Ratko Mladić u Haagu!

Post Reply
Aspekt
Posts: 1084
Joined: 28/10/2013 14:40

#1076 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Aspekt »

SmokingMan wrote:Kako stvari stoje i i Mladić i Karadžić će uskoro doživjeti "smrt",samo kada njima to bude odgovaralo. 8-)
To nikoga ne bi iznenadilo . Ali nece dobiti nista time . tzv rs je nastala na genocidu . Klali su i silovali svoje drugove i drugarice svoje nastavnike i profesore u logor trpali kumove i prijatelje , ubijali svoje lijecnike .....
Hodidid
Posts: 2015
Joined: 27/09/2010 12:09

#1077 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Hodidid »

Mogu Karadzic i Mladic umrijeti ali Tomasica i Srebrenica ostaju.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1078 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

Nadam se da se dobro drže zdravljom , živjeli oni još 20 godina ....
User avatar
SmokingMan
Posts: 18637
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1079 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by SmokingMan »

Ono kada više nema izlaza za rašu,iskopa se neki "pouzdani" izvor iz naftalina,pa u malo istine se ukomponuje dosta laži. :roll:

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU ... uzimo-Srbe
User avatar
Seoskivaralica
Posts: 626
Joined: 25/03/2014 12:51
Location: Ni na nebu ni na zemlji

#1080 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Seoskivaralica »

Ispade opet ono nisu krivi djenerali sto vicu pali.....ispade krivi smo mi sto smo se sklanjali......u rovove il podrume pa nas ne pobise.....
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1081 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Danguba »

Ovu dvojicu zlocinaca ako ne osude onda definitivno ovaj Sud nije ispunio svoju svrhu.
Ne dozvoliti uvrstenje novih dokaza u toku sudjenja je van svake pameti i tu prestaje prica o pravicnom postupku.

U mjestu Oborci kod Donjeg Vakufa stručnjaci Instituta za nestale osobe BiH pronašli su masovnu grobnicu za koju se pretpostavlja da krije posmrtne ostatke preko 100 žrtava iz proteklog rata.



...a koliko jos ima neotkrivenih masovnih grobnica koje se nece moci nikome staviti na teret?

Zasto se uopce zuri sa presudom (ako nece biti osudjujuca) kada je iskopavanje, ekshumacija i idetifikacija u toku ili kada se jos nisu otkrile razmjere zlocina?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1082 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by mO k3 »

Danguba wrote:Ovu dvojicu zlocinaca ako ne osude onda definitivno ovaj Sud nije ispunio svoju svrhu.
Ne dozvoliti uvrstenje novih dokaza u toku sudjenja je van svake pameti i tu prestaje prica o pravicnom postupku.

U mjestu Oborci kod Donjeg Vakufa stručnjaci Instituta za nestale osobe BiH pronašli su masovnu grobnicu za koju se pretpostavlja da krije posmrtne ostatke preko 100 žrtava iz proteklog rata.



...a koliko jos ima neotkrivenih masovnih grobnica koje se nece moci nikome staviti na teret?

Zasto se uopce zuri sa presudom (ako nece biti osudjujuca) kada je iskopavanje, ekshumacija i idetifikacija u toku ili kada se jos nisu otkrile razmjere zlocina?
Da ne bi kao zloba odjednom umrli .....
User avatar
Hotca
Posts: 26
Joined: 17/04/2014 12:02

#1083 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Hotca »

Haški Tribunal: Ratko Mladić mora odgovarati za genocid!
http://sandzakpress.net/haski-tribunal- ... za-genocid
User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1084 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by BHCluster »

Sada pocinje akcija ubijanja optuzenog...
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1085 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Danguba »

BHCluster wrote:Sada pocinje akcija ubijanja optuzenog...
Vec su odobreni ruski specijalisti da istog ''izlijece''.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1086 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Danguba »

Gledam ovo sudjenje usranku koji izvodi svjedoke. Mahom su to isti oni svjedoci koji su nemilice lagali i srbovali prilikom svjedocenja psihijatru. Sta mi je zapelo za oko? Sudije i Tuzioci vise ne dozvoljavaju takav pristup i posteno pretresaju svjedoke do u detalje tako razotkrivaju svaku laz a sve sto nisu pitan a laprdajui, sudija odmah prekida svjedoka.

:izet:
El_comadante
Posts: 7919
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#1087 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by El_comadante »

dokle je stiglo sudjenje? po ovom ako sam dobro skonto odbrana je na redu pa završne rijeći i to je to?!
User avatar
harunn
Posts: 137
Joined: 15/07/2009 22:07

#1088 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by harunn »

Naser Orić - UDAVIO BIH RATKA MLADIĆA GOLIM RUKAMA!

