- Registracija vozila - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2201 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Maraschino »

skafiskafsnjak wrote:
Maraschino wrote:
dgL_ wrote::bih:
5 godina od pravosnaznosti i Bog te veselio
Nije istina.
Istina 100%. Lik dodje do mene, kaze ima kazni... kaze odavno. Ja odem do mupa, od 5-6 kazni, samo 2 ostale...naravno, nije placao nista
Image

Pa kaze: Dok ne plati novcanu kaznu...snosit ce posljedice propisane clanom 103. Zakona o prekrsajima FBiH.

a zakon(clan 103.) kaze:

https://mup.ks.gov.ba/sites/mup.ks.gov. ... 206314.pdf
Član 103.
Posljedice upisa kazne u Registar novčanih kazni
Dok se ne plate sve novčane kazne i troškovi evidentirani u registru novčanih kazni, kažnjeniku se neće dozvoliti:
1) registracija ili produženje važnosti registracije motornog vozila;
2) izdavanje ili produženje važnosti vozačke dozvole;
3) učestvovanje na javnom tenderu;
4) registracija pravnog lica,promjena registracije pravnog lica ili registracije samostalne poslovne djelatnosti – obrta ili
5) promjena vlasništva motornog vozila.
i to sve radi 30KM
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2202 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

ado99 wrote:Vidim sad da je neko postavio haman pa istu temu/pitanje http://forum.klix.ba/registracija-drugo ... 47810.html.
Samo da se zna, isam ja, nemam dupli nik :-) :-) :-)

Helem, jos jedno pitanje. Dakle ajsno mi ej da je premija 100% tj da placam puni iznos za drugo auto.
Drugo pitanje: da li se i za to osiguranje premija smanjuje iz godine u godinu ili uvijek ostaje na 100% - Pitam jer mi neko rece da navodno ne mozes imati dvije police po 50%.
To navodno je potpuno netacno. Svaki bonus za sebe ahaha. Prvu godinu na drugo auto imas 100%...drugu 90% pa sve onda po 5%... dok ne dodjes do 50%. Naravno, da nemas udesa :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2203 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

Maraschino wrote:
Clan 99.

(3) Novčana kazna neće se brisati iz prekršajne evidencije dok se vodi kao dug u
Registru novčanih kazni u skladu sa članom 102. ovog zakona. Zaštitne mjere neće se
brisati iz prekršajne evidencije dok se ne izvrše ili dok ne istekne rok zastare.


Taj rok je 5 godina
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2204 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Maraschino »

skafiskafsnjak wrote:
Maraschino wrote:
Clan 99.

(3) Novčana kazna neće se brisati iz prekršajne evidencije dok se vodi kao dug u
Registru novčanih kazni u skladu sa članom 102. ovog zakona. Zaštitne mjere neće se
brisati iz prekršajne evidencije dok se ne izvrše ili dok ne istekne rok zastare.


Taj rok je 5 godina
Procita li ono rjesenje gore od prije par dana a taman istice 5 godina.

''Dok ne plati novcanu kaznu izrecenu Konacnim i izvrsnim prekrsajnim nalogom broj gornji kaznjeni ce snositi posljedice propisane clanom 103. Zakona o prekrsajima FBiH.''

Meni ovo ne lici ni na kakvu zastaru nego ne placanjem cu snositi posljedice po clanu 103.
Ove nabrojane posledice doticu me kao uragan Slovacku ali cu ipak platiti da se ne peglam ni sa cim i da mi je savjest cista.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2205 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

A jbg...znam sta se desava u praksi...nakon 5 godina kazni NEMA . Vise puta sam se uvjerio
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#2206 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by dgL_ »

Maraschino wrote:
skafiskafsnjak wrote:
Maraschino wrote:
Clan 99.

(3) Novčana kazna neće se brisati iz prekršajne evidencije dok se vodi kao dug u
Registru novčanih kazni u skladu sa članom 102. ovog zakona. Zaštitne mjere neće se
brisati iz prekršajne evidencije dok se ne izvrše ili dok ne istekne rok zastare.


