REFERENDUM

Locked
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#1 REFERENDUM

Post by Hunkar »

evo taze teme za referendumska zbivanija u sumskoj :D usvojise prijedlog za referendum o referdumu :D

[mislim da je bolje da imamo posebnu temu za ovo, da dodikovu i politicka ostavimo na miru :D ]
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#2 Re: REFERENDUM

Post by madner »

Ja sam za refenrndum za saxu gdje bi se mi mogli izjasniti o demokraticnosti odluka moderatora.

Ukoliko 12000 forumasa prihvati ovo, prelazimo na sljedeci korak, otvaranje teme :D
Tensai
Posts: 131
Joined: 07/02/2011 16:28

#3 Re: REFERENDUM

Post by Tensai »

Tipičan primjer kako se ljudima zamazuju oči i odvraća pažnja od pravih problema.Zemlja je u velikoj krizi,nezaposlenost ogromna,cijene hrane rastu a oni se bave referendumima.Baš me interesuje koliko će ljudi izaći na taj referendum.
User avatar
Toto
Posts: 8107
Joined: 21/04/2009 11:09
Location: 38° 26′ 55″ N, 122° 42′ 17″ W
Grijem se na: solarno
Vozim: EJ

#4 Re: REFERENDUM

Post by Toto »

Hoce li Hrvatsku primit u EU ako Dodik zametne bodljavinu???
emirbey_7
Posts: 86
Joined: 18/01/2011 15:12

#5 Re: REFERENDUM

Post by emirbey_7 »

@tensai, vjeruj dovoljno mLogo.

Samo cekam kad ce mu biti opaljena zvrcka iza usiju, bukvalno je pitanje dana...
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#6 Re: REFERENDUM

Post by astala_vistala »

Jel ovo on hoce da dokaze,da isto ovako moze da se pokrene referendum o secesiji ? i da je BiH nemoguca u dejtonskim okvirima ? Ipak mislim da je ovo ozbiljna prijetnja za "stabilnost" u BiH sad je na potezu EU i Amerika zar ce dozvoliti da genocidna tvorevina bez historije i identiteta radi sta im je qurcu ceif.
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#7 Re: REFERENDUM

Post by madner »

Nije to, nego trazi pokrice za svoje stavove. Kada ga pritisnu da se moze vaditi da bi on rado, ali eto narod nece.

Ovo nikoga ne obavezuje, niti ima bilo kakve posljedice. U tome i jeste zavrzlama, pokusat ce da ostane malo jaca anketa i onda koristiti u dnevno politicke potrebe.
melker
Posts: 13
Joined: 21/03/2011 20:23

#8 Re: REFERENDUM

Post by melker »

Imajuci u vidu duboko urezano sjecanje na desavanja iz devedesetih, misljenja sam da se nikako ne smijemo zavaravati da ce se protiv negativnog uticaja iz genocidne tvorevine zauzeti bilo ko drugi osim nas samih.

Ne budemo li se mogli sami odbraniti - niko drugi nam nece pomoci. Na kraju krajeva, uopste ne trebamo ocekivati takvu pomoc. Znam da su mnoge kasarne sirom drzave ugasene i mnogo oruzja unisteno, cijevi zavarene itd itd...

Kako su stvari krenule (99% sam siguran da ce ishod referenduma biti onakav kakav je Dodik ocekivao), ne pise nam se dobro.
User avatar
zovemsecrveni
Posts: 243
Joined: 30/09/2009 08:07
Location: Platforma

#9 Re: REFERENDUM

Post by zovemsecrveni »

Ma boli me qrac, ja se držim one mudre izreke: "Mirno spavajte, rata neće biti"! :D
User avatar
Edin H.
Posts: 47033
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#10 Re: REFERENDUM

Post by Edin H. »

zovemsecrveni wrote:Ma boli me qrac, ja se držim one mudre izreke: "Mirno spavajte, rata neće biti"! :D
Apsolutno, za rat su potrebne dvije strane :oops:
User avatar
Lakat Jebić
Posts: 8040
Joined: 10/06/2008 15:47

#11 Re: REFERENDUM

Post by Lakat Jebić »

ja sam da podrzim svaki oblik neposredne demokratije :D
User avatar
Mahalac
Posts: 2748
Joined: 19/11/2002 00:00
Location: Anarhija all over...

