Reklamiranje na Instagramu - pogodak ili promasaj

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
Kalajdzija
Posts: 72
Joined: 13/02/2011 00:28

#1 Reklamiranje na Instagramu - pogodak ili promasaj

Post by Kalajdzija »

Pozdrav svim forumasima,

posto se mnogo toga promijenilo u svijetu reklamiranja zanima me da li ste ikada reklamirali svoj proizvod na instagramu? Kakva su vasa iskustva i imate li neke preporuke za marketinske kampanje? Da li postoje bosanske agencije ili fotografi koji imaju iskustva sa instagramom? Citao sam da neke firme jednostavno posalju svoje proizvode fotografima koji su popularni na instagramu i oni im prave reklamu tako sto ih objave na svom profilu...

Hvala u unaprijed za svaki dobar savjet!

Pozdrav
User avatar
Dope_Man
Posts: 7778
Joined: 03/06/2016 16:31

#2 Re: Reklamiranje na Instagramu - pogodak ili promasaj

Post by Dope_Man »

Prumjetio sam da to neke popularnije ''stranice'' rade . Npr. profil mudrolije sa twittera objavi 3-4 slike sa svojim sadrzajem, pa onda jedna reklama, i sve tako. I poznate licnosti to naravno rade slikajuci se sa jasno istaknutm proizvodom i spominjanjem proizvoda i profila u opisu slike. Ne znam sad za ''obicnu'' raju, fotografe i to, da li imaju nekog hajra od toga, i da li same kompanije koje se mozda reklamiraju imaju neku vecu vidjivost svojih proizvoda/usluga zahvaljujuci reklami na instagramu. Licno mislim da je facebook reklama bolja investicija jer ''gadja'' pravu grupu korisnika daleko bolje od instagram profila.

Koliko je efikasno.. e to ne znam. Licno nisam podlozan reklamama osim ako me iskljucivo nesto vec zanima pa trazim takve proizvode/usluge.
PeppermintSA
Posts: 1909
Joined: 05/08/2010 20:00

#3 Re: Reklamiranje na Instagramu - pogodak ili promasaj

Post by PeppermintSA »

Zavisi koje proizvode ili usluge želiš promovisati.

Za neke proizvode/usluge instagram reklama je sveti gral.
Post Reply