RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#26 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by condy »

530i wrote:condy, jesi li ti vidio Talisman uživo? Ogroman je auto.
Jednom sam ga vidio na cesti sa prednje strane...i jeste povelik. Volim duza auta.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#27 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by van Basten »

ovlasteni Renault u Doboju... Doreno ili tako nekako... Zvao ih na telefon cijeli dan ne javljaju se, poslao upit na netu 5 dana bez odgovora... Kupovao neku lagunu kraj Doboja pa htio dg odraditi u ovlastenom prije kupovine...
Glavno da je njima domena .rs, i baloni u salonu u bojama srpske zastave... Kako li su oni ovlasteni?
Kome se zaliti? Renaul.hr ili ganjati da mi to neko prevede na fr pa direktno u centralu poslati?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#28 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by condy »

Probaj ih ponovo nazvati, pa ako ti se jave, onda im reci da su *arina od servisa, i da to prime najiskrenije k znanju :)
Throttle
Posts: 13007
Joined: 10/06/2016 12:35

#29 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Throttle »

Pa u centralu možeš žalbu poslat i na engleskom jeziku, jedino što nećeš moći srčano prevesti psovke :D
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#30 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by 530i »

van Basten wrote:ovlasteni Renault u Doboju... Doreno ili tako nekako... Zvao ih na telefon cijeli dan ne javljaju se, poslao upit na netu 5 dana bez odgovora... Kupovao neku lagunu kraj Doboja pa htio dg odraditi u ovlastenom prije kupovine...
Glavno da je njima domena .rs, i baloni u salonu u bojama srpske zastave... Kako li su oni ovlasteni?
Kome se zaliti? Renaul.hr ili ganjati da mi to neko prevede na fr pa direktno u centralu poslati?
Renault Nissan Hrvatska je zadužen za naše tržište, između ostalih. Probaj se njima obratiti. Ako bi i dobio neki odgovor iz Francuske, vjerovatno bi te uputili na Zagreb i oni.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#31 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by 530i »

condy wrote:
530i wrote:condy, jesi li ti vidio Talisman uživo? Ogroman je auto.
Jednom sam ga vidio na cesti sa prednje strane...i jeste povelik. Volim duza auta.
Imao sam priliku da razgledam karavn verziju...auto je ozbiljno veći nego što se čini na slikama. Dobar je i unutra, mislim na ugođaj, iako se meni ne sviđa način kako je kod najnovije generacije renoa riješen taj ekran...tj. drmnu velik po sredini uspravno.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#32 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by condy »

530i wrote:
condy wrote:
530i wrote:condy, jesi li ti vidio Talisman uživo? Ogroman je auto.
Jednom sam ga vidio na cesti sa prednje strane...i jeste povelik. Volim duza auta.
Imao sam priliku da razgledam karavn verziju...auto je ozbiljno veći nego što se čini na slikama. Dobar je i unutra, mislim na ugođaj, iako se meni ne sviđa način kako je kod najnovije generacije renoa riješen taj ekran...tj. drmnu velik po sredini uspravno.
Taj ekran je i meni na slikama bio upecatljiv. Nisam vidio uzivo pa i ne znam kakav bio imao dojam o njemu. Meni je najljepsi izvana. Zadnji dio farovi malo na prvu mi baca na A4 i Superba. Prednji dio na Toyotu i Superba. Unutra je okey i na prvu mi ljepsi od Superba unutra, kod kojeg je klasika nista specijalno i avantgardno.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#34 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by 530i »

condy wrote: Taj ekran je i meni na slikama bio upecatljiv. Nisam vidio uzivo pa i ne znam kakav bio imao dojam o njemu. Meni je najljepsi izvana. Zadnji dio farovi malo na prvu mi baca na A4 i Superba. Prednji dio na Toyotu i Superba. Unutra je okey i na prvu mi ljepsi od Superba unutra, kod kojeg je klasika nista specijalno i avantgardno.
Vidio sam ga ja uživo, sjedao u auto...nekako mi se, na prvi dojam, više dopada kada je postavljen vodoravno, a ne uspravno, govorim o dužoj strani. A otvori ventilacije ispod...kakav je ergonomski ne znam, teško je to reći bez praktične upotrebe.
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#35 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by van Basten »

