- Registracija vozila - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#2026 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by dgL_ »

I kod mene je central osiguranje.. Najpovoljnija ne bila registracija... Na koji nacin i sta rade ne znam ali deff. Je povoljnija nego da sam uzeo bilo koje drugo...
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#2027 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Kataklinger »

Tomahawk11 wrote:Nije Centar, nego Central osiguranje.
Meni su sve zavrsili kad sam imao udes.
Lapsus tastaturaE :D
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31491
Joined: 16/04/2011 18:46

#2028 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/vlasti- ... /170505052

Cuj pare vratiti ...sha ima ba pare :D
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#2029 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by walk_M-A-N »

http://automotosvijet.com/index.php/vij ... lena-karta
i Premijski Sistem osiguranja nikada ..... nije objavljen u SLužbenom Listu FBiH!
Ako Premijski sistem nikada nije objavljen u Službenim Novinama, da li to znači i da su Premije osiguranja od Autoodgovornosti koje plaćamo kada registrujemo automobil ... farsa?
A ako je to pravni dokument koji određuje cijene kao dogovor sudionika, ili osiguravajućih kuća, imamo djelo koje je udruživanje radi monopola, što krši elementarni princip konkurencije, za šta bi trebalo biti zaduženo Konkurencijsko vijeće. Pa čak podnijeti i krivične prijave, jer dogovaranje svih učesnika na tržištu o cijenama je krivično djelo, koliko ja znam!
Najbolja prevara je ona najveća, u kojoj su desetine i stotine miliona maraka, gdje se ljudi ne pitaju o osnovnoj stvari: kako je moguće da postoji garantovana cijena osiguranja i da nema natjecanja u sniženju cijene.
džakailibu
Posts: 614
Joined: 08/05/2013 11:37

#2030 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by džakailibu »

Nadam se da mi neko moze pomoci, volio bi registrovati auto no na period duzi od godinu dana- recimo godinu i dva mjeseca. Htio bi registrirati sada u junu i onda ponovo u avgustu 2018. Postoji li ta mogucnost uz dodatno placanje (ne mislim da bi drrzava bila tako fina da da nesto gratis).
Ikakav savjet bio bih vam zahvalan.
Pozdravi
vauvau
Posts: 1375
Joined: 05/06/2014 09:03

#2031 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by vauvau »

walk_M-A-N wrote:http://automotosvijet.com/index.php/vij ... lena-karta
i Premijski Sistem osiguranja nikada ..... nije objavljen u SLužbenom Listu FBiH!
Ako Premijski sistem nikada nije objavljen u Službenim Novinama, da li to znači i da su Premije osiguranja od Autoodgovornosti koje plaćamo kada registrujemo automobil ... farsa?
A ako je to pravni dokument koji određuje cijene kao dogovor sudionika, ili osiguravajućih kuća, imamo djelo koje je udruživanje radi monopola, što krši elementarni princip konkurencije, za šta bi trebalo biti zaduženo Konkurencijsko vijeće. Pa čak podnijeti i krivične prijave, jer dogovaranje svih učesnika na tržištu o cijenama je krivično djelo, koliko ja znam!
Najbolja prevara je ona najveća, u kojoj su desetine i stotine miliona maraka, gdje se ljudi ne pitaju o osnovnoj stvari: kako je moguće da postoji garantovana cijena osiguranja i da nema natjecanja u sniženju cijene.
ZAKON O OSIGURANJU OD ODGOVORNOSTI ZA MOTORNA VOZILA I OSTALE ODREDBE O OBAVEZNOM OSIGURANJU OD ODGOVORNOSTI
Član 5.

Društva kao članovi Udruženja društava za osiguranje u Bosni i Hercegovini (u daljnjem tekstu: Udruženje društava u BiH), koja se bave obaveznim osiguranjem od autoodgovornosti, uz prethodno pribavljenu saglasnost Agencije za osiguranje u BiH, donose zajedničke uvjete i premijski sistem sa jedinstvenim osnovicama dijela premije za naknadu štete.
Član 28.

Stupanjem na snagu ovog Zakona prestaje da važi Zakon o osiguranju imovine i lica («Službene novine Federacije BiH», br. 2/95, 7/95, 6/98 i 41/98), osim odredbi navedenih u članu 27. ovog Zakona.

Član 29.

