Remont turbina

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

bbianconero
Posts: 48
Joined: 17/06/2013 14:03

#51 Re: Remont turbina

Post by bbianconero »

muha_sa wrote:
bbianconero wrote:malo da osvjezim temu :D jel se pojavio neki turbo servis u Bosni da zna vršiti remont jednako kvalitetno kao onaj u Uzicama? :D
jest u Hotonju--preko puta Hifa pumpe --Gabeljic
Vidio sam i cuo za Gabeljica, na piku iskace svako malo, njegov remont turbina, citao sam malo iskustva od raje, prije par godina slabo je ko bio zadovoljan, al valjda se upraksao do sad, jest malo jeftiniji od Uzica, al i to malo nekad puno znaci, ali ako kvalitetom nije dorastao Uzicama, onda je to malo beznacajano. :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#52 Re: Remont turbina

Post by muha_sa »

bbianconero wrote:
muha_sa wrote:
bbianconero wrote:malo da osvjezim temu :D jel se pojavio neki turbo servis u Bosni da zna vršiti remont jednako kvalitetno kao onaj u Uzicama? :D
jest u Hotonju--preko puta Hifa pumpe --Gabeljic
Vidio sam i cuo za Gabeljica, na piku iskace svako malo, njegov remont turbina, citao sam malo iskustva od raje, prije par godina slabo je ko bio zadovoljan, al valjda se upraksao do sad, jest malo jeftiniji od Uzica, al i to malo nekad puno znaci, ali ako kvalitetom nije dorastao Uzicama, onda je to malo beznacajano. :D
iz prve ruke :-D
nabavljene najsavremenije mašine :thumbup: kad se sve odradi zadnja makinja simulira rad na autu i vozdra :-D

prije par godina je bilo fula-što je i normalno.
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#53 Re: Remont turbina

Post by Qler »

Ja znam da su iz Uzica dolazili da vide neku masinu sto su kupili u Gabeljicu... bruku para su skrsili u servis, sad imaju bas sve vrhunsko.
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#54 Re: Remont turbina

Post by muha_sa »

Qler wrote:Ja znam da su iz Uzica dolazili da vide neku masinu sto su kupili u Gabeljicu... bruku para su skrsili u servis, sad imaju bas sve vrhunsko.
:thumbup:
User avatar
indeks branko
Posts: 23
Joined: 20/03/2015 15:15
Location: Bileća
Contact:

#55 Re: Remont turbina

Post by indeks branko »

Servis i reparacija turbokompresora u BiH-Auto servis Pelagić Brčko
Auto servis za ugradnju repariranih i novih turbina u sve vrsta vozila.Ovlašteni smo za ugradnju i servisiranje turbokompresora na osnovu ugovora sa zvaničnim i licenciranim Institutom iz Beograda-Srbija.
Prilikom ugradnje reparirane turbine,dajemo garanciju na ugrađeni sistem i izvedeni servis od 12.mjeseci.Tom prilikom otkupljujemo vašu staru turbinu.Cijene-najpovoljnije u regionu.
Pored servisiranja turbina-Pelagić auto servis,popularan je kao veoma stručan u ugrađivanju i servisiranju auto gasa u vozila.
Detaljnije na link-web dole
Semberska br.19, 76000 Brčko , Mapa
Telefon: +387 49 340 651,+387 65 516 271 Faks: +387 49 340 651

http://www.indeks.ba/preduzece/Turbo_se ... C4%87.html
selo_veselo
Posts: 31
Joined: 21/08/2006 14:21

#56 Re: Remont turbina

Post by selo_veselo »

