RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#52 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by direstraits0078 »

Eto, tako izgleda plan odrzavanja za tvog turcina. Zupcasti i ostalo na 6 godina ili 160k km, ulje i filter ulja na 30k km, filter zraka na 60k km, filter goriva na 60k km. Iza ovoga stoji fabrika, a ne pohlepni koncesionar, ili jos pohlepniji RNH.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#53 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Truba »

direstraits0078 wrote:
Black swan wrote:jel to onaj broj kod šoferšajbe :D
uslikam nekad pa pošaljem :D
sve me strah :lol: :lol: :lol:
Jeste, to je taj broj kod sofersajbe, koji su neki sakrivali da im ne ukrade neko auto. :-) A auto im ukradu ljudi koji ne znaju procitati to sto pise, sve da ih i interesuje, ali zato imaju alat kojim fizicki obiju auto, pa onda preko laptopa i pogodnog elektronskog alata upale auto, kloniraju karticu i prodaju kao svoje.
mene ba strah kakvih ulaganja pod moranje :cry: :cry:
blazeno neznanje :mrgreen:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#54 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by direstraits0078 »

Black swan wrote:
direstraits0078 wrote:
Black swan wrote:jel to onaj broj kod šoferšajbe :D
uslikam nekad pa pošaljem :D
sve me strah :lol: :lol: :lol:
Jeste, to je taj broj kod sofersajbe, koji su neki sakrivali da im ne ukrade neko auto. :-) A auto im ukradu ljudi koji ne znaju procitati to sto pise, sve da ih i interesuje, ali zato imaju alat kojim fizicki obiju auto, pa onda preko laptopa i pogodnog elektronskog alata upale auto, kloniraju karticu i prodaju kao svoje.
mene ba strah kakvih ulaganja pod moranje :cry: :cry:
blazeno neznanje :mrgreen:
42224 posta? :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#55 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Truba »

to je znak :mrgreen:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#56 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by direstraits0078 »

Black swan wrote:to je znak :mrgreen:
Bices pjevac, glumac il' politicar, a mozda i Halid 'mjesto Halida. :D

Sasvim slucajno je to da je 42224, vise mi je intresantna cifra kao takva. :lol:
User avatar
JoseMujica
Posts: 27606
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#57 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by JoseMujica »

direstraits0078 wrote: Postoje dvije verzije tumačenja...

Naime, prema knjižici stoji da se mijenja svake 4 godine ili 60 000 KM, tako je za BiH.
Međutim, pojavio se forumas, koji tvrdi da je to ubleha i prevara balkanskih ovlaštenih servisera i da je interval za 1,5 dci u Meganu 3, na 150 000 km ili 6 godina starosti.

Eh sad, ko će svjesno ignorirati servisni interval propisan od ovlaštenog zastupnika, pogotovo ako je auto u garanciji, pa voziti 5-6 godina ili 100-120 hiljada, jer mu je "neko na forumu rekao da je to ubleha"...

Zato mislim da bi najbolje bilo da se kontaktira centrala Renaulta, sa brojem motora, pa da oni kažu...

Moguće je da je taj interval za EU zemlje (gdje je i mali servis na 20 000 km) a da je za naše balkanske gudure prepolovljen, mada ne vidim neke velike razlike između ekspoatacije npr. u Sarajevu ili negdje u Francuskoj Provansi (jedino su kod nas malo ceste prašnjavije, ali jbt. pa nismo na sjevernom polu).
Prilikom prodaje vozila, za vozilo se izdaje ispis predvidjenih servisnih operacija, po broju sasije. Tom servisu mozete i sami pristupiti, samo je potrebno registrovati se. Ako mi bilo ko posalje broj sasije na pp, dobit ce ispis svih planova servisa, opreme koja je ugradjena u vozilo, kao i broj motora, mjenjaca itd. Besplatno. ;)
Pa onda mozete napisati mail vasem ovlastenom serviseru i reci mu da vas pravi budalom, ili cu ja pojesti isprintani izvod plana odrzavanja, i zaliti ovim ispod dok ne ugledam dno:

Image[/quote]


drug kako da ti pošaljem pp kad ti nije opcija uključena? a jel taj broj ima u saobraćajnoj?
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#58 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Truba »

jedno tri puta sam zapisivao onaj broj sa šajbe i zaboravim poslati
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#59 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by konektovan »

Nazalost, dajre vise nije na ovom forumu.
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#60 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by dgL_ »

konektovan wrote:Nazalost, dajre vise nije na ovom forumu.
Sta je snjim? A dobar momak bio... Mlad...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#61 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by bitanga_sa_otesa »

dobio posao u rudniku banovici...
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#62 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:dobio posao u rudniku banovici...
Jel imo stelu ? Al iskreno?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#63 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by bitanga_sa_otesa »

dgL_ wrote: Jel imo stelu ? Al iskreno?
neam pojma,mozda mu je kakir amiĐiČ
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#64 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by konektovan »

dgL_ wrote:
konektovan wrote:Nazalost, dajre vise nije na ovom forumu.
Sta je snjim? A dobar momak bio... Mlad...

Mirzet gs iznervirao, koliko se sjecam, a kao i svaki put, zbog neke gluposti ban se popije bezveze.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#65 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by amar1994 »

bitanga_sa_otesa wrote:
dgL_ wrote: Jel imo stelu ? Al iskreno?
neam pojma,mozda mu je kakir amiĐiČ
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#66 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Truba »

nije mi jasno kako te neko može iznervirati na internetu

ustvari kako te mogu slova na ekranu iznervirati


mene je jednom iznervirala radio emisija kad je lik govorio da su neke osobe izmišljene a ja bio tu što se kaže :D
gledo im rodni list
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#67 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by konektovan »

Black swan wrote:nije mi jasno kako te neko može iznervirati na internetu

ustvari kako te mogu slova na ekranu iznervirati


mene je jednom iznervirala radio emisija kad je lik govorio da su neke osobe izmišljene a ja bio tu što se kaže :D
gledo im rodni list

Moj komi, pa svako ima loš dan, pa se neke stvari spomenu, koje nemaju nikakve veze sa forumom i tematikom koja je bila tog momenta, i onda vrisnes. Meni je zao sto cojeka nema, valjda ce se vrnuti nekad. :run:
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#68 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Truba »

pa imam los dan skoro svaki dan ali neću ljude vrijeđati zbog toga
pogotovo ne u lice i preko tastature

dovoljno su izvrijeđani što su živi i na klix forumu borave :D
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#69 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by condy »

Nema ni bakira nije da mi fali al eto :D
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#70 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by konektovan »

condy wrote:Nema ni bakira nije da mi fali al eto :D
Pa nema, pitao sam i za njega nekad, bitanga rece da je ziv i zdrav, sto je najvaznije. :thumbup: :D
Ne znam sta je sa baketom, ali znam da je bio korektan forumas, i da je bio uvijek raspolozen da pomogne. Steta sto ih nema,....
Post Reply