Throttle wrote:Pa u centralu možeš žalbu poslat i na engleskom jeziku, jedino što nećeš moći srčano prevesti psovke :D
Ko ono pismo sto je cirkulisalo netom birvaktile...
Dear mr. Popovic... What it means kanta i sl... :lol:
User avatar
Koshpa
Posts: 4908
Joined: 20/05/2007 19:59
Location: Sarajevo

#36 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Koshpa »

Bio u Guma-m prije dva dana, radio neki stini kvar na autu. Sve pohvale od osoblja pa do cijene i usluge :thumbup:
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#37 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by zrakomlat »

Throttle wrote:Pa u centralu možeš žalbu poslat i na engleskom jeziku, jedino što nećeš moći srčano prevesti psovke :D
Image
User avatar
ppcela
Posts: 2
Joined: 27/11/2011 04:30

#39 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by ppcela »

channel10 wrote:
ppcela wrote:Eldin,Bilješevo kod Kaknja! izuzetan majstor,pošten momak,radio kod Beganovića u Zenici...evo ima već i godina i moj treći renola koji on održava.Ja prezadovoljan
Ofalio posao ili?
@chanel10
nije reklama,naslov teme je takav kakav je i ja dao svoj doprinos...ja sam samo zadovoljan korisnik usluga pomenutog.zivio
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#40 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by milojicabrzi »

Tako je, neka svako da doprinos, dobar glas treba daleko da se cuje, a loš još dalje :)

Čekamo odgovor iz Francuske oko intervala za veliki servis, pa da rasčivijamo da li nas to neopravdano tjeraju na veliki servis u duplo češćem termninu nego je to Renault propisao.
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#41 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Truba »

meni nakon 11 mjeseci javlja da je uskoro servis... ali neće nad probiješ datum praviti probleme...

mene zanimaju ti veliki servisi...
što kažu... osim te servisne knjizice
mislim da je 6 godina ili 60 000

jel tako?
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#42 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Altsa »

I mene zanima kada se radi veliki servis za megan III 1,5 dci i gdje je najbolje da se uradi. Da li se u renolovom servisu moze provjeriti da li je raden veliki servis. Imam servisnu knjizicu u kojoj je udaren samo pecat, datum i kilometraza (u francuskoj) a nije navedeno i sta je uradeno. Po pecatu vidim da je zvanicni renaultov servis.
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#43 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by milojicabrzi »

Black swan wrote:mene zanimaju ti veliki servisi... što kažu... osim te servisne knjizicemislim da je 6 godina ili 60 000
Postoje dvije verzije tumačenja...

Naime, prema knjižici stoji da se mijenja svake 4 godine ili 60 000 KM, tako je za BiH.
Međutim, pojavio se forumas, koji tvrdi da je to ubleha i prevara balkanskih ovlaštenih servisera i da je interval za 1,5 dci u Meganu 3, na 150 000 km ili 6 godina starosti.

Eh sad, ko će svjesno ignorirati servisni interval propisan od ovlaštenog zastupnika, pogotovo ako je auto u garanciji, pa voziti 5-6 godina ili 100-120 hiljada, jer mu je "neko na forumu rekao da je to ubleha"...

Zato mislim da bi najbolje bilo da se kontaktira centrala Renaulta, sa brojem motora, pa da oni kažu...

Moguće je da je taj interval za EU zemlje (gdje je i mali servis na 20 000 km) a da je za naše balkanske gudure prepolovljen, mada ne vidim neke velike razlike između ekspoatacije npr. u Sarajevu ili negdje u Francuskoj Provansi (jedino su kod nas malo ceste prašnjavije, ali jbt. pa nismo na sjevernom polu).
User avatar
konektovan
Posts: 40627
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#44 Re: RE: Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by konektovan »

milojicabrzi wrote:
Black swan wrote:mene zanimaju ti veliki servisi... što kažu... osim te servisne knjizicemislim da je 6 godina ili 60 000
Postoje dvije verzije tumačenja...

Naime, prema knjižici stoji da se mijenja svake 4 godine ili 60 000 KM, tako je za BiH.
Međutim, pojavio se forumas, koji tvrdi da je to ubleha i prevara balkanskih ovlaštenih servisera i da je interval za 1,5 dci u Meganu 3, na 150 000 km ili 6 godina starosti.

Eh sad, ko će svjesno ignorirati servisni interval propisan od ovlaštenog zastupnika, pogotovo ako je auto u garanciji, pa voziti 5-6 godina ili 100-120 hiljada, jer mu je "neko na forumu rekao da je to ubleha"...

