Red Hot Chili Peppers u Zagrebu!

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#1 Red Hot Chili Peppers u Zagrebu!

Post by zensko »

:D ovo sam maloprije u zubarskoj cekaonici cula na radiju!!! 11.07 na nekom stadionu!! ODLICNOOOO
masna_grabulja
Posts: 13
Joined: 08/12/2003 00:00

#2

Post by masna_grabulja »

kako nije ?!:)

Ako budesh ishla zabavi se i za mene i obavezno nam postiraj neku fotku (ne zaboravi aparat)


(Ja nazhalost ne mogu sve i da su ispred nosa :( )
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#3

Post by zensko »

:( obecavam grabuljo..slicica ce biti postirana
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#4

Post by zensko »

jel nam ono MRAVOJED u Zg?? :D Moracemo njega uganjati da provjerimo tacnost ove informacije..a i da popijemo kavicu :D
masna_grabulja
Posts: 13
Joined: 08/12/2003 00:00

#5

Post by masna_grabulja »

Nisam sigurna (ne pratim ko je odakle), ali prvog kog "ulovimo" ..chasti nas kaficom, a josh ako bude imao neki solidan fotoaparatic, ih..:D

Meni je omiljena Venice queen...a tebi ?
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#6

Post by zensko »

ta je sa novog albuma i svdija mi se...meni je Californication jedna od boljih, a i sam album je fantastican...jojj super jedva cekam :D
Artaud
Posts: 13
Joined: 18/03/2004 20:36
Location: Sa.BiH

#7

Post by Artaud »

Ako je informacija krenula sa stranice monitor.hr, onda nije tačna :( Ja sam se isto obradovao pravo, ali baš su nas poslali po ćevape. Prvo su objavili da dolaze garant, i onda prije pola sata odem na stranicu kad ono:


Aprilili
Vijesti današnjeg dana
Red Hot Chili Peppers ipak na kraju u Zagrebu? Možda i hoće, ali vijest koju smo objavili tokom današnjeg dana ipak spada među nekoliko vijesti kojima smo Vam željeli začiniti i uveseliti 1. travnja, poznati tradicionalni dan šale i prijevare.
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#8

Post by zensko »

Artaud wrote:Ako je informacija krenula sa stranice monitor.hr, onda nije tačna :( Ja sam se isto obradovao pravo, ali baš su nas poslali po ćevape. Prvo su objavili da dolaze garant, i onda prije pola sata odem na stranicu kad ono:


Aprilili
Vijesti današnjeg dana
Red Hot Chili Peppers ipak na kraju u Zagrebu? Možda i hoće, ali vijest koju smo objavili tokom današnjeg dana ipak spada među nekoliko vijesti kojima smo Vam željeli začiniti i uveseliti 1. travnja, poznati tradicionalni dan šale i prijevare.
joj nemoj da to bude prvoaprilska sala!! :( ja sam cula na radiju Mir nekad oko 19.30h :D valjda nisu i oni procitali na monitoru :(
yuppy
Posts: 17
Joined: 21/03/2004 23:31

#9

Post by yuppy »

Na stranici RHCP nema nista o ovom koncertu tako da je izgleda fakat sala mala. Steta! :sad:
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#10

Post by zensko »

:x :x :x
blues_woman
Posts: 153
Joined: 09/09/2003 00:00
Location: sarajevo

#11

Post by blues_woman »

a juce sam cijeli dan kontala kako da izvedem sto se love tice da odem prvo na metallicu pa na peperse :x
User avatar
horns&drums
Posts: 15667
Joined: 16/03/2004 16:24
Location: Quaff a cup to the dead already and hooray for the next to die

#12 Re: Red Hot Chili Peppers u Zagrebu!

Post by horns&drums »

zensko wrote::D ovo sam maloprije u zubarskoj cekaonici cula na radiju!!! 11.07 na nekom stadionu!! ODLICNOOOO
Eto ljudi, nista more, sva mi lova ode na Metaliku i Peperse.ma ko ga jebe...

Idem.Jos s frizurom :D :D

Mislim da je na stadionu NK Zagreba u Kranjcevicevoj.

A ako je prvoaprilska sala, ubiti cu nekoga!!!!
RPM
Posts: 1048
Joined: 11/01/2004 00:00

#13

Post by RPM »

zensko wrote::x :x :x
he', pjevam ti ja dok ne dodju...la..laa...
"...So divine
Hell of an Inovator
All the while my fortune faded
Never mind, the consequences of the crime this time my fortune's faded..."

jel' dobro? :lol:

:wink:
zach
Posts: 100
Joined: 01/03/2002 00:00
Location: Sarajevo

#14

Post by zach »

popusila raja masovno :lol: metallica, kravitz i peppersi u jednoj godini? pih, da bar...
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#15

Post by zensko »

RPM wrote:
zensko wrote::x :x :x
he', pjevam ti ja dok ne dodju...la..laa...
"...So divine
Hell of an Inovator
All the while my fortune faded
Never mind, the consequences of the crime this time my fortune's faded..."

jel' dobro? :lol:

:wink:

jeste, dobro je, hvala ti..ali ja bi to da cujem uzivo. Hoce li ko samnom u Milano na njihov koncert? :D
joshko
Posts: 10
Joined: 17/02/2004 00:00

#16

Post by joshko »

:? ja sam cuo da dolaze sad ubrzo u njemacku na neki koncert, nesto rock im park ili rock am ring, ali za zagreb sam cuo samo da dolaze metallica i lenny...
al ko zna...mozda je informacija za rhcp istinita...
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#17

Post by MRAVOJED »

Ma sve će vama Mravojed saznati na vrijeme. Pogotovo za žensko jer me je oborila s nogu s Keziahom. Ta informacija da će svirati u Kranjčevićevoj je stara već dva mjeseca, čak se bilo pričalo i broju ulaznica i cijeni (25000 po 240 kn) ali više nitko ništa ne priča. Ja mislim da će ih ipak na kraju dovesti, kada?, e to ne znam.

