Ratko Mladić u Haagu!

Post Reply
User avatar
Toffee karamela
Posts: 2669
Joined: 25/03/2009 22:36
Location: SDAistan

#1176 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Toffee karamela »

ko ima strpljenja i živaca preporuke...

"Ratko Mladić je prvi čovjek koji je ratovao protiv Al-Kaide"

https://www.youtube.com/watch?v=2NHLjMDc9S4

Image
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1177 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

izdrzi "junacino" dok ti se ne presudi , bosnjacki narod ti zeli jos zdravlja
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1178 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

mO k3 wrote:izdrzi "junacino" dok ti se ne presudi , bosnjacki narod ti zeli jos zdravlja
Kad će više objaviti datum presude. Davno su najavili da se očekuje u novembru, a ovi novembar se već primak'o.
Živim za dan da ga gledam dok mu budu čitali presudu. On nije lik koji bi mirno bez pokazivanja emocija to podnio, kao što je većina to radila.
Izvešće nešto kao njegov već krepali saradnik Tolimir, koji se prekrstio sa pakosnim smješkom u momentu kada je sudija čitao "doživotni zatvor".
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1179 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

julisiz es grant wrote:
mO k3 wrote:izdrzi "junacino" dok ti se ne presudi , bosnjacki narod ti zeli jos zdravlja
Kad će više objaviti datum presude. Davno su najavili da se očekuje u novembru, a ovi novembar se već primak'o.
Živim za dan da ga gledam dok mu budu čitali presudu. On nije lik koji bi mirno bez pokazivanja emocija to podnio, kao što je većina to radila.
Izvešće nešto kao njegov već krepali saradnik Tolimir, koji se prekrstio sa pakosnim smješkom u momentu kada je sudija čitao "doživotni zatvor".
nesto je kao "los" sa zdravljem ....
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1180 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

Ja svaki dan očekujem objavu tog datuma u novembru...

....čeka ga i đeneral :D
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1181 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by SmokingMan »

Mislim da je Oktobar krajnji rok za presudu Sratku,a Jadovanu je slijedeće godine negdje u proljeće,ako se ne varam.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1182 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

SmokingMan wrote:Mislim da je Oktobar krajnji rok za presudu Sratku,a Jadovanu je slijedeće godine negdje u proljeće,ako se ne varam.
Evo, piše za đenerala "expected November".
http://www.icty.org/en/action/cases/4
Obzirom da se radi o ozbiljnoj instituciji, vjerujem da će datum presude oglasiti bar mjesec prije, tako da se ja nadam svakog dana da objave.
Za Karadžića ne očekujem tako brzo drugostepenu presudu. Obzirom na obimnost predmeta, predviđam tri-četiri godine nakon prvostepene, koja je bila lani.
Usporedbe radi, između dvije presude generalu Galiću (za Sarajevo) prošlo je tri godine. A "srebreničkoj sedmorki" (Popović i ostali) više od pet godina. Pošto su i Sarajevo i Srebrenica samo dijelovi Karadžićeve presude (istina, veliki), ja sam iskalkulisao kako sam gore naveo, jedno tri četiri godine, a ne bi me začudilo i više.
Za Sratka ni ne očekujem da doživi drugostepenu presudu (iako bih volio), ali bitno je makar ovu prvu da dočeka. A kolika će mu kazna biti, u to ni najmanje ne sumnjam.
DonieBrasco
Posts: 15241
Joined: 31/08/2016 16:09

#1183 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by DonieBrasco »

Da li je izasao datum presude, receno je nekad u novembru ?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1184 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

DonieBrasco wrote:Da li je izasao datum presude, receno je nekad u novembru ?
Nema još ništa.
Za hercegbosance su prije sedmicu objavili da je 29.11...bojim se da njemu ne pređe u decembar.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1185 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

julisiz es grant wrote:
DonieBrasco wrote:Da li je izasao datum presude, receno je nekad u novembru ?
Nema još ništa.
Za hercegbosance su prije sedmicu objavili da je 29.11...bojim se da njemu ne pređe u decembar.
Pa juzni srbi to znaju najbolje...
jos sam malo da izdrzi da mu se presudi
User avatar
BarbaDue
Posts: 63329
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#1186 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by BarbaDue »

A govno će nazor crći samo da ne čuje presudu ...
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1187 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

Eto, objaviše datum presude...22.11.
bhnapoleon1
Posts: 6497
Joined: 11/05/2014 23:47

#1188 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by bhnapoleon1 »

julisiz es grant wrote:Eto, objaviše datum presude...22.11.
Sam da govno ne crkne
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1189 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

bhnapoleon1 wrote:
julisiz es grant wrote:Eto, objaviše datum presude...22.11.
Sam da govno ne crkne
Neće. Nije on tako slab kako žele da ga predstave.
DonieBrasco
Posts: 15241
Joined: 31/08/2016 16:09

#1190 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by DonieBrasco »

Zivi bio jos 100. godina !
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1191 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

