Registracija bez vozacke dozvole..

Podforum za motocikliste...
Post Reply
fejkz0r
Posts: 69
Joined: 15/07/2015 16:19
Location: Sarajevo

#1 Registracija bez vozacke dozvole..

Post by fejkz0r »

Situacija je ovakva..
u aprilu kupujem cross 600ccm moze se registrovat i ima bih papire..
samo je fazon u tome sto ja nemam polozenu A kategoriju.. al imam u planu i to da zavrsim dok se izbrlikam sa motorom.. sad mene interesuje kako bi ja to mogo registrovat ako me kad policija zaustavi da imam ispravan motor na cesti da ga nebi oduzeli , i koliki su troškovi regisracije motora? znaci da li je kako moguce izvrsiti prenos vlasnistva na moje ime s tim da nemam polozeno jos.. nadam se da me razumite sta vas pitam i cijenio bih svaki odgovor vezan za temu, ako nemate nista pametno da kazete zaobidjite moj post.. jer je situacija veoma hitna
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#2 Re: Registracija bez vozacke dozvole..

Post by vješalica »

registrovat ga možeš na sebe,ali ako te policija uhvati bez vozačke tad možeš platiti kaznu ili dobiti zabranu
pa ti odredi prioritete
a bolje ti je nemoj ništa jer nisi za toga
fejkz0r
Posts: 69
Joined: 15/07/2015 16:19
Location: Sarajevo

#3 Re: Registracija bez vozacke dozvole..

Post by fejkz0r »

vješalica wrote:registrovat ga možeš na sebe,ali ako te policija uhvati bez vozačke tad možeš platiti kaznu ili dobiti zabranu
pa ti odredi prioritete
a bolje ti je nemoj ništa jer nisi za toga
A kako vi znate da ja nisam za toga?
ja sam već prioritet odredio, a to je:
korak 1: nabavka motora;
korak 2: prevod i registracija;
korak 3: lagana voznja po selu i okolnoj sumi radi privikavanja;
korak 4: polaganje poslije oporavka od troskova.

hvala na odgovoru.. nadam se da me niste krivo shvatili :D
User avatar
kijamet insan
Posts: 151
Joined: 21/09/2012 15:10

#4 Re: Registracija bez vozacke dozvole..

Post by kijamet insan »

Ako je cross motor kao sto si napisao njega nemozes registrovati jer su ti motori namjenjeni samo za terensku voznju i trke.
Dosta raje brka pojam Cross i Enduro ! Ukoliko se radi o enduro motoru njega mozes registrovati.
Cijenu neznam ali mozes prevesti motor da ti budes vlasnik iako nemas vozacku dozvolu.
Najlakse ti ej da odes gdje se vrse tehnicki pregledi vozila i raspitas o detaljima.
Neizlazi na cestu dok nebudes imao vozacku i registrovan motor jer mozes fasovati robije i u slucaju udesa ostatak zivota placati ostetu pricinjenu nekom drugom licu.
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#5 Re: Registracija bez vozacke dozvole..

Post by Tercius »

kijamet insan wrote:Ako je cross motor kao sto si napisao njega nemozes registrovati jer su ti motori namjenjeni samo za terensku voznju i trke.
Dosta raje brka pojam Cross i Enduro ! Ukoliko se radi o enduro motoru njega mozes registrovati.
Cijenu neznam ali mozes prevesti motor da ti budes vlasnik iako nemas vozacku dozvolu.
Najlakse ti ej da odes gdje se vrse tehnicki pregledi vozila i raspitas o detaljima.
Neizlazi na cestu dok nebudes imao vozacku i registrovan motor jer mozes fasovati robije i u slucaju udesa ostatak zivota placati ostetu pricinjenu nekom drugom licu.

Član 207.
(1) Motorna i priključna vozila koja učestvuju u saobraćaju na putu moraju biti registirana, o čemu se vodi
evidencija, u skladu s odgovarajučim zakonom o centralnoj evidenciji i razmjeni podataka.
(2) Izuzetno od odredbe stava (1) ovog člana, ne moraju biti registrirana motorna i priključna vozila koja su
prepravljena ili popravljena i kojima se obavlja probna vožnja radi ispitivanja i prikazivanja njihovih
karakteristika, ili koja se kreću od mjesta proizvodnje do skladišta, kao i motorna i priključna vozila koja se
kreču od mjesta u kojem su preuzeta neregistrirana do mjesta u kojem če biti registrirana, pod uvjetom da su
označena probnim tablicama.
(3) Za vozila iz stava (2) ovog člana izdaje se potvrda o korištenju probnih tablica.

Sta mene ovdje buni je ovo gore boldirano jer iscitavao sam malo ovaj zakon i ostale podzakonske akte kao i pravilnike i nigdje nisam našao dio gdje se spominju vozila za trke offroad i ostale sportske aktivnosti, jer uredjena pista ili sumska staza se ne moze kategorisati " u saobracaju na putu" sto ptvrdjuje tvoj navod oko cross motora, te me samim tim nista ne sprecava da registrujem taj cross motor ukoliko zelim i imam svu potrebu dokumentaciju.Znaci ukoliko zelis registruj pa vozaj i saubracaju na putu, a ukoliko ne zelis ne moras al onda mozes samo po povrsinama koje nisu kategorisane kao put.
Bravo stari :thumbup: Hvala ti za ovu opasku oko cross motora naucih nesto danas.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#6 Re: Registracija bez vozacke dozvole..

Post by supercali »

je li to znaci da i na parkingu mozes vozati neregistrovano auto recimo jer parking nije put?
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#7 Re: Registracija bez vozacke dozvole..

Post by Tercius »

supercali wrote:je li to znaci da i na parkingu mozes vozati neregistrovano auto recimo jer parking nije put?
Nisi bio fin zadnjih dana na forumu,cak si i curicama ruzne rijeci kazivao.Nema zs tebe odgovora.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8 Re: Registracija bez vozacke dozvole..

Post by supercali »

Tercius wrote:
supercali wrote:je li to znaci da i na parkingu mozes vozati neregistrovano auto recimo jer parking nije put?
Nisi bio fin zadnjih dana na forumu,cak si i curicama ruzne rijeci kazivao.Nema zs tebe odgovora.
tebe niko nije nista ni pitao
nije ti ovo policijska stanica da se ti nesto pitas
User avatar
Tercius
Posts: 1572
Joined: 21/01/2011 19:51

#9 Re: Registracija bez vozacke dozvole..

Post by Tercius »

Aha ok.
Post Reply