Recikliranje plasticnih boca/flasa

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

zippoo87
Posts: 15526
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#426 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by zippoo87 »

gradina wrote:Nešto novo. Akcija skupljanja PET ide prema svome petom rođendanu iliti 3 milionitoj flaši!
E sad da se krene i sa baterijama...

http://tesanj.net/2014/11/04/ucenici-os ... ko-akciju/
cestitke...tesanj ima pravo dobre i ljude i projekte...stvarno primjer za sve druge
naravno,tamo politicari saradjuju,pa iz tog proizadju razne akcije i dobre stvari

zaista je vrijeme da se ovo regulise na nivou drzave ili entiteta...
evo recimo i kod nas je komunalno preduzece pokrenulo akciju sakupljanja PET ambalaze,papirne i staklene i ja sam prvi prijavio da cu sakupljati...svake 2 sedmice,napunim zelenu kantu za smece plasticnom ambalazom a za uzvrat sam dobio od njih upravo tu jednu kantu za smece i to je potpuno nebitno

ja sam sam pokusao skupljati,ali sam skontao da od toga nema nista,samo sam bio zauzeo jedan prostor ,jer da kod nas ima naknada za svaku flasu,to bi bila druga prica...ovako skupljati na tonu,to je totalno neisplativo , mislim za pojedinca
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#427 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

Polako mic po mic.. znaš onaj vic: Fato draga pa otkud 101 marka??? Markica po markica....Bitno je da se krene, svaka flaša koja ne ode u jarak, kanal, potok.. dobro je..
Meni samo nije jasno, mi smo pokušavali u najmanje 20 gradova, 40 škola.. na prezentacijama svi oduševljeni ali poslije NIKO NIŠTA.. čak čujem u jednom gradu rekli: SMEĆE!!!
Pa dobro, našoj djeci i nama nije smeće, do sada inkasirala djeca preko 70 hiljada konvertibilnih maraka!!!!!!!!!!!
Došlo vrijeme i na baterije...
EE otpad se polako već organizuje po Mjesnim zajednicama...
najlon, karton, željezo i ostali metal... davno riješeno... PET riješen....
Idemo dalje...
Kako u drugim gradovima nema niko da bi otišao načelniku Općine i rekao: ljudi u Tešnju kupe - hajdemo i mi... Ako treba reći kako, pomoći dođite i vidite, nije teško samo treba imati malo volje, dosta živaca i naravno podršku malo šire zajednice - uključiti i privrednike jer i oni zagađuju...
Evo u Tešnju se bliži peti rođendan skupljanja PETa: 120 tona iliti skoro 3 miliona flaša!!!!!!!!!!!!!
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#428 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

I dok drugi kontaju kako bi trebalo ovo ili ono, nema Zakona ili ima ali....mi u Tešnju došli i do organizovanog prikupljanja EE optada. Od marta mjeseca edukacija po MZ i evo ovih dana prikupljanje....
Dakle Tešanj može! Ma mogu i ostali ali svi misle "neko će drugi"!

http://www.opcina-tesanj.ba/index.php?o ... &Itemid=55
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#429 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by Eborg »

Skuplja li ijedna organizacija one čepove u Sarajevu? Prije je to radila Nahla, ne znam je li im to aktuelno.
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#430 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

05.12.2014.godine PETI rođenadan akcije skupljanja PET ambalaže u školama!!!!!!
Preko 140 tona flaša ili oko 3 miliona flaša, naplaćeno je cca 80 000KM i podjeljeno školama, djeci ....
Ovih dana nešto novo:

http://www.opcina-tesanj.ba/index.php?o ... &Itemid=55

Dok drugi pričaju šta i kako evo da pokažemo da nešto moramo i sami.. Političari se mjenjaju, padaju vlade.. nama ostaje otpad dok se oni dogovore..
U pojedinim školama u Tešnju djeca već donijela preko 4000 baterija iz miševa, daljinskih......

