Relikti kokuzluka

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41213
Joined: 29/06/2011 23:39

#301 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

Ne govorimo o skupljem, 300 maraka i 20 maraka. To nije skuplje, to je preseravanje sa cijenama.

Cuj trimer za kosu, 300 maraka. Nadam se da sam kruzi oko glave i frizira :D
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45742
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#302 Re: Relikti kokuzluka

Post by Chmoljo »

Bobi wrote: 04/05/2024 10:25
Chmoljo wrote: 04/05/2024 10:02
Bobi wrote: 04/05/2024 00:47 Savjet za muškarce kako ce ustediti na šišanju...brijte se na celavo :D. Jel problem?
Jeste. Tih 10-20 ustedjenih bi me moglo kostati braka, jer ne vjerujem da mi se zena zeli buditi pored Goluma.
Pa pitaj je :D, reci sta god se ustedi ide za njene privatne troškove :D.
Da, te cetiri marke mjesecno ce napraviti razliku jer ide na njene troskove :mrgreen:
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5713
Joined: 12/10/2014 01:12

#303 Re: Relikti kokuzluka

Post by skupljac_zeljeza »

dječak sa šibicama wrote: 04/05/2024 14:22
Cuj trimer za kosu, 300 maraka. Nadam se da sam kruzi oko glave i frizira :D

Ima razlike.

Image
User avatar
nivla
Posts: 4310
Joined: 12/01/2008 23:44

#304 Re: Relikti kokuzluka

Post by nivla »

dječak sa šibicama wrote: 04/05/2024 13:13 A sta moze uraditi ova od 300 maraka sto ne moze uraditi masinica od 20 maraka?
imao od 10-15-20-70-140 u sad 140 km

ove jeftine preskacu, cupaju i u opstem slucaju brzo dotraju

ova od 70 poslije nekog vremena sisanje na nulu sa 5 minuta povecala na 25
sad imam wahl i za 140 km odlicna, ne preskace, ne cupa, i meni moze biti za zivota, da ne spominjem da se dodatno mogu kupiti drugaciji nozevi koji na ovim amaterskim ne mogu ni u snu

i nije da ne mogu ali ne zelim platiti sisanje na nulu 10km
suspect_zero
Posts: 26025
Joined: 11/10/2008 21:45

#305 Re: Relikti kokuzluka

Post by suspect_zero »

Chmoljo wrote: 04/05/2024 19:15
Bobi wrote: 04/05/2024 10:25
Chmoljo wrote: 04/05/2024 10:02

Jeste. Tih 10-20 ustedjenih bi me moglo kostati braka, jer ne vjerujem da mi se zena zeli buditi pored Goluma.
Pa pitaj je :D, reci sta god se ustedi ide za njene privatne troškove :D.
Da, te cetiri marke mjesecno ce napraviti razliku jer ide na njene troskove :mrgreen:
Sada ću mu uz platu, tražiti svaki mjesec odštetu za duševnu bol :oops: znam, uložit će žalbu "ovu pojavu na glavi si ti uzrokovala"....mislim, prije ovaj nedostatak na glavi :mrgreen:
User avatar
Haris.ba
Posts: 25187
Joined: 08/09/2005 20:08

#306 Re: Relikti kokuzluka

Post by Haris.ba »

A sta radite sa dlakama? Kad je bila korona, u kadi se sisao. Dok sam sakupio dlake, i to sve lijepo pocistio - zapustio kosu dok se nije moglo normala sisati.
dječak sa šibicama wrote: 04/05/2024 12:39 Ja sam na balkonu sadio persun, kopar, pokusao i paradajz :D ne ide samo sa kupovnom zemljom, brzo se isusi, mora se mijesati i mora se veca posuda od "cvijetne" saksije odnosno kako se zove ono pravougaono cudo. I naravno, neke granule djubriva i prihrana.

Za te eKzibicije ipak nemam vremena i volje, ali uvijek mi se svidjala ideja na suncanom balkonu imati mali vrt. Ovi ukucani kazu "posadi cvijece jadan, nismo na selu". Sve gospoda oko mene :D
U ratu paradajz mogao. Jos zemlja od ispred zgrade.
Last edited by Haris.ba on 04/05/2024 20:20, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23616
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#307 Re: Relikti kokuzluka

Post by Sanjarko »

Mene u sklopu šišanja često i obriju. Imaju neku specijalnu mašinicu za brijanje ili trimer.

