Renault Megane all about

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#1 Re: Renault Megane all about

Post by Blobi »

Ima plasticnu sipku za mjerenje nivoa ulja koja se hoce slomit ako nisi svjestan da je od plastike :D
User avatar
Chemist
Posts: 728
Joined: 22/11/2007 19:34
Location: Rocket ship

#2 Re: Renault Megane all about

Post by Chemist »

Blobi, mozemo li kako pomoci oko te sipke. Muci te opasno
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#3 Re: Renault Megane all about

Post by Blobi »

Chemist wrote:Blobi, mozemo li kako pomoci oko te sipke. Muci te opasno
Samo da izvadis slomljeni dio, i ja presretan :D
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#4 Re: Renault Megane all about

Post by Klodovik »

golfista wrote:Evo da vidimo što ko ima reći ovom modelu, što ko zna niko ništa nezna, krhko je znanje.
Ma, bezvezan auto. Golf je daleko bolji.
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#5 Re: Renault Megane all about

Post by herbert mekfjuger »

evo miševi se skupili :D
Samo mogu reć da ovo auto nije za seljake... Vozio sam dugo Lagunu II i nikad nikakvog problema, samo redovan servis i to je to... Motor 1.9dCi onaj slabiji od 105 HP, uglavnom ide perfektno. Što se tiče plastike, plastičnih blatobrana, to ima svoje pluseve, jer to nisam izmislio ni ja ni neki debil, nego školovani ljudi... i koga zanima imaju odgovori na netu, širok vam net... Poklopac motora naravno da nije plastični, to bi imalo normalnom čovjeku trebalo bit jasno zašto...
A pored Lagune koju sam vozio, vozim Renaulta 11 starog 25 godina kojem baš ništa ne fali, a išao je svugdje, i još uvijek ide svugdje...
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#6 Re: Renault Megane all about

Post by herbert mekfjuger »

golfista wrote:sve ok..a jel ti se čini da je onaj stari zvani čizma ili cipela, kako već, brate nekako ljepši od ovog novog. Meni lično prednja svjetla ne leže, kao ni one plastične lajsne po dnu vrata, dok je recimo volan urađen perfektno, toliko dobro da ga čovjek prosto poželi držati u rukama neprestano. O udobnosti necu, jer je neprevaziđena, ali eto ja malo preferiram tvrđi ovjes zbog malkice sportskog štiha..sve u svemu auto nije loš uopšte..
Sa svim ovim se potpuno slažem :D S tim da ja ne preferiram taj tvrdi ovjes :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#7 Re: Renault Megane all about

Post by Blobi »



:D :D
User avatar
Haris.ba
Posts: 24374
Joined: 08/09/2005 20:08

#8 Re: Renault Megane all about

Post by Haris.ba »

Džaba auto kojem moraš skinuti točak da zamjeniš sijalicu. :D Inače fino auto. Ne znam kakva je situacija sa novim meganom oko sijalica, ali za sada mu ja ne znam zamjerke. Istina nisam gledao tu šipkicu kod novih motora, ali me ne bi iznenadilo da je i dalje žuta plastična. Ne znam u čemu je fazon, vjerovatno što grlo koje vodi do kartera je krivo, pa zahtjeva materijal koji će se savijati.
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#9 Re: Renault Megane all about

Post by herbert mekfjuger »

Haris.ba wrote:Džaba auto kojem moraš skinuti točak da zamjeniš sijalicu. :D Inače fino auto. Ne znam kakva je situacija sa novim meganom oko sijalica, ali za sada mu ja ne znam zamjerke. Istina nisam gledao tu šipkicu kod novih motora, ali me ne bi iznenadilo da je i dalje žuta plastična. Ne znam u čemu je fazon, vjerovatno što grlo koje vodi do kartera je krivo, pa zahtjeva materijal koji će se savijati.
ovo sa sijalicom ne vjerujem da je ovako, već sam reko na drugoj temi tamo za golf... jest komplikovano, al dizanje niđe veze
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#10 Re: Renault Megane all about

Post by 1946 »

Haj' što im je teško zamijeniti sijalice, ali što imaju plastični mjerač ulja... :roll: :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#11 Re: Renault Megane all about

Post by Blobi »

