Registracija

Podforum za motocikliste...
Post Reply
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#1 Registracija

Post by Simply_Red »

Pozdrav svima.

Kupio sam Yamahu DT 125 kao svoj prvi motor. Carina i porez su placeni. Zanima me kako ga sad registrovati, gdje se ide, sta sve treba, sta on treba od opreme da ima, posto nema ni retrovizore ni zmigavce. Takodjer gdje je najbolje voziti na popravku ili servis u Sarajevu? Hvala puno
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#2 Re: Registracija

Post by TouringBiker »

Simply_Red wrote:Pozdrav svima.

Kupio sam Yamahu DT 125 kao svoj prvi motor. Carina i porez su placeni. Zanima me kako ga sad registrovati, gdje se ide, sta sve treba, sta on treba od opreme da ima, posto nema ni retrovizore ni zmigavce. Takodjer gdje je najbolje voziti na popravku ili servis u Sarajevu? Hvala puno
Mislim da bi po propisima morao imati i retrovizor i žmigavce, možeš kakve naći na PIK-u pa staviti, vodi samo računa koliki je promjer rupe na guvernali gdje se stavlja retrovizor pa da nađeš sa istim šarafom.

Imaš Yamahinu prodavnicu iza Gazprom pumpe na Stupu i oni imaju i servis u Nedžarićima, Beka Commerce, Rafet 061/914-172. Oni bi mogli imati i kakve žmigavce i retrovizore.

Za servis bih preporučio Hareta, kad kreneš od okretnice trole na Jezeru ka Jagomiru, preko puta kolskog ulaza u Pionirsku. 062/200-304
User avatar
Simply_Red
Posts: 756
Joined: 25/03/2007 16:55
Location: Sarajevo

#3 Re: Registracija

Post by Simply_Red »

hvala lijepo. znas li ista oko registracije?
TouringBiker
Posts: 1271
Joined: 03/04/2013 21:52
Grijem se na: Struju

#4 Re: Registracija

Post by TouringBiker »

Simply_Red wrote:hvala lijepo. znas li ista oko registracije?
Pa svaka ti agencija koja se bavi registracijama može dati podatke. Ako hoćeš uštediti na tehničkom pregledu, otiđi u Sarajevo osiguranje u Lukavici (od njih imaš besplatan tehnički, jes' da te natjeraju da ideš s motorom na valjke za kočenje što je glupost). Inače najbolji tehnički za motore, s najmanje zahebancije, radi Servis Delta do Građevinskog/Arhitektosnkog faksa.
hali gali halid
Posts: 2352
Joined: 08/10/2007 22:45

#5 Re: Registracija

Post by hali gali halid »

Kako voze full cross po gradu a da ih ne kazni policija?
User avatar
phil manzanera
Posts: 720
Joined: 14/07/2005 12:26
Location: Sarajevo

#6 Re: Registracija

Post by phil manzanera »

hali gali halid wrote:Kako voze full cross po gradu a da ih ne kazni policija?
Kako je pjesacki trg ispred Narodnog pozorista PUN parkiranih auta (ej, Narodno pozoriste, aščare pjesacka zona !!!), a da ih policija ne kazni? Tako sto policiju boli qrac za sve sto se desava u gradu, osim tamo gdje mogu imati privatni interes, izmamiti, iznuditi....... Ovdje - sto se tice policije - mozes raditi sta god zamislis, nema straha od sankcija, mozes tuci druge, otimati zlato zenama i staricama, obijati automobile.....Drzava - raspad sistema, koliko cemo jos ovako, pojma nemam, ali necemo dugo, tako da su neregistrirane krose i krose bez zmigavaca najmanji problem.... :twisted:
shandrprcSA
Posts: 9789
Joined: 23/02/2013 08:16

#7 Re: Registracija

Post by shandrprcSA »

a sta je full cross?


hamo, pipa I ostala ekipa
Karlo33
Posts: 9
Joined: 01/11/2014 15:53
Location: Usa

#8 Re: Registracija

Post by Karlo33 »

shandrprcSA wrote:a sta je full cross?


hamo, pipa I ostala ekipa
jasam prije jednom bio uvezao motor znam dajetrebalo pumo papirologije za sada neznam mislim da ovi nasi poslije rata su puno zadrzali. Od. Bivseg sistema zakona stose tice carine za uvoz neznam ti pono o tome :cuga: :pusi2:
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#9 Re: Registracija

Post by mzungu »

Ekipa, jel ko cuo/zna gdje mozemo kasko osigurati motor? Full kasko, ne samo za stetu
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#10 Re: Registracija

Post by esso_sa »

mzungu wrote:Ekipa, jel ko cuo/zna gdje mozemo kasko osigurati motor? Full kasko, ne samo za stetu
Svako osiguranje nudi kasko i za motore, ali je fazon sto nece da osiguravaju... Previse rizicna skupina... Moras bukvalno stele ganjati da bi osigurao...
Dodatno, koeficijent po kojem se racuna kasko je dosta nepovoljniji za motore (oko 3 puta veci nego za auto)...
Tako ti kasko za motor koji nov kosta oko 25k KM maraka, kasko izadje oko 2500 KM... Znaci, oko 10% od novonabavne cijene
mzungu
Posts: 483
Joined: 17/04/2007 14:29

#11 Re: Registracija

Post by mzungu »

hvala @esso_sa
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#12 Re: Registracija

Post by dadoka84 »

Navodno ukinuta trajna registracija. Tako da ce se i 50 cc morati svake godine nanovo registrovati.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#13 Re: Registracija

Post by dadoka84 »

Maloprije registrovao, cca 198km uz odjavu, prijavu i sve moguce i nemoguce takse. Za 50cc malo previse.
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#14 Re: Registracija

Post by Optimist »

dadoka84 wrote:Maloprije registrovao, cca 198km uz odjavu, prijavu i sve moguce i nemoguce takse. Za 50cc malo previse.

Ja sam za svoj 50 ccm platio ako se dobro sjecam oko 170 KM prvu registraciju. Obzirom da je trajna, kasnije ide samo produzavanje polise 20 KM.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#15 Re: Registracija

Post by dadoka84 »

Ukinuta je trajna registracija valjda. Svake godine bi se trebalo nanovo registrovati.
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#16 Re: Registracija

Post by dadoka84 »

dadoka84 wrote:Ukinuta je trajna registracija valjda. Svake godine bi se trebalo nanovo registrovati.

Edit. Ukinuta je za automobile, dok za skutere do 50cc nisu dirali. I ja sam se fino iznenadio :D
Očigledno da ni ovi iz registracijske kuce nisu znali.
Post Reply