Imali ko da može slično u svom gradu da pokrene ovako nešto a da ne pričamo kako se ne može i neko drugi to mora da uradi?!??
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#431 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

Eheto i PETa godina skupljanja PETa u Tešnju....
Ne vidim da je ijedna drugi grad preuzeo ovaj recept... Ali onda čitamo komentare kada se pomene Tešanj kao pozitivan primjer...
Hele nejse, mi idemo dalje, od nas barem nije otišlo nizvodno 3 miliona flaša!

http://www.opcina-tesanj.ba/aktuelnosti ... g-projekta
User avatar
ODB
Posts: 1403
Joined: 09/11/2014 02:48

#432 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by ODB »

Ko otkupljuje tu plastiku i baterije ,domaća firma neka ili stranci ?
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#433 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

PET otkupljuju sada svi domaći po nekim cijenama od 200 do 5-600KM ovisi od boje, čistoče i tako...
Sve to završi u firmi OMORIKA Doboj(Johovac-Rudanka) koja od 2009.godine reciklira PET... E sad - da bi radili UVOZE IZ CRNE GORE NADOMJESTAK PETa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Baterije u Tešnju NIKO ne otkupljuje, to je opasni otpad, ali smo krenuli kao i sa PET po školama prvo... Općina će se uključiti kada se skupi dovoljno tona da prda nekoj od ovih firmi koje se bave zbrinajvanjem opasnog otpada...
Eto..
A recept jednostavan... Čini se, jer Ajnštajn reče: lakše razbiti atom no ljudsku svijest... i za naše predjele - kao da se rodio ovdje...
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#434 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

MOŽDA JOŠ NEKOGA ZANIMA KAK OSE U TEŠNJU ODVIJA AKCIJA SKUPLJANJA PET AMBALAŽE? STIGLI SMO DO 150 TONA (6 PUNIH GODIAN AKCIJA TRAJE!), ODVOJENE SAMO U ŠKOLAMA, PLUS GRAĐANSTVO.. I EVO, IDEMO DALJE:
http://tesanj.net/2015/08/21/nova-reciklazna-ostrva/
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#436 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

6 godina traje akcija skupljanja PET u Tešnju! Ovdje se vodile razne diskusije. neki davali prijedloge,ovako onako... neki hvalili, neki davali svoje neke pametne komentare te poredili kako je to u EU i slično..
Ja obavještavao o redovnim aktivnostima iz Tešnja, došli do 3 i p omiliona flaša... I NIKO od obih što kao nešto lupaju BRAVO da pokrene u svome gradu makar da kaže: ja išao, mislio da može i tako.. dakle, i ovdje sjede oni što radije bi da pišu KAKO bi to trebalo..
Žalosno ali eto i to smo mi...
User avatar
malamirha
Posts: 180
Joined: 29/03/2015 20:45

#438 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by malamirha »

u hrvatskoj su to dobro odradili.mnogi zarade neku pinku skupljajuci plasticne flase,limenke,staklenke.nekim penzionerima je to dodatni prihod,vrlo bitan za prezivljavanje. kod nas se ta ambalaza baca.sramota.mogli bi je izvoziti ako se ovde vec ne preradjuje. :eh:
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#439 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

Mati mila i ti mirha... pa gdje si do sada? pročešljaj malo ove starije komentare, pisali smo i o tome.. ljudi dajte malo čitajte i raspitujte se... U Hrvatskoj ima Zakon po kojemu se flaša otkupljuje, kod nas nema.. Ovi što otkupljuju kao sirovinu to je sitno 200 do 450KM po toni a u toni, ma pisao sam već, 22 000 flaša..
Ali i u Hrvatskoj propalo, bila firma koaj je nove novcate flše prodavala po 50 lipa jer je isplatnije..
ovdje prvo treba zakon,pa ko će i na koji način da vrši povrat, ne mozes malom ducanu to nametnuti, ali trzni centri negdje.. pa prvo napuniti prvu kasu u fondu pa onda kad krene, uvedes da onaj koji proizvodi placa prvu taksu i od toga krene.. ali ,ali...
zar nije lakse ne donijeti zakon jer recimo neka jaca pivara mora dati u fond svaki mjesec recimo 80 000 KM takse, zar nije bolje za jednu nulu manje dati ministru i pomocnicima da ne donose zakon... u tome je kvaka kod nas..
User avatar
Pobresita_Milica
Posts: 251
Joined: 15/03/2014 11:52