1946 wrote:Haj' što im je teško zamijeniti sijalice, ali što imaju plastični mjerač ulja... :roll: :D
:mrgreen: :mrgreen:
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#12 Re: Renault Megane all about

Post by shlauf »

@Blobi: haveru, pa što ti kupi Lagunu sa plastičnom šipkom za mjerenje ulja??? Ja dosad na svojoj nisam imao problema a vala ni sin na Meganu. :shock:

Aleeee aleeeeeeeeeeeeeeeeeeee :mrgreen:
EsadCo
Posts: 193
Joined: 03/10/2010 13:36

#13 Re: Renault Megane all about

Post by EsadCo »

I novi Vito ima plasticne blatobrane i onaj dio iznad zadnjih tockova do prozora, i to sigurno nije lose. Od 2004. Megi je sasvim OK auto.
A mijenjanje sijalice je kao na Polu 2001-2006. :(
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#14 Re: Renault Megane all about

Post by citroen »

Golf IV je jedan od losijih primjera za zamjenu sijalica,haman moras imati prstice kao u djeteta od 5 godina da bi zamijenio sijalicu..
herbert mekfjuger
Posts: 462
Joined: 11/11/2010 16:12

#15 Re: Renault Megane all about

Post by herbert mekfjuger »

citroen wrote:Golf IV je jedan od losijih primjera za zamjenu sijalica,haman moras imati prstice kao u djeteta od 5 godina da bi zamijenio sijalicu..
to jest, jer sam vidio i probo :D
al tako je kod većine vozila novije proizvodnje, već sam reko i kod lagune je da bog sačuva... Jednostavno pokušavaju te "natjerat" da zbog banalne stvari posjetiš ovlašteni servis :D
User avatar
studeni76
Posts: 5380
Joined: 03/06/2009 14:12

#16 Re: Renault Megane all about

Post by studeni76 »

Blobi wrote:
1946 wrote:Haj' što im je teško zamijeniti sijalice, ali što imaju plastični mjerač ulja... :roll: :D
:mrgreen: :mrgreen:
Ako im je to najveca maHana,odma kupujem jednog. Sedan verziju naravno :)
User avatar
vukojebina
Posts: 1609
Joined: 11/08/2009 20:02

#17 Re: Renault Megane all about

Post by vukojebina »

moram i ovdje ubacit :D


Image
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#18 Re: Renault Megane all about

Post by wolf07 »

Nisam moderator, administrator, komesar, muftija, kardinal niti arhiepiskop ove teme ali bih samo zamolio da oni sto voze "odlicnog golfa II 1986. godiste, dizelas, baba-ga-vozila, nije cigara u njemu nikad zapaljena, ima dijelova za njega na svakoj trafici, i danas vrijedi cca 5000KM(ako ima budala)" ne ostavljaju ovdje bilo kakve komentare jer nam je svima dobro poznato njihovo misljenje o bilo kom drugom autu osim onog u njihovom posjedu. Hvala!
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#19 Re: Renault Megane all about

Post by holowey »

wolf07 wrote:Nisam moderator, administrator, komesar, muftija, kardinal niti arhiepiskop ove teme ali bih samo zamolio da oni sto voze "odlicnog golfa II 1986. godiste, dizelas, baba-ga-vozila, nije cigara u njemu nikad zapaljena, ima dijelova za njega na svakoj trafici, i danas vrijedi cca 5000KM(ako ima budala)" ne ostavljaju ovdje bilo kakve komentare jer nam je svima dobro poznato njihovo misljenje o bilo kom drugom autu osim onog u njihovom posjedu. Hvala!
o veliki magu, nek' si im rekao... ovdje ima da pisu samo renault fanovi i to hvalospjeve a frustracije neka istresaju na http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =4&t=81909 :lol:
wolf07
Posts: 1718
Joined: 29/08/2010 02:44

#20 Re: Renault Megane all about

Post by wolf07 »

holowey wrote:
wolf07 wrote:Nisam moderator, administrator, komesar, muftija, kardinal niti arhiepiskop ove teme ali bih samo zamolio da oni sto voze "odlicnog golfa II 1986. godiste, dizelas, baba-ga-vozila, nije cigara u njemu nikad zapaljena, ima dijelova za njega na svakoj trafici, i danas vrijedi cca 5000KM(ako ima budala)" ne ostavljaju ovdje bilo kakve komentare jer nam je svima dobro poznato njihovo misljenje o bilo kom drugom autu osim onog u njihovom posjedu. Hvala!
o veliki magu, nek' si im rekao... ovdje ima da pisu samo renault fanovi i to hvalospjeve a frustracije neka istresaju na http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =4&t=81909 :lol:
Ma, ja to iz ekoloskih pobuda, da ne upeksine 'vako finu temu. :D
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#21 Re: Renault Megane all about

