Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Sve o FK Željezničar...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 5953
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#1376 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by studiorum_tuzlaensis »

Istok (kompletno sa vanjskim uređenjem i sl.) će biti otplaćen za par kola.

Drago mi je što imamo jednu realnu prezentaciju gdje se ne LAŽE o proc. vrijednosti investicije. Podsjetimo kako smo kod istoka imali cca 600.000,00 KM nepredviđenih troškova pa je tribina ispala 1.8mil.

5,5 miliona KM je sasvim realna cifra gledajući ono što vidimo na Idejnom projektu. Jug je dosta teži za napraviti, konfiguracija terena je specifična, ima dosta posla iza tribine, a moramo uzeti u obzir i 2 zdenke kojih u izgradnji istoka nije bilo.

Vjerujem ovoj Upravi, a gledajući i puls navijača i simpatizera, vjeruju joj i oni. Napravićemo i Jug i zdenke aBd! Sve što se radi, radi se za dobrobit budućih generacija koji će se moći ponositi Željom i stadionom, kao što se mi danas ponosimo prošlim generacijama koje su udarile temelje klubu i ovoj Grbavici.

Velika priča je ovaj Željo! :)
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#1377 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by skenderija04 »

Sjeća li se neko koliko para je skupljeno u akciji kupovina stolica?
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#1378 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by golfiista »

U ponedeljak se predaje zahtjev za urbanističku saglasnost. Imamo idejni projekat. Dakle, nedostaje glavni projekat i građevinska dozvola, te tenderska procedura za odabir izvođača radova. Dakle, monogo posla koji zahtjeva vrijeme prije nego li se upale bageri. Moja najoptimističnija porcjena kaže da se prije ljeta naredne godine neće početi sa radovima. Ali izgleda ova tribina, svaka čast ovim Zeničanima što su je projektovali, TOP. :thumbup:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#1379 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

skenderija04 wrote:Sjeća li se neko koliko para je skupljeno u akciji kupovina stolica?
Oko 820 desetogodišnjih je kupljeno, znači oko 820.000 KM. Deset hiljada gore dole ... 8-)
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#1380 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by thekupus »

Charuga wrote:
skenderija04 wrote:Sjeća li se neko koliko para je skupljeno u akciji kupovina stolica?
Oko 820 desetogodišnjih je kupljeno, znači oko 820.000 KM. Deset hiljada gore dole ... 8-)
a akcija "Kupi stolicu za evropsku Grbavicu"?
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#1381 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by skenderija04 »

thekupus wrote:
Charuga wrote:
skenderija04 wrote:Sjeća li se neko koliko para je skupljeno u akciji kupovina stolica?
Oko 820 desetogodišnjih je kupljeno, znači oko 820.000 KM. Deset hiljada gore dole ... 8-)
a akcija "Kupi stolicu za evropsku Grbavicu"?
Bas na to sam mislo. @Charuga , imas li taj podatak?
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 25821
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#1382 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by BHF_Manijak »

skenderija04 wrote: Bas na to sam mislo. @Charuga , imas li taj podatak?
"Akcija prikupljanja sredstava trajala je do 31. maja, a kroz ovu akciju sakupljeno je 267.951 KM."
User avatar
skenderija04
Posts: 10465
Joined: 19/10/2009 16:35

#1383 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by skenderija04 »

BHF_Manijak wrote:
skenderija04 wrote: Bas na to sam mislo. @Charuga , imas li taj podatak?
"Akcija prikupljanja sredstava trajala je do 31. maja, a kroz ovu akciju sakupljeno je 267.951 KM."
Hvala :thumbup:

Neka smisljena akcija, i pomnoziti sa 4 ovaj iznos . Bez dugogodisnjih karata. Mislim da je izvodljivo uz dobro zamisljen plan.
Itsoktobealone
Posts: 2221
Joined: 25/08/2012 17:54

#1384 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Itsoktobealone »