#12 Re: REFERENDUM

Post by Mahalac »

Stara, deder mi ono moje! :dance:
User avatar
Magarece_godine
Posts: 2564
Joined: 07/05/2009 19:51

#13 Re: REFERENDUM

Post by Magarece_godine »

BOli nas briga, jedemo zlatnim kasikama ....
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11039
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#14 Re: REFERENDUM

Post by Prpa.ba »

Poslijeratna srbohrvatska politika u BiH me podsjeca na dosadnog malog komarca koji ti cijelu noc (postdejtonsku BiH) zuji i zuji i zuji dok ga konacno ne mlatnes ili ti (rukom od zid, neuredno, uprlja se zid :( ) ili RAID (medjunarodna zajednica, cisto i bez posljedica). Nakon toga nastavis spavati blazenim snom (Republika BiH) :D
Last edited by Prpa.ba on 13/04/2011 23:22, edited 1 time in total.
User avatar
Bosnolog
Posts: 8060
Joined: 07/09/2009 00:23
Location: Pod Suncem i Zvijezdama

#15 Re: REFERENDUM

Post by Bosnolog »

Dodin igrokaz,nema nazad stab ne prasta gubitnike,Dodi ne smije u vilu na Dedinje u svakom slucaju dodatno podgrijavanje sve blize kljucanja sve uzavrlijeg bosanskog lonca,...

Cavic i Ivanovic su samo dio oveudruzene velikosrpske i Dodine sponzirane igorokazionice koja slijedi.....
PDP i DP Dragana Čavića protiv, SDS za Dodikove zaključke

“Republika Srpska ne može da bude žrtva Suda i Tužilaštva BiH i Klub poslanika Srpske demokratske stranke u Narodnoj skupštini RS podržaće odluku o referendumu, ako bude predložena”, izjavio je danas šef ovog poslaničkog kluba Vukota Govedarica.

Poslanik Demokratske partije Dragan Čavić ističe da njegova stranka “neće podržati odluku o raspisivanju referenduma na kojem bi se građani RS-a izjasnili o nametnutim zakonima i kršenju konvencije o ljudskim pravima visokih predstavnika u BiH”.

"Zašto danas bilo kome treba referendum kada se BiH nalazi u veoma teškoj krizi. Ovo nije povoljan politički trenutak za tako nešto", smatra Čavić.
Šef Kluba poslanika PDP-a Zoran Đerić kaže da ni njegova stranka neće podržati održavanje referenduma u RS.

"Postavlja se logično pitanje šta nakon referenduma? Ima li RS adekvatnu strategiju kaka djelovati nakon referenduma", upitao je Đerić.
Ovo obojeno je sustina ove velikosrpske igraonice,prvi je prodaja prava na nesto sto nemaju po Dytonskom ustavu a to odraduje Cavic i Ivanic ovim izjavama,..... ;-)


Slijedi novo urlanje i provociranje iz genocidnog centiteta te opipavanja pulsa MZ i probosnaskog bloka,.....
User avatar
madner
Posts: 56763
Joined: 09/08/2004 16:35

#16 Re: REFERENDUM

Post by madner »

Edin H. wrote:
zovemsecrveni wrote:Ma boli me qrac, ja se držim one mudre izreke: "Mirno spavajte, rata neće biti"! :D
Apsolutno, za rat su potrebne dvije strane :oops:
Nemoj Murate :D
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#17 Re: REFERENDUM

Post by Sa_u_srcu »

Ma Dodikove standardne budalastine i malo igranja sa srpskim narodom, koji malo sada treba kao da se zabavi oko referenduma i p.m., a na tren krah rs da zaboravi...Samo ignore i raditi svoj posao, ja da sam na mjestu nasih politicara, ne bih ni reagovao na ovo, kao sto ni visoki predstavnik ne treba, treba ih pustiti da ovo organizuju, potrose jedno 50 miliona, i kada odluce...samo fino i lagano odgovoriti, nista to ne valja niti ima veze s mozgom... :D

Jebo Dodika, samo Sarajvo i federacija i BIH, past ce RS uskoro, pa nek pravi referendume...
User avatar
Gandalf
Posts: 10936
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#18 Re: REFERENDUM

Post by Gandalf »

