Renoviranje kupatila

Post Reply
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#151 Re: Renoviranje kupatila

Post by mO k3 »

Pitarrr82 wrote:Znaci staklo ce me doci jeftino pravo :mrgreen:
Da sigurno , mali otidji pogledaj gledao sam ja i stakla po 1500 KM ama sve isto kaljeno debljina uf neznam ni sa vise 1cm mozda ili vise? blage
Bagno u sastavu LUK-a imate u sarajevu u BL Orfej ...
Ma merak je vidjeti to kupatilo kada udjes ne moras dizati none u zrak , jedino ako ti nekome ne dizes :) zmig,zmig :mrgreen:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#152 Re: Renoviranje kupatila

Post by mO k3 »

NinnushkA wrote:Ma mene sad više brine kako naći provjereno dobrog vodoinstalatera, jer džaba ti sva najskuplja oprema, ako neki fuš upropasti sve :evil:
E to ti ne mozemo pomoci :) da si u BL mogo bi ti dobre momke preporuciti , ovako znaj da su svi majstori , ama bas svi ;)
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#153 Re: Renoviranje kupatila

Post by Pitarrr82 »

Sta je ovo dovodim 2 majstora i nijedan ne zna koje obloge, zastitu staviti ispod plocica za walk in kabinu :mrgreen:
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#154 Re: Renoviranje kupatila

Post by Danguba »

Pitarrr82 wrote:Sta je ovo dovodim 2 majstora i nijedan ne zna koje obloge, zastitu staviti ispod plocica za walk in kabinu :mrgreen:
sve zavisi sta zelis?
je li to novo kupatilo ili je staro? hoces li na postojece uraditi walk ili bi dizala stare?

postoje hidro izolaciona sredstva kojima se premazuje podloga prije postavljanja plocica. raspitaj se u skladistima gradj. materijala ili bau centrima.
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#155 Re: Renoviranje kupatila

Post by sabanss »

Pitarrr82 wrote:Sta je ovo dovodim 2 majstora i nijedan ne zna koje obloge, zastitu staviti ispod plocica za walk in kabinu :mrgreen:
Imas tus kabine visoke 2 cm, skoro u ravni sa podom. Izgleda ko walk in, i jeste walk in samo sto nemas brige oko izolacije.

Rjesis sebe problema u buducnosti, vjeruj mi ;-)
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#156 Re: Renoviranje kupatila

Post by Pitarrr82 »

Danguba wrote:
Pitarrr82 wrote:Sta je ovo dovodim 2 majstora i nijedan ne zna koje obloge, zastitu staviti ispod plocica za walk in kabinu :mrgreen:
sve zavisi sta zelis?
je li to novo kupatilo ili je staro? hoces li na postojece uraditi walk ili bi dizala stare?

postoje hidro izolaciona sredstva kojima se premazuje podloga prije postavljanja plocica. raspitaj se u skladistima gradj. materijala ili bau centrima.

Staro kupatilo i radili bi na nove plocice a obisao sam od jutros par centara i razgovarao s ing. građ. firme Kema po preporuci prijatelja arhitekte, ocigledno je dovoljno uraditi premaz s mjesavinom te neke hidro mase i nekog praska/pijeska.

@sabans

To znam, malo je kompleksno kupatilo jer moram pomjerati solju zbog vertikale da bih uradio walk in a takvih sam predobrih vidio danas u Adazalu.

Laguna u I. Sarajevu radi vrata za walk in, od pleksiglasa i stakla, staklena visine 180cm a duzine 140cm dodju negdje oko 500KM...
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#157 Re: Renoviranje kupatila

Post by mO k3 »

sabanss wrote:
Pitarrr82 wrote:Sta je ovo dovodim 2 majstora i nijedan ne zna koje obloge, zastitu staviti ispod plocica za walk in kabinu :mrgreen:
Imas tus kabine visoke 2 cm, skoro u ravni sa podom. Izgleda ko walk in, i jeste walk in samo sto nemas brige oko izolacije.