Ovaj Zakon stupa na snagu osmog dana od dana objavljivanja u «Službenim novinama Federacije BiH».
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2032 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by 530i »

džakailibu wrote:Nadam se da mi neko moze pomoci, volio bi registrovati auto no na period duzi od godinu dana- recimo godinu i dva mjeseca. Htio bi registrirati sada u junu i onda ponovo u avgustu 2018. Postoji li ta mogucnost uz dodatno placanje (ne mislim da bi drrzava bila tako fina da da nesto gratis).
Ikakav savjet bio bih vam zahvalan.
Pozdravi
Najbolje što možeš uraditi je da auto registruješ 30 dana prije isteka registracije i onda dogodine 30 dana nakon isteka registracije...ako je auto uopšte registrovano. Više od 1mjesec+godinu ne može kod nas biti registrovano nikako.
džakailibu
Posts: 614
Joined: 08/05/2013 11:37

#2033 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by džakailibu »

530i wrote:
džakailibu wrote:Nadam se da mi neko moze pomoci, volio bi registrovati auto no na period duzi od godinu dana- recimo godinu i dva mjeseca. Htio bi registrirati sada u junu i onda ponovo u avgustu 2018. Postoji li ta mogucnost uz dodatno placanje (ne mislim da bi drrzava bila tako fina da da nesto gratis).
Ikakav savjet bio bih vam zahvalan.
Pozdravi
Najbolje što možeš uraditi je da auto registruješ 30 dana prije isteka registracije i onda dogodine 30 dana nakon isteka registracije...ako je auto uopšte registrovano. Više od 1mjesec+godinu ne može kod nas biti registrovano nikako.
ovo oko 30 dana nakon isteka je ipak opasno jer te policija moze zaustaviti, o prelasku granice da ne govorim. meni treba da uplatim registraciju nekada u junu i da registracija traje do avgusta 2018. da sada ne objasnjavam situaciju ali nije svakodnevna. zanimljivo da drzava ne prepoznaje ovu mogucnost gdje bi uz vecu uplatu imao i tu mogucnost. najgore ce mi biti da cu morati dva puta registrovati, u junu i avgustu. ali ne vjerujem da cu se tako lako odvojiti od novaca. zanimljivo mi je , nisam to znao, da u zemlji u kojoj privremeno zivim se registracija placa samo kada kupujes auto. nakon toga jok!
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2034 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by 530i »

Drugačiji je to sistem, ti i tu gdje jesi plaćaš porez i osiguranje, tako je i kod nas samo se zove drugačijim imenima... Auto možeš registrovati i na probne tablice, mislim da je 15 dana maksimalni rok, ali sa takvim autom ne možeš preko granice. I podrazumijeva se da je već odjavljeno.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#2035 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Maraschino »

Prije par dana produzavao registraciju kada me zove ovaj iz osiguranja. Pomagaj imas li one papire o uvozu auta?
Srecom pa sam imao.
U MUPu prosle godine u rubriku ''registracija vazi do...'' umjesto 2017 oni stavili datum obrade 2016 i vazi do __-__ 2016.god

Toliko puta me murija zaustavljala i niko da primjeti gresku...tako da sada u knjizici imam 2016 pa 2018. :-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2036 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by O'zone »

Evo jutros na telefonu sa agentom za osiguranje cijena registracije 624 KM a pošto ide preko Shopping kartice 634 KM

1.8, 85kw, 2001, LPG
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#2037 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Throttle »

O'zone wrote:Evo jutros na telefonu sa agentom za osiguranje cijena registracije 624 KM a pošto ide preko Shopping kartice 634 KM

1.8, 85kw, 2001, LPG

Ja prije par dana zvao,
1.8 92kW 2001 LPG 555KM za gotovinu, 660KM na rate neke, nisam se raspitivao puno o tome. Zenica
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20492
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#2038 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Bullet Tooth Tony »

O'zone wrote:Evo jutros na telefonu sa agentom za osiguranje cijena registracije 624 KM a pošto ide preko Shopping kartice 634 KM

1.8, 85kw, 2001, LPG
Jel Raiffeisen shoping kartica ... raspitaj se u uniqa osiguranju ... ja se ne sjecam da je skuplje bilo zato sto je na shopping ... mozda su oni skuplji sami od sebe neo drugi , ne znam ( mislim uniqa) :-)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#2039 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by O'zone »

Bullet Tooth Tony wrote:
O'zone wrote:Evo jutros na telefonu sa agentom za osiguranje cijena registracije 624 KM a pošto ide preko Shopping kartice 634 KM

1.8, 85kw, 2001, LPG
Jel Raiffeisen shoping kartica ... raspitaj se u uniqa osiguranju ... ja se ne sjecam da je skuplje bilo zato sto je na shopping ... mozda su oni skuplji sami od sebe neo drugi , ne znam ( mislim uniqa) :-)
Prošle godine je Uniqa bila skuplja cca 60-ak Marki od ovih gdje sam...
dgL_
Posts: 3031
Joined: 25/09/2014 22:39

#2040 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by dgL_ »

