Ramsko jezero

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#1 Ramsko jezero

Post by ljuspica »

Mnogo mi se svidja ovo jezero,ali sam do sad imala priliku samo vidjeti ga na slikama. Da li je neko bio pored ovog jezera/prespavao negdje i gdje,po kojoj cijeni? Ja sam mislila da kontaktiram ovaj samostan na Šćitu i da pitam za nocenje, jer neki samostani to dozvoljavaju,pa ne znam, nesto mi neugodno,mozda su zatvorenog tipa. Pojma nemam da li iz Sarajeva postoje veze za Prozor te koliko je od Prozora daleko ovo jezero :) Da li je neko ovdje bio?Utisci?
milksnita
Posts: 1132
Joined: 21/08/2014 09:44
Location: samo je jedan dom!!!

#2 Re: Ramsko jezero

Post by milksnita »

ramsko jezero je divno, mozes se kupat, mozes pecat, a za smjestaj nezz-spavala u autu :D
milksnita
Posts: 1132
Joined: 21/08/2014 09:44
Location: samo je jedan dom!!!

#3 Re: Ramsko jezero

Post by milksnita »

mozda 2-3 sata treba, ima malo zeznutih krivina al je vrijedno ❤
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#4 Re: Ramsko jezero

Post by ljuspica »

dzontravolta hvala puno na info. Sto se tice prijevoza koristim bus i cipelcug :D tako da meni stvarno nista nije preci 25km na dan :D. Samo mi jos reci ovaj samostan koliko je daleko od Prozora, tj. kako doci do njega? Zaista,ali bas bas, bi mi bila atrakcija prenociti u njemu :)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#5 Re: Ramsko jezero

Post by ljuspica »

hvala :) poslala sam im mail sa upitom za nocenje :)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#6 Re: Ramsko jezero

Post by ljuspica »

Franjevacki samostan mi je odgovorio da se obratim konobi Gaj za nocenje koja se nalazi u njihovoj neposrednoj blizini , evo mail: konoba Gaj, obratite se njima za smještaj,
mail je: [email protected]

Jos samo da saznam ima li od Prozora do Šćita neki bus prijevoz :)
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#7 Re: Ramsko jezero

Post by strong69 »

U subotu bio. Nisam pozalio. Malo je problem bila ogromna guzva jer je bio dan gange, gusala i tako nesto. Bili razapeti satori i stolovi ali nisam to ocekivao pa sam zbrisao ranije nego što sam planirao. Ono sto je bilo zanimljivo je ogroman broj ljudi koji je isao iz Prozora u Scit pjeske...

Konoba Gaj je 400m od samostana.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#8 Re: Ramsko jezero

Post by ljuspica »

Ma ja bih isla kad ne bude sezona kupanja, dakle za nekih 20ak dana...rado bih i ja prenocila u satoru ali bice hladno(vec je hladno)...inace da li se u samostan moram najaviti prije, jer htjela bih ga posjetiti?
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#9 Re: Ramsko jezero

Post by strong69 »

Ljuspice, pogresno si me shvatila. Mislim da je ta proslava koja se desavala u samom Scitu povezana sa Danom opstine Prozor. Satori se nisu koristili za spavanje nego za jelo, pice i muziku (gangu i gusle).

Samostan se moze posjetiti bez najave. Ima u muzej odmah pored samostana, ulaz je 3 KM.
Evo ti jedna slika na kojoj se vidi crkva (lijevo) i muzej (desno).

Image
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#10 Re: Ramsko jezero

Post by strong69 »

Jos par fotografija...

Image

Image
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#11 Re: Ramsko jezero

Post by ljuspica »

Ajmeeee razbolicu se od lipote sto bi rekli dalmatici :) Jest nam BiH lijepa :)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#12 Re: Ramsko jezero

Post by ljuspica »

Mirakul kafic, cijena nocenja u sobama 50KM za dvoje. Ima i vikendica za iznajmljivanje na ostrvu Umac, dodje se camcem...100 eura za 1 noc moze ih nocit kolko hoces...skupo :/

p.s. cekam odgovor od konobe Gaj i od jos jednog restorana da mi napisu cijenu za noc pa javim ovdje na forumu...
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#13 Re: Ramsko jezero

Post by ljuspica »

Restoran Laguna je napisao na svojoj prfilnoj stranici da je sezona prosla,pa valjda ne iznajmljuju sobe kad prodje sezona hah. Cekam odgovor od konobe Gaj i jos jednog restorana/apartmana pa javim ovde nek ljudi znaju gdje ima jeftino prenociti :)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#14 Re: Ramsko jezero