Skida skoro kao žilet bradu. Šišanje 7-8 KM i brijanje 2-4 KM.

Ženama je se skupo šišati i farbati. 35 i više KM dođe sve.
suspect_zero
Posts: 26025
Joined: 11/10/2008 21:45

#308 Re: Relikti kokuzluka

Post by suspect_zero »

korisnicki wrote: 04/05/2024 01:18 Za šišanje. Provjereno najisplativija investicija kupovina mašinice za šišanje. Ima ih i ispod 20 KM. Posluži i za brijanje brade.
Slažem se, za muškarce koji se šišaju na cenat-dva :) ne samo radi ekonomske računice nego i higijensko-zdravstvene.
Ove lokalne (mahalske) brice nemaju baš običaj da često mašinicu peru, očiste, dezinfikuju....ošiša penzionera, migranata, onda dođe dijete od 9 godina i dobije neke gljivice, komšinica skoro imala taj problem....malom bile rane po glavi od češanja, odvela kod dr.....skupo je na kraju došlo to šišanje, tonik, poseban šampon, odvedi na kontrolu .....ne isplati se.
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5713
Joined: 12/10/2014 01:12

#309 Re: Relikti kokuzluka

Post by skupljac_zeljeza »

nivla wrote: 04/05/2024 19:26
sad imam wahl i za 140 km odlicna
Prije ovog sam platio 170 KM isto Philips koji mi traje evo već 7 godina i ispravan još samo moram češće puniti. Novi nisam platio 300 nego 200 KM jer našao na Amazon.de za 100€. Sada je 107€. Kod nas se prodaje za oko 300 KM. Frizer me šiša jer ja to ne znam, ali bradu volim sam i da ne plaćam i čekam na red u salonu. Ovaj ne treba češljeve nego ima kotač za mijenjanje dužine.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45634
Joined: 29/12/2005 01:20

#310 Re: Relikti kokuzluka

Post by jeza u ledja »

jbt mene sisanje izadje $50

(s napojnicom :skoljka: :mrgreen: )
User avatar
skupljac_zeljeza
Posts: 5713
Joined: 12/10/2014 01:12

#311 Re: Relikti kokuzluka

Post by skupljac_zeljeza »

Znači, da si realizovao američki san kada možeš. :mrgreen:
suspect_zero
Posts: 26025
Joined: 11/10/2008 21:45

#312 Re: Relikti kokuzluka

Post by suspect_zero »

jeza u ledja wrote: 04/05/2024 20:30 jbt mene sisanje izadje $50

(s napojnicom :skoljka: :mrgreen: )
Kod tebe nije šišanje nego friziranje....nije lijepo da se sada foliraš među ovim ćelavcima :D
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41213
Joined: 29/06/2011 23:39

#313 Re: Relikti kokuzluka

Post by dječak sa šibicama »

Pa ne znam, imam godinama neku jeftinu daewoo masinicu, radila je savrseno dok joj ja nisam jebo mater, odnosno rastavio je na dijelove i vise ne znam sastaviti :D

Kupicu neku HTC za 40-50 i ne dam vise za trimer. Ova nije bila skuplja od 20 i kako rekoh, godinama radi bez problema.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45634
Joined: 29/12/2005 01:20

#314 Re: Relikti kokuzluka

Post by jeza u ledja »

skupljac_zeljeza wrote: 04/05/2024 20:34 Znači, da si realizovao američki san kada možeš. :mrgreen:
:lol:

Ma da ga jebes nije standard deset puta veci. :-)

Jednostavno ovdje su usluge zara.
Ili su u BiH jeftine…
User avatar
JMGuti
Posts: 390
Joined: 26/04/2010 23:25

#315 Re: Relikti kokuzluka

Post by JMGuti »

dječak sa šibicama wrote: 04/05/2024 20:37 Pa ne znam, imam godinama neku jeftinu daewoo masinicu, radila je savrseno dok joj ja nisam jebo mater, odnosno rastavio je na dijelove i vise ne znam sastaviti :D

Kupicu neku HTC za 40-50 i ne dam vise za trimer. Ova nije bila skuplja od 20 i kako rekoh, godinama radi bez problema.
Ja imam Braun mašinu za šišanje i brijanje koju sam prije dvije godine platio oko 70 maraka. I dalje radi sasvim dobro, ne čupa, ali kad je uporedim sa mašinom koju buraz ima (Philipsova oko 200 maraka), daleko je od te kvalitete. Philipsova nigdje ne preskače, ne moram sa njom prelaziti dva ili tri puta kao sa ovom Braunovom.

