Relikti kokuzluka

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
JohnnyS
Posts: 14078
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#576 Re: Relikti kokuzluka

Post by JohnnyS »

_BataZiv_0809 wrote: 13/05/2024 21:41
sehohari wrote: 13/05/2024 21:34 Relikt kokuzluka je i nedostatak ukusa kada imaš para.

Na kilometar možeš vidjeti ko je u zadnjih par godina došao do para i ko je odrastao u bogatoj porodici.
Bil ga u Bosni preko tenderskih lopova ili kada neki "self-made billionaire" ili neki američki sportaš oženi prvu sisatu sponzorušu, pa se onda vozaju u nekoj pink G-klasi po gradu.
Tako je kad se bijeda obogati.
Sa trecom generacijom dolazi umjerenost.
Ne kaže se džabe da je obogaćeni primitivac opasniji od obogaćenog urana :D
Hakiz
Posts: 41125
Joined: 30/07/2015 20:01

#577 Re: Relikti kokuzluka

Post by Hakiz »

Ne znam šta je dobro, ali znam šta je skupo.
User avatar
sehohari
Posts: 8669
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#578 Re: Relikti kokuzluka

Post by sehohari »

dječak sa šibicama wrote: 13/05/2024 21:48 Trump je odbio naslijeđe prebogatog oca, sam svoje stvarao, da prekine lanac.

Legenda kaže.
Naravno, samo što je dobio malu ispomoć od milion i nešto dolara :wink:

Da ne zaboravimo na sve konekcije koje je naslijedio.

Isto kao i kod ovih high-tech milionera. Lafo firme Silicon Valley nastali po garažama, jest, samo da su garažna vrata roditelji podmazali sa po milion dolara.
User avatar
Truba
Posts: 82663
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#579 Re: Relikti kokuzluka

Post by Truba »

Kaze klosar sto ima kafic
Kako boja nije dobra 250 km

Zlatnom bojom kreci zidove
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#580 Re: Relikti kokuzluka

Post by sumirprimus »

Hakiz wrote: 13/05/2024 21:54 Ne znam šta je dobro, ali znam šta je skupo.
Ima i ona, nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino :mrgreen:
Hakiz
Posts: 41125
Joined: 30/07/2015 20:01

#581 Re: Relikti kokuzluka

Post by Hakiz »

sumirprimus wrote: 13/05/2024 22:14
Hakiz wrote: 13/05/2024 21:54 Ne znam šta je dobro, ali znam šta je skupo.
Ima i ona, nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino :mrgreen:
Ta je istina :-D
User avatar
stubrijez
Posts: 1097
Joined: 09/11/2012 11:12

#582 Re: Relikti kokuzluka

Post by stubrijez »

sehohari wrote: 13/05/2024 21:34 Relikt kokuzluka je i nedostatak ukusa kada imaš para.

Na kilometar možeš vidjeti ko je u zadnjih par godina došao do para i ko je odrastao u bogatoj porodici.
Bil ga u Bosni preko tenderskih lopova ili kada neki "self-made billionaire" ili neki američki sportaš oženi prvu sisatu sponzorušu, pa se onda vozaju u nekoj pink G-klasi po gradu.
"Sirotinja kad ima loja i guzicu maze".
To i jeste cijela poenta.
mali_balon
Posts: 11532
Joined: 12/09/2012 09:57

#583 Re: Relikti kokuzluka

Post by mali_balon »

stubrijez wrote: 13/05/2024 22:50
sehohari wrote: 13/05/2024 21:34 Relikt kokuzluka je i nedostatak ukusa kada imaš para.

Na kilometar možeš vidjeti ko je u zadnjih par godina došao do para i ko je odrastao u bogatoj porodici.
Bil ga u Bosni preko tenderskih lopova ili kada neki "self-made billionaire" ili neki američki sportaš oženi prvu sisatu sponzorušu, pa se onda vozaju u nekoj pink G-klasi po gradu.
"Sirotinja kad ima loja i guzicu maze".
To i jeste cijela poenta.
Volim kad se fukara pocne tjesit
User avatar
VladaFBiH
Posts: 4598
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#584 Re: Relikti kokuzluka

Post by VladaFBiH »

dječak sa šibicama wrote: 13/05/2024 21:48 Trump je odbio naslijeđe prebogatog oca, sam svoje stvarao, da prekine lanac.