Sa_u_srcu wrote:Ma Dodikove standardne budalastine i malo igranja sa srpskim narodom, koji malo sada treba kao da se zabavi oko referenduma i p.m., a na tren krah rs da zaboravi...Samo ignore i raditi svoj posao, ja da sam na mjestu nasih politicara, ne bih ni reagovao na ovo, kao sto ni visoki predstavnik ne treba, treba ih pustiti da ovo organizuju, potrose jedno 50 miliona, i kada odluce...samo fino i lagano odgovoriti, nista to ne valja niti ima veze s mozgom... :D

Jebo Dodika, samo Sarajvo i federacija i BIH, past ce RS uskoro, pa nek pravi referendume...
:thumbup: Nakon održanog referenduma o referendumu, Incko treba izdati jedno kratko saopštenje čija je suština da su referendumska pitanja antidejtonska djelovanja i shodno tome nevažeća itd.
Sa_u_srcu
Posts: 1864
Joined: 19/10/2010 23:09

#19 Re: REFERENDUM

Post by Sa_u_srcu »

Gandalf wrote:
Sa_u_srcu wrote:Ma Dodikove standardne budalastine i malo igranja sa srpskim narodom, koji malo sada treba kao da se zabavi oko referenduma i p.m., a na tren krah rs da zaboravi...Samo ignore i raditi svoj posao, ja da sam na mjestu nasih politicara, ne bih ni reagovao na ovo, kao sto ni visoki predstavnik ne treba, treba ih pustiti da ovo organizuju, potrose jedno 50 miliona, i kada odluce...samo fino i lagano odgovoriti, nista to ne valja niti ima veze s mozgom... :D

Jebo Dodika, samo Sarajvo i federacija i BIH, past ce RS uskoro, pa nek pravi referendume...
:thumbup: Nakon održanog referenduma o referendumu, Incko treba izdati jedno kratko saopštenje čija je suština da su referendumska pitanja antidejtonska djelovanja i shodno tome nevažeća itd.

pa tako ce i biti, ustvari vec sutra ocekujem amere da kazu, ne valja to nista, uzaludan pokusaj, pa i incka isto to...

pa ce Dodo to iz nekog prkosa opet uraditi, pa ce ovi staviti to sve van snage, i ponovo ce biti...Evo vidite da je nemoguca BIH sa stranicima koji namecu rijesenja i pravila, i opet ce kriviti strance, opet zabavljati svoj narod glupostima, a posla nema, plate manje....i p.m. al eto htjeli ste to dragi srbi, eto vam ga....
ultrajvosa 1987
Posts: 863
Joined: 18/11/2008 17:34

#20 Re: REFERENDUM

Post by ultrajvosa 1987 »

Nebuloze samo ignorisati ...Davno rekoh da Dodik sve radi i prica protiv stranaca, a moli Boga da nikad ne odu, jer najlakse je narodu za svoje neuspjehe reci "stranci krivi, evo ja bih , ali mi ne daju oni" ...kakav je to manipulator...

Zamisli sad mi u Federaciju organizujemo referendum samo sa kontra pitanjem od Dodikovog, sta onda ???
Oni svoje , mi svoje... mi vecina.... a ja, zaboravih onda se poziva na "ugrozene" i "majorizirane"...
Halalite do mene .... :D
tesanj
Posts: 663
Joined: 23/11/2010 23:03

#21 Re: REFERENDUM

Post by tesanj »

kreten dodo
tesanj
Posts: 663
Joined: 23/11/2010 23:03

#22 Re: REFERENDUM

Post by tesanj »

nappred Dodok krajnje je vrijeme da se to rijesi, inije 92 naoruzani smo do zuba barem moje selo, bosna bosancima. Allahuekber
User avatar
astala_vistala
Posts: 1423
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#23 Re: REFERENDUM

Post by astala_vistala »

tesanj wrote:nappred Dodok krajnje je vrijeme da se to rijesi, inije 92 naoruzani smo do zuba barem moje selo, bosna bosancima. Allahuekber

Bacio ti se frajer...... 8-)
serpico_doboj
Posts: 6
Joined: 13/04/2011 23:55

#24 Re: REFERENDUM

Post by serpico_doboj »

pozdrav,ja novi ovdje :?: :shock: :? :bih:
User avatar
Vares City
Posts: 6965
Joined: 01/02/2008 21:13
Location: 'nonde

#25 Re: REFERENDUM

Post by Vares City »

serpico_doboj wrote:pozdrav,ja novi ovdje :?: :shock: :? :bih:
:) Nek' sinam dos'o :thumbup:
Locked