Ali obje na kraju urade isto i uštede mi godišnje više od 400 maraka.

Šišam se i brijem na istu dužinu svakih 10 dana, to je skoro 40 maraka mjesečno.
ucenik1234
Posts: 938
Joined: 06/11/2012 22:10

#316 Re: Relikti kokuzluka

Post by ucenik1234 »

Athlon64 wrote: 01/05/2024 23:56 Pa to i jeste stil života.

Čuo sam prije 5 god. jednu zanimljivu priču, rodica od prijateljice...

Radnja se odvija 2019. god., radila kao developer u Sarajevu sa platom 2500 KM; dobila ponudu iz Amazona u Berlin da ode za nekih 3500€, usput kao dobila nekih bonus za prelazak od 5000€.

U Sarajevu nije plaćala stan. Te pare od bonusa je potrošila tako što je riješila dugove u BiH. Bukvalno joj tada 2500 KM u Sarajevu nije moglo biti za život, maksimalan minus na kartici + posuđivala pare od ljudi. :-) :-)

I kao žalila se da u Berlinu s tom platom jedva izlazi na kraj i da ima minus na kartici. :-) :-)
Sve je u glavi, gdje god da odes - sebe nosis sa sobom.
User avatar
corolla02
Posts: 10411
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#317 Re: Relikti kokuzluka

Post by corolla02 »

ucenik1234 wrote: 04/05/2024 21:28
Athlon64 wrote: 01/05/2024 23:56 Pa to i jeste stil života.

Čuo sam prije 5 god. jednu zanimljivu priču, rodica od prijateljice...

Radnja se odvija 2019. god., radila kao developer u Sarajevu sa platom 2500 KM; dobila ponudu iz Amazona u Berlin da ode za nekih 3500€, usput kao dobila nekih bonus za prelazak od 5000€.

U Sarajevu nije plaćala stan. Te pare od bonusa je potrošila tako što je riješila dugove u BiH. Bukvalno joj tada 2500 KM u Sarajevu nije moglo biti za život, maksimalan minus na kartici + posuđivala pare od ljudi. :-) :-)

I kao žalila se da u Berlinu s tom platom jedva izlazi na kraj i da ima minus na kartici. :-) :-)
Sve je u glavi, gdje god da odes - sebe nosis sa sobom.
ocigledno ona nema predstave o novcu ili kako novci funkcionisu!

ne znam koliko da ih zaradjujes, uvijek se vise moze potrositi :mrgreen:
Xeox2
Posts: 301
Joined: 21/02/2016 22:14

#318 Re: Relikti kokuzluka

Post by Xeox2 »

I ja se sam sisam jos od korone, sedmicno se "odrzavam" i uvijek imam svjezu frizuru
Ispraksirao sam se pa ide brzo, cak i neke poznanike osisam. Imam 3 trimera u kolekciji :-D
Dajem pare na neke gluposti ali se ne mogu pomiriti da ih dam frizeru :D
User avatar
nepass1
Posts: 9930
Joined: 06/07/2017 07:35

#319 Re: Relikti kokuzluka

Post by nepass1 »

Haris.ba wrote: 04/05/2024 20:13 A sta radite sa dlakama? Kad je bila korona, u kadi se sisao. Dok sam sakupio dlake, i to sve lijepo pocistio - zapustio kosu dok se nije moglo normala sisati.
dječak sa šibicama wrote: 04/05/2024 12:39 Ja sam na balkonu sadio persun, kopar, pokusao i paradajz :D ne ide samo sa kupovnom zemljom, brzo se isusi, mora se mijesati i mora se veca posuda od "cvijetne" saksije odnosno kako se zove ono pravougaono cudo. I naravno, neke granule djubriva i prihrana.