Legenda kaže.
i koliko puta bankrotirao i zavalio sve oko sebe :D
User avatar
Truba
Posts: 82663
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#585 Re: Relikti kokuzluka

Post by Truba »

u normalnim zemljama bankrot je sasvim normanla stvar
zivotni vijek firme ima svoj prosjek i trajanje
obiteljske firme... djl... sve ima vijek trajanja
stvoriš uzmeš lovu i propadneš
ništa nije vječno
osim njegovanja komunističkog sjećanja kod našeg naroda i čekanja da ti država pomogne :D
Hakiz
Posts: 41125
Joined: 30/07/2015 20:01

#586 Re: Relikti kokuzluka

Post by Hakiz »

Truba wrote: 14/05/2024 10:18 u normalnim zemljama bankrot je sasvim normanla stvar
zivotni vijek firme ima svoj prosjek i trajanje
obiteljske firme... djl... sve ima vijek trajanja
stvoriš uzmeš lovu i propadneš
ništa nije vječno
osim njegovanja komunističkog sjećanja kod našeg naroda i čekanja da ti država pomogne :D
Koja je ono zemlja, onako baš komunistički, pomogla (privatne jer državnih nema) banke u krizi 2008. :wink:
User avatar
Truba
Posts: 82663
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#587 Re: Relikti kokuzluka

Post by Truba »

neke su firme od državnog interesa
i prevelike su da padnu

kod nas je to u kantonu sarajevu gras

u federaciji je to elektroprivreda

u svijetu su to banke i druge gigantske firme
Hakiz
Posts: 41125
Joined: 30/07/2015 20:01

#588 Re: Relikti kokuzluka

Post by Hakiz »

Truba wrote: 14/05/2024 11:22 neke su firme od državnog interesa
i prevelike su da padnu

kod nas je to u kantonu sarajevu gras

u federaciji je to elektroprivreda

u svijetu su to banke i druge gigantske firme
Tačno. Ali, to opet ne mijenja činjenicu da država komunističkim metodama pomaže. Pa ne treba kriviti građane u BiH ako očekuju pomoć države kada perjanica liberalnog kapitalizma radi isto. Možda ne građanima, ali radi privatnim firmama.

Ni Americi nije mrzak komunizam kada donese korist :lol:
User avatar
Truba
Posts: 82663
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#589 Re: Relikti kokuzluka

Post by Truba »

viši interes mijenja zakon
i to je samo jednokratno da se spriječi 1929.

jeste nepošteno kao i ratovi i pomaganje migrantima pored sirotinje rođene u državi

i komunisti su voljeli kapitalističke devize pa je to 1 na:1
detroit-mercy
Posts: 16185
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#590 Re: Relikti kokuzluka

Post by detroit-mercy »

sehohari wrote: 13/05/2024 21:34 Relikt kokuzluka je i nedostatak ukusa kada imaš para.

Na kilometar možeš vidjeti ko je u zadnjih par godina došao do para i ko je odrastao u bogatoj porodici.
Bil ga u Bosni preko tenderskih lopova ili kada neki "self-made billionaire" ili neki američki sportaš oženi prvu sisatu sponzorušu, pa se onda vozaju u nekoj pink G-klasi po gradu.
Bogatstvo je relativna kategorija posebno u BiH, od 1914-1992 si imao 3 velika rata, nacionalizacije, akumulacije, pomjeranja stanovnistva i sl. Tako da bih volio znati koje su to bogate porodice u BIH koje nose taj neki noble pecat :skoljka:.
User avatar
sehohari
Posts: 8669
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#591 Re: Relikti kokuzluka

Post by sehohari »

detroit-mercy wrote: 14/05/2024 22:11
sehohari wrote: 13/05/2024 21:34 Relikt kokuzluka je i nedostatak ukusa kada imaš para.

