Reno Laguna

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#26 Re: Reno Laguna

Post by beco »

mirzasila wrote:
beco wrote:DCi je prvo moderniji od TDI ima veci moment i vise snage, a to da ne brunda kao traktor necu ni spominjati!
ne bih se slozio... moderniji?! vise snage?
Jarane nisam siguran koliko znas o kolima i nije mi namjera da te ponizim, ali TDI motori su stara tehnologija "Pumpe-Düse " koje su se u VV dugo drzao, tek nedavno su presli na common rail, odnosno svi osim onog 1.9 TDI motora. Dok su svi dci motori common rail 8-)
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#27 Re: Reno Laguna

Post by maxell_sarajevo »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Imao sam Lagunu II, 2001. godiste, karavan, 1,9 DCi, 120 KS, 6 brzina, puna oprema sa Xenonima, ESP, komandama na volanu i ostalim stvarima. Auto je odlicno, motor za 10+, stedljiv, jak sa dovoljno snage da te izvuce iz svake situacije. Jedna mana sto bi autu dao su podizaci stakla, ali nakon 5 godina upotrebe nije ni cudo da se jedan pokvari. U svakom slucaju preporuka za auto samo vodi racuna da te ne prevare sa kilomtrazom.


Kako se zoves ti iz Dejcica, dodze li ti nesto Efendija Dedic?
mirzasila
Posts: 140
Joined: 03/05/2007 17:00

#28 Re: Reno Laguna

Post by mirzasila »

Meni nije jasno sta znaci argument moderniji. Ok na jednoj strani imamo sistem Pumpe-Düse koji je prije "izmisljen" i na drugoj common rail. Oba sistema rade manje vise istu stvar tj. ubrizgavanje goriva pod visokim pritiskom samo sto kod common raila postoji jedna visokotlacna pumpa a na drugoj strani imas pumpe duse injector na svakom cilindru... Ja neznam puno o dci motorima posto nisam nikad vozio renoa sa tim motorom al cisto sumnjam da je neki od tih motora ravan motoru 1,9 tdi 130ks.
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#29 Re: Reno Laguna

Post by beco »

Dobro a znas li zasto su povuceni ti TDI motori 1.9 TDI koji su razvijali od 90 do 150 KS u GTI Golfu, pa onda predstavljena preradena verzija koja je nosila oznaku 2.0 TDI, a 1.9 TDI je razvijao poslije toga samo 105 KS? Bilo je vise verzija TDI 1.9 zavisno od toga je li jedno ili dva ili su sva crvena slova, a snage je isla 110, 130 i 150 KS, e ove jace verzije 1.9 TDI su bile preforsirane te ti motori doslovno nisu mogli izdrzati ni 100 000 KM sad ovo ne pricam iz tipa rekla kazala nego sam procitao sa http://www.autoportal.hr/ upravo iz tih razloga je i uvedena 2.0 TDI verzija.

Pitao si sto je moderniji jer je TDI tehnologija predstavljena 1989 u Audiu 100 sa 2.5 TDI motorom, a common reil 1997 sad je li prvi mercedes ili neko drugi ne znam.
User avatar
madner
Posts: 56766
Joined: 09/08/2004 16:35

#30 Re: Reno Laguna

Post by madner »

Prvi je bio Fiat, samo se nije tako zvao: Multijet :D
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#31 Re: Reno Laguna

Post by beco »

Nemoj te spominjati Fiat, Renault ili Citroen ili bilo ko nije iz nama ne sudene Njemacke jer to jednostavne nemoze biti kvalitetno :lol:
User avatar
madner
Posts: 56766
Joined: 09/08/2004 16:35

#32 Re: Reno Laguna

Post by madner »

beco wrote:Nemoj te spominjati Fiat, Renault ili Citroen ili bilo ko nije iz nama ne sudene Njemacke jer to jednostavne nemoze biti kvalitetno :lol:
Fulio si forum, ovdje su sve alfisti. :run:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#33 Re: Reno Laguna

Post by ado-šampion »

Lesli Eldridž wrote:Ma renoi samo "kuhaju", jelde ado? :D Najbolje da onda voze bez vode u rashladnom sistemu, onda nema šta da prokuha :D :lol: :lol:
Zwanziger wrote:Moj ti je savjet da ga niposto ne kupujes. U Njemackoj su ga testirali i proglasen je za najnestabilnije auto, a cuo sam od osoba koje ga imaju da se cesto kvari, motor je izuzetno los-prokuha, i niko nije zadovoljan koliko sam ja cuo s ovim autom.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#34 Re: Reno Laguna

Post by dadoka84 »

Evo malo specs

Image
Lesli Eldridž
Posts: 3544
Joined: 10/01/2008 15:23
Location: Ko će to znati

#35 Re: Reno Laguna

Post by Lesli Eldridž »

ado-šampion wrote:
Lesli Eldridž wrote:Ma renoi samo "kuhaju", jelde ado? :D Najbolje da onda voze bez vode u rashladnom sistemu, onda nema šta da prokuha :D :lol: :lol:
Zwanziger wrote:Moj ti je savjet da ga niposto ne kupujes. U Njemackoj su ga testirali i proglasen je za najnestabilnije auto, a cuo sam od osoba koje ga imaju da se cesto kvari, motor je izuzetno los-prokuha, i niko nije zadovoljan koliko sam ja cuo s ovim autom.
Ali on je "čuo" od osoba koje ga imaju. Inače nema nikakvih iskustava sa Lagunom. :D
User avatar
Better Man
Posts: 16773
Joined: 01/10/2006 20:10