Koliko će onda biti velika ova nova akcija 10-godišnjih ulaznica? 1000 stolica po 500KM? Ako je tako, ja vjerujem da će se to prodati u nekom bržem roku. Raja osjeća da ova uprava može da se nosi sa ovakvim projektima pa sigurno će i lakše biti prikupiti taj novac. Što me dovodi do pitanja...bil' prošla ova akcija kao 1000 stolica po 1000KM? To je duplo više para :D
User avatar
thekupus
Posts: 6813
Joined: 25/06/2011 22:38

#1385 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by thekupus »

tesko
Melbourne_Australia
Posts: 2577
Joined: 06/11/2012 14:20

#1386 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Melbourne_Australia »

Itsoktobealone wrote:Koliko će onda biti velika ova nova akcija 10-godišnjih ulaznica? 1000 stolica po 500KM? Ako je tako, ja vjerujem da će se to prodati u nekom bržem roku. Raja osjeća da ova uprava može da se nosi sa ovakvim projektima pa sigurno će i lakše biti prikupiti taj novac. Što me dovodi do pitanja...bil' prošla ova akcija kao 1000 stolica po 1000KM? To je duplo više para :D
Nije isti profil raje na JUGU i na ISTOKU...Vise raje na jugu ima koji su srednjoskolci i studenti....Znaci manje para :D Sto je i normalno i tako je svugdje u svijetu....
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#1387 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

Stolice na jugu će biti skuplje od onih na istoku, jer će biti sklopljive. Mada, ako bi išli sa akcijom, ne mora to biti striktno cijena stolice, nego neka simbolična cifra.
User avatar
Occasionally
Posts: 303
Joined: 03/06/2017 11:17

#1388 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Occasionally »

Image

Izgradnja Juga i doček Reprezentacije
Ono što Željo (uprava) trenutno nema je Vrijeme. Tih par miliona nisu nedostižni ali su neophodni sada a ne za par godina.
Ovo objava o početku gradnje Juga je bukvalno „pet do dvanest“. Tajming je gust do bola.
Ne bih se obazirao na ovu oktobarsku utakmicu protiv Belgije jer će uglavnom Savez snositi troškove. Nama ostaje obaveza pripreme stadiona za sljedeći kvalifikacioni ciklus Eura 2020. koji počinje u Septembru 2018. ( tri dvomeča u tri mjeseca Septembar-Novembar) i Kvalifikacije tokom 2019. ( pet dvomeča koji počinju u Martu a završavaju u Novembru).
Nema šanse da apliciramo za domaćina sa gradilištem na Jugu i kapacitetom od nepunih 11.000 mjesta što bi zbog sigurnosnih mjera svelo i na manje.

Predajom zahtjeva za Urbanističku počinje trka sa vremenom a čeka nas Građevinska i Tender za izvođača a pogotovo krovne konstrukcije. Navodno se ima dogovor sa GP Butmir za nastavak saradnje i time bi i cijena bila najpovoljnija. Grande Miske reče da se ne počinje bez 70% sredstava i da se ide sa cijelim projektom „i beton i krov“.
E, sad kako doći do tih 70% ?

Ovo je Forum i mi prićamo između sebe iznoseći svoje stavove i mišljenja a uvažavajući činjenicu da u Upravi sjede ( a Bogami i rade) ljudi kompetenti da naprave studije i programe vezano za izgradnju Juga.
Ovdje bih dao samo mali prilog jedne Feasibility studije kako da „namaknemo“ tih 5,5 mil KM.

1. Uprava tvrdi da ima 30% ( cirka 1,7 mil KM)
2. Generalni Sponzor se spominje pa nek se i isprsi...
3. Federalna Vlada prije par dana iznijela podatak da su svi nivoi vlasti u F BiH u suficitu (čitaj –višak para) pa se možemo obratiti općinama
Novo Sarajevo i Novi Grad, Gradu i Kantonu za pomoć.
4. Akcija Desetogodišnjih će zasigurno donijeti uspjeh a zbog atraktivnosti same tribine i mojih očekivanja da će i većina Sjevera preći na Jug
cijena bi bila za očekivati oko 600 KM. ( prijedlog; Petogodišnje za djecu do 18. za 250 KM).
5. Kredit kod domaćih komercijalnih banaka mada bih ja predložio Federalnu Banku za Razvoj a uz garancije Vlade i NS BiH.
6. Dogovor sa Savezom da prihodi iz nastupajućeg Kvalifikacionog ciklusa se djele 80 – 20 % u korist Želje a poslije nek nose sve, halal im bilo.
7. Ostali vidovi doprinosa u vidu Akcija i slično su za očekivati.
Ukratko, mora se započeti najesen i završiti do pretkola LP ( i ne sumnjam da ćemo biti tamo) a još bolje da se Titula dočeka sa novim Jugom. Trenutno nam se dosta stvari poklopilo i u klubu i ovo sa reprezentacijom tako da je situacija povoljna za projekat Juga a zna se „ da se gvožđe kuje dok je vruće“.
Image
Image :thumbup:
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#1389 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

