rasprava: hadisi

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

iBoy92
Posts: 56
Joined: 24/09/2017 14:01

#126 Re: rasprava: hadisi

Post by iBoy92 »

Smrcak15 wrote:
iBoy92 wrote:Nevjerovatno kako vi muslimani trazite izgovor za sve stvari. Uvijek ima ono nesto drugo sto mi ne shvatamo a vi "nacitani" shvatate. Ali ok :)
Reci jedan takav primjer od prvih velikih generacija da je neko napustio islam a da ga oni nisu ubili? Pravi primjer koji je vjerodostojan. Posto vidim ocigledno da si veliki tumac islama Boga ti mi ovo objasni. Zasto je Muhammed taj koji ima pravo na vise od 4 zene? Samo on. Osoba koja prima objavu. Za jednu noc spavao sa 9. zena. Neki izvori kazu 11. ali eto neka bude 9. Ahmed Deedat kad hoce da objasni zasto je poligamija "ok" kaze da je danas puno vise zena u svijetu koje ostanu same i zato treba da se udaju. FUJ. Jos se publika prima na to. Muhammed je kao Joseph Smith.
Uvijek ima ono nesto drugo sto mi ne shvatamo a vi "nacitani" shvatate.
pa i ne shvatate, samo onako povrsno se dohvatite stvari i mislis da znas , a ne znas junace, ne znas.
Reci jedan takav primjer od prvih velikih generacija da je neko napustio islam a da ga oni nisu ubili?
za vrijeme poslanika, jedan covjek je napustio islam, i nije poslanik izvrsio smrtnu kaznu na njemu, hadis prenosi ebu davud...to je dokaz da smrtna kazna nije standardno pravilo.

Zasto je Muhammed taj koji ima pravo na vise od 4 zene?
zato sto se nije zenio radi udovoljavanja strastima, nego je mnoge svoje brakove sklapao kao jednu vrstu priblizavanja drugim narodima kroz bracne veze, kako bi lakse sirio islam. pa zbog toga siguran sam da je njemu odobreno.

zar ti mislis da je to neka beneficija da mozes ozeniti vise od 4 zene , niposto, nego je to teret do bola i samo je poslanik to mogao podnijeti.

Za jednu noc spavao sa 9. zena.
ne mlataraj gluposti na ovom forumu, po islamu ne moze se odjednom dvije zene imati u krevetu, pa makar imao dsvije zene, znaci ne mogu odjednom u krevetu biti, pa ovo tvoja glupost od 9 zena u jednoj noci, je ludorija koja prouzeokruje crnu rupu i koja bi nas sviju porgutala.

Ahmed Deedat kad hoce da objasni zasto je poligamija "ok" kaze da je danas puno vise zena u svijetu koje ostanu same i zato treba da se udaju. FUJ. Jos se publika prima na to. Muhammed je kao Joseph Smith.
pusti da ti ja kazem sta je poligamija

Poligamija ti je rjesenje za problem kada nastane u drustvu, a to je kada su ratovi i gdjer izgine dosta muskaraca pa bude vise zena, tad ko ozeni vise zena kako bi ih zastitio a ne kako bi svoje neke niske strasti zadovoljavao, ja podrzavam. Sjecam se jednog slucaja citao davno u oslobodjenju, poslije rata neka zena u bosni imala samo kcrku ,muz poginuo, morala se odati prostituciji kako bi sebe izdrzavala i malu kcerku, eh za ovakve zene je lijek poligamija, ako nema dovljno muskaraca, brate dragi ozenite i ovakvu jednu zenu, ja takva djeala podrzavam.

Uvijek ima ono nesto drugo sto mi ne shvatamo a vi "nacitani" shvatate.
druze, ali nisam ti ja "nacitan" preko noci, nego imam staza u islamu evo sad 25 godina, znaci punih 25 godina citaanja i studiranja islama , tako da nisam veslo sisao svo ovo vrijeme, nesto se i naucilo da mogu koliko toliko odgovarati na takve gluposti koje ti mlataras ovdje :kiss:

zato pripazi sta pises, jer ja odmah ulijecem klizeci da disektiram ovakve gluposti kao zabu u laboratoiriji kada mi neko o islamu govori kao ti.

We shall bring together various reports that mention the visits of the Prophet (ﷺ) to all his wives. The most commonly quoted hadith comes from Anas bin Malik and is narrated four times in the most authentic collection of hadith – Sahih of al-Bukhari;

Anas bin Malik said, “The Prophet (ﷺ) used to visit all his wives in a round, during the day and night and they were eleven in number.” I asked Anas, “Had the Prophet the strength for it?” Anas replied, “We used to say that the Prophet (ﷺ) was given the strength of thirty (men).

Naime nisam mislio da je imao vise zena u krevetu vec da je isao od kuce do kuce. Ocigledno si me pogresno shvatio.
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#127 Re: rasprava: hadisi

Post by Diwan »

Dže su djeca od tih silnih 'brakova i žena' ...
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7883
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#128 Re: rasprava: hadisi

Post by Idemedosumom »

Očekujem repliku: Data mu je snaga, ne nužno i plodnost? :roll:
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#129 Re: rasprava: hadisi

Post by mali jomu »

Muslimani ne raspravljaju o Hadisima......

to je isto kao kad bi raspravlaji sa svjetlosti zasto se pojavljuje u razlicitim bojama......

isto kao kad bi raspravljali sa bojama zasto se razlicito pojavljuju od iste svjetlosti......


