Renoviranje stana

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#26 Re: Renoviranje stana

Post by HAVANA »

Upravo tako nesto radim,od jednog dva mala...Zavisi sta radis,ja radim bas sve i izace otprilike 700 km po m2...Nije to samo pregraditi,sta je sa kuhinjom,kupatilom,podovima,grijanjem,vodom...?
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#27 Re: Renoviranje stana

Post by esmasaric »

Za sada me samo zanima konkretno zid. To mi je najvažnije. Ustvari, dva zida, i ulazna vrata.

Pošto je to stan rasporedom idealnim za dva stana, a i imala bih svoju privatnost i svoj prostor. Za wc se ne brinem, jer ima već dva, a i kuhinju sam ugrađivala tako da znam kako to sve ide. Al et, nikad mi baš nije trebao zid :-) I koliko uopšte vremenski uzme jedan zid?
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#28 Re: Renoviranje stana

Post by Truba »

imas stan...jaranice ti ces se ovdje udat
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#29 Re: Renoviranje stana

Post by esmasaric »

:lol: :lol: :lol: :lol: Ne dam se ja tako lako. I osim toga, tek ću imati. A onda ću se toliko za glavu hvatati od režija da mi neće na pamet pasti svadba. 8-)
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#30 Re: Renoviranje stana

Post by Kapri »

A sta je cudno ako mi je rodica ujedno i najbolja drugarica,koja se seli i ne koristi internet pa pitam za nju jer joj omazem u namjestanju?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#31 Re: Renoviranje stana

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

esmasaric wrote:Za sada me samo zanima konkretno zid. To mi je najvažnije. Ustvari, dva zida, i ulazna vrata.

Pošto je to stan rasporedom idealnim za dva stana, a i imala bih svoju privatnost i svoj prostor. Za wc se ne brinem, jer ima već dva, a i kuhinju sam ugrađivala tako da znam kako to sve ide. Al et, nikad mi baš nije trebao zid :-) I koliko uopšte vremenski uzme jedan zid?
Zid ko zid najlakše izidati, staviti neku zvučnu izolaciju i omelteristi pa fini putz. Majstor zidanje završi za 2-3h, pa malter, pa da se osuši...pa fini putz... pa krečenje. Cca. 2-3 dana. Druga opcija je postaviti drvenu/aluminijsku konstrukciju pa rigips ploče a između zvučna izolacija. Samo misliš li ti tražiti etažiranje tog stana na dva zasebna i uknjižiti ili tako na crno? :mrgreen:
Kapri
Posts: 832
Joined: 20/11/2011 12:14

#32 Re: Renoviranje stana

Post by Kapri »

Danas sam bila sa rodicom u tom stanu.Ovako banja se mora tuto kompleto uraditi duzina mu je oko 350 a sirina oko 150.Znaci radice cijevi,keramiku,i sve nanovo.Dnevni ne mora nista ni dohvatiti ali ima radova u kuhinji i u hodniku.Takodjer sve.Prozore ne mora mjenjati niti radijatore.Sta mislite koliko ce cijena biti da sve to uradi sa zabvrsnim krecenjem,znaci da ostane da ubaci samo stvari
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#33 Re: Renoviranje stana

Post by Truba »

ja cu morat pregradit dnevni
sredit kuhinju
i banju
kontam sve oko 8000
1000
+
4000
+
3000

wc gdje je samo solja i lavabo necemo raditi nema potrebe
minimalizam u wc...dakle neku tus kabinu ili uzidati samo pola metra
bojler imamo odljetos cijevi i neki lavabo s ladicom ispod

u kuhinji nova kuhinja i dole plocice a gore ono staklo...novi sporet sa plinom
a imamo masinu za pranje sudja i frizider

pregrada ide sa onim sinima i plocama a unutra toplotna i zvucna izolacija :sax:

oce biti dovoljno?
dam dimenzije ako ima strucnjaka :mrgreen:
Alhambra_
Posts: 19
Joined: 28/06/2010 15:25

#34 Re: Renoviranje stana

Post by Alhambra_ »

Da li kod renoviranja stana postoji redoslijed kada se šta treba raditi? Ja bih prvo stolariju a ostalo kad i kako budem mogla finansirati. Međutim, rekli su mi da prvo treba raditi struju. Kada je onda uputno raditi kupatilo i wc, prije struje (planirana je ugradnja protočnog bojlera, struja je trofazna) ili poslije budući da će očito neke stavke radova ići paralelno?
Dobro bi došla i preporuka za firmu, ali od nekog ko je već imao saradnju.
to je to
Posts: 323
Joined: 13/07/2008 00:45

#35 Re: Renoviranje stana

Post by to je to »

Treba mi preporuka za dizajnera unutrasnjeg prostora stana.