User avatar
BHCluster
Posts: 23374
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1089 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by BHCluster »

El_comadante wrote:dokle je stiglo sudjenje? po ovom ako sam dobro skonto odbrana je na redu pa završne rijeći i to je to?!
Da odbrana je zapocela sa Sarajevom, ali takve svjedoke imaju da ih sudije moraju suocavati sa besmislenim odgovorima.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1090 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Danguba »

Samo da ga sraćka ne ubije. :roll:
fantom21
Posts: 1
Joined: 25/06/2014 09:50

#1091 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by fantom21 »

Naser Orić - UDAVIO BIH RATKA MLADIĆA GOLIM RUKAMA!
A seronja uteko iz srebrenice i ostavio vojsku da je VRS mrcvari :nindzastajl:
User avatar
DuckZz
Posts: 3089
Joined: 07/05/2012 18:12

#1092 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by DuckZz »

Ovo suđenje će trajati još 10 godina kako izgleda ... Danas jutros bezveze okrenem na BN i vidim snimak suđenja od jucer. Odbrani je toliko bitno da navede da od 120 njihovih vojnika iznad Sarajeva se nalaze čak 3 (vjerovatno) Hrvata i jedan "Musliman". Njihov zaključak je da je njihova vojska VRS bila multietnicna i da su svi oni patili zajedno :-) :-)

Po ovome možete vidjeti zašto suđenja ovoliko traju, jer za ovakvu glupu temu je odbrani trebalo dva dana i jedan svjedok, i šta su postigli na kraju ? Ništa, čak je i glavni sudija na kraju pitao kakve to ima veze sa ovim predmetom :lol:

Ovakvih svjedoka i tema će biti još stotinu, jer ništa drugo ni nemaju.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#1093 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by hamza_sa »

Odbrana Ratka Mladića: Srbi su genetski jači, bolji, ljepši i pametniji od bosanskih Muslimana!

"Bivši oficir Vojske Republike Srpske (VRS) Luka Dragičević kazao je na suđenju Ratku Mladiću da vjeruje da su Srbi "genetski jači, bolji, ljepši i pametniji” od bosanskih Muslimana, tvrdeći da to nije rasizam.

Dragičeviću, bivšem pomoćniku komandanta Sarajevsko-romanijskog korpusa VRS-a za moralna, vjerska i politička pitanja, tokom unakrsnog ispitivanja prikazan je dokument koji je uputio podređenim jedinicama a u kojem stoji da su Muslimani, odnosno “poturice", "genetski inferiorni", piše Justice report.com.

Na pitanje tužioca Adama Webera da li vjeruje u to, svjedok Dragičević je odgovorio da je to "po suštini sve tako... iz iskustva životnog", dodavši da se "bavio biologijom... fitogenezom, etnogenezom", i da stoji iza te tvrdnje.

"To je rasizam, a vi ste rasista", sugerisao je tužilac Weber. “Naravno da nije”, uzvratio je Dragičević.

Iz istog Dragičevićevog dokumenta, tužilac Weber potom je naveo rečenicu: “Mi (Srbi) smo genetski jači, bolji, ljepši i pametniji” od "poturica".

"To je moje životno iskustvo i iza toga stojim”, potvrdio je svjedok, uz opasku da je “tu bilo i propagande smišljene na podizanje morala vojnika".

U istoj "instrukciji" potčinjenim oficirima za moral, Dragičević je, kako je citirao tužilac, napisao i da će "dobro odmjereni udarac po nosu primorati ‘poturice’ da ponovo promijene vjeru".

"Da, kažem da su vrlo često mijenjali vjeru i naciju… i da vrlo lako mogu izmisliti neku novu vjeru i naciju. Znao sam kako treba voditi borbu protiv njih da bi bila uspješna", odgovorio je Dragičević.

Dragičević je svjedočio u korist Odbrane Ratka Mladića, bivšeg komandanta Glavnog štaba VRS-a, koji je optužen za genocid u Srebrenici i još sedam opština, progon nesrpskog stanovništva, terorisanje građana Sarajeva i uzimanje pripadnika UNPROFOR-a za taoce.

Tokom unakrsnog ispitivanja, tužilac Weber je dokazivao i da su Milan Lukić i drugi učesnici otmica i ubistava civila u Sjeverinu i Štrpcima 1992. i 1993. godine bili pripadnici Višegradske brigade VRS-a kojom je u to vrijeme komandovao Dragičević, ali je svjedok to negirao.

Suočen sa izjavom samog Lukića da je bio pripadnik Višegradske brigade VRS-a, svjedok je odgovorio: "Nije, i nisam vidio ni čuo da je učestvovao u bilo kojoj borbenoj aktivnosti brigade. Nije ni mogao, jer nije bio pripadnik brigade.2

Za otmice u Sjeverinu i Štrpcima, Dragičević je, kako je tvrdio, "saznao iz medija".

Haški tribunal je Lukića pravosnažno osudio na doživotni zatvor zbog teških zločina nad višegradskim Muslimanima."