Na kilometar možeš vidjeti ko je u zadnjih par godina došao do para i ko je odrastao u bogatoj porodici.
Bil ga u Bosni preko tenderskih lopova ili kada neki "self-made billionaire" ili neki američki sportaš oženi prvu sisatu sponzorušu, pa se onda vozaju u nekoj pink G-klasi po gradu.
Bogatstvo je relativna kategorija posebno u BiH, od 1914-1992 si imao 3 velika rata, nacionalizacije, akumulacije, pomjeranja stanovnistva i sl. Tako da bih volio znati koje su to bogate porodice u BIH koje nose taj neki noble pecat :skoljka:.
Ne znam koje porodice nose noble pečat, ali defitivino znam koje ga ne nose.
U tome i jeste fol, većina običnog svijeta nikad ne zna koje su to tačno familije ili ličnosti. To je najizraženije u zemljama poput naše gdje smo em imali te turbulencije, em nemamo medije koje bi to istraživali.
Ali i u većim zemljama je tako. Evo ja živim u Njemačkoj, mislim da niko ne zna ovakoda ga pitaš reći koje su najbogatije osobe u ovoj zemlji, slično je i u ostalim zemljama evrope.

Mislim da je ista stvar i sa Amerikom, i ovo što se zna (Rockelleri, Bushevi i tkd.) je što su ili imali neku ogrooomnu istorijsku ulogu ili što su sami sebe odlučili da se eksponiraju npr. u politici.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41451
Joined: 29/06/2011 23:39

#592 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

Kod Bosnjaka begovske, samoproklamovane, kod ovih drugih ne znam koje se plemicke titule nose ali ima ih. Imamo i Lorda Chivasa.

Ja se sjecam kad je Hana pricala, privatno u drustvu, da joj je nana "bila begovica i da je imala poslugu u Travniku". Sad ja ne znam jel joj nana zaista iz Travnika, ili je ubacila Travnik jer je cula da je bio vezirski grad pa sabrala 2 i 2, ali takvih prica se naslusas. Svi nekakvog plemickog porijekla sto hoce reci zato imam para, a zapravo se nahapao ili la.

Nedostatak stila je prisutan i kod nekih koji naslijede bogatstvo, ne znam do cega bi to moglo biti, mozda samo osoba nema u sebi estetski gen. Nase zene su recimo dosta lijepo obucene i kad nemaju puno para, u prosjeku lijepo sredjene bar je tako uvijek bilo, ne znam ove nove generacije meni to sve nakaradno. Kad pogledas amerikanke, imaju vise para i daleko manje ukusa, hodaju ko smlate bez sminke bez ukusa, u papucama nekoj zguzvanoj majici. I ove poznate selebriti glumice, cesto ih uhvate u javnosti izgleda ko da je pila cijelu noc pa mamura. Mala Alba je sex bomba, zenska u privatluku ima firmu koja vrijedi preko milijardu dolara (oprema za bebe i slicno) a nerijetko je paparaci uslikaju ko da je grobaru sa lopate pobjegla. To se balkanki ne bi moglo dogoditi.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41451
Joined: 29/06/2011 23:39

#593 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

sehohari wrote: 14/05/2024 22:24 Mislim da je ista stvar i sa Amerikom, i ovo što se zna (Rockelleri, Bushevi i tkd.) je što su ili imali neku ogrooomnu istorijsku ulogu ili što su sami sebe odlučili da se eksponiraju npr. u politici.
Ja sam cuo, mislim da je istina, da u USA niti ne znas ko su ti prebogati ljudi koji drze korporacije i stvarnu moc. Ne eksponiraju se, elem cuo sam da recimo Hilton ili Ritz hoteli imaju ove glavne ulaze za Tom Cruisea i slicne koji se hoce slikati, i obicne ljude. A posebne sporedne ulaze za ove trule bogatune, oni ne zele da ih se slika, da se zna ko su oni, imena. Mislim zna se ko hoce da kopa o njima po internetu, ali mediji ne pisu o njima i oni se drze dalje od medija. A gospodari su planete, realno.