#440 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by Pobresita_Milica »

gradina wrote:Mati mila i ti mirha... pa gdje si do sada? pročešljaj malo ove starije komentare, pisali smo i o tome.. ljudi dajte malo čitajte i raspitujte se... U Hrvatskoj ima Zakon po kojemu se flaša otkupljuje, kod nas nema.. Ovi što otkupljuju kao sirovinu to je sitno 200 do 450KM po toni a u toni, ma pisao sam već, 22 000 flaša..
Ali i u Hrvatskoj propalo, bila firma koaj je nove novcate flše prodavala po 50 lipa jer je isplatnije..
ovdje prvo treba zakon,pa ko će i na koji način da vrši povrat, ne mozes malom ducanu to nametnuti, ali trzni centri negdje.. pa prvo napuniti prvu kasu u fondu pa onda kad krene, uvedes da onaj koji proizvodi placa prvu taksu i od toga krene.. ali ,ali...
zar nije lakse ne donijeti zakon jer recimo neka jaca pivara mora dati u fond svaki mjesec recimo 80 000 KM takse, zar nije bolje za jednu nulu manje dati ministru i pomocnicima da ne donose zakon... u tome je kvaka kod nas..
Zao mi je sto sam tek sada uhvatila slucajno ovu temu na forumu...Hrvatska je zbog tzv. depozitnog sistema upravljanja ambalažnim otpadom došla do milionskih dugova. Taj sistem nikako nije dobar i ne bi trebalo da razmisljamo za BiH u tom pravcu. U BiH postoji dosta firmi koje se bave upravljanjem otpada, tacnije sekundarnim sirovinama, odnosno izdvajanjem iz otpada korisnih materijala kao što su papir, plastika, metal, staklo...međutim osnovni problem je na samom mjestu nastanka otpada tj.domacinstvima koja nemaju razvijenu svijest o odvojenom sakupljanju.
User avatar
sunceKOtepsija
Posts: 6841
Joined: 14/06/2015 14:44

#441 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by sunceKOtepsija »

gradina wrote:Mati mila i ti mirha... pa gdje si do sada? pročešljaj malo ove starije komentare, pisali smo i o tome.. ljudi dajte malo čitajte i raspitujte se... U Hrvatskoj ima Zakon po kojemu se flaša otkupljuje, kod nas nema.. Ovi što otkupljuju kao sirovinu to je sitno 200 do 450KM po toni a u toni, ma pisao sam već, 22 000 flaša..
Ali i u Hrvatskoj propalo, bila firma koaj je nove novcate flše prodavala po 50 lipa jer je isplatnije..
ovdje prvo treba zakon,pa ko će i na koji način da vrši povrat, ne mozes malom ducanu to nametnuti, ali trzni centri negdje.. pa prvo napuniti prvu kasu u fondu pa onda kad krene, uvedes da onaj koji proizvodi placa prvu taksu i od toga krene.. ali ,ali...
zar nije lakse ne donijeti zakon jer recimo neka jaca pivara mora dati u fond svaki mjesec recimo 80 000 KM takse, zar nije bolje za jednu nulu manje dati ministru i pomocnicima da ne donose zakon... u tome je kvaka kod nas..
nij4 ni to negativno sto zarade
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#442 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

http://tesanj.net/2015/12/29/obiljezeno ... -ambalaze/

Ali.... meni nije majke mi mile jasno, 6 godina se u Tešnju skuplja PET! I da nijedan pomoćnik ministra ili ministar u kantonu Zedo ili Federaciji, a mjenjaju se kao na traci, ne predloži prednacrt, nacrt za izmejnu, dopunu Zakona ili čega ne.... da se već počne OTKUPLJIVATI kao u drugim zamljama pa da ne dobijemo za tonu 400-500KM, jer to je 22 000 flaša, već da lijepo vratim i za flašu dobijem 5 feninfa 5 feninga.. i onda bi vidjeli kako se skuplja, ovako je sve na doborvoljnoj osnovi..
Iskreno se nadam da nećemo dočekati i deset godinu a da nemamo Zakona...
I da, nadam se da će još neki grad ovako krenuti...
Vidite da se može, samo malo treba biti uporan, dosadan... i skupi se preko 150 tona i napalti preko 100000KM... Ne brinite pare su završile kod djece u nekom obliku: kupile se knjige, sportski rekviziti, nekome plaćena ekskurzija....
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#443 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