Nismo mi ni svjesni sta su oni nama spremali!
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#1094 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Danguba »

hamza_sa wrote:

Nismo mi ni svjesni sta su oni nama spremali!
Tada nismo bili svjesni sto ne znaci da sada i u jogurt ne pusemo i to sa razlogom.

Negdje 1992.god. dozivio sam prvi shok pa shok iza shoka i na kraju sam se pitao ''Boze dragi kako izgleda cetnik''?
Uradili pokoplj tamo, masakr ovamo, protjeruju nejac...a ja zivim medju Srbima kao da i nije rat. Kao da su nas svemirci napali a ne bivse komsije, radne kolege, drugari iz vojske...

Umrijet cu a nece mi biti jasan taj mentalni sklop. Ubijati nekoga iz cistog mira samo zato sto se drugacije zove, pripada nekoj drugoj etnickog grupaciji ili vjeruje na drugaciji nacin u Boga.
zulfo
Posts: 417
Joined: 09/01/2009 11:00

#1095 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by zulfo »

[quote="hamza_sa"]Odbrana Ratka Mladića: Srbi su genetski jači, bolji, ljepši i pametniji od bosanskih Muslimana!

"Bivši oficir Vojske Republike Srpske (VRS) Luka Dragičević kazao je na suđenju Ratku Mladiću da vjeruje da su Srbi "genetski jači, bolji, ljepši i pametniji” od bosanskih Muslimana, tvrdeći da to nije rasizam.

To je valjda zato što su postali od turaka.
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#1096 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by RahatHurmašica »

Zavidim hrvatskoj i hrvatima.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#1097 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

Danguba wrote:
hamza_sa wrote:

Nismo mi ni svjesni sta su oni nama spremali!
Tada nismo bili svjesni sto ne znaci da sada i u jogurt ne pusemo i to sa razlogom.

Negdje 1992.god. dozivio sam prvi shok pa shok iza shoka i na kraju sam se pitao ''Boze dragi kako izgleda cetnik''?
Uradili pokoplj tamo, masakr ovamo, protjeruju nejac...a ja zivim medju Srbima kao da i nije rat. Kao da su nas svemirci napali a ne bivse komsije, radne kolege, drugari iz vojske...

Umrijet cu a nece mi biti jasan taj mentalni sklop. Ubijati nekoga iz cistog mira samo zato sto se drugacije zove, pripada nekoj drugoj etnickog grupaciji ili vjeruje na drugaciji nacin u Boga.
Imaš zato Jose Mujicu, dječaka sa šibicama i ekipu, da ti objasne da smo svi isti, i da bi mi njima isto radili (kao što smo uvijek u istoriji, jelte), da smo bili jači.
RahatHurmašica
Posts: 2013
Joined: 25/04/2013 08:49

#1098 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by RahatHurmašica »

Koga briga sta forumski glodavci pisu.
User avatar
hamza_sa
Posts: 1095
Joined: 25/02/2009 11:35

#1099 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by hamza_sa »

Danguba wrote:
hamza_sa wrote:

Nismo mi ni svjesni sta su oni nama spremali!
Tada nismo bili svjesni sto ne znaci da sada i u jogurt ne pusemo i to sa razlogom.

Negdje 1992.god. dozivio sam prvi shok pa shok iza shoka i na kraju sam se pitao ''Boze dragi kako izgleda cetnik''?
Uradili pokoplj tamo, masakr ovamo, protjeruju nejac...a ja zivim medju Srbima kao da i nije rat. Kao da su nas svemirci napali a ne bivse komsije, radne kolege, drugari iz vojske...

Umrijet cu a nece mi biti jasan taj mentalni sklop. Ubijati nekoga iz cistog mira samo zato sto se drugacije zove, pripada nekoj drugoj etnickog grupaciji ili vjeruje na drugaciji nacin u Boga.

Ma, prijatelju imam isjecaj da jos uvijek mi nismo svijesni sta su nam spremali. Posebno kada godinama nakon agresije, tek se otkrivaju neke stvari.

Ovo o cemu si pisao, meni je bilo jasno jos i prije 1992. godine, zbog nekih stvari koje sam dozivio u tom periodu, ali me frapiraju ovakve stvari koje nam ukazuju na studioznost onoga sto su provodili od 1992. do 1995. godine, a planirali godinama ranije.

Kada bi taj period agresije na RBiH vratili u period vladavine Hitlera, mislim da bi im i on licno pozavidio.

Istrazi samo studiju jednog oficira tzv. JNA u vezi Srebrenice i soli, koju je radio godinama prije agresije, a radjena je upravo sa ciljem onoga sto je zadesilo Srebrenicu u vrijeme agresije. Uzas.
User avatar
Dr. Kuca
Posts: 7735
Joined: 10/02/2012 20:07

#1100 Re: Ratko Mladić u Haagu!

Post by Dr. Kuca »

Bosnjo ni danas nije svjestan niti ce biti dok je ovih jugonostalgicara. Istina.
Post Reply