Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
tarikjususpovic
Posts: 10
Joined: 21/12/2012 18:27

#1 Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by tarikjususpovic »

Pozdrav,

Imam Renault Megane 1.5 dCi 60kw. Normalno radio, ujutro krenuo na posao bukvalno mrtav. Kada ubacis karticu i pritisneš start samo se oglasi zvuk BIP i na tabli izbaci poruku INJECTION FAULT, imali iko ideju šta bi moglo biti ?

P.S. Probao sam pumpati gorivo na pumpicu ispod haube probao sam i sidati kleme kontakte na diznama i ostalo ali bezuspješno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#2 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by bitanga_sa_otesa »

nek mu je vjecna slava
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#3 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by Maraschino »

slava mu
User avatar
Rugafet
Posts: 4678
Joined: 14/12/2015 17:52

#4 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by Rugafet »

Kad je dzenaza rahmetliji?
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#5 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by Naslovnica »

Kak'a ti je baterija?
User avatar
commendatore
Posts: 6044
Joined: 26/03/2016 10:24
Location: Niodaklevačka VukojeBIHа

#6 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by commendatore »

tarikjususpovic wrote:Pozdrav,

Imam Renault Megane 1.5 dCi 60kw. Normalno radio, ujutro krenuo na posao bukvalno mrtav. Kada ubacis karticu i pritisneš start samo se oglasi zvuk BIP i na tabli izbaci poruku INJECTION FAULT, imali iko ideju šta bi moglo biti ?

P.S. Probao sam pumpati gorivo na pumpicu ispod haube probao sam i sidati kleme kontakte na diznama i ostalo ali bezuspješno.
htio sam i ja na zajbanciju okrenut al ajd prvo probaj napunit akumulator odnosno da ti neko unimerom izmjeri trenutnu struju u aku....
tarikjususpovic
Posts: 10
Joined: 21/12/2012 18:27

#8 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by tarikjususpovic »

Hahaha ne zamjerim... usput se i nasmija

Ma Renault sa ovim motorom, globalno ima problem i nevalja. Puno je pritužbi pogotovo na sistem ubrizgavanja goriva. Veliku sam gresku napravio kad sam kupio. Svi su savjetovali Ne ali eto. Ma dobar je akumulator.
Seyfo
Posts: 4318
Joined: 23/08/2011 14:12

#9 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by Seyfo »

Kako a taj motor baš hvale i u drugim automobilskim brendovima, čak i Mercedes i Infinity, da ne spominjem Nissan, Dacia? Doduše zadnje verzije,nakon što se godinama poboljšavalo u svakoj verziji.
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#10 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by ado_sar »

tarikjususpovic wrote:Hahaha ne zamjerim... usput se i nasmija

Ma Renault sa ovim motorom, globalno ima problem i nevalja. Puno je pritužbi pogotovo na sistem ubrizgavanja goriva. Veliku sam gresku napravio kad sam kupio. Svi su savjetovali Ne ali eto. Ma dobar je akumulator.
Da kupujes ferrarija, uvijek ima neko kod nas ko ce reci, ma nemoj to, ne valja, nizak je, udaraces i trotoar. Bolje ti je pasata uzmi
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#11 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by bitanga_sa_otesa »

passat je mainstream
lorente
Posts: 419
Joined: 20/07/2013 03:04

#12 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by lorente »

bitanga_sa_otesa wrote:nek mu je vjecna slava
alfa seljacina si, dokazujes po ko zna koji put :roll:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37265
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#13 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by bitanga_sa_otesa »

lorente wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:nek mu je vjecna slava
alfa seljacina si, dokazujes po ko zna koji put :roll:
adisonE
Posts: 158
Joined: 17/04/2008 20:16

#14 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by adisonE »

Jel ti samo iznenada prestao se javljat' ili se desavalo i ranije? To injection fault su dizne, kod starog bio taj problem ali je njemu postepeno otislo... Odi kod Edvina da ti pogleda ako si iz Sarajeva.
DonieBrasco
Posts: 15046
Joined: 31/08/2016 16:09