Planiramo raditi renoviranje i nadogradnju pa da imamo nekog da se posavjetujemo i u vezi untrašnjeg uređenja.
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#36 Re: Renoviranje stana

Post by MrsJ »

Ima li neko konkretno iskustvo sa unajmljivanjem firmi za izvođenje svih radova u stanu? Naime, nemam baš vremena da se bavim "ganjanjem" majstora, tako da bih voljela angažovati firmu (bilo bi tu svega, od rušenja zidova, pregrađivanja, stolarije, kupatila...) koja bi sve to obavila. Koliko sam čula te firme znaju biti i dosta skuplje u odnosu na angažovanje majstora pojedinačno, pa me interesuje da li je baš ogromna razlika u cijeni u pitanju.
I ako neko ima konkretno iskustvo sa Reik design neka piše. ;)
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#37 Re: Renoviranje stana

Post by suza81 »

MrsJ wrote:Ima li neko konkretno iskustvo sa unajmljivanjem firmi za izvođenje svih radova u stanu? Naime, nemam baš vremena da se bavim "ganjanjem" majstora, tako da bih voljela angažovati firmu (bilo bi tu svega, od rušenja zidova, pregrađivanja, stolarije, kupatila...) koja bi sve to obavila. Koliko sam čula te firme znaju biti i dosta skuplje u odnosu na angažovanje majstora pojedinačno, pa me interesuje da li je baš ogromna razlika u cijeni u pitanju.
I ako neko ima konkretno iskustvo sa Reik design neka piše. ;)
Pp
Neodlucna 23
Posts: 46
Joined: 11/11/2013 10:36

#38 Re: Renoviranje stana

Post by Neodlucna 23 »

Molim vas potrebna mi je pomoc.. zelim da renoviram stan kompletan.. da li mi mozete preporuciti firme koje rade kompletno renoviranje stana u Sarajevu.. kljuc u ruke. Unaprijed zahvalna ! :)
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#39 Re: Renoviranje stana

Post by preludezalude »

Da ne otvaram novu temu, postavit cu pitanje ovdje. U stanu je na plafon postavljen stiropor i mrezica i navucene dvije ruke ljepila. To je uradjeno prije mjesec dana. Treca ruka finiranja ceka kada se i zidovi dovedu do finiranja pa ce se odraditi zajedno. Planiram zadnju finu ruku zidova i plafona uraditi sa finim malterom mpi25. Pitanje je: da li se moze malterisati sa finim malterom mpi25 po ljepilu? Pricao sam sa dvojicom majstora i misljenja su im razlicita. Jedan kaze da moze bez problema, a drugi kaze da to nije dobro i da bi se malter mogao poceti odvajati nakon nekog vremena. Taj drugi kaze da treba jos jednu ruku ljepila staviti i odmah po svjezem ljepilu nanositi fini malter. Ima li koji strucnjak ovdje da kaze svoje misljenje?
User avatar
Truba
Posts: 81186
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#40 Re: Renoviranje stana

Post by Truba »

Black swan wrote: kontam sve oko 8000
1000
+

oce biti dovoljno?
misliti i raditi nije isto gospodine :D

prva stavka je probijena za 300 maraka plus vrata :D 300 maraka :D plus stari kauči izbačeni uzet novi :D 700 :D
znači konačni odgovor

neće biti dovoljno :D
jer je najjeftinija stavka probijena za više od 50%
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#41 Re: Renoviranje stana