Samo da znate na kakvom sam koncertu bio u utorak?! Living Colour!!!! Mrak!!!
new_cake
Posts: 37
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: SA

#18

Post by new_cake »

Sat 06/05/04 Nurburgring, GER Rock Am Ring

Sun 06/06/04 Nuremberg, GER Rock Im Park

Tue 06/08/04 Milan, ITA Stadio G. Meazza

Thu 06/10/04 Vienna, AUT Aerodrome Festival

Sat 06/12/04 Dublin, IRE Phoenix Park

Sun 06/13/04 Edinburgh, UK Murrayfield Stadium

Tue 06/15/04 Paris, FRA Parc Des Princes

Wed 06/16/04 Amsterdam, NET Amsterdam Arena

Fri 06/18/04 Manchester, UK Manchester Stadium

Sat 06/19/04 London, UK Hyde Park

Sun 06/20/04 London, UK Hyde Park

Wed 06/23/04 Cardiff, UK Millennium Stadium

Fri 06/25/04 London, UK Hyde Park

za 7 mjesec jos nema nista...
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#19

Post by zensko »

MRAVOJED wrote:Ma sve će vama Mravojed saznati na vrijeme. Pogotovo za žensko jer me je oborila s nogu s Keziahom. Ta informacija da će svirati u Kranjčevićevoj je stara već dva mjeseca, čak se bilo pričalo i broju ulaznica i cijeni (25000 po 240 kn) ali više nitko ništa ne priča. Ja mislim da će ih ipak na kraju dovesti, kada?, e to ne znam.

Samo da znate na kakvom sam koncertu bio u utorak?! Living Colour!!!! Mrak!!!
8-) i ti si mene oborio s nogu s Keziahom :D

e poznato mi zvuci ovo Living Colour, site im je odlican ali ipak ne mogu da se sjetim da li sam ih prije slusala...
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#20

Post by MRAVOJED »

Njih se baš ne da vidjeti na televiziji iako su krajem osamdesetih i početkom devedesetih napravili pravi boom u rock muzici. Mješali su sve moguće stilove i tako bili jedan od (meni najbolji i najdraži bend ikada) najboljih crossover bendova. Kao resident bend CBGB kluba u New Yorku otkrio ih je nitko drugi nego Mick Jagger i producirao njihov prvi album. Iako su oni za njega Bogovi u svakom pogledu. Ali novac je novac. Rolling Stonesi su ih vukli za sobom kao omiljenu predgrupu iako nemaju ama baš nikakve muzičke veze. Enivejs, meni je to najbolja muzika koju sam slušao i bilo mi je totalno najsuperije da gledam svoje muzičke idole s dva metra udaljenosti, pogotovo kad sam mislio da ih neću nikad vidjeti, jer su se 95. raspali, a nedavno opet sastali i izdali novi album ˝Collideoscope˝. Eto, moji postovi nisu često dugi, ali kad pišem o nečemu šta volim onda se ne mogu kontrolirati.

Pa i nije nešto dugačak post.
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#21

Post by zensko »

Ma sigurna sam da sam ih nekad, negdje vidjela..cula ili mi je neko pricao :roll:

koju bi mi pjesmicu za pocetak preporucio? neki dan me je sorge_sa uputio za Joss Stone i odusevljena sam! zato ne vidim razloga zasto mi se ne bi svidio Living Colour, buduci da ti ipak znas ko je Keziah :wink: :D
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#22

Post by MRAVOJED »

Preporučio bih ti sve. Samo da znaš, oni su mnogo žešći od Keziaha. Nije to ista muzika. Ali evo ovako, da je Hendrix živ svirao bi takvu muziku; garant.
Albumi po redu nastajanja:
Vivid LP
Biscuits EP
Time´s up LP......ovo je meni najbolji album ikada (+...and justice for all...)
Stain LP
Pride The Best Of
Collideoscope

Aha...dobili su Grammya za pjesmu ˝Cult of Personality˝, a ˝Whats Your Favorie colour?....Living Colour˝ je naslovna pjesma u ˝Jungle Fever˝ od Spike Lee-a.

Eto, pa ti sad kopaj.
Aha...dao mi je Joki link u njegovom jazz kutku na jedan dvosatni koncert pa možeš odmah vidjeti šta se tamo događa kod njih, jelte.....hm. :D
zensko
Posts: 1705
Joined: 03/04/2002 00:00
Location: Sarajevo

#23

Post by zensko »

mravojed, grazie :wink:
Post Reply