80 000 (KM) razloga za 6 godina nije mali razlog da se uključite...ili 150 000 (kg) razloga... ili 3 000 000 flaša koje su reciklirane!!!!!
Ja ne vidim ovdje iko da se pohvali da je ovako nešto u svom gradu... A znamo/znate palmuditi: treba ovaj, onaj, u Hrvatskoj ovako...
Znamo i mi da bi Federalno ili kantonalno ministarstvo trebalo da uvede reda... Ali eto ne uvode, mi ih biramo oni nas vuku za nos, rijeka Bosna opet kao pred Božić - okićena najlon kesama... Pa nisu nam došli iz EU i bacali već od Sarajeva krene.....

Vidite da može...
I sretan nam dan proljeća...

http://www.federalna.ba/bhs/vijest/1604 ... ju-okolinu

p.s. samo da me neko ne uzme za manjak... u proslom postu sam nekad napisao preko 100 000KM, pretpostavka da je išlo tom dinamikom kao ranije.. ali podaci su tačni, ovi što se navode u prilogu 100% tačni, nijedna marka nije otišla "tamo negdje" - sve transparetntno da čisitje ne može - DJECA SU VLASNICI TOG NOVCA!
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#444 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

Koliko ja vidim tijekom ovih 6,5 godina na ovim forumima sjede i pišu samo oni kojia palamuditi znaju tj. KAKO BI TREBALO...
tako da se ja povlačim sa foruma..
dragi moji, vi i dalje pišite: treba ovo, treba ono..kada izađete iz solitera, zgrade, nebodera.... sagnite se i uberite tu flašicu.. tražite da se nađu kontejneri za njih.. ovako, mutavi mi kao glasači mutavi oni kao političari..
iskreno, nije mi jasno da ni jedan vijećnik niakda nije predložio da se i kod nas krene kao u Hrvatskoj prikupljati PET... a kamoli baterije, neonske sijalice ...
živjeli pa makar i na aparatima..
www.23oktobar.com vam želi sve najbolje u borbi za očuvanje naše zemje koju smo, gle čuda posudili od bdućih naraštaja.... kakvu ćemo ju ostaviti, boga pitaj...
sretno
zippoo87
Posts: 15526
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#445 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by zippoo87 »

gradina wrote:Koliko ja vidim tijekom ovih 6,5 godina na ovim forumima sjede i pišu samo oni kojia palamuditi znaju tj. KAKO BI TREBALO...
tako da se ja povlačim sa foruma..
dragi moji, vi i dalje pišite: treba ovo, treba ono..kada izađete iz solitera, zgrade, nebodera.... sagnite se i uberite tu flašicu.. tražite da se nađu kontejneri za njih.. ovako, mutavi mi kao glasači mutavi oni kao političari..
iskreno, nije mi jasno da ni jedan vijećnik niakda nije predložio da se i kod nas krene kao u Hrvatskoj prikupljati PET... a kamoli baterije, neonske sijalice ...
živjeli pa makar i na aparatima..
http://www.23oktobar.com vam želi sve najbolje u borbi za očuvanje naše zemje koju smo, gle čuda posudili od bdućih naraštaja.... kakvu ćemo ju ostaviti, boga pitaj...
sretno
vjerujem da si razocaran ali ne vjerujem da ne poznajes svijest naseg naroda
samim tim i ne treba da da ides sa foruma,ti radi svoju misiju i ako se barem jedna osoba zainteresuje za ovo sto ti pricas (a vrlo je korisno),tvoja misija je uspjesna

pusti ove sto palamude neka to rade i dalje,to i jest njihov intelektualni domet
kako god,sretno i pozdrav
User avatar
BarbaDue
Posts: 63353
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#446 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by BarbaDue »

Vrlo zanimljiva tema.