Nesto ko mafija :D mafija je i propala kad je dosao onaj budalas Teflon Don koji se uslikavao i glupirao pred medijima, tad su mafijasi starog kova govorili "ovaj ce nas sjebat" i sjebo ih je :D
detroit-mercy
Posts: 16185
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#594 Re: Relikti kokuzluka

Post by detroit-mercy »

dječak sa šibicama wrote: 14/05/2024 22:31 Kod Bosnjaka begovske, samoproklamovane, kod ovih drugih ne znam koje se plemicke titule nose ali ima ih. Imamo i Lorda Chivasa.

Ja se sjecam kad je Hana pricala, privatno u drustvu, da joj je nana "bila begovica i da je imala poslugu u Travniku". Sad ja ne znam jel joj nana zaista iz Travnika, ili je ubacila Travnik jer je cula da je bio vezirski grad pa sabrala 2 i 2, ali takvih prica se naslusas. Svi nekakvog plemickog porijekla sto hoce reci zato imam para, a zapravo se nahapao ili la.

Nedostatak stila je prisutan i kod nekih koji naslijede bogatstvo, ne znam do cega bi to moglo biti, mozda samo osoba nema u sebi estetski gen. Nase zene su recimo dosta lijepo obucene i kad nemaju puno para, u prosjeku lijepo sredjene bar je tako uvijek bilo, ne znam ove nove generacije meni to sve nakaradno. Kad pogledas amerikanke, imaju vise para i daleko manje ukusa, hodaju ko smlate bez sminke bez ukusa, u papucama nekoj zguzvanoj majici. I ove poznate selebriti glumice, cesto ih uhvate u javnosti izgleda ko da je pila cijelu noc pa mamura. Mala Alba je sex bomba, zenska u privatluku ima firmu koja vrijedi preko milijardu dolara (oprema za bebe i slicno) a nerijetko je paparaci uslikaju ko da je grobaru sa lopate pobjegla. To se balkanki ne bi moglo dogoditi.
Don't judge a book by its cover :mrgreen:.
Valjda je sustina vaznija od forme.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41451
Joined: 29/06/2011 23:39

#595 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

Istina, ali govorim samo o estetici.

Sto i nema neke veze sa kokuzlukom, ili ima :D
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 67422
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#596 Re: Relikti kokuzluka

Post by _BataZiv_0809 »

dječak sa šibicama wrote: 14/05/2024 22:31 Nase zene su recimo dosta lijepo obucene i kad nemaju puno para, u prosjeku lijepo sredjene bar je tako uvijek bilo, ne znam ove nove generacije meni to sve nakaradno. Kad pogledas amerikanke, imaju vise para i daleko manje ukusa, hodaju ko smlate bez sminke bez ukusa, u papucama nekoj zguzvanoj majici. I ove poznate selebriti glumice, cesto ih uhvate u javnosti izgleda ko da je pila cijelu noc pa mamura. Mala Alba je sex bomba, zenska u privatluku ima firmu koja vrijedi preko milijardu dolara (oprema za bebe i slicno) a nerijetko je paparaci uslikaju ko da je grobaru sa lopate pobjegla. To se balkanki ne bi moglo dogoditi.
Fakat
Balkan i istocna Evropa po tome prednjace
Tacno prepoznam nase zene u inostranstvu ne moraju ni progovorit

A od tih smlata mi se zeludac okrece
radostan dan
Posts: 27113
Joined: 31/01/2010 20:26
Location: madera

#597 Re: Relikti kokuzluka

Post by radostan dan »