Taj rok je 5 godina
Procita li ono rjesenje gore od prije par dana a taman istice 5 godina.

''Dok ne plati novcanu kaznu izrecenu Konacnim i izvrsnim prekrsajnim nalogom broj gornji kaznjeni ce snositi posljedice propisane clanom 103. Zakona o prekrsajima FBiH.''

Meni ovo ne lici ni na kakvu zastaru nego ne placanjem cu snositi posljedice po clanu 103.
Ove nabrojane posledice doticu me kao uragan Slovacku ali cu ipak platiti da se ne peglam ni sa cim i da mi je savjest cista.
Taman istice kazes? Oglusi se na to i cekaj zastaru... Nesto sitno mjeseci iza 5. G. Kazna ce ti biti izbrisana...

Kod nekih prijatelja je takodje bilo pozivanja sa suda pred istek tih 5 g. I prijetnji kao zatvorom... Ali mahom su to sve veci prekrsaji... Nece te niko tuziti zbog 40 ili 50 KM.. Ali ako imas kaznu od 300 ili 500 KM onda to u vecini slucajeva stigne poziv sa suda kao gore navedeno... Medjutim cak i ako se oglusis na taj poziv kazna ce ti zastarit... To je samo "prepad"... Dosadasnje iskustvo blizih ljudi
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2207 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Maraschino »

Da se razumijemo, nisam mis da se krijem ako sam napravio prekrsaj a izgleda da jesam.
Ovih dana sam to provjeravao i samo se sjecam iz 2012.god. da me sustigla policija i ono slijedi. Napisao mi je kaznu jer sam mu licio na nekoga ko se trka na cesti. Mislio sam da se sali a on je rekao da ce mi doci na kucnu adresu. Nikada nista nije doslo jer da je doslo to bi se i platilo.

Svakako da cu platiti.
persiflaza
Posts: 50
Joined: 10/11/2011 15:10

#2208 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by persiflaza »

A jel ista prica sa zastarama kod kazni iz grupe javnog reda i mira? Na papiru jeste, al kontam postoji li mogucnost da mi dodju na vrata da prinudno naplate, sudski poziv i sl. nalog mi je urucen na licu mjesta, i prihvatio sam odgovornost, konzumiranje alkohola na javnom mjestu.. nisam pri parama, a uskoro mi istice onaj rok od 8 dana za upola manju kaznu pa zato pitam, da vidim jel mi pametno cekat zastaru, ne vozim auto nema me valjda gdje docekati. Pozdrav
User avatar
svilenjak
Posts: 64
Joined: 21/01/2016 09:18

#2209 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by svilenjak »

Zna li neko kako je moguće da istekne trajna registracija? U pitanju je skuter od 49 kubika. Danas dobio obavijest iz MUP-a da mi je prije više od mjesec dana istekla registracija i da moram odjaviti skuter, vratiti tablice bla, bla, bla, a skuter registrovan trajno i plaća se osiguranje redovno. WTF??
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#2210 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Astrix »

Zna li neko gdje se može registrovati na rate a da to nisu neke šoping kartice, plaćam 90% policu pa me odera...
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2211 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Truba »

588
negredo
Posts: 173
Joined: 27/07/2013 18:35

#2212 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by negredo »

1.9 tdi 96 kw 2002 god kod euroherca 550, jos kaze to je sa popustom, inace je 610, mislim da cu preci na drinu iduce god.
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2213 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by drndalo »

svilenjak wrote:Zna li neko kako je moguće da istekne trajna registracija? U pitanju je skuter od 49 kubika. Danas dobio obavijest iz MUP-a da mi je prije više od mjesec dana istekla registracija i da moram odjaviti skuter, vratiti tablice bla, bla, bla, a skuter registrovan trajno i plaća se osiguranje redovno. WTF??
Koliko treba da MUP posalje to obavjestenje itd...? Plava koverta?
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#2214 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by nepass1 »

jucer uradim tehnicki, 87KM wtf?!
690KM me izadje ukupno registracija, odjava iz starog grada prijava na ilidzu.
ukopase me
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2215 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Truba »

jesi ti onaj kapitalista s 2 stana i poslom os 12 sati i 24 stoje
šta ti je s nikom? i što kukaš :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31533
Joined: 16/04/2011 18:46