Rjesis sebe problema u buducnosti, vjeruj mi ;-)
Da da i to je jedna jako lijepa i dobra solucija ta " kada" od visine 2-4 cm dužine 120-140 nRavno ko ima mjesta u kupatilo
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#158 Re: Renoviranje kupatila

Post by mO k3 »

Pitarrr82 wrote:
Danguba wrote:
Pitarrr82 wrote:Sta je ovo dovodim 2 majstora i nijedan ne zna koje obloge, zastitu staviti ispod plocica za walk in kabinu :mrgreen:
sve zavisi sta zelis?
je li to novo kupatilo ili je staro? hoces li na postojece uraditi walk ili bi dizala stare?

postoje hidro izolaciona sredstva kojima se premazuje podloga prije postavljanja plocica. raspitaj se u skladistima gradj. materijala ili bau centrima.

Staro kupatilo i radili bi na nove plocice a obisao sam od jutros par centara i razgovarao s ing. g
rađ. firme Kema po preporuci prijatelja arhitekte, ocigledno je dovoljno uraditi premaz s mjesavinom te neke hidro mase i nekog praska/pijeska.

@sabans

To znam, malo je kompleksno kupatilo jer moram pomjerati solju zbog vertikale da bih uradio walk in a takvih sam predobrih vidio danas u Adazalu.

Laguna u I. Sarajevu radi vrata za walk in, od pleksiglasa i stakla, staklena visine 180cm a duzine 140cm dodju negdje oko 500KM...
Pleksiglas kada tada ce Biti kao mliječno , ako me razumiješ sta mislim
Razmisli dobro ....
De mi objasni ovo boldirano :zoka:
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#159 Re: Renoviranje kupatila

Post by Pitarrr82 »

Ma pogresno sam se izrazio, staro je kupatilo a na podu i nema plocica nego kao neka ploca koja meni lici na mermer/granit nesto :mrgreen: a naravno da bih dizao stare plocice jer moram i cijevi mijenjati itd.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#160 Re: Renoviranje kupatila

Post by mO k3 »

Pitarrr82 wrote:Ma pogresno sam se izrazio, staro je kupatilo a na podu i nema plocica nego kao neka ploca koja meni lici na mermer/granit nesto :mrgreen: a naravno da bih dizao stare plocice jer moram i cijevi mijenjati itd.
Da obavezno !!!
Ali razmisli to sa pleksistaklom
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#161 Re: Renoviranje kupatila

Post by JanuaryJones »

Majstori koji znaju postavljati hidroizolaciju u stanove (zbog spratnosti) u Sarajevu se mogu prebrojati na prste jedne ruke jer fakat treba znati posao inače će procuriti komšiji i renoviranje od 5-10 milja ode niz kanalizaciju. Nama su 'ogulili' pod do komšije i znam da su nam postavljali tri sloja zaštite, od toga jedan sloj koji se lijepi uz zidove a ima visoku elastičnost zbog zemljotresa (da ne popuca) uz zamjenu vodoinstalacija i provodjenja cijevi u zidu za tuš/ružu. Dobro otvorite oči kad budete radili hidroizolaciju.

Uradili smo nešto slično ovom:
Image


Sent from my iPad using Tapatalk
SSemir
Posts: 4574
Joined: 26/02/2009 08:42

#162 Re: Renoviranje kupatila

Post by SSemir »

JanuaryJones wrote:Majstori koji znaju postavljati hidroizolaciju u stanove (zbog spratnosti) u Sarajevu se mogu prebrojati na prste jedne ruke jer fakat treba znati posao inače će procuriti komšiji i renoviranje od 5-10 milja ode niz kanalizaciju. Nama su 'ogulili' pod do komšije i znam da su nam postavljali tri sloja zaštite, od toga jedan sloj koji se lijepi uz zidove a ima visoku elastičnost zbog zemljotresa (da ne popuca) uz zamjenu vodoinstalacija i provodjenja cijevi u zidu za tuš/ružu. Dobro otvorite oči kad budete radili hidroizolaciju.