#15 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by DonieBrasco »

Zovi serivis ne nagađaj sta je i ne radi na svoju ruku nista da ne bude jos veci problem.
User avatar
konektovan
Posts: 39871
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#16 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by konektovan »

DonieBrasco wrote:Zovi serivis ne nagađaj sta je i ne radi na svoju ruku nista da ne bude jos veci problem.
Zar moze biti veci problem od "mrtav" megane ?????? :mrgreen:
nlt
Posts: 2548
Joined: 18/05/2014 18:02

#17 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by nlt »

meni se na službenom jednom upalilo injection fault i onaj kljuc(za servis valjda), nakon sto sam svratio u prodavnicu i ponovo ga upalio nakon nekoliko minuta, nikad se to vise nije pojavilo, a preslo se dosta kilometara
User avatar
Optimist
Posts: 13539
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#18 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by Optimist »

nlt wrote:meni se na službenom jednom upalilo injection fault i onaj kljuc(za servis valjda), nakon sto sam svratio u prodavnicu i ponovo ga upalio nakon nekoliko minuta, nikad se to vise nije pojavilo, a preslo se dosta kilometara
Kako ti napisa tako se i ja prisjetih. Moje auto na servisu, dobio u zamjenu Megane II 1.5 dCi sedan sa preko 400k km. Vec isti dan nakon par sati prilikom paljenja mi se upalilo isto kao tebi. Vozao ga tako par dana, stiglo moje auto sa servisa, ja Megana razduzio. :D
Sta je poslije bilo veze nemam. :D
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#19 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by ado_sar »

Optimist wrote:
nlt wrote:meni se na službenom jednom upalilo injection fault i onaj kljuc(za servis valjda), nakon sto sam svratio u prodavnicu i ponovo ga upalio nakon nekoliko minuta, nikad se to vise nije pojavilo, a preslo se dosta kilometara
Kako ti napisa tako se i ja prisjetih. Moje auto na servisu, dobio u zamjenu Megane II 1.5 dCi sedan sa preko 400k km. Vec isti dan nakon par sati prilikom paljenja mi se upalilo isto kao tebi. Vozao ga tako par dana, stiglo moje auto sa servisa, ja Megana razduzio. :D
Sta je poslije bilo veze nemam. :D
400k KM? Jbt.
User avatar
nivla
Posts: 4236
Joined: 12/01/2008 23:44

#20 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by nivla »

ado_sar wrote:
Optimist wrote:
nlt wrote:meni se na službenom jednom upalilo injection fault i onaj kljuc(za servis valjda), nakon sto sam svratio u prodavnicu i ponovo ga upalio nakon nekoliko minuta, nikad se to vise nije pojavilo, a preslo se dosta kilometara
Kako ti napisa tako se i ja prisjetih. Moje auto na servisu, dobio u zamjenu Megane II 1.5 dCi sedan sa preko 400k km. Vec isti dan nakon par sati prilikom paljenja mi se upalilo isto kao tebi. Vozao ga tako par dana, stiglo moje auto sa servisa, ja Megana razduzio. :D
Sta je poslije bilo veze nemam. :D
400k KM? Jbt.
ma nije to nista, tek se motor razradio, najmanje toliko imaju ovi sto se uvoze izvana pa se vrate na prihvatljivih 150-200k km, nije da nema i sa pravom km, ali to je osjetno skuplje od ostatka ponude, eno imas e klasu na piku >500k na satu izgleda jednako kao i one kojim pise 200k na satu
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#21 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by UmaX »

^^^^

Upravo zbog tih auta sa velikom kilometrazom, a u super stanju i vjerujem da su svi ovi sa 100-150-200k vraceni.
User avatar
Optimist
Posts: 13539
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#22 Re: Renault Megane mrtav, ne javlja se.

Post by Optimist »

Ovo je u pitanju auto od firme, kupljeno novo i vozeno od strane jedne osobe vecinu vremena. Kad je ta osoba dobila novo, onda je proslijedjeno za druge potrebe.
Post Reply