#2216 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

drndalo wrote:
svilenjak wrote:Zna li neko kako je moguće da istekne trajna registracija? U pitanju je skuter od 49 kubika. Danas dobio obavijest iz MUP-a da mi je prije više od mjesec dana istekla registracija i da moram odjaviti skuter, vratiti tablice bla, bla, bla, a skuter registrovan trajno i plaća se osiguranje redovno. WTF??
Koliko treba da MUP posalje to obavjestenje itd...? Plava koverta?
Pa koliko znam, i taj 49 kubika treba predati u mup za stiker ?

Ili se varam ? :?
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#2217 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by nepass1 »

Black swan wrote:jesi ti onaj kapitalista s 2 stana i poslom os 12 sati i 24 stoje
šta ti je s nikom? i što kukaš :D
nekad posao bude i po 15h. ne znam da sam gdje 24 stoje spomenuo :P
zaboravio pass od starog nika ;)
User avatar
Truba
Posts: 81644
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#2218 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Truba »

koji si ti levat :lol:
User avatar
mali Ninja
Posts: 2130
Joined: 22/09/2007 21:10

#2219 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by mali Ninja »

raja kad god mozete izbjeci BSO osiguranje, ucnite to, triglav izmislio poslovanje za one sarlatane iz BSO...
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#2220 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Throttle »

Meni nedavno uredno isplatise stetu, kad sam potpisao da se slazem, sutra-prekosutra kes na racunu
Doduse, prosle godine sam imao situaciju s njima, shura i ja zajedno registrujemo otprilike, u par dana, otisao ja po ponudu, rece mi oko 1100KM za oba auta, nadjemo jetinije i zavrsimo, kad teta zove nakon par dana, objasnim joj, kaze pa mogla sam mozda i ja za tu cijenu samo trebam pitat sefa :lol:
Rekoh, uredu je, zavrseno, mozda iduce godine...
User avatar
the_hooligan_ec
Posts: 336
Joined: 05/04/2014 02:39

#2221 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by the_hooligan_ec »

Interesuje me cisto informativno iduca stvar. Name moze li se kako kod nas da pri registraciji ako vozilo posjeduje Euro 3 i ima ugradjen LPG sistem da se u saobracajnu uvede Euro 4 jer navodno ispunjava sve zahtjeve te norme.Koga sam god pitao navodno se to kod nas kao ne prizna..Nadjoh na par stranica nesto o tome...
http://autoplin.org/o-autoplinu/
http://www.autoplin-misic.hr/html/oautoplinu.html

"Pored čistijeg ispuha, motori koji za gorivo koriste plin su i tiši. Pošto je buka također veliki zagađivač prirode, ne treba zanemariti podatak da je vozilo na plinski pogon čak do 50 % tiše od usporedivog vozila sa dizelskim motorom. Ili drugačije rečeno, vozilo koje na benzin ili dizel zadovoljava zahtjeve EURO 3 norme, uporabom auto-plina dostiže zahtjeve EURO 4 norme."
Bez glupih komentara cisto me interesuje.Hvala
User avatar
drndalo
Posts: 22799
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2222 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by drndalo »

Ne moze... Zasto? Zato sto zakonodavac nema pojma sta je izglasao...
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#2223 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Throttle »

Ne moze
noviclan
Posts: 10885
Joined: 31/10/2013 06:48

#2224 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by noviclan »

mali Ninja wrote:raja kad god mozete izbjeci BSO osiguranje, ucnite to, triglav izmislio poslovanje za one sarlatane iz BSO...
Da to nisi uposleniktiglav grupacije da bso nevalja ne bi bio u slucajevima x
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#2225 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by nepass1 »

koliko treba da se odjavi saobracajna i prijavi u drugoj opstini. u srijedu predao u starom gradu jos nisu odjavili. svo vrijeme vozim bez saobracajne, u pon i istekla registracija. ali mup zabusava, nije do mene.
Post Reply