Podrška za sada samo virtualna. :thumbup:
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#447 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

zippoo87 wrote:
gradina wrote:Koliko ja vidim tijekom ovih 6,5 godina na ovim forumima sjede i pišu samo oni kojia palamuditi znaju tj. KAKO BI TREBALO...
tako da se ja povlačim sa foruma..
dragi moji, vi i dalje pišite: treba ovo, treba ono..kada izađete iz solitera, zgrade, nebodera.... sagnite se i uberite tu flašicu.. tražite da se nađu kontejneri za njih.. ovako, mutavi mi kao glasači mutavi oni kao političari..
iskreno, nije mi jasno da ni jedan vijećnik niakda nije predložio da se i kod nas krene kao u Hrvatskoj prikupljati PET... a kamoli baterije, neonske sijalice ...
živjeli pa makar i na aparatima..
http://www.23oktobar.com vam želi sve najbolje u borbi za očuvanje naše zemje koju smo, gle čuda posudili od bdućih naraštaja.... kakvu ćemo ju ostaviti, boga pitaj...
sretno
vjerujem da si razocaran ali ne vjerujem da ne poznajes svijest naseg naroda
samim tim i ne treba da da ides sa foruma,ti radi svoju misiju i ako se barem jedna osoba zainteresuje za ovo sto ti pricas (a vrlo je korisno),tvoja misija je uspjesna

pusti ove sto palamude neka to rade i dalje,to i jest njihov intelektualni domet
kako god,sretno i pozdrav
Ne malo razočaran! 2009. se ovdje zakuha, pravo.. ja mislio jbt sad će od Vardara pa do Triglava da se PET skuplja kad u k.... počeše palamudiit kako treba ovako, onako... I evo drugi izbori, ama da čuh da ijedan grad ovo kopira... Ja gubio vrijeme, novac, ubjeđivao ljude iz drugih Općina, Opština.. molio, kumio.. ali jok.. i onda dođe taj dan neki i akcije, podijele rukavice, k'o fol nešto počiste, napišu PROJEKAT, dignu malo prašine i to je to.. i onda PET po cestama, ulicama, šumama, kanalima.....
Hvala na podršci... moji radnici u firmii skupili preko 2 tone - inkasirali oko 800KM, i trojica radnika BANJSKO LIJEČENJE!!!!!!!!!!!!!!!! Je li se može? Može naravno...
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#448 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by artuditu »

Pobresita_Milica wrote:
gradina wrote:Mati mila i ti mirha... pa gdje si do sada? pročešljaj malo ove starije komentare, pisali smo i o tome.. ljudi dajte malo čitajte i raspitujte se... U Hrvatskoj ima Zakon po kojemu se flaša otkupljuje, kod nas nema.. Ovi što otkupljuju kao sirovinu to je sitno 200 do 450KM po toni a u toni, ma pisao sam već, 22 000 flaša..
Ali i u Hrvatskoj propalo, bila firma koaj je nove novcate flše prodavala po 50 lipa jer je isplatnije..
ovdje prvo treba zakon,pa ko će i na koji način da vrši povrat, ne mozes malom ducanu to nametnuti, ali trzni centri negdje.. pa prvo napuniti prvu kasu u fondu pa onda kad krene, uvedes da onaj koji proizvodi placa prvu taksu i od toga krene.. ali ,ali...
zar nije lakse ne donijeti zakon jer recimo neka jaca pivara mora dati u fond svaki mjesec recimo 80 000 KM takse, zar nije bolje za jednu nulu manje dati ministru i pomocnicima da ne donose zakon... u tome je kvaka kod nas..
Zao mi je sto sam tek sada uhvatila slucajno ovu temu na forumu...Hrvatska je zbog tzv. depozitnog sistema upravljanja ambalažnim otpadom došla do milionskih dugova. Taj sistem nikako nije dobar i ne bi trebalo da razmisljamo za BiH u tom pravcu. U BiH postoji dosta firmi koje se bave upravljanjem otpada, tacnije sekundarnim sirovinama, odnosno izdvajanjem iz otpada korisnih materijala kao što su papir, plastika, metal, staklo...međutim osnovni problem je na samom mjestu nastanka otpada tj.domacinstvima koja nemaju razvijenu svijest o odvojenom sakupljanju.
Slažem se sa ovim. Ne samo da nemamo svijest o razdvajanju otpada nego ni o njegovom odlaganju uopšte.
Na selima nemamo ni običnih kontejnera, komunalna preduzeća tamo ni ne idu jer sela nemaju para da plate odvoz, pa tako otpad završava u najljepšim dijelovima prirode.
Šta je rješenje?
Vjerovovatno omogućiti firmama koje se bave reciklažom i zarađuju od toga da uzimaju tu za njih vrijednu sirovinu a da za uzvrat odvoze smeće iz tih krajeva. Ne znam kako je to zakonski regulisano. Te firme bi mogle onda da mijenjaju svijest ljudi, a vjerujem da bi imali i pristup mnogobrojnim evropskim fondovima.
zippoo87
Posts: 15526
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#449 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by zippoo87 »

ma mi kao narod imamo vrlo nisko razvijenu svijest o svemu a kamoli o eko trendovima i razvojem na nekom visem nivou
ja recimo selektujem PET kod kuce ,dva domacinstva imamo jednu veliku kantu i tu odvajamo PET ambalazu i to jednom mjesecno odvlaci nase komunalno preduzece i oni to valjda prodaju ili sta vec,nemam pojma

ali evo sada da kazem negativne stvari kakva smo mi gamad,omladina posebno
zivim u ulici koja je u samom centru grada i tu se postave i oni kontejneri za selektovanje otpada a i kante za smece

kontejneri su 2-3 puta zapaljeni,znaci u centru grada,carsija a kante polome samo sto ih stave ...jer se u toj uluci okuplja omladina i po noci tu na zidicu sjede ,piju i druze se...mislim nije to lose,ljeti je to puno nesto kao Jala u Tuzli ali dodje uvijek 2-3 auta brdjana i u sitne sate sve uniste

ja uvijek kazem da mi bi jednom naletiti na neko govno kada unistava,da ga vidim,bacio bi ga preko zidica u rijeku
meni u dvoriste u toj ulici po noci dodju i mokre

centar grada,asfaltirana ulica,osvijetljena i ovako se desava...sta se onda desava na udaljenim lokacijama

kod nas treba vratiti udaranje (batine) kao odgojnu mjeru i vrlo vrlo velike novcane kazne,da ne moze otplatiti da radi 2 godine kada unisti nesto javno
gradina
Posts: 266
Joined: 11/06/2009 10:45

#450 Re: Recikliranje plasticnih boca/flasa

Post by gradina »

dragi moj zipoo..
Ja sam ti sebi dao za pravo da pišem Jasminu Imamoviću gradonačelniku Tuzle... jer od prošle godine imam stan u Tuzli, nije neki Rudarska, 32 kvadrata ali za studente dovoljno.. i dolazim u Tuzlu, malo, malo.. jedno msam cak htio Jasminu prići i reći: što ti je Tuzla prljava..???
i našao mail, pa mi rekli: nećete ti taj nikad odgovoriti... i ja uporan.. salji salji. i javi se nakon 7 mailova neki momak ali iz neke komunalne kao dobi ozadatak da vidi šta ja to predlazem nacelniku.. ja krenem, ali ovaj odmah: imamo i mi te kontejnere ali dodju oni sto odnose pa naprave nered...
prijatelju moj, ja ti nudim ideju, suradnju da krenom recom oko ovih zgrada dole u Rudarskoj.. i on opet: imamo mi... i ja spustim slusalicu - nemate vi nista.. ja dođem i metem dvoriste, ljud igledaju i standardno ono ccccc, komsija ima ovdje sto su sisli.. pa neka su a li valja ih uciti...
bacali su i uloske, pa vise ne bacaju, pa vrecice od čaja pa ne abacuju, ali ostale su oguoljine od povrca, opusci i najgore štapići za uši ali upotrebljeni...
dakle pokusao i vidim da tuzla nije za toga....
Post Reply