen: kakav on bolan, nema ni za auto polozeno a ne za aVto
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#153 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by medjutim »

Matijevic_Vlado wrote::mrgreen: kakav on bolan, nema ni za auto polozeno a ne za aVto
A fakat, vidjao sam od istog autora razne carlame na pdf Auto, al' ovim je prekucao sve do sad :D
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#154 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by drndalo »

exliberal-ex wrote:
drndalo wrote:
iceman ze wrote:da malo dignemo temu, blize se godisnji odmori :)

Da li je neko koristio usluge Hyundai rentacara? imaju mogucnost da se auto ostavi u Mostaru....cini mi se da dodatno ne naplacuju uslugu ostavljanja auta u drugom gradu. Ili imate neku bolju ponudu..nadam se da nece poceti novi rat clanova od 1/2 posta o uslugama, kvalitetu i sl. :-D
Ja nisam imao nikakav problem, ali sam i znao covjeka... Sestrinska firma im je u Mostaru, pa bi trebalo da to ostavljanje moze bez naknade... Ili i ako traze, insistiraj na tome, ili ces uzeti drugu firmu...

Drndalo pitanje
ja planiram naletit da obidjem familiu ali sam par dana I bas mi je leglo sto sad imaju letovi iz Mostara do Rima , koja je sestrinska firma u Mostaru? Meni je lakse udeverat let do Mostara pa uzet rent a car do Sarajeva I u povratku iz Mostara letit nazad...
Izvini, tek sad vidjoh pitanje... Evo nadjoh link na web-u, Hyundai BiH ima svoj rent-a-car, koji ima ispostavu u Mostaru...

http://www.hyundai-rent.ba/cmsadmin/index.php
Kurjakk
Posts: 318
Joined: 13/01/2013 00:09

#155 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by Kurjakk »

Je li neko iznajmljivao auto kod ovih, ima li ko kakvog iskustva s njima? Car Solution, valjda su u BBI.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#156 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by exliberal-ex »

nesto gledam ove cijene...7 dana Seat Ibiza 370 KM....Renault Clio, sto je za mene bolje auto u Italij 2 sedmice 650 KM, nije Sarajevo jeftino uopste
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#157 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by drndalo »

A sto bi Sarajevo bilo jeftino ? Mozda su kod nas nove Ibize ili Clio dostupni za 5000 KM, pa da se vozamo...?
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#158 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by exliberal-ex »

drndalo wrote:A sto bi Sarajevo bilo jeftino ? Mozda su kod nas nove Ibize ili Clio dostupni za 5000 KM, pa da se vozamo...?
Pa nebi trebalo ni da bude skuplje...u sustini svaki put kad sam rentao auto u SA platio sam vise nego vani, jos sam imao situacije da mi naplacuju sto moraju oprat auto poslije upotrebe... :?
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#159 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by drndalo »

Izvini, ali gore navedena cijena je ista... Uzevsi u obzir da je jedno auto na 7 dana, a drugo na 14, pa da na 14 dana ima neki popust u cijeni... Ni skuplje ni jeftinije... S druge strane, konkurencija je cudo... Sjecam se vremena kada je 7 dana hladno bilo 700 KM... Jer konkurencije nije bas bilo... Velike kuce su dosle, primjenjuju slicne tarife kao u drugim zemljama, a imaju dosta auta, pa mogu uticati na prosjecne cijene... A nece nize od ovoga, sebi da ne naruse profit i reputaciju...

Ponekad mi se desilo da vani prodjem malo jeftinije nego ocekivano, ali kada bih negdje uhvatio neku akciju na neki model, ili na >3 dana izvan sezone, ili tako nesto. Ili da rezervisem Focusa, a saceka me B-klasa jer su sve manje vec izdali...

