- Registracija vozila - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1251 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by 530i »

Jebem im majku...radit će eko test a milion je auta koja opasno zagađuju, od golfova dvica do novijih bez katalizatora i dpf-a...
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15468
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1252 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by problemnatravunu »

Pa eko test se i sada radi, ali nije eliminatoran, dakle kako god ispao rezultat, auto je "tehnički ispravno za učešće u prometu"!
simens1
Posts: 106
Joined: 18/01/2012 19:47

#1254 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by simens1 »

senturk wrote:
530i wrote:
senturk wrote:Ako moze pitanje za upucene. Stari je vlasnik opel kadeta evo vec 15 g. Registrovan do avgusta ove godine. E sad smo kupili drugo auto koje je registrovano do juna ove godine. Zanima me da li stari placa pune cijenu registracije???. Namjeravamo zadrzat oba vozila naravno na starom registrovana. Unaprijed hvala.
Na drugo vozilo plaća se 100% polisa.
Eventualno da prebacite bonus na to novo auto, ako ima više kubika i konja od kadeta, a da na kadeta ide 100% polisa...
Zahvaljujem mnogo na odgovoru,najvjerovatnije ce se bonus prebacit na drugo vozilo ako bude mogucnosti. Svako dobro
Ja sam neki dan uvezao 2 auta i isti dan na sebe obadva regiatrujem i dobijem bonus od 50%,tako je u I.Sarajevu a za Federaciju nisam siguran,i ja sam cuo da se samo na jedno moze dobiti bonus...Otidji do neke agencije za registraciju i pitaj,to ti je najsigurnije
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15468
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#1255 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by problemnatravunu »

mayab wrote:
530i wrote:Treba odvojiti tehnički pregled i osiguranje, kao što je u nekim zemljama EU. Liberalizirati tržište osiguranja...ali kod nas su osiguranja mafija, za njih je Zika Turković malo dijete.
Još uvijek postoji fantomski pojam registracije...i taj se datum upisuje u saobraćajnu. Umjesto njega treba ići datum tehničkog pregleda, a osiguranje nezavisno od njih.
Al ko bi onda zarađiv'o para na silnoj papirologiji prijave i odjave vozila i sa bonusom koji bi se primjenjivao i na periode kraće od godine dana...
Sa stikerima, pa i tom nekom najavljivanom verzijom koja bi komunicirala radio frekvencijom stvari bi se mogle olakšati dobro...pa ti vozi neregistrovan i neosiguran...ali kao što rekoh, nema tu zarade za gospodu.
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Tako je, to i ja govorim!

Nego dodje mi danas SMS, da ako odradim regu u BIHAMK-u, dobijem dzabe clanstvo Start paket (taj mi i treba!)
Zna li iko, ima li tu kakvog trika, kao ono, "nesto im je skuplje nego drugdje, pa ti onda kao dzabe daju clanarinu" :?: Inače je taj paket 31KM
Mora li se kod njih i osiguranje uzeti?
Moras u BIHAMKu sve komplet uraditi, platiti, dakle i osiguranje preko njih, i onda se ima clanarina gratis.....
User avatar
krakatoa
Posts: 1068
Joined: 23/05/2015 07:48

#1256 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by krakatoa »

Koliko se odprilike čeka na nove tablice i saobraćajnu? Opština Ilidža.
User avatar
corsa
Posts: 2579
Joined: 15/12/2005 10:35
Location: Sarajevo

#1257 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by corsa »

Najduze sedam dana.
Leon16v
Posts: 5717
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#1258 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Leon16v »

Zna li neko slucjano radi li jos onaj DIN BH na Grbavici, i je li i dalje tehnicki gratis? :-D
Kataklinger
Posts: 1564
Joined: 23/12/2013 11:02

#1259 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Kataklinger »

Prosle sam godine u agenciji Sidro registrovao prvi put auto na sebe (bila prva registracija auta, tek uvezeno). Zamalo da izbjegnem novi zakon, ali eto, pade mi tako da sam morao platit full polisu osiguranja. Uglavnom, registracija me izasla oko 1000KM s tim da je bilo nesto dodatno (osiguranje stakala, BIHAMK clanstvo). Prodje godina sad pa sad, za par dana ide produzenje registracije. Obzirom da nisam imao prekrsaja, koliko mogu ocekivati da ce produzenje biti jeftinije od prve registracije?
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#1260 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by klaki »

ja mislim da se polisa smanjuje po 10%? Nisam majke mi siguran, ne znam ni ja to me istraumiralo :lol: Necu nikad na sebe auto registrovati :-D
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1261 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by channel10 »

Može li se ikako izbjeći to plaćanje registracije od milju maraka?
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#1262 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by klaki »

channel10 wrote:Može li se ikako izbjeći to plaćanje registracije od milju maraka?
nadji auto do 44kw ili koja je vec granica

odraaaaaašeeee ojhaaaaaaaa jel kakav novi zakon izasao da nam ga dodatno zabibere? sad nasao neki online kalkulator za sarajevo i ukucao specifikacije svoje stare korse 55 konja, izaslo 400 sa gratis tehnickim koji kurac..

edit: jos nisu sklonili onu 22kw kategoriju koje sranje :lol: gledao neko staro auto juce za koje znam da je dolazilo i sa 84kw i sa 85kw pa ti vidi sta je u saobracajnoj. ako je 85 placas 100km vise jer upada u onu jacu kategoriju :lol: umjesto da je sve linearno i da se sklone ove retardirane 20kw kategorije, i da se generalno spusti cijena. od muke pisem ove smajlije
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1263 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by channel10 »

Da li jedno fizičko lice može registrovati dva auta na sebe i da oba puta dobije bonus od 50 posto :) ?
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#1264 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