...............
User avatar
Diwan
Posts: 6546
Joined: 12/11/2005 00:59
Location: Transcendencija

#130 Re: rasprava: hadisi

Post by Diwan »

Idemedosumom wrote:Očekujem repliku: Data mu je snaga, ne nužno i plodnost? :roll:
Da, da, kako da ne .. od te same priče nema ništa, bajka obična, nastala da ga prikaže kao kakvog požudnog seksualnog predatora; tko želi da vjeruje u bajke, bujrum, ali nekad treba malo stati na loptu. Ne može se samo klimati glavom uz 'njiha, njiha'.

Znači, imao je koliko žena, nebitno i ni jednog djeteta sa njima. Jalav i seksualni predator istovremeno, Da Bog sačuva od tih izmišljotina, baš onako kako bi ga željeli predstaviti oni koji su ga toliko mrzili. Časni Poslanik a.s. i Milost svjetovima.

Think muslims, think ..
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#131 Re: rasprava: hadisi

Post by Smrcak15 »

iBoy92 wrote: We shall bring together various reports that mention the visits of the Prophet (ﷺ) to all his wives. The most commonly quoted hadith comes from Anas bin Malik and is narrated four times in the most authentic collection of hadith – Sahih of al-Bukhari;

Anas bin Malik said, “The Prophet (ﷺ) used to visit all his wives in a round, during the day and night and they were eleven in number.” I asked Anas, “Had the Prophet the strength for it?” Anas replied, “We used to say that the Prophet (ﷺ) was given the strength of thirty (men).

Naime nisam mislio da je imao vise zena u krevetu vec da je isao od kuce do kuce. Ocigledno si me pogresno shvatio.
ne petljaj

rekao si da
Za jednu noc spavao sa 9. zena.
vidis li kako stvari skroz naopako postavljas...


prvo da ti nesto kazem sto ne znas, zene poslanika Muhammeda su imale svaka svoju sobu, ili kucu koje su bile uz samu dzamiju.

Poslanik je posjecivao svoje zene po redu , znaci taj dan bio je sa tom zenu, drugi da sa drugom itd

sad je li on posjetio sviju njih n ekad u jednom danu nevazno u ovoj prici, jer si spomenuo da je spavao sa 9 zena odjednom, ,kao eto svi oni su bili odjednom u istom krevetu :-) :-) :-) :-)

van svake pameti.
User avatar
славянин
Posts: 11281
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#132 Re: rasprava: hadisi

Post by славянин »

Smrcak15 wrote:
vidis li kako stvari skroz naopako postavljas...


prvo da ti nesto kazem sto ne znas, zene poslanika Muhammeda su imale svaka svoju sobu, ili kucu koje su bile uz samu dzamiju.

Poslanik je posjecivao svoje zene po redu , znaci taj dan bio je sa tom zenu, drugi da sa drugom itd

sad je li on posjetio sviju njih n ekad u jednom danu nevazno u ovoj prici, jer si spomenuo da je spavao sa 9 zena odjednom, ,kao eto svi oni su bili odjednom u istom krevetu :-) :-) :-) :-)

van svake pameti
.
:D
iBoy92
Posts: 56
Joined: 24/09/2017 14:01

#133 Re: rasprava: hadisi

Post by iBoy92 »

славянин wrote:
Smrcak15 wrote:
vidis li kako stvari skroz naopako postavljas...


prvo da ti nesto kazem sto ne znas, zene poslanika Muhammeda su imale svaka svoju sobu, ili kucu koje su bile uz samu dzamiju.

Poslanik je posjecivao svoje zene po redu , znaci taj dan bio je sa tom zenu, drugi da sa drugom itd

sad je li on posjetio sviju njih n ekad u jednom danu nevazno u ovoj prici, jer si spomenuo da je spavao sa 9 zena odjednom, ,kao eto svi oni su bili odjednom u istom krevetu :-) :-) :-) :-)

van svake pameti
.
:D
Nikada nisam mislio da je spavao u isto vrijeme s njima!! Vec da je isao od kuce do kuce tokom dana ili noci. Znaci rekao sam "za jednu noc spavao sa 9. zena". Ne mora znaciti da sam ja nuzno mislio da je on spavao s njima odjednom. Naravno da nisam to rekao i da sam upoznat da to nikada nije bila njegova praksa. Zasto bih takvo nesto lagao?
Last edited by iBoy92 on 12/05/2019 11:18, edited 1 time in total.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#134 Re: rasprava: hadisi

Post by Smrcak15 »

iBoy92 wrote:
славянин wrote:
Smrcak15 wrote:
vidis li kako stvari skroz naopako postavljas...


prvo da ti nesto kazem sto ne znas, zene poslanika Muhammeda su imale svaka svoju sobu, ili kucu koje su bile uz samu dzamiju.

Poslanik je posjecivao svoje zene po redu , znaci taj dan bio je sa tom zenu, drugi da sa drugom itd

sad je li on posjetio sviju njih n ekad u jednom danu nevazno u ovoj prici, jer si spomenuo da je spavao sa 9 zena odjednom, ,kao eto svi oni su bili odjednom u istom krevetu :-) :-) :-) :-)

van svake pameti
.
:D
Nikada nisam mislio da je spavao u isto vrijeme s njima!! Vec da je isao od kuce do kuce tokom dana ili noci. Znaci rekao sam "za jednu noc spavao sa 9. zena". Nemoj mi trpat rijeci u usta nije fer :)

to je sad pitanje je li ili nije, a evo i da jeste, njegova stvar njegove kuce njegove zene , u cemu je problem ne znam.


kao kad bi sad neko mene optuzio sto sam svoju zenu posexao :lol: :lol:
Post Reply