Za te eKzibicije ipak nemam vremena i volje, ali uvijek mi se svidjala ideja na suncanom balkonu imati mali vrt. Ovi ukucani kazu "posadi cvijece jadan, nismo na selu". Sve gospoda oko mene :D
U ratu paradajz mogao. Jos zemlja od ispred zgrade.
U koroni sa masinicom probao skresati kosu, od tad i dajem frizeru baksis
User avatar
Sanjarko
Posts: 23616
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#320 Re: Relikti kokuzluka

Post by Sanjarko »

JMGuti wrote: 04/05/2024 20:52
dječak sa šibicama wrote: 04/05/2024 20:37 Pa ne znam, imam godinama neku jeftinu daewoo masinicu, radila je savrseno dok joj ja nisam jebo mater, odnosno rastavio je na dijelove i vise ne znam sastaviti :D

Kupicu neku HTC za 40-50 i ne dam vise za trimer. Ova nije bila skuplja od 20 i kako rekoh, godinama radi bez problema.
Ja imam Braun mašinu za šišanje i brijanje koju sam prije dvije godine platio oko 70 maraka. I dalje radi sasvim dobro, ne čupa, ali kad je uporedim sa mašinom koju buraz ima (Philipsova oko 200 maraka), daleko je od te kvalitete. Philipsova nigdje ne preskače, ne moram sa njom prelaziti dva ili tri puta kao sa ovom Braunovom.

Ali obje na kraju urade isto i uštede mi godišnje više od 400 maraka.

Šišam se i brijem na istu dužinu svakih 10 dana, to je skoro 40 maraka mjesečno.
Kupio ja Braun aparat za brijanje, 60 KM tad bio, ne može da mi bradu brije, stoji godinama, htio pokloniti nekome ali nisam imao kome niti sam znao kome da dam.

Od tada samo mašinice za šišanje ili trimeri dolaze u obzir.

A frizerkama stara uvijek markicu ostavi kao bakšiš, čak je i dvije znala.

Jbno me ošišati, obrijat je lakše. Oštra mi dlaka od kose, i gusta kosa.

Srećom sad se na kratko šišam i redovno pa me završe s mašinicom za šišanje za nekih 15 minuta.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66981
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#321 Re: Relikti kokuzluka

Post by _BataZiv_0809 »

Dobra tema…danima razmisljam o postu koji cu napisati :D

Sta znam ne mogu reci da sam osjetio kokuzluk u onom klasicnom smislu rijeci jer stvarno nisam, roditelji su bili dobro situirani, a i ja radim i imam svoj dinar od 17-te godine (velikim dijelom potaknut razlozima koje cu naknadno elaborisati).

Medjutim roditelje su njihovi najblizi stalno vukli za rukav, a oni su im sto iz nekog osjecaja duznosti, sto iz bratsko-sestrinske naizgled bezgranicne ljubavi, stalno pomagali pocesto i naustrb sebe a i naustrb nas troje. Mnoge stvari su mi zbog njihove stednje na sebi/nama ostale uskracene, iako smo ih po redovnom toku stvari mogli priustiti. I to je yeben osjecaj i to je takodjer jedna vrsta kokuzluka. Mnogi ce reci da nije, jer onog osnovnog nikad nije falilo, ali ja smatram da jeste vrsta kokuzluka cije relikte osjecam.

Svi ti kojima su moji pomagali su vozili bolja auta od njih, vise hodali, bolje se oblacili i jos kad se sretnemo na porodicnim okupljanjima nadju za shodno da moje roditelje podjebavaju sto im je staro auto/mobitel i sl… :lol: :run:

On tebi dodje pare, moli te na koljenima da mu posudis pod firmom da nema za hljeba maltene, da ce mu iskljucit struju, da ce ga izbacit na ulicu, a onda ti se pod nos pojavi sa novim autom i hvali se kako je putovao u Amsterdam :D Naravno da nikad nisu pare vratili, niti ce ikad vratiti, niti ce ikad ukazati postovanje zbog toga, pisi propalo, jos smatraju da im se bilo duzno pomagati ili su izgubili pamcenje. Logy :D

Relikte tog kokuzluka/uskracivanja da bi se nezahvalnicima pomoglo itekako osjetim i vidim po sebi, kao sto rekoh.

Od toga imam relikte da MRZIM štednju, stiskanje, povraca mi se od škrtih ljudi, a narocito sam alergican na kukanje i stalne molbe za pozajmicama i ljude koji su cirkularno duzni i samim tim zive na tudji racun, a njihovi problemi moraju biti i svaciji problemi.