Evo da i ja se prikljucim temi. Prije par mjeseci pojavio se problem sa turbinom, pocela je "zvizdati". Po preporuci majstora, i raznoraznih foruma, odlucim se za Uzice. Uradili turbinu, posle dva dana pocela opet zvizdati.... skinem je i posaljem na reklamaciju (autobus iz Lukavice).... dobijam je poslije 3 dana nazad.... poslije ugradnje drugi dan opet pocela "zvizdati"... tako da sam sto se tice Uzica nezadovoljan i nisu mi rijeili problem... pocinjem da sumnjam da li su uopste i zamijenili te lezajeve i sto je trebalo.. i evo odustao sam od dalje raklamacije... na sto mislim da i idu sa ovim "garancijama".... jer pazite sto se tice garancije situacija je sljedeca: oni pokrivaju samo kvarove na turbini, ali ne pokrivaju kvarove koje moze turbo da proizvede, kao i troskove skidanja i montiranja turbine... e sad zamislite vi ste servisirali turbinu i krenete na put autom negdje u npr. u njemacku i crkne vam turbina, povuce ulje i unisti vam motor... garancija pokriva samo kvar turbine, koji u ovom slucaju je najmanji problem, jer su drugi troskovi mnogo veci(remont motora min 1000KM, slepanje ..bog zna koliko para , izgubljeni dani itd itd)... dalje pretpostavimo da vam se to ovo nije desilo , nego da ste se odlucili na reklamaciju kao ja.... troskovi su sljedeci: skidanje i montiranje turbine=80KM+troskovi transporta=40KM+novo ulje i ala filteri=130KM, sto je ukupno=250KM... dakle mene je reklamacija koja je kao uvazena kostala je dodatnih 250 KM(prvi put me kostala reparacija oko 600KM)... i sta sada da radim?? da opet reklamiram ?? ako nisu 2 puta uradili nece sigurno ni treci... tako da drugovi sve to suplja te garancije i sl... sada cu vjerovatno ili kupiti novu turbinu ili cu negdje kod nas opet raditi.... pa sta bude....
ja1977
Posts: 642
Joined: 10/06/2008 11:56

#57 Re: Remont turbina

Post by ja1977 »

selo_veselo wrote:Evo da i ja se prikljucim temi. Prije par mjeseci pojavio se problem sa turbinom, pocela je "zvizdati". Po preporuci majstora, i raznoraznih foruma, odlucim se za Uzice. Uradili turbinu, posle dva dana pocela opet zvizdati.... skinem je i posaljem na reklamaciju (autobus iz Lukavice).... dobijam je poslije 3 dana nazad.... poslije ugradnje drugi dan opet pocela "zvizdati"... tako da sam sto se tice Uzica nezadovoljan i nisu mi rijeili problem... pocinjem da sumnjam da li su uopste i zamijenili te lezajeve i sto je trebalo.. i evo odustao sam od dalje raklamacije... na sto mislim da i idu sa ovim "garancijama".... jer pazite sto se tice garancije situacija je sljedeca: oni pokrivaju samo kvarove na turbini, ali ne pokrivaju kvarove koje moze turbo da proizvede, kao i troskove skidanja i montiranja turbine... e sad zamislite vi ste servisirali turbinu i krenete na put autom negdje u npr. u njemacku i crkne vam turbina, povuce ulje i unisti vam motor... garancija pokriva samo kvar turbine, koji u ovom slucaju je najmanji problem, jer su drugi troskovi mnogo veci(remont motora min 1000KM, slepanje ..bog zna koliko para , izgubljeni dani itd itd)... dalje pretpostavimo da vam se to ovo nije desilo , nego da ste se odlucili na reklamaciju kao ja.... troskovi su sljedeci: skidanje i montiranje turbine=80KM+troskovi transporta=40KM+novo ulje i ala filteri=130KM, sto je ukupno=250KM... dakle mene je reklamacija koja je kao uvazena kostala je dodatnih 250 KM(prvi put me kostala reparacija oko 600KM)... i sta sada da radim?? da opet reklamiram ?? ako nisu 2 puta uradili nece sigurno ni treci... tako da drugovi sve to suplja te garancije i sl... sada cu vjerovatno ili kupiti novu turbinu ili cu negdje kod nas opet raditi.... pa sta bude....

I sta si na kraju uradio???
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#58 Re: Remont turbina

Post by amar1994 »