O'zone wrote:
Bullet Tooth Tony wrote:
O'zone wrote:Evo jutros na telefonu sa agentom za osiguranje cijena registracije 624 KM a pošto ide preko Shopping kartice 634 KM

1.8, 85kw, 2001, LPG
Jel Raiffeisen shoping kartica ... raspitaj se u uniqa osiguranju ... ja se ne sjecam da je skuplje bilo zato sto je na shopping ... mozda su oni skuplji sami od sebe neo drugi , ne znam ( mislim uniqa) :-)
Prošle godine je Uniqa bila skuplja cca 60-ak Marki od ovih gdje sam...
Svejedno, poskupo se meni ovo ucinilo...
Leon16v
Posts: 5716
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#2041 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Leon16v »

Da pitam ovde za BIHAMK,

Cuo sam da se neke kartice članstva mogu kupiti na Hifa pumpi, i kao nazoveš, procitas broj, daš podatke i postaneš član i kasnije ti karticu na adresu pošalju.
Da li je to još aktivno, i da li funkcioniše onako kako sam napisao ?
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#2042 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Astrix »

Ne znam za Hifu, ja sam se jednom prijavio preko njihove stranice, ukucao sve podatke koji su bili trazeni i poslije me zovu da pitaju još neke detalje i da potvrdim podatke. Nakon nekoliko dana kartica stigla na adresu...
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#2043 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by bingov buraz »

Ovi iz Central Osiguranja pokupili agente Sarajevo Osiguranja pa
sad zovu telefonom,lafo dodji ranije da ne platis vise mijenja se zakon bla bla

Ne pada mi na pamet da djabe registraciju daju :mrgreen: ali upalilo je vidim sa dosta raje
Leon16v
Posts: 5716
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#2044 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Leon16v »

Astrix wrote:Ne znam za Hifu, ja sam se jednom prijavio preko njihove stranice, ukucao sve podatke koji su bili trazeni i poslije me zovu da pitaju još neke detalje i da potvrdim podatke. Nakon nekoliko dana kartica stigla na adresu...
I uplata je preko kartice, paypal ?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31491
Joined: 16/04/2011 18:46

#2045 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

bingov buraz wrote:Ovi iz Central Osiguranja pokupili agente Sarajevo Osiguranja pa
sad zovu telefonom,lafo dodji ranije da ne platis vise mijenja se zakon bla bla

Ne pada mi na pamet da djabe registraciju daju :mrgreen: ali upalilo je vidim sa dosta raje
Ovo je istina. Agencija izdala zakon da se ne smiju nikakvi popusti davati. Od 1.6.2017 zakon ide.

Zvali su da dodjes ranije jer tada polisu naprave prije 01.06 i mogu ti popust dati
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2046 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by seoBIH »

Leon16v wrote:Da pitam ovde za BIHAMK,

Cuo sam da se neke kartice članstva mogu kupiti na Hifa pumpi, i kao nazoveš, procitas broj, daš podatke i postaneš član i kasnije ti karticu na adresu pošalju.
Da li je to još aktivno, i da li funkcioniše onako kako sam napisao ?
NE kontam, zasto je to jednostavnije nego ama bas isto uraditi na bihamk stranici online? Isto tako dodje postom.
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#2047 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Astrix »

Vidiš to sam zaboravio, koliko se sjećam momak je sa onim svojim servisnim vozilom došao do mene da platim člansku i izdao mi papir o uplati tog paketa koji sam uzeo.
User avatar
seoBIH
Posts: 8414
Joined: 22/03/2003 00:00

#2048 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by seoBIH »

Ma preko neta, ko gospodin. Platis karticom, postar ti donese karticu i to je to :)
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#2049 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by 530i »

skafiskafsnjak wrote:
Ovo je istina. Agencija izdala zakon da se ne smiju nikakvi popusti davati. Od 1.6.2017 zakon ide.

Zvali su da dodjes ranije jer tada polisu naprave prije 01.06 i mogu ti popust dati
Kakav zakon i kakav popust? Zakon je bio i do sada, samo je druga stvar koliko se poštovao...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31491
Joined: 16/04/2011 18:46

#2050 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

530i wrote:
skafiskafsnjak wrote:
Ovo je istina. Agencija izdala zakon da se ne smiju nikakvi popusti davati. Od 1.6.2017 zakon ide.

Zvali su da dodjes ranije jer tada polisu naprave prije 01.06 i mogu ti popust dati
Kakav zakon i kakav popust? Zakon je bio i do sada, samo je druga stvar koliko se poštovao...
Ama nije. Agencija za nadzor izdala naredbu prije par dana... zabranjuju bilo kakve popuste, u bilo kom obliku (kes, gorivo, bihamk kartica).

Radim u osig pa znam :D
Post Reply