#36 Re: Reno Laguna

Post by Better Man »

Lesli Eldridž wrote:
ado-šampion wrote:
Lesli Eldridž wrote:Ma renoi samo "kuhaju", jelde ado? :D Najbolje da onda voze bez vode u rashladnom sistemu, onda nema šta da prokuha :D :lol: :lol:
Zwanziger wrote:Moj ti je savjet da ga niposto ne kupujes. U Njemackoj su ga testirali i proglasen je za najnestabilnije auto, a cuo sam od osoba koje ga imaju da se cesto kvari, motor je izuzetno los-prokuha, i niko nije zadovoljan koliko sam ja cuo s ovim autom.
Ali on je "čuo" od osoba koje ga imaju. Inače nema nikakvih iskustava sa Lagunom. :D
Ma svakakvih gluposti ljudi pišu i govore. Moj poznanik ima Lagunu 2002. godište, odnosno vlasništvo je njegovog tate, ali je obojica voze i nikad nisu imali ni najmanji problem, odnosno kvar.
User avatar
beco
Posts: 3397
Joined: 25/08/2004 14:22

#37 Re: Reno Laguna

Post by beco »

Ma svi imaju pravo izbora ili ce kupiti pasata iz 2001TDI za nekih 24-25000KM ili ce kupiti lagunu dci 2003 18000KM, sada samo moras prelomiti u sebi je li ova cjenovna razlika odgovara tvom stepenu fanatizma prema VV. :lol:
User avatar
Sajo---:
Posts: 619
Joined: 25/09/2005 14:18
Location: Sarajevo

#38 Re: Reno Laguna

Post by Sajo---: »

drug,... u magazinu proauto broj 76 ima test tog automobila pa pogledaj. ima sve moguce sto te interesuje. od cijene dijelova, servisa, greski na autu opoziva. ma sve.

eto ;)
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#39 Re: Reno Laguna

Post by Mahalac »

Nevezan za bilo koji brand/proizvodjac(dobro mozda malo za Pezoa :D ) dakle realno je da kvalitetu auta ocjenjuje njegova cijena na trzistu polovnih kako ovdje tako i vani. Jednostavno ljudi probali vidjeli osajcali i zacjenili pa i dobili.
User avatar
I have a name
Posts: 72
Joined: 13/03/2008 15:27

#40 Re: Reno Laguna

Post by I have a name »

Blen_TO wrote:Da li neko ima ovaj auto? Strasno mi se svidja a slabo sta znam o njemu...Hocu da kupim neki primjerak iz 2003-2005 godine 1.9 dizel

Sta vi mislite?
Hvala
jel mora biti 1.9 ... moj cale vozi 2.2 dci karavan i koliko ja znam pored servisa jedini kvar mu je bio sa parking kocnicom i to mu je stvarno dosta olaksalo dzep a sa motorom nikakvih problema nema osim sto ide ko lud a nece uzeti vise od 9,5 po gradu ni kad ga ne stedis a nisam primjetio neku veliku razliku u cijenam izmedju ova dva motora... auto je za svaku pohvalu
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#41 Re: Reno Laguna

Post by dadoka84 »

Mahalac, ja sam mislio da cijenu definise ponuda i potraznja. (golf balkan sindrom ;D) Te cijena i dostupnost turskih, kineskih idr dijelova...
rundo
Posts: 120
Joined: 19/07/2007 16:00

#42 Re: Reno Laguna

Post by rundo »

http://www.carsurvey.org/modelyear_Rena ... _2003.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Evo sta kazu ljudi koji ga imaju...
Blen_TO
Posts: 22
Joined: 16/08/2005 05:35

#43 Re: Reno Laguna

Post by Blen_TO »

Sajo---: wrote:drug,... u magazinu proauto broj 76 ima test tog automobila pa pogledaj. ima sve moguce sto te interesuje. od cijene dijelova, servisa, greski na autu opoziva. ma sve.

eto ;)

Hvala... Jos nema nista na http://www.proauto.ba/" onclick="window.open(this.href);return false; a nemogu kupiti jer nisam u BiH, trenutno. U Svakom slucaju hvala, svima.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#44 Re: Reno Laguna

Post by ado-šampion »

Blen_TO wrote:
Sajo---: wrote:drug,... u magazinu proauto broj 76 ima test tog automobila pa pogledaj. ima sve moguce sto te interesuje. od cijene dijelova, servisa, greski na autu opoziva. ma sve.

eto ;)

Hvala... Jos nema nista na http://www.proauto.ba/" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; a nemogu kupiti jer nisam u BiH, trenutno. U Svakom slucaju hvala, svima.
Pregledao sam ovo, pročitao poneki review, šta da kažem ... Svakakvih gluposti ljudi pišu i govore :-) Ima ih par koji su zadovoljni anyway :lol:
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#45 Re: Reno Laguna

Post by maxell_sarajevo »

Kupi Fabiju :thumbup:
Post Reply