Obicno u svim ugovorima koje potpisujes pise da se pranje i sipanje goriva podrazumijeva, i posebno naplacuje. Ako ti to neko oprosti, to je njegova dobra volja, ali je u vecini slucajeva to ugovor koji pravno nije mijenjan vec 50 godina, i gdje to pise sirom svijeta...
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#160 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by exliberal-ex »

drndalo wrote:Izvini, ali gore navedena cijena je ista... Uzevsi u obzir da je jedno auto na 7 dana, a drugo na 14, pa da na 14 dana ima neki popust u cijeni... Ni skuplje ni jeftinije... S druge strane, konkurencija je cudo... Sjecam se vremena kada je 7 dana hladno bilo 700 KM... Jer konkurencije nije bas bilo... Velike kuce su dosle, primjenjuju slicne tarife kao u drugim zemljama, a imaju dosta auta, pa mogu uticati na prosjecne cijene... A nece nize od ovoga, sebi da ne naruse profit i reputaciju...

Ponekad mi se desilo da vani prodjem malo jeftinije nego ocekivano, ali kada bih negdje uhvatio neku akciju na neki model, ili na >3 dana izvan sezone, ili tako nesto. Ili da rezervisem Focusa, a saceka me B-klasa jer su sve manje vec izdali...

Obicno u svim ugovorima koje potpisujes pise da se pranje i sipanje goriva podrazumijeva, i posebno naplacuje. Ako ti to neko oprosti, to je njegova dobra volja, ali je u vecini slucajeva to ugovor koji pravno nije mijenjan vec 50 godina, i gdje to pise sirom svijeta...
drdalo znam da je rentanje na duze staze jeftinije po danu nego short term ali opet je razlka I po modelu auta I cijeni
ja sam rentao I po europi, africi , americi,od malog auta do luksuznih limuzina preko kombija do kamiona...nigdje mi niko nije naplatio pranje auta po povratku samo u sarajevu na aerodromu. kad sam vratio auto ispred mene bio neki svabo I covjek popizdio kad su mu rekli da mora platit pranje auta...ako vratis prazan rezervoar tad ces da platis ali pranje auta nikad...znao sam auto uzet na 3 sedmice I putovat kroz pustinje pa kad ga vratim on bijel dva prsta prasine na njemu I nikad niko nije rekao to je ekstra.
sa druge strane kad uzimas auto vani dobijes auto novije sa manjom kilometrazom I cisto , zadnji put kad sam dobio skodu ( kad su mi I naplatili pranje po povratku) prvo auto je bilo sa kilometrazom od preko 70 000 , unutra umastena sjedista , smrdi...ajde rekoh necu ici niku daleko nema veze, umoran sam od puta daj sta das...ali necu vise to sebi dozvolit
I to je bio budget ne neka suplja firma
User avatar
medjutim
Posts: 990
Joined: 11/08/2009 16:09

#161 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by medjutim »

Moj savjet svima koji zelite da rentate auto, je da auto uzimate u provjerenim renta car agencijama, prosle godine sam imao jako neprijatno iskustvo sa "privatnikom" koji je bio povoljan, a ja budala se zaletio, kontam haj' sto jeftinije da prodjem, ne misleci na neke stvari koje se mogu i koje se desavaju prilikom rentanja auta. Mozda je bolje platiti i 400 KM vise u nekoj od provjerenih agencija, nego ici na jeftine varijante, pa onda pita te izadje skuplje neg' tepsija.
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#162 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by Entropio »

Kakva je situacija sa prelaskom granice s autom rentanim ovdje? Da li to dopuštaju? Odlazak u Hrvatsku.
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#163 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by drndalo »

Naravno da dopustaju, posebno ako je auto regularno registrovan na rent-a-car firmu, i ima urednu papirologiju...
User avatar
B6Redhell
Posts: 5911
Joined: 25/12/2010 04:56

#164 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by B6Redhell »

medjutim wrote:Moj savjet svima koji zelite da rentate auto, je da auto uzimate u provjerenim renta car agencijama, prosle godine sam imao jako neprijatno iskustvo sa "privatnikom" koji je bio povoljan, a ja budala se zaletio, kontam haj' sto jeftinije da prodjem, ne misleci na neke stvari koje se mogu i koje se desavaju prilikom rentanja auta. Mozda je bolje platiti i 400 KM vise u nekoj od provjerenih agencija, nego ici na jeftine varijante, pa onda pita te izadje skuplje neg' tepsija.
Medjutim sta je bilo...???
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#165 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by Enticer »