Truba wrote: 14/05/2024 10:18 u normalnim zemljama bankrot je sasvim normanla stvar
zivotni vijek firme ima svoj prosjek i trajanje
obiteljske firme... djl... sve ima vijek trajanja
stvoriš uzmeš lovu i propadneš
ništa nije vječno
osim njegovanja komunističkog sjećanja kod našeg naroda i čekanja da ti država pomogne :D
Da hoćeš nenamjerno počiniti neki kriminalni akt, i kad bi te umjesto u zatvor od 30 dana poslali u Kumrovec u političku školu, ahhh meraka....
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 20192
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#598 Re: Relikti kokuzluka

Post by teskeredzic_22 »

sehohari wrote: 14/05/2024 22:24
detroit-mercy wrote: 14/05/2024 22:11
sehohari wrote: 13/05/2024 21:34 Relikt kokuzluka je i nedostatak ukusa kada imaš para.

Na kilometar možeš vidjeti ko je u zadnjih par godina došao do para i ko je odrastao u bogatoj porodici.
Bil ga u Bosni preko tenderskih lopova ili kada neki "self-made billionaire" ili neki američki sportaš oženi prvu sisatu sponzorušu, pa se onda vozaju u nekoj pink G-klasi po gradu.
Bogatstvo je relativna kategorija posebno u BiH, od 1914-1992 si imao 3 velika rata, nacionalizacije, akumulacije, pomjeranja stanovnistva i sl. Tako da bih volio znati koje su to bogate porodice u BIH koje nose taj neki noble pecat :skoljka:.
Ne znam koje porodice nose noble pečat, ali defitivino znam koje ga ne nose.
U tome i jeste fol, većina običnog svijeta nikad ne zna koje su to tačno familije ili ličnosti. To je najizraženije u zemljama poput naše gdje smo em imali te turbulencije, em nemamo medije koje bi to istraživali.
Ali i u većim zemljama je tako. Evo ja živim u Njemačkoj, mislim da niko ne zna ovakoda ga pitaš reći koje su najbogatije osobe u ovoj zemlji, slično je i u ostalim zemljama evrope.

Mislim da je ista stvar i sa Amerikom, i ovo što se zna (Rockelleri, Bushevi i tkd.) je što su ili imali neku ogrooomnu istorijsku ulogu ili što su sami sebe odlučili da se eksponiraju npr. u politici.
Svaka porodica koja posjeduje automobil skuplji od 50.000 KM smatra da im "noble" piše na čelu.

Pa nije on fukara jarane ?
izvrsni direktor
Posts: 9864
Joined: 20/12/2018 16:11

#599 Re: Relikti kokuzluka

Post by izvrsni direktor »

dječak sa šibicama wrote: 14/05/2024 22:31 Nase zene su recimo dosta lijepo obucene i kad nemaju puno para, u prosjeku lijepo sredjene bar je tako uvijek bilo, ne znam ove nove generacije meni to sve nakaradno. Kad pogledas amerikanke, imaju vise para i daleko manje ukusa, hodaju ko smlate bez sminke bez ukusa, u papucama nekoj zguzvanoj majici. I ove poznate selebriti glumice, cesto ih uhvate u javnosti izgleda ko da je pila cijelu noc pa mamura. Mala Alba je sex bomba, zenska u privatluku ima firmu koja vrijedi preko milijardu dolara (oprema za bebe i slicno) a nerijetko je paparaci uslikaju ko da je grobaru sa lopate pobjegla. To se balkanki ne bi moglo dogoditi.
To je i moj neki zakljucak. Nase zene se puno bolje oblace i sredjuju i dotjeranije izgleda nego zene sa zapada.
Dok s druge stranke, muskarci na zapadu vise brinu o svom izgledu nego nasi muskarci
User avatar
Ateista
Posts: 46948
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#600 Re: Relikti kokuzluka

Post by Ateista »

Ja bih prije rekao da zavisi kako je neko stigao do bogatstva, da oni koji do njega dodju svojim radom i trudom vise imaju postovanja prema sebi i drugima, a da oni koji olako i naglo dodju do para, tipa ratni profiteri, da su oni ti koji se najvise kurce i ponasaju bahato.
Post Reply