Renault Laguna II problem sa satom

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
dame_3
Posts: 5
Joined: 29/04/2013 22:04

#1 Renault Laguna II problem sa satom

Post by dame_3 »

Pozdrav svima ! Nedavno sam zamijenio kompjuter u Laguni (1.9dci, 2001.) obzirom da je bio pokvaren.
Sada sve radi, međutim imam jedan, naizgled, beznačajan problem, ali koji mnogo iritira. Sat koji se
nalazi na ekranu navigacije ne radi, odnosno svaki put ga moram naštimati, a kada ugasim auto, on se ne pomjera, već štaviše,
pokazuje čak i manje sati, nego koliko sam naštimao. Dobijam i obavještenje da obavezno pročitam uputstvo za navigaciju svaki put
kada upalim automobil. Koliko je to dosadno, ja bih i pročitao to prokleto uputstvo :mrgreen: , ali imam samo opciju da kliknem " OK "
i " ? " , a kada kliknem na taj upitnik, odvede me u meni u kojem biram jezik. Ako je neko imao slično iskustvo, bio bih mu jako zahvalan
da napiše kako je riješio ovaj problem (naravno, pod uslovom da ga je riješio :-D ).




Iznervirani vozač Lagune (ko ima ovaj auto, zna koliko je " jak s elektronikom ").
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#2 Re: Renault Laguna II problem sa satom

Post by johntra »

Jesi stavio elektroniku sa Lagune koja je imala istu opremu, odnosno, je li imala navigaciju?
dame_3
Posts: 5
Joined: 29/04/2013 22:04

#3 Re: Renault Laguna II problem sa satom

Post by dame_3 »

Jesam, potpuno isti kompjuter je u pitanju.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#4 Re: Renault Laguna II problem sa satom

Post by johntra »

zadaj se malo po forumima, mislim da se može naći razlog...potraži po engleskim Renault forumima..
dame_3
Posts: 5
Joined: 29/04/2013 22:04

#5 Re: Renault Laguna II problem sa satom

Post by dame_3 »

Tražio sam rješenje i po stranim forumima, neki misle da je problem u slaboj bateriji akumulatora, međutim niko ne zna pouzdano.
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#6 Re: Renault Laguna II problem sa satom

Post by johntra »

To sam i ja vidio, probaj provjeriti je li sve fino spojeno...ne košta te ništa...
User avatar
suadfor
Posts: 521
Joined: 05/07/2012 22:40

#7 Re: Renault Laguna II problem sa satom

Post by suadfor »

provjeri osigurace ispod pepeljare, pored porta od dijagnostike.
dame_3
Posts: 5
Joined: 29/04/2013 22:04

#8 Re: Renault Laguna II problem sa satom

Post by dame_3 »

Hoću. Momci, hvala vam :)
Post Reply