Post by zakasnila »

suza81 wrote:
MrsJ wrote:Ima li neko konkretno iskustvo sa unajmljivanjem firmi za izvođenje svih radova u stanu? Naime, nemam baš vremena da se bavim "ganjanjem" majstora, tako da bih voljela angažovati firmu (bilo bi tu svega, od rušenja zidova, pregrađivanja, stolarije, kupatila...) koja bi sve to obavila. Koliko sam čula te firme znaju biti i dosta skuplje u odnosu na angažovanje majstora pojedinačno, pa me interesuje da li je baš ogromna razlika u cijeni u pitanju.
I ako neko ima konkretno iskustvo sa Reik design neka piše. ;)
Pp
I mene interesuje iskustva sa Reik design. Kako ste zadovoljni kvalitetom i konacnim rezultatom.
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#42 Re: Renoviranje stana

Post by MrsJ »

Razmišljala sam da ih angažujem ali sam odustala nakon iskustva moje prijateljice. Kuhinja kod prijateljice urađena fino ali kao i svaka druga firma što može uraditi s tim da su joj naplatili papreno. Znači ništa specijalno, tako vam svako može uraditi a proći ćete duplo jeftinije. Skoro istu kuhinju smo radile, oni naplatili njoj 5000 a meni druga firma 2700.
User avatar
zakasnila
Posts: 774
Joined: 03/03/2014 09:54

#43 Re: Renoviranje stana

Post by zakasnila »

MrsJ wrote:Razmišljala sam da ih angažujem ali sam odustala nakon iskustva moje prijateljice. Kuhinja kod prijateljice urađena fino ali kao i svaka druga firma što može uraditi s tim da su joj naplatili papreno. Znači ništa specijalno, tako vam svako može uraditi a proći ćete duplo jeftinije. Skoro istu kuhinju smo radile, oni naplatili njoj 5000 a meni druga firma 2700.
Hvala na odgovoru. Moze li se znati koja je firma u pitanju, posto prikupljam ponude :).
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#44 Re: Renoviranje stana

Post by MrsJ »

Evo njihove stranice, nalaze se na Čengić Vili. http://studio8.ba
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#45 Re: Renoviranje stana

Post by moonca »

HAVANA wrote:Upravo tako nesto radim,od jednog dva mala...Zavisi sta radis,ja radim bas sve i izace otprilike 700 km po m2...Nije to samo pregraditi,sta je sa kuhinjom,kupatilom,podovima,grijanjem,vodom...?
I ja bi u buducnosti trebala renovirati stan od 54M2---srediti vise za prodaju ili iznajmljivanje- da li tih 700km mogu planirati kao bazu za troskove.?
Hvala
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#46 Re: Renoviranje stana

Post by HAVANA »

Ne moze se to ovako reci.Zavisi od mnogo stvari ali moralo bi biti vise nego dovoljno.Osim ako nije austrougarski...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65581
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#47 Re: Renoviranje stana

Post by _BataZiv_0809 »

HAVANA wrote:Ne moze se to ovako reci.Zavisi od mnogo stvari ali moralo bi biti vise nego dovoljno.Osim ako nije austrougarski...

Havana buraz, sta mi je bolja solucija...kupit ful renoviran stan za jacu cijenu ili neki u kojem je vrijeme stalo dok je Drug Tito bio ziv, pa ga za razliku u cijeni sredjivati :-?
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#48 Re: Renoviranje stana

Post by HAVANA »

Ne znam.Ja volim i kupujem samo u izrazito losem stanju.Sto veci grob.A onda u fulu renoviranje.Najbolji rezultat.Najgori su oku lijepi a satro renovirani...Platis pa jovo nanovo...
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65581
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#49 Re: Renoviranje stana

Post by _BataZiv_0809 »

HAVANA wrote:Ne znam.Ja volim i kupujem samo u izrazito losem stanju.Sto veci grob.A onda u fulu renoviranje.Najbolji rezultat.Najgori su oku lijepi a satro renovirani...Platis pa jovo nanovo...
Prodajes li kakav?

Ganjam stagod dvosobno u opcini vrijednijoj od deset drugih.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#50 Re: Renoviranje stana

Post by HAVANA »

Ne prodajem stanove.Ako sta vidim ,javicu ti.
Post Reply