Kataklinger wrote:Prosle sam godine u agenciji Sidro registrovao prvi put auto na sebe (bila prva registracija auta, tek uvezeno). Zamalo da izbjegnem novi zakon, ali eto, pade mi tako da sam morao platit full polisu osiguranja. Uglavnom, registracija me izasla oko 1000KM s tim da je bilo nesto dodatno (osiguranje stakala, BIHAMK clanstvo). Prodje godina sad pa sad, za par dana ide produzenje registracije. Obzirom da nisam imao prekrsaja, koliko mogu ocekivati da ce produzenje biti jeftinije od prve registracije?
2,5%
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1265 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by 530i »

preludezalude wrote:
Kataklinger wrote:Prosle sam godine u agenciji Sidro registrovao prvi put auto na sebe (bila prva registracija auta, tek uvezeno). Zamalo da izbjegnem novi zakon, ali eto, pade mi tako da sam morao platit full polisu osiguranja. Uglavnom, registracija me izasla oko 1000KM s tim da je bilo nesto dodatno (osiguranje stakala, BIHAMK clanstvo). Prodje godina sad pa sad, za par dana ide produzenje registracije. Obzirom da nisam imao prekrsaja, koliko mogu ocekivati da ce produzenje biti jeftinije od prve registracije?
2,5%

Objasni nam ovo 2,5%
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#1266 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

Svake godine 5% popusta na osiguranje. Sve ostale dadzbine ne ulaze u ovaj popust i svake godine su iste. Kad uzmes cjelokupnu cifru sto se izdvoji za registraciju, to ispadne, ugrubo, 2,5%
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#1267 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by klaki »

znaci treba ti 10 godina da spustis na 50%?
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1268 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by 530i »

preludezalude wrote:Svake godine 5% popusta na osiguranje. Sve ostale dadzbine ne ulaze u ovaj popust i svake godine su iste. Kad uzmes cjelokupnu cifru sto se izdvoji za registraciju, to ispadne, ugrubo, 2,5%

Vidim da valjaš gluposti, zato sam te i pitao. Dadžbine mimo osiguranja su iste uvijek za sve...samo cijena polise varira. Malo se bolje raspitaj.
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#1269 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by klaki »

nisi ga dobro razumio bembaro
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#1270 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

530i wrote:
preludezalude wrote:Svake godine 5% popusta na osiguranje. Sve ostale dadzbine ne ulaze u ovaj popust i svake godine su iste. Kad uzmes cjelokupnu cifru sto se izdvoji za registraciju, to ispadne, ugrubo, 2,5%

Vidim da valjaš gluposti, zato sam te i pitao. Dadžbine mimo osiguranja su iste uvijek za sve...samo cijena polise varira. Malo se bolje raspitaj.
Jesi li siguran da su dadzbine mimo osiguranja iste za sve??? Razmisli jos jednom.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#1271 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

klaki wrote:nisi ga dobro razumio bembaro
Vidim i ja da nije dobro razumio.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#1272 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

Evo jos jedan momenat koji jos nitko nije spomenuo. Prica mi prijatelj... njegov otac se konacno nakanio da kupi auto i kad je otisao da regulise osiguranje i registraciju, rekli mu u osiguranju da mora platiti polisu 100% iako je zadnja njegova polisa bila 50%. Rekli mu da nije imao auto na sebi zadnje 3 godine i automatski gubi citav popust.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1273 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by 530i »

preludezalude wrote:
530i wrote:
preludezalude wrote:Svake godine 5% popusta na osiguranje. Sve ostale dadzbine ne ulaze u ovaj popust i svake godine su iste. Kad uzmes cjelokupnu cifru sto se izdvoji za registraciju, to ispadne, ugrubo, 2,5%

Vidim da valjaš gluposti, zato sam te i pitao. Dadžbine mimo osiguranja su iste uvijek za sve...samo cijena polise varira. Malo se bolje raspitaj.
Jesi li siguran da su dadzbine mimo osiguranja iste za sve??? Razmisli jos jednom.

Iste su, osim što se razlikuju od kantona do kantona, u rs-u, distriktu brčkom, i od snage i kubikaže vozila.
Bonus i malus se računaju samo na iznos polise osiguranja, zato ta računica od 2,5% ama baš nikako nije ispravna. 5% za svaku godinu bez štete do ukupnog popusta (bonusa) od 50%...za što treba 10 godina.
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#1274 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by klaki »

ako je osigranje 413km sa 50% polisom, da li je onda 2 ili 1.5 put skuplje kad je 100% polisa?
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#1275 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

530i wrote:
preludezalude wrote: Jesi li siguran da su dadzbine mimo osiguranja iste za sve??? Razmisli jos jednom.

Iste su, osim što se razlikuju od kantona do kantona, u rs-u, distriktu brčkom, i od snage i kubikaže vozila.
Bonus i malus se računaju samo na iznos polise osiguranja, zato ta računica od 2,5% ama baš nikako nije ispravna. 5% za svaku godinu bez štete do ukupnog popusta (bonusa) od 50%...za što treba 10 godina.
Kakva ti je ovo recenica da su dadzbine iste za sve osim sto se razlikuju od kubikaze i snage????
Drugim dijelom recenice pobijas prvi dio recenice. Ili su iste za sve ili se razikuju.

Dazbine nisu iste za sve. Iznos dadzbina ovisi od vozila.
Tako kada se uzme cjelokupna cifra koja se izdvoji za registraciju vozila Kataklinger-a, on ce slijedecu registraciju platiti, ugrubo, 2,5% manje.
Racunica je jako jednostavna. Dobit ce 5% popusta ali samo na osiguranje.
Post Reply