Post by ljuspica »

Aartmani Jozic-Rama (mozete ih nac na facebook) odgovorili: za dvije osobe 20 eura noc bez hrane. Opet i ovo je prihvatljivije,no, vidjecemo jos, mozda nadjem jos jeftinije. Jos cekamodgovor od konobe Gaj :)
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#15 Re: Ramsko jezero

Post by ljuspica »

"Laguna" smjestaj, restoran, hotel,motel,apartmani ne znam sta je od ovoga, odgovorili su mi na mail: 80 eura za 2 osobe 1 noc. Laguna zdr'ao :D
User avatar
brown.sugar
Posts: 1131
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#16 Re: Ramsko jezero

Post by brown.sugar »

Planiram otici ovih dana na Ramsko jezero. Da li je neko isao u skorije vrijeme i jesu li cijene smjestaja postale normalnije? Sve preporuke su dobrodosle! :thumbup:
Ci-Nick
Posts: 5173
Joined: 15/03/2015 17:38

#17 Re: Ramsko jezero

Post by Ci-Nick »

brown.sugar wrote:Planiram otici ovih dana na Ramsko jezero. Da li je neko isao u skorije vrijeme i jesu li cijene smjestaja postale normalnije? Sve preporuke su dobrodosle! :thumbup:
Ima ovaj Motel Rama u Prozoru, smještaj je onako, ništa posebno, može se preživjeti ali mislim da se može dogovoriti povoljno noćenje.
Evo telefon: 036/771-442
http://www.indeks.ba/preduzece/Motel_RAMA_Prozor.html
Onda zorom ranom prije izlaska sunca u auto i do jezera. Svitanje je fantastično. Bio sam dva puta.
User avatar
brown.sugar
Posts: 1131
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#18 Re: Ramsko jezero

Post by brown.sugar »

Ci-Nick wrote:
brown.sugar wrote:Planiram otici ovih dana na Ramsko jezero. Da li je neko isao u skorije vrijeme i jesu li cijene smjestaja postale normalnije? Sve preporuke su dobrodosle! :thumbup:
Ima ovaj Motel Rama u Prozoru, smještaj je onako, ništa posebno, može se preživjeti ali mislim da se može dogovoriti povoljno noćenje.
Evo telefon: 036/771-442
http://www.indeks.ba/preduzece/Motel_RAMA_Prozor.html
Onda zorom ranom prije izlaska sunca u auto i do jezera. Svitanje je fantastično. Bio sam dva puta.
Hvala! :thumbup: Na kraju sam otisla preko dana. Jezero je prekrasno, idealno mjesto za meditaciju i odmor od svakodnevnice. :zen: Inace, sam grad Prozor je u saobracajnom kolapsu. Sve ulice su iskopane i nema nikakve signalizacije. Mi smo pukom srecom naletjeli na neki sporedni ulaz u grad pun serpentina i jako uzak. Ali, definitivno se isplati otici, prelijepo je. :)
User avatar
Leia_Organa
Posts: 136
Joined: 18/05/2015 01:03
Location: Alderaan

#19 Re: Ramsko jezero

Post by Leia_Organa »

brown.sugar wrote:Hvala! :thumbup: Na kraju sam otisla preko dana. Jezero je prekrasno, idealno mjesto za meditaciju i odmor od svakodnevnice. :zen: Inace, sam grad Prozor je u saobracajnom kolapsu. Sve ulice su iskopane i nema nikakve signalizacije. Mi smo pukom srecom naletjeli na neki sporedni ulaz u grad pun serpentina i jako uzak. Ali, definitivno se isplati otici, prelijepo je. :)
Smijem pitati u kojem mjestu si bila? Najuređeniji je Podbor, ali tu ima najviše gužve, pa nije pogodno za meditaciju. :mrgreen:
User avatar
brown.sugar
Posts: 1131
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#20 Re: Ramsko jezero

Post by brown.sugar »

Nisam bila u Podboru, nego kraj samostana i preko puta njega (znaci, ponovo smo se vratili na magistralu i iskljucili na iducem putu za jezero, valjda me kontas :D ). Ne znam kako se zove taj dio? Cak me malo podsjeca na Lumbardu na Korculi, kad se krene prema plazi Bilin Zal. :)
User avatar
Leia_Organa
Posts: 136
Joined: 18/05/2015 01:03
Location: Alderaan

#21 Re: Ramsko jezero