Uradili smo nešto slično ovom:
Image


Sent from my iPad using Tapatalk
kolika je sirina tvoje kabine sad?
na red mi dolazi renoviranje kupatila, pa bih i ja ovako nesto, ali mi se cini da mi je premalo kupatilo za to, pa de me razuvjeri :D
je li puno sire od klasicne kade?
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#163 Renoviranje kupatila

Post by JanuaryJones »

Zidana kabina je došla umjesto kade (ispod prozora, uz gornji zid kupatila nasuprot ulaznih vrata) i proširena za veličinu zidića (imamo samo jedan a ne dva kao na slici). Moram pronaći nacrt na desktopu pa ću ti reći tačne dimenzije.

Edit: izmjerih metrom, nekih 80x150 cm računajući pločice i uvlačenje tuša (štemanjem) za nekih 10 cm jer je siporeks bio u pitanju.
Sent from my iPad using Tapatalk
SSemir
Posts: 4574
Joined: 26/02/2009 08:42

#164 Re: Renoviranje kupatila

Post by SSemir »

a jesi li staklo isao do plafona skroz, ili samo do odredjene visine?
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#165 Re: Renoviranje kupatila

Post by JanuaryJones »

SSemir wrote:a jesi li staklo isao do plafona skroz, ili samo do odredjene visine?
Do odredjene visine zbog pare, izmjerim pa javim :)


Sent from my iPad using Tapatalk
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#166 Re: Renoviranje kupatila

Post by Pitarrr82 »

mO k3 wrote:
Pitarrr82 wrote:Ma pogresno sam se izrazio, staro je kupatilo a na podu i nema plocica nego kao neka ploca koja meni lici na mermer/granit nesto :mrgreen: a naravno da bih dizao stare plocice jer moram i cijevi mijenjati itd.
Da obavezno !!!
Ali razmisli to sa pleksistaklom

Ma svakako to sam samo naveo radi drugih, nije mi to toliko vazno u smislu novca koliko da se dobro uradi hidro izolacija inace ode sve u... :mrgreen:

P.S. Prema rijecima ovog ing. danas bi svaki normalan keramicar to trebao znati a na dva, tri mjesta plus taj ing. svi su mi rekli da je dovoljan taj premaz za izolaciju, jos se dvoumim zbog rizika...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#167 Re: Renoviranje kupatila

Post by Danguba »

Pitarrr82 wrote:Ma pogresno sam se izrazio, staro je kupatilo a na podu i nema plocica nego kao neka ploca koja meni lici na mermer/granit nesto :mrgreen: a naravno da bih dizao stare plocice jer moram i cijevi mijenjati itd.
Nije to ni mermer ni granit, to je brusena ljevana teraca. :-) (pretpostavljam)

Sta bih ja tu uradio, istemao bih tu plocu, dobro ocistio, pokrpao eventualne rupe u bet.ploci, premazao hladnim bitulit premazom a sutra dan zavario 4 mm ljepenku sa prepustima uza zid. Onda bih uradio odvodne cijevi koje idu u podu zajedno sa podnom resetkom. Dobro pregledati sve spojeve. Na sve to dolazi glazura min. 5cm. Tu glazuru na koju ce poslije doci plocice bih premazao dvokomponentnim hidroizolacionim premazom(Ceresit CL50). Tu bi dobio dvostruku zastitu.