Post by holowey »

wolf07 wrote:
holowey wrote:
wolf07 wrote:Nisam moderator, administrator, komesar, muftija, kardinal niti arhiepiskop ove teme ali bih samo zamolio da oni sto voze "odlicnog golfa II 1986. godiste, dizelas, baba-ga-vozila, nije cigara u njemu nikad zapaljena, ima dijelova za njega na svakoj trafici, i danas vrijedi cca 5000KM(ako ima budala)" ne ostavljaju ovdje bilo kakve komentare jer nam je svima dobro poznato njihovo misljenje o bilo kom drugom autu osim onog u njihovom posjedu. Hvala!
o veliki magu, nek' si im rekao... ovdje ima da pisu samo renault fanovi i to hvalospjeve a frustracije neka istresaju na http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... =4&t=81909 :lol:
Ma, ja to iz ekoloskih pobuda, da ne upeksine 'vako finu temu. :D
al' djaba trud sviraci :D ne moze nijedna tema bez omrazenog da_mu_ne _spominjemo_ime :lol:
User avatar
beco
Posts: 3364
Joined: 25/08/2004 14:22

#22 Re: Renault Megane all about

Post by beco »

vukojebina wrote:moram i ovdje ubacit :D


Image
Kralj :mrgreen:
User avatar
DoradO
Posts: 4611
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#23 Re: Renault Megane all about

Post by DoradO »

...ja zeni kupio megane II (za cudo bozije, svidio joj se) a i meni onako na oko dobar :) ... i evo sad kad padose prve kise odma belaj sa njim :x puno auto vode jbt :evil: odma na servis a oni tamo ono hladno ma nista je to, samo malo zacepljeni odvodi pa voda skrenula (ne znam sta rece kuda) u auto :shock: dodjite sutra sve ce biti rijeseno :lol:

et to je moje prvo iskustvo sa megane-om :D pa cemo vidjeti sta me dalje ceka :lol:
User avatar
1946
Posts: 2284
Joined: 19/01/2010 15:39
Location: Sreća i ljubav, ponos i nada, ime mog kluba ime mog grada

#24 Re: Renault Megane all about

Post by 1946 »

DoradO wrote:...ja zeni kupio megane II (za cudo bozije, svidio joj se) a i meni onako na oko dobar :) ... i evo sad kad padose prve kise odma belaj sa njim :x puno auto vode jbt :evil: odma na servis a oni tamo ono hladno ma nista je to, samo malo zacepljeni odvodi pa voda skrenula (ne znam sta rece kuda) u auto :shock: dodjite sutra sve ce biti rijeseno :lol:

et to je moje prvo iskustvo sa megane-om :D pa cemo vidjeti sta me dalje ceka :lol:
Ništa to, isti problem imao sa polom, 2000. godište. Pod nogama vozača i suvozača plivalo, uglavnom lišće začepilo nešto i sva voda išla negdje :D
EsadCo
Posts: 193
Joined: 03/10/2010 13:36

#25 Re: Renault Megane all about

Post by EsadCo »

DoradO wrote:...ja zeni kupio megane II (za cudo bozije, svidio joj se) a i meni onako na oko dobar :) ... i evo sad kad padose prve kise odma belaj sa njim :x puno auto vode jbt :evil: odma na servis a oni tamo ono hladno ma nista je to, samo malo zacepljeni odvodi pa voda skrenula (ne znam sta rece kuda) u auto :shock: dodjite sutra sve ce biti rijeseno :lol:

et to je moje prvo iskustvo sa megane-om :D pa cemo vidjeti sta me dalje ceka :lol:
Je li bijeli sa 3 vrata?
Ako jeste bio je teretnjak, a ovi nasi "trgovci" mu nisu dobro napasovali zadnje sjediste, a tu su i rupe od pregrade.
Post Reply