Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post Reply
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#176 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by BarbaDue »

dr laganini wrote:....
Jel ovo hrvat iz HR ili neki ero s ovog svita?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#177 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by General War »

pasha078 wrote:
General War wrote:
pasha078 wrote:
Bez Oluje ne bi bilo dejtonske Bosne. Bez Srebrenice ne bi bilo Oluje.
Mozda si mladji al evo ti od nekog ko je prozivio to doba: I Hrvati i Bosnjaci su i te kako trebali jedni druge u to doba. Bez odluke Bosnjaka da se ide na neovisnu BiH (odbijanjem sporazuma Filipovic-Milosevic), Hrvatska kakvu je danas znamo ne bi postojala. Bez odlucnosti Tudjmana da se efikasno odupre Srbima, Bosna ne bi postojala. Ko god negira ove dvije cinjenice se zavarava. 90tih smo trebali jedni druge, smatram da i danas trebamo jedni druge a siguran sam da cemo trebati jedni druge i u buducnosti.
...i sve dok je takav stav kod bosnjaka, bosna ce uvjek bit talac hrvatske koja je dva puta izvrsila agresiju na BiH u pedeset godina i opet mazohisticki mentalitet
Generale, masis. Jednostavno to je shvacanje vlastitih mogucnosti i snage. Mi smo mali igrac u velikoj igri sila poput Rusije, US i Kine. No mi smo uvijek ali uvijek kroz istoriju precjenjivali vlastite mogucnosti, snagu i znacenje. Stoga smo i 92 da izvines qurcem u gloginje. I danas u Sarajevu posteri Europo stidi se za Srebrenicu. Cekaj ba, zasto je ko duzan da nas stiti?? Europa ima obavezu sprjecavati genocide? Samo u Europi?? Zasto ne u Africi npr? Sjecas se, ako si odrastao kao ja 80tih pa smo se sprdali sa afrikancima kad se ubijaju?? Da li bi majka iz Bihaca npr poslala sina da gine u Bijafru ili Katangu ili Kambodzu tih godina?? Naravno da ne bi! Ali majka iz Kanzasa je duzna slati dijete u Bosnu i sram da je bude sto nije!! Vidim nas latentni rasizam je ziv i zdrav.....

Nego ovako: hoces nesto, ako si dovoljno jak uradi sam i ne jauci. Nisi dovoljno jak? Onda sklapaj saveze tamo gdje se to cini korisnim. Moj cijeli post je oko ove druge tacke.
Ne masim ja nista, apsolutno se slazem da BiH kao i svaka druga zemlja moraju imati saveze, ali savez sa Hrvatskom koja nema sta nije uradila a i danas radi nebi li bosnu destabilizovala, koja uredno odrzava para drzavne institucije u bih...je pogresan saveznik bas kao i saveznistvo sa srbijom npr...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#178 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by General War »

dr laganini wrote:
General War wrote:
dr laganini wrote:..hrvati nikad nisu izvršili invaziju nego su dva puta spašavali muislimani u drugom svjetskom od najezde četnika a u ovom ratu smo vam oslobodili pola države..
:lol:
..tebi je to smiješno jer ne znaš povjest i razlog velikog odaziva muslimana u ndh tada..i zašto dan dana u hrvatskoj neko muslimanske vjere može izjasnit kao hrvat dok u srbiji ne priznaju muslimansku vjeru pa je i vaš cijenjeni kusturica mora i i me promit da bi se krstio i pota srbinom..al dobro ti si neko dite koje nema pojma o povjesnim aspektima.. :-D
:shock: :-) :mrgreen:
De nam boga ti jos sta slazi...jer sa ovim sto si napisao moras biti makar nepismen i slusati Don Kacunkove mise
Last edited by General War on 05/08/2017 14:42, edited 1 time in total.
User avatar
Kejn
Posts: 2630
Joined: 24/09/2016 12:24
Location: Sarajevo Temple Prime. U prvom safu

#179 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by Kejn »

Jesu li svi Dalmatinci ovako nepismeni?
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#180 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by General War »

dr laganini wrote:..pa dobro majstore reci što sam slagao...
Od prve do zadnje recenice, nebuloza za nebulozom.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#181 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by SaraFina »

BarbaDue wrote:
dr laganini wrote:....
Jel ovo hrvat iz HR ili neki ero s ovog svita?
Je. Dalmoš :D
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#182 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by SaraFina »

Navijam za Generala u dvoboju sa laganinijem :bih: :bih: :bih:
User avatar
orinoco
Posts: 1687
Joined: 14/01/2017 17:46

#183 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by orinoco »

Napokon, nakon 9 stranica tema polazi u raspravu :D
User avatar
512MB
Posts: 10555
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#184 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by 512MB »

Nista zagorje, samo vivovitica kavlovac kavlobag. Ono gore nek se janezi sa talijanima dogovore.. Necemo tudje svoje nedamo 8)
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#185 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by SaraFina »

:lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#186 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by General War »

pasha078 wrote:
Pa promatraj globalnu situaciju. Dalje zaostravanje odnosa US-Rusija je izvjesno pogotovo kad demsi preuzmu vlast opet. Balkan ce imati ponovo veliko znacenje a iz perspektive US Cro i Bosna su saveznici te nece tolerisati razmirice. Kako hercegovacki hrvati flertuju sa srbima i rusima, mozemo u dogledno vrijeme ocekivati i direktivu zagrebu da ih dovedu u red. Samo kad se ovaj novi hladni rat malo 'podgrije'

Mi nemamo izbora vec biti saveznici sa hrvatskom. Trebamo razmisljati kako i na koji nacin dovesti odnosd u red a da se minimizira uticaj zapadne hercegovine jer sigurno oni nisu predstavnici interesa hrvatskog naroda u cjelini.
Jedini i istinski saveznik Bosne je USA kojoj qurcu nista ne znacimo, i eto sada mozda turska...hrvatskoj smo samo moneta za potkusurivanje bili i ostali...sve sto je srbiju snaslo je zasluzna bosna od sankcija do bombardovanja, a i ova pederacija je americkih ruku djelo jer su i hrvati vac bili zreli da dobiju dusu sta se desavalo...i dan danas isto...nema tu ni S od saveznistva...mi smo propustili veeeliku priliku da zivimo od ratnih reparacija i iz srbije i hrvatske, i uslovljavanja hrvatskoj clanstvo u EU sa stanjem u BiH i dovodjenjem skutora u red...ali eto.
User avatar
LSD
Posts: 27287
Joined: 24/07/2007 08:26

#187 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by LSD »

Point. wrote:Vratiti BiH u povijesne granice.


Image
:pisnuo: što se stari gej ljubitelj provaljuje :lol:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#188 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by GeeTnT »

General War wrote:
pasha078 wrote:
Pa promatraj globalnu situaciju. Dalje zaostravanje odnosa US-Rusija je izvjesno pogotovo kad demsi preuzmu vlast opet. Balkan ce imati ponovo veliko znacenje a iz perspektive US Cro i Bosna su saveznici te nece tolerisati razmirice. Kako hercegovacki hrvati flertuju sa srbima i rusima, mozemo u dogledno vrijeme ocekivati i direktivu zagrebu da ih dovedu u red. Samo kad se ovaj novi hladni rat malo 'podgrije'

Mi nemamo izbora vec biti saveznici sa hrvatskom. Trebamo razmisljati kako i na koji nacin dovesti odnosd u red a da se minimizira uticaj zapadne hercegovine jer sigurno oni nisu predstavnici interesa hrvatskog naroda u cjelini.
Jedini i istinski saveznik Bosne je USA kojoj qurcu nista ne znacimo, i eto sada mozda turska...hrvatskoj smo samo moneta za potkusurivanje bili i ostali...sve sto je srbiju snaslo je zasluzna bosna od sankcija do bombardovanja, a i ova pederacija je americkih ruku djelo jer su i hrvati vac bili zreli da dobiju dusu sta se desavalo...i dan danas isto...nema tu ni S od saveznistva...mi smo propustili veeeliku priliku da zivimo od ratnih reparacija i iz srbije i hrvatske, i uslovljavanja hrvatskoj clanstvo u EU sa stanjem u BiH i dovodjenjem skutora u red...ali eto.
Svaka ti je ka u Dobrice...Nego reci nam sta mislis o ovoj jucerasnjoj: "Dodik: Vjerujem da ćemo biti jedno, u teritorijalnom i državnom smislu"
User avatar
BarbaDue
Posts: 63358
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#189 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by BarbaDue »

SaraFina wrote:
BarbaDue wrote:
dr laganini wrote:....
Jel ovo hrvat iz HR ili neki ero s ovog svita?
Je. Dalmoš :D
Kako ih treba odjebati. Jebem li ti Bakire majku!!!
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#190 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by General War »

dr laganini wrote:..šutiš p.... kolko je stradalo muslimana u ndh-aziji..evo npr u sarajevu:Etnička struktura:
Jevreji 8.776 (81,34%)
Srbi 1.029 (9,54%)
Hrvati 473 (4,38%)
Muslimani/Bošnjaci 410 (3,80%)
ostali i nepoznati 101 (0,94%)
Pa tovaru jedan, kako je BiH zavrsila u NDH...I sve do zemuna :-) ...vojno redarstvena akcija? :lol:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#191 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by General War »

GeeTnT wrote:
General War wrote:
pasha078 wrote:
Pa promatraj globalnu situaciju. Dalje zaostravanje odnosa US-Rusija je izvjesno pogotovo kad demsi preuzmu vlast opet. Balkan ce imati ponovo veliko znacenje a iz perspektive US Cro i Bosna su saveznici te nece tolerisati razmirice. Kako hercegovacki hrvati flertuju sa srbima i rusima, mozemo u dogledno vrijeme ocekivati i direktivu zagrebu da ih dovedu u red. Samo kad se ovaj novi hladni rat malo 'podgrije'

Mi nemamo izbora vec biti saveznici sa hrvatskom. Trebamo razmisljati kako i na koji nacin dovesti odnosd u red a da se minimizira uticaj zapadne hercegovine jer sigurno oni nisu predstavnici interesa hrvatskog naroda u cjelini.
Jedini i istinski saveznik Bosne je USA kojoj qurcu nista ne znacimo, i eto sada mozda turska...hrvatskoj smo samo moneta za potkusurivanje bili i ostali...sve sto je srbiju snaslo je zasluzna bosna od sankcija do bombardovanja, a i ova pederacija je americkih ruku djelo jer su i hrvati vac bili zreli da dobiju dusu sta se desavalo...i dan danas isto...nema tu ni S od saveznistva...mi smo propustili veeeliku priliku da zivimo od ratnih reparacija i iz srbije i hrvatske, i uslovljavanja hrvatskoj clanstvo u EU sa stanjem u BiH i dovodjenjem skutora u red...ali eto.
Svaka ti je ka u Dobrice...Nego reci nam sta mislis o ovoj jucerasnjoj: "Dodik: Vjerujem da ćemo biti jedno, u teritorijalnom i državnom smislu"
Ne znam, pitaj Bakira jel se zalio...valjda znas pozivni za Bosnu :mrgreen:
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#192 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by GeeTnT »

Laganini......Nije Cro dosla jos dosli na taj level...ali napreduju. Srbija je rehabilitacijom zaposjela vrh ljestvice ludila, a Vucic je nagrada...
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#193 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by Streptokok »

dr laganini wrote:
General War wrote:
dr laganini wrote:..šutiš p.... kolko je stradalo muslimana u ndh-aziji..evo npr u sarajevu:Etnička struktura:
Jevreji 8.776 (81,34%)
Srbi 1.029 (9,54%)
Hrvati 473 (4,38%)
Muslimani/Bošnjaci 410 (3,80%)
ostali i nepoznati 101 (0,94%)
Pa tovaru jedan, kako je BiH zavrsila u NDH...I sve do zemuna :-) ...vojno redarstvena akcija? :lol:
..ok onda zašto etiketiranje hrvata kao ustaša jesu oni ustaše doveli demokratskim izborima... :D drugo a zašto je tako mali postotak muslimana bio u partizanima ajde racionalno objasni...ni oni boga nisu molili mislim partizani.. :-D
zato parmaku jedan što su te postotke računali srbi i hrvati poslije rata, te zato što nam se niste dali izražavati nikao drugačije do srbi ili hrvati.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40791
Joined: 29/06/2011 23:39

#194 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by dječak sa šibicama »

Kako vas frajer trola
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#195 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by General War »

dr laganini wrote:
General War wrote:
dr laganini wrote:..šutiš p.... kolko je stradalo muslimana u ndh-aziji..evo npr u sarajevu:Etnička struktura:
Jevreji 8.776 (81,34%)
Srbi 1.029 (9,54%)
Hrvati 473 (4,38%)
Muslimani/Bošnjaci 410 (3,80%)
ostali i nepoznati 101 (0,94%)
Pa tovaru jedan, kako je BiH zavrsila u NDH...I sve do zemuna :-) ...vojno redarstvena akcija? :lol:
..ok onda zašto etiketiranje hrvata kao ustaša jesu oni ustaše doveli demokratskim izborima... :D drugo a zašto je tako mali postotak muslimana bio u partizanima ajde racionalno objasni...ni oni boga nisu molili mislim partizani.. :-D
Boze sacuvaj da mislim da su svi hrvati ustase, kao prvo, a ovo drugo da je malo bilo muslimana u partizanima je opet laz...bilo ih je tamam :mrgreen: ...a i u zadnjem ratu su nadoknadili ako ti je to smetalo za drugi svjetski rat.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#196 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by GeeTnT »

dr laganini wrote:
GeeTnT wrote:Laganini......Nije Cro dosla jos dosli na taj level...ali napreduju. Srbija je rehabilitacijom zaposjela vrh ljestvice ludila, a Vucic je nagrada...
..što zamjeraš cro..pucaj direktno.. :-D
Zamjerki je lista ogromna...a izdvojio bih bahatost i papanluk. Pogotovo se to pokazalo u sporu sa Slo...nas vjerovatno cekaju incidenti i sporadicna vatra...
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#197 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by General War »

dr laganini wrote:[Pa tovaru jedan, kako je BiH zavrsila u NDH...I sve do zemuna :-) ...vojno redarstvena akcija? :lol:
..ok onda zašto etiketiranje hrvata kao ustaša jesu oni ustaše doveli demokratskim izborima... :D drugo a zašto je tako mali postotak muslimana bio u partizanima ajde racionalno objasni...ni oni boga nisu molili mislim partizani.. :-D[/quote]

zato parmaku jedan što su te postotke računali srbi i hrvati poslije rata, te zato što nam se niste dali izražavati nikao drugačije do srbi ili hrvati.[/quote]

..dašta rade se povjesni falcifikati na račun jadni muslimana...pa eto daj ti te podatke iz bošnjačko gizvora pa da usporedimo.. :D[/quote]
Pa sto ides u povijest, gdje ti je sad cvijece u hercegovini ciju rado citiras ushidbu tokom NDH, naljutili se pa otisli?
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#198 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by GeeTnT »

dr laganini wrote:..mi smo cvijeću pomogli i ako to ne vidiš ubij se...pola bih smo oslobodili..referendumo priznali nezavisnost biha..pristali na federaciju da bi sad trpili naši sunarodnjaci u bih majorizaciju..to se kaže pomozi sirotu na sramotu.. :-)
...cvijece vam zavidi samo sto nemate vise RSK i Martica, jer bi danas imali ovo:
U BiH nema konsenzusa o ulasku u NATO. Ali, ima u Republici Srpskoj. Dok god je Srbija neutralna, srpski političari u BIH zastupaće taj stav i teško će se naći neki koji će glasati za ulazak u NATO...Sve dok Srbija nije u NATO", kaže Ivanić.
..i qrac bi bili u NATO-u..
..cvijece takodje zamjera lazi koje Kitarovicka izgovara vezano za tzv kampove..a, to samo daje naznak da nas ulazak u EU ce biti izuzetno tezak, mozda i nemoguc.
aratet
Posts: 3142
Joined: 26/07/2016 12:33

#199 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by aratet »

Mijenjamo citav teritorij BiH u zamjenu da nam svima dadnu njemacke papire.
User avatar
GeeTnT
Posts: 5738
Joined: 06/01/2015 10:15
Location: ...u krompiru

#200 Re: Razmjena teritorija - zasto ne?!

Post by GeeTnT »

dr laganini wrote:..i d akraljic anikad ne laže sigurno nebi išla na blef s informacijom ipak je ona kadar un-a...
Podsjeti me sta to bjese UN....je li to ona organizacija u cijoj skupstini cupkaju uz "Mars na Drinu" i ciji vojnici dizuci tri prsta odlaze, ostavljajuci narod kojeg su trebali stititi....ma sikter!
Post Reply