Bas me nesto nerviraju ovi pozivi na stednju energije, recikliranje i sav popratni folklor. Svjestan sam da sam Slaven, Dinarid i da smo mi narod koji voli da se kurci i da se fura i da ulaze u gotivu i da nikad necemo biti stedljive Svabe i da zato nikad necemo izmisliti Mercedes, Simens, Mile ni Roventu i sa tim sam se pomirio davno :D

Takodjer poseban mi je cejf proizvod koji je pred sam kraj baciti-nerviraju me strasno kreme, parfemi, kaladonti, dezodoransi, samponi kojih je ostalo malo pri dnu-to jedva cekam da bacim.

Vodim se motom kojeg je davno nekad @Truba napisao “ko stedi-drugom stedi”, prisutim sebi i dragoj sve sto nam se svidja. Kad se javi mentalna kocnica da sam previse para potrosio i da mi je do plate ili narednog honorara ostalo manje nego sto sam zamislio da budem komotan, vrlo brzo je spustim mislju da se zivi u trenutku i da se pare moraju potrositi da bi se zaradile nove. I da sigurno necu pamtiti koliko sam para potrosio nego kako sam se osjecao sto sam priustio nesto sto zelim.

Duboko vjerujem da je moje samo ono sto sam potrosio (ali i poklonio) i nastojim uloziti novac i u sjecanja i uspomene, ali boga mi i stvari. Ako mi se svide cipele, odijelo, sat, jakna, majica, kosulja kravata i u okviru su dostupnog budzeta-ma kupujem bez razmisljanja. Ako mi se svidi turisticki aranzman za destinaciju gdje nisam prije bio- kupujem ga (nastojim barem 1x godisnje posjetiti grad/drzavu gdje prije nisam bio i to je stalna stavka). Volim pocastiti ruckom i turom u kafani, a ostavljanje baksisa svakom ko mi iole pruzi pismenu uslugu je pod moranje. Naravno, sve to u okvirima onoga sto mogu prustiti.

Sve se to na kraju opet meni vrati, zivot i svemir su ravnoteza. Ono sto ne mogu prisustiti o tome ne razmisljam. Imam doslovno mentalnu blokadu na neka namastavanja i zamisljanja nekog jet set zivota, te mi je najbolje ono moje sto sam mogao priustiti. Ko me poznaje sa podforuma auto, zna da je moja garaza iz snova jako skromna u novcanoj vrijednosti. A destinacije koje jos za zivota zelim posjetiti nisu nikakva teska egzotika (Amerike, prvo Juzna).

Sta god se dragoj svidi ja joj to kupim. Isto tako volim da mi je stan napucan, ne zalim para da u njega ulazem da mi bude sto ugodnije i da mi je vazda pun frizider hrane, pica, meze i grickalica i puna vitrina solidnih alkoholnih pica (vino, viski, dzin, u frizideru vazda 20 piva :lol: ).

Naravno to ne znaci da se rasipam bez ikakve mjere, nikad u zivotu nisam otisao u minus, nikad u zivotu nisam posudio pare osim od banke, zivu lovu ne dajem, provlacim shopping kartice gdje god mogu i tako da mi ne opterete komociju. Pare nikome ne posudjujem, dam samo onoliko koliko mogu halaliti, kukanja u startu vrlo bezobrazno prekidam recenicom da to ne mogu slusati, a pomazem samo roditeljima i onome kome se uvjerim da je pomoc prijeko potrebna i to na redovnoj mjesecnoj osnovi (SOS Djecija Sela, Pomozi.ba,Narodna kuhinja itd…ovo navodim zbog preporuke svima koji o tome razmisljaju, niposto kao samohvalu.).

Eto halalite sto je duzi post :sax:
User avatar
Truba
Posts: 82353
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#322 Re: Relikti kokuzluka

Post by Truba »

Dzaba ja ne volim trositi :mrgreen:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4412
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#323 Re: Relikti kokuzluka

Post by Romeo 80 »

Truba wrote: 06/05/2024 22:17 Dzaba ja ne volim trositi :mrgreen:
Ja volim, ali nemam šta :D
User avatar
Truba
Posts: 82353
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#324 Re: Relikti kokuzluka

Post by Truba »

Potrosim ja sve sto zaradim
Al ne volim
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66981
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#325 Re: Relikti kokuzluka

Post by _BataZiv_0809 »

Romeo 80 wrote: 06/05/2024 22:43
Truba wrote: 06/05/2024 22:17 Dzaba ja ne volim trositi :mrgreen:
Ja volim, ali nemam šta :D
Ne kukaj :oops:
Post Reply