Znam, mnogi ce reci da se ne stavlja vise ljepenka ali bi je ja stavio jer je mnogo elasticnija u odnosu na razne premaze. Ako je zgrada nova, normalno da radi i pojavljuju se pukotine a isto tako i kod starih zgrada usljed slijeganja ili podrhtavanja tla.
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#168 Re: Renoviranje kupatila

Post by Pitarrr82 »

Danguba wrote:
Pitarrr82 wrote:Ma pogresno sam se izrazio, staro je kupatilo a na podu i nema plocica nego kao neka ploca koja meni lici na mermer/granit nesto :mrgreen: a naravno da bih dizao stare plocice jer moram i cijevi mijenjati itd.
Nije to ni mermer ni granit, to je brusena ljevana teraca. :-) (pretpostavljam)

Sta bih ja tu uradio, istemao bih tu plocu, dobro ocistio, pokrpao eventualne rupe u bet.ploci, premazao hladnim bitulit premazom a sutra dan zavario 4 mm ljepenku sa prepustima uza zid. Onda bih uradio odvodne cijevi koje idu u podu zajedno sa podnom resetkom. Dobro pregledati sve spojeve. Na sve to dolazi glazura min. 5cm. Tu glazuru na koju ce poslije doci plocice bih premazao dvokomponentnim hidroizolacionim premazom(Ceresit CL50). Tu bi dobio dvostruku zastitu.

Znam, mnogi ce reci da se ne stavlja vise ljepenka ali bi je ja stavio jer je mnogo elasticnija u odnosu na razne premaze. Ako je zgrada nova, normalno da radi i pojavljuju se pukotine a isto tako i kod starih zgrada usljed slijeganja ili podrhtavanja tla.

Ja sam i rekao da lici a ne da znam sta je... :mrgreen: Nesto cu vec uraditi, hvala na preporukama :wink:
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#169 Re: Renoviranje kupatila

Post by mO k3 »

Pitar postavi kada bude uradjeno da vidimo kako izgleda :)
User avatar
Pitarrr82
Posts: 11865
Joined: 01/03/2011 14:17
Location: Lovely jubbly land...

#170 Re: Renoviranje kupatila

Post by Pitarrr82 »

mO k3 wrote:Pitar postavi kada bude uradjeno da vidimo kako izgleda :)

Moze, iako se jos dvoumim nekako ne vjerujem majstorima :mrgreen:. Nije to neki veliki prostor 135x80 ali se nadam da ce fino ispasti ako se na kraju odlucim za to :thumbup:
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#171 Re: Renoviranje kupatila

Post by van Basten »

van Basten wrote:gdje izrezati keramičke pločice?
Ugrađujući američki morao sam skloniti pločice sa ćoškova ormara, sad su mi pločice veće od prostora za njih, a sao su ih dvije u pitanju, pa sumnjam da bi se neki keramičar kući bavio s tim. Zato sam kontao odnijeti pločice da nekog zamolim da mi ih izreže (i platim naravno)
s druge teme, kontam možda neko upućeniji naleti ovdje
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#172 Re: Renoviranje kupatila

Post by insomnia78 »

Imas brusilicu?
User avatar
Saian
Posts: 15340
Joined: 08/04/2004 21:50

#173 Re: Renoviranje kupatila

Post by Saian »

insomnia78 wrote:Imas brusilicu?
drugim rijechima, iz det ju Brus Li :oops:
User avatar
van Basten
Posts: 7534
Joined: 21/09/2006 02:59

#174 Re: Renoviranje kupatila

Post by van Basten »

Saian wrote:
insomnia78 wrote:Imas brusilicu?
drugim rijechima, iz det ju Brus Li :oops:
nemam brusilicu, zato i pitam zna li neko nekoga ko radi na tako sitno.
User avatar
Angel_of...
Posts: 311
Joined: 24/07/2009 18:43

#175 Re: Odg: Renoviranje kupatila

Post by Angel_of... »

Ima li neko preporuku za dobrog i pouzdanog vodoinstalatera, koji nije ters, a koji bi mi znao dobro uraditi tus kabinu bez kade na ovaj fazon:
Image
Post Reply