Kažu na orgu da uskoro idu ježevi na ulaze.
User avatar
Slo Burner
Posts: 5360
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#1390 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Slo Burner »

Negdje sam procitao da ce tribina od terena biti udaljena sedam metara a da je uefa minimum 10?
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55689
Joined: 15/12/2008 16:53

#1391 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by ultima_palabra »

Po meni klub nema potrebe da ulazi u ovaj projekat tako brzo poslije istoka... ali valjda su osjetili da bi u ovom trenutku i savez mogao učestvovati.
zlajapravaraja
Posts: 4039
Joined: 23/10/2009 12:56

#1392 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by zlajapravaraja »

Grbavica se navodi kao prvo rješenje u potrazi za zamjenom za suspendovano Bilino Polje, iako teren ne ispunjava uslove.

Postoje li ikakvi planovi da se nova trava sa drenažnim sistemom ugradi do tada?

Koliko znam, to je izvodivo u roku od 2 sedmice, a košta oko 200.000 KM. Hoće li savez ulijetati oko toga, zna li slučajno neko od bolje upućenih?
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#1393 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

Samo 200.000 KM za novu travu i drenažu? Nešto mi to malo.
User avatar
irac300
Posts: 9031
Joined: 18/07/2009 18:36

#1394 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by irac300 »

Charuga wrote:Samo 200.000 KM za novu travu i drenažu? Nešto mi to malo.
Ne vjerujem da bi bila nova trava i drenaža, nego bi se poboljšao sadašnji travnjak. Nešto slično što je Široki radio, tj. radila ona srbijanska firma. Samo se ne sjećam koliko ih je to koštalo.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#1395 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

Ma jebeš to. Ako već budu radili teren neka ga rade kako treba.
missko
Posts: 11435
Joined: 22/02/2008 13:22

#1396 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by missko »

Meni bi osnovna stvar bila prvo teren sa navodnjavanjem i drenazom kako spada cak za nase uslove zimske i neko grijanje pa onda tribine
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#1397 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

missko wrote:Meni bi osnovna stvar bila prvo teren sa navodnjavanjem i drenazom kako spada cak za nase uslove zimske i neko grijanje pa onda tribine
Ja to govorim godinama. Jebale ih tribine (generalno UEFA-u i Savez) kad su nam tereni u k.rcu, a reflektori misaona imenica.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1398 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Tomahawk11 »

Nema para. Džabe krečite.
Jedino ako se plasiramo na SP.
User avatar
Charuga
Globalni moderator
Posts: 24277
Joined: 26/08/2007 17:10

#1399 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by Charuga »

Ma ne mislim na Savez i njihove pare i ovu sada situaciju. Govorim generalno za terene.
Doduše, ni za to nema para ...

I da se plasiramo na SP, i da prođemo prvi krug, i da dobijemo milione, opet klubovi neće vidjeti te pare.
zipoo
Posts: 18876
Joined: 20/06/2011 16:27
Location: Sarajevo

#1400 Re: Rekonstrukcija stadiona Grbavica

Post by zipoo »

Nama i nije bolje. Ovako ces imati pare od kirije pa mozes dalje ulagati, dok bi sa terenom dobio samo 1 kolo normalnu utakmicu. Vec sljedece na istom u neko blato. Savez i uefa su pogurali jednom za terene.
Post Reply