Zato mislim da bi najbolje bilo da se kontaktira centrala Renaulta, sa brojem motora, pa da oni kažu...

Moguće je da je taj interval za EU zemlje (gdje je i mali servis na 20 000 km) a da je za naše balkanske gudure prepolovljen, mada ne vidim neke velike razlike između ekspoatacije npr. u Sarajevu ili negdje u Francuskoj Provansi (jedino su kod nas malo ceste prašnjavije, ali jbt. pa nismo na sjevernom polu).
Dajre jako dobro poznaje Renault, tj. ima provjerene informacije, sumnjam da je to neka ubleha.

Sent from my C6603 using Tapatalk
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#45 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by staradis »

Za renaulta je uvijek cca 4-6 godina za veliki servis.

Guma m često ima akcije ali i regularne cijene su im ok. Jedino što ne znam je da li ugrađuju potpuno novu vodenu pumpu ili repariranu kao sto to radi vw.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#46 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by direstraits0078 »

milojicabrzi wrote:
Black swan wrote:mene zanimaju ti veliki servisi... što kažu... osim te servisne knjizicemislim da je 6 godina ili 60 000
Postoje dvije verzije tumačenja...

Naime, prema knjižici stoji da se mijenja svake 4 godine ili 60 000 KM, tako je za BiH.
Međutim, pojavio se forumas, koji tvrdi da je to ubleha i prevara balkanskih ovlaštenih servisera i da je interval za 1,5 dci u Meganu 3, na 150 000 km ili 6 godina starosti.

Eh sad, ko će svjesno ignorirati servisni interval propisan od ovlaštenog zastupnika, pogotovo ako je auto u garanciji, pa voziti 5-6 godina ili 100-120 hiljada, jer mu je "neko na forumu rekao da je to ubleha"...

Zato mislim da bi najbolje bilo da se kontaktira centrala Renaulta, sa brojem motora, pa da oni kažu...

Moguće je da je taj interval za EU zemlje (gdje je i mali servis na 20 000 km) a da je za naše balkanske gudure prepolovljen, mada ne vidim neke velike razlike između ekspoatacije npr. u Sarajevu ili negdje u Francuskoj Provansi (jedino su kod nas malo ceste prašnjavije, ali jbt. pa nismo na sjevernom polu).
Prilikom prodaje vozila, za vozilo se izdaje ispis predvidjenih servisnih operacija, po broju sasije. Tom servisu mozete i sami pristupiti, samo je potrebno registrovati se. Ako mi bilo ko posalje broj sasije na pp, dobit ce ispis svih planova servisa, opreme koja je ugradjena u vozilo, kao i broj motora, mjenjaca itd. Besplatno. ;)
Pa onda mozete napisati mail vasem ovlastenom serviseru i reci mu da vas pravi budalom, ili cu ja pojesti isprintani izvod plana odrzavanja, i zaliti ovim ispod dok ne ugledam dno:

Image
User avatar
Truba
Posts: 81759
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#47 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by Truba »

jel to onaj broj kod šoferšajbe :D
uslikam nekad pa pošaljem :D
sve me strah :lol: :lol: :lol:
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#48 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by direstraits0078 »

Black swan wrote:jel to onaj broj kod šoferšajbe :D
uslikam nekad pa pošaljem :D
sve me strah :lol: :lol: :lol:
Jeste, to je taj broj kod sofersajbe, koji su neki sakrivali da im ne ukrade neko auto. :-) A auto im ukradu ljudi koji ne znaju procitati to sto pise, sve da ih i interesuje, ali zato imaju alat kojim fizicki obiju auto, pa onda preko laptopa i pogodnog elektronskog alata upale auto, kloniraju karticu i prodaju kao svoje.
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#50 Re: RENAULT OVLASTENI / NEOVLASTENI SERVISI POZITIVNA I NEGATIVNA ISKUSTVA, KRITIKE, POHVALE

Post by direstraits0078 »

kafanski_covjek wrote:imas pp :D
Jos da ti je osposobljena opcija odgovora preko pp... Pa gdje bi ti kraj bio. :lol:

Image

Pobrisao sam ti par posljednjih cifri iz VIN-a, da ne bi dusmani prepisali pa ko zna sta uradili... :oops:
Post Reply