Vise puta sam u Sarajevu koristio usluge raznih rent-a-car kuca i nikad mi niko nije spominjao kilometrazu koju smijem preci, a sad ovdje citam da ih ima koji te uslovljavaju sa kilometrazom. U cemu je fol, posto planiram sljedeceg mjeseca ponovo uzimati auto pa da se ne iznenadim ako mi tako nesto spomenu. Kakav savjet, uputa dobro bi dosla.
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#166 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by exliberal-ex »

Enticer wrote:Vise puta sam u Sarajevu koristio usluge raznih rent-a-car kuca i nikad mi niko nije spominjao kilometrazu koju smijem preci, a sad ovdje citam da ih ima koji te uslovljavaju sa kilometrazom. U cemu je fol, posto planiram sljedeceg mjeseca ponovo uzimati auto pa da se ne iznenadim ako mi tako nesto spomenu. Kakav savjet, uputa dobro bi dosla.
ma samo kad budes rentao gledaj gdje je unlimited mileage...imas rentalne agencije koje daju samo 100 km po danu pa ako prebacis onda placas po predjenom kilometre 20c ( ovo sam odoka neznam kad sam zadnji put vidjeo tu opciju)
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#167 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by exliberal-ex »

Entropio wrote:Kakva je situacija sa prelaskom granice s autom rentanim ovdje? Da li to dopuštaju? Odlazak u Hrvatsku.
u vecini slucajeva je odobreno samo provjeri kadd budes uzimao auto
ako uzimas auto vani pa mislis a vozis u bosnu onda je drugacija situacija
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#168 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by exliberal-ex »

Da podignem temu, jel iko koristio Rent a car Minell
daje mi ford fusion ili slicno , 6 dana za 210 KM ?
User avatar
Entropio
Posts: 7808
Joined: 21/11/2010 21:49

#169 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by Entropio »

exliberal-ex wrote:Da podignem temu, jel iko koristio Rent a car Minell
daje mi ford fusion ili slicno , 6 dana za 210 KM ?
To je jeftino.

Vidio sam da imaju šalter na aerodromu. Nisam rentao kod njih, ali čine se okej.
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#170 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by Radio Sarajevo »

Ja rentam auta u Francuskoj, Belgiji i Holandiji za upola manje para nego u Bosni. Isto me dođe da dođem na Balkan i platim gorivo, kao da rentam auto u Sarajevu. Nikad ne platim više od 17€ po danu, a obično bude 13-14 € (doduše, malo auto, ali šta ima veze).

Ove naše cijene su prenapuhane.
User avatar
drndalo
Posts: 22821
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#171 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by drndalo »

Ove nase cijene su sezonske, jer kad ima turista kojima treba buljuk rent-a-car-ova ? U februaru, aprilu, oktobru ? Ako imas jeftiniju opciju, udri po njoj...
Enticer
Posts: 713
Joined: 21/12/2004 13:44
Location: Sarajevo

#172 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by Enticer »

Moze li se naci kakvo auto na 2 dana za 70-80 KM?
Dead Man Walking
Posts: 6372
Joined: 28/05/2004 21:49

#173 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by Dead Man Walking »

Zna li neko rade li jos oni momci sa Dobrinje rent-a-smartcar? Ili ako ima neka druga firma koja se tim bavi?
User avatar
BaDa
Posts: 2342
Joined: 20/04/2009 23:42
Location: Sarajevo

#174 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by BaDa »

gdje ima rentati golf 5 ili 6 na dan do nekih 60-70km trebalo bih mi 9 augusta? u sarajevu naravno
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#175 Re: Rent-a-car u Sarajevu

Post by Optimist »

Na dan za te pare nema nigdje.
Za taj iznos mozes ocekivati Polo, Fabia, Clio i slicno.
Post Reply