selo_veselo wrote:Evo da i ja se prikljucim temi. Prije par mjeseci pojavio se problem sa turbinom, pocela je "zvizdati". Po preporuci majstora, i raznoraznih foruma, odlucim se za Uzice. Uradili turbinu, posle dva dana pocela opet zvizdati.... skinem je i posaljem na reklamaciju (autobus iz Lukavice).... dobijam je poslije 3 dana nazad.... poslije ugradnje drugi dan opet pocela "zvizdati"... tako da sam sto se tice Uzica nezadovoljan i nisu mi rijeili problem... pocinjem da sumnjam da li su uopste i zamijenili te lezajeve i sto je trebalo.. i evo odustao sam od dalje raklamacije... na sto mislim da i idu sa ovim "garancijama".... jer pazite sto se tice garancije situacija je sljedeca: oni pokrivaju samo kvarove na turbini, ali ne pokrivaju kvarove koje moze turbo da proizvede, kao i troskove skidanja i montiranja turbine... e sad zamislite vi ste servisirali turbinu i krenete na put autom negdje u npr. u njemacku i crkne vam turbina, povuce ulje i unisti vam motor... garancija pokriva samo kvar turbine, koji u ovom slucaju je najmanji problem, jer su drugi troskovi mnogo veci(remont motora min 1000KM, slepanje ..bog zna koliko para , izgubljeni dani itd itd)... dalje pretpostavimo da vam se to ovo nije desilo , nego da ste se odlucili na reklamaciju kao ja.... troskovi su sljedeci: skidanje i montiranje turbine=80KM+troskovi transporta=40KM+novo ulje i ala filteri=130KM, sto je ukupno=250KM... dakle mene je reklamacija koja je kao uvazena kostala je dodatnih 250 KM(prvi put me kostala reparacija oko 600KM)... i sta sada da radim?? da opet reklamiram ?? ako nisu 2 puta uradili nece sigurno ni treci... tako da drugovi sve to suplja te garancije i sl... sada cu vjerovatno ili kupiti novu turbinu ili cu negdje kod nas opet raditi.... pa sta bude....
koje je auto, da nisu mozda zacepljeni uljni kanali za dovod turbine, pa ti ubrzo odu lezajevi usljed nedostatka ulja :?
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#59 Re: Remont turbina

Post by condy »

Kad vidjeh ovu temu, da pitam upućene koliko traje remontovana turbina ?
Vidim na onoj temi gdje je momku u renault ugrađena druga polovna turbina, pa se mislim šta je bolje uraditi ugradit drugu polovnu ili remontovati pokvarenu ?
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#60 Re: Remont turbina

Post by klaki »

condy wrote:Kad vidjeh ovu temu, da pitam upućene koliko traje remontovana turbina ?
Vidim na onoj temi gdje je momku u renault ugrađena druga polovna turbina, pa se mislim šta je bolje uraditi ugradit drugu polovnu ili remontovati pokvarenu ?
pa popravit logicno...imas fakticki nov turbo onda..
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#61 Re: Remont turbina

Post by Bakir1 »

a gdje je bijeljini IMAJU LI WEB ADRESU :D
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#62 Re: Remont turbina

Post by Bakir1 »

i ti zadovoljan? :D
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#63 Re: Remont turbina

Post by ranger »

e moj pajdo, cim se ti moras po forumu reklamirat... mrka kapa. :roll:
Seyfo
Posts: 4338
Joined: 23/08/2011 14:12

#64 Re: Remont turbina

Post by Seyfo »

Ovo sve kad pročitam, išao bih kod Gabeljića strogo, i ne osvrtao se. Alternativa bi bila Užice, al to kad bi se baš moralo
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#65 Re: Remont turbina TURBO SERVIS BIJELJINA NAJ BOLJI

Post by Throttle »

srcemoje wrote:TURBO SERVIS NAJBOLJI U BIJELJINI NOSIO SAM TURBINU GABELJICU , OD IVECA STRALISA COVEK MI STO DA MI OCISTI GEOMETRIJU ON URADI OSNOVNI REMONT . I NAPLATI MI 500 KM A REKAO SAM MU DA OCISTI GEOMETRIJU . NISAM DOBIO GARANCIJU JER NAVODNO NIJE MENJAO OSOVINU I KOLO . STAVIM TURBINU NA KOMBI TURBINA PROPUSTI ULJE ODMA. NAZOVEM GA DA REKLAMIRAM TURBINU ON POSALJE DRUGU KOJA JE JOS GORA OD NJE. JA SE NALJUTIM I ODNESEM U TURBO SERVIS BIJELJINA ,PRICEKAM PAR SATI LJUDI ZAVRSILI TURBINU POSTAVIO BEZ IKAKVIH PROBLEMA.
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#66 Re: Remont turbina

Post by Throttle »

srcemoje wrote:da i najvaznije tamo dok sam sedio u prijemnom odeljenju oko 9 sati je stigao euro ekspres u turbo servis bijeljina , izneli su 4 turbine i nesto jos veliko dugacko ja mislim da je letva volana + sto su bila 3 coveka oko mene sto jos cekaju turbine,vidim da su im prljave ruke pa reko sigurno su mehanicari,ali sam morao da pitam kako rade i jesu li zadovoljni ,jer dosta mi je prevaranata,meni su bar rekli da rade turbine u turbo servisu bn vec par godina i da su zadovoljni jer ljudi stoje iza svoje garancije. to kad su mi rekli meni kao da je pao kamen sa srca,covece kamion mi u kvaru prevarili me kod GABELJICA jos sad reko da me i ovi nasankaju reko to je to. ali je sve na kraju dobro bilo postavio sam turbinu i sve je okej ,kombi radi ide leti ,ture vozim dobro je .
User avatar
zforumas
Posts: 8619
Joined: 25/10/2016 20:35

#67 Re: Remont turbina

Post by zforumas »

Ja cekam da kakav bolid Formule 1 uleti u pricu pa da se javim ali haman nista od toga
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#68 Re: Remont turbina

Post by 530i »

Stralis kombi :lol: :lol: :lol:

Idi bolan uči školu, čitaj nešto korisno, mani se dosade po forumu, činiš sebi antireklamu.
Throttle
Posts: 13011
Joined: 10/06/2016 12:35

#69 Re: Remont turbina

Post by Throttle »

Covjek napravio jednu turbinu i zna sve o svakome :lol: :lol:
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#70 Re: Remont turbina

Post by O'zone »

Banned user for reason “Kršenja pravila foruma”
» srcemoje

Trajni


18 postova i 18 reklama i pljuvanja po drugima :roll:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#71 Re: Remont turbina

Post by amar1994 »

:thumbup:
neka si vala , utusi frajer :run:
User avatar
konektovan
Posts: 40633
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#72 Re: Remont turbina

Post by konektovan »

Throttle wrote:Covjek napravio jednu turbinu i zna sve o svakome :lol: :lol:
Al' kakva nepismenost ljudi moji, opasna po zivot. :mrgreen:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#73 Re: Remont turbina

Post by spreca »

Bakir1 wrote:a gdje je bijeljini IMAJU LI WEB ADRESU :D
Imas dobrog majstora u Zvorniku...nemam nikakvih kontakta......mozda ako ima neko od Zvornika na forumu bi mozda dao neke podatke......Stariji tipoko 65 i citav zivot je u tim vodama ....pocinjao sa Bos pumpama i tako se razvijao...sad mu i dva sina rade sa njim.....ako znas nekog sa tih krajeva nek ti saznaju.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#74 Re: Remont turbina

Post by ranger »

spreca wrote:
Bakir1 wrote:a gdje je bijeljini IMAJU LI WEB ADRESU :D
Imas dobrog majstora u Zvorniku...nemam nikakvih kontakta......mozda ako ima neko od Zvornika na forumu bi mozda dao neke podatke......Stariji tipoko 65 i citav zivot je u tim vodama ....pocinjao sa Bos pumpama i tako se razvijao...sad mu i dva sina rade sa njim.....ako znas nekog sa tih krajeva nek ti saznaju.
mislim da se taj zove amortizer servis
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#75 Re: Remont turbina

Post by spreca »

ranger wrote:
spreca wrote:
Bakir1 wrote:a gdje je bijeljini IMAJU LI WEB ADRESU :D
Imas dobrog majstora u Zvorniku...nemam nikakvih kontakta......mozda ako ima neko od Zvornika na forumu bi mozda dao neke podatke......Stariji tipoko 65 i citav zivot je u tim vodama ....pocinjao sa Bos pumpama i tako se razvijao...sad mu i dva sina rade sa njim.....ako znas nekog sa tih krajeva nek ti saznaju.
mislim da se taj zove amortizer servis
Nije to taj koji opravlja i puni amortizere.....kad sam prije 2 godine bio kuci ustavime covjek i zamoli da ga odvezem u Zvornik iz kalesije u servis......otud znam.....Ima veliku tablu Boss ispred servisa.......iz kalesije kad ides toje s lije ve strane negdje ka d tek udjes u zvornik.....a taj Amortizer je cini mi se u Karakaju.....na netu sam nasao nekog Gavrica koji radi turbine ali cini mi se da to nije taj...jer pise da je u Karakaju..jedino ovo o cemu ja pricam mozda spada pod Karakaj......ovaj se nalazi kod one velike nove crkve,,,,ko je bio u Zv zna gdje i o kome se radi.....ovog kojeg sam vozio nepoznam covjeka...otisao sam iz radoznalosti i da pomognem covjeku a i meni je to bio prvi put da posjetim Zv od 90te godine iako mi je to mozda 30km od mene
Post Reply