DonieBrasco wrote:Zivi bio jos 100. godina !
I ja bi volio iskreno. Krepaće u zatvoru, kakogod, zato je bolje da duže robija.
Gotovo da mi je žao što đeneral Tolimir i pukovnik Beara pokrepali nakon svega odsluženih 9, odnosno 12, godina od doživotne robije (utjeha je što su umrli u zatvoru a ne na slobodi). Jedino se đeneral Galić, ubica građana Sarajeva i Sratkov vršnjak, još drži...za dva mjeseca doživjeće robijaško punoljetstvo: 18.-ta nazdravlje :D
User avatar
House
Posts: 46627
Joined: 17/03/2010 15:36

#1192 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by House »

izdrži đenerale! :bih: :thumbup:
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18052
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#1193 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by GandalfSivi »

Slabasan mi je izgledao kad ga uhapsise, ali evo usitnilo, jos malo pa presuda...
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#1194 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by arzuhal »

BarbaDue wrote:A govno će nazor crći samo da ne čuje presudu ...
:mrgreen: :lol:
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#1195 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by smijesni_ste »

Vjerovatno glupo pitanje, ali šta ako umre ne daj Bože ili bude morao "iznenada" u bolnicu. Može li mu se u odsustvu iz bilo kojeg razloga 'donijeti' presuda? :run:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1196 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

smijesni_ste wrote:Vjerovatno glupo pitanje, ali šta ako umre ne daj Bože ili bude morao "iznenada" u bolnicu. Može li mu se u odsustvu iz bilo kojeg razloga 'donijeti' presuda? :run:
Ja vjerujem da je presuda već napisana. Tako ozbiljna institucija kao što je Tribunal sigurno ne bi objavljivala datum presude, da sve već nije završeno. Pogotovo što njihove presude imaju više stotina stranica teksta. Ako ne daj Bože crkne prije 22.11, presuda će se samo objaviti. Ali je on neće čuti, što bi bila ogromna šteta. Ali tako se još ništa nije desilo sa prethodnima presudama, pa valjda neće ni sa ovom.
smijesni_ste
Posts: 5967
Joined: 09/10/2009 16:46

#1197 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by smijesni_ste »

Ma sigurno da je već napisana i da je 22.11. samo završni čin, ali baš zato što se nikad nije desilo nešto slično...samo da ne bude neki izuzetak, žalba, nešto...valjda neće :roll:

Doduše sad mi pade na pamet onaj vukovarski gradonačelnik, jel se on ubio noć prije izricanja presude ovako nešto, šta je sa njim na kraju? :roll:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1198 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

smijesni_ste wrote:Ma sigurno da je već napisana i da je 22.11. samo završni čin, ali baš zato što se nikad nije desilo nešto slično...samo da ne bude neki izuzetak, žalba, nešto...valjda neće :roll:

Doduše sad mi pade na pamet onaj vukovarski gradonačelnik, jel se on ubio noć prije izricanja presude ovako nešto, šta je sa njim na kraju? :roll:
Slavko Dokmanović.

Zaista, ubio se nakon završetka suđenja, koje je trajalo zapanjujuće kratko (iako je saslušano preko 80 svjedoka). I nikada presuda nije objavljena, iako je sudija na zadnjoj sjednici rekao da se očekuje za oko dvije sedmice, i zaista je bilo planirano njeno izricanj za 10-ak dana prije nego što će se on ubiti.
Ali to su bila prva haška suđenja, sad su mnogo ozbiljniji.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1199 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

Malo statistike:

Tribunal je do sada izrekao pet pravosnažnih doživotnih kazni.
Svih pet osuđenih su bili pripadnici VRS.
Dvojica su imala čin generala u vrijeme na koje se odnosi optužnica.
Dvojica su bili članovi Glavnog štaba VRS.
Trojica od njih su osuđeni za genocid u Srebrenici.
Mladić će biti šesti, i posljednji, osuđen na doživotni zatvor. U to nimalo ne sumnjam. Jedina neizvjesnost je za koje zločine sve će biti potvrđena krivica (genocid u Srebrenici, to je gotovo sigurno).
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1200 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by SmokingMan »

Bliži se vrijeme konačnih presuda,ali prisutan je taj neki strah da bi presude u našu korist mogle naštetiti odnosu između Srbije i BIH,i smatram da ne bi trebalo tako da bude,jer ako Srbija želi iskreno da pristupi pomirenju,morala bi se napokon suočiti sa grijesima starog režima,kao i promjeni prakse generaliziranja kroz presude pojedincima iz srpskog naroda.Toj se praksi vješto pribjegava kako bi se i dalje održala misao da se ovim postupcima želi presuditi srpskome narodu,što je u stvarnosti jedna velika neistina.Ali Srbijom i dalje odiše taj zaostali "eho" ideje velike Srbije,i teško da bi mogli očekivati da bi Srbija po ovome pitanju mogla imati odlučnije stavove.Srbija je jednim djelom politički podjeljena iznutra,posebno kada se u obzir uzme njihova neodlučnost u tome kojim putem bi oni trebali da krenu,budući da su "rastegnuti" između ideološki bliske Rusije i Europe,koja od njih zahtjeva da što manje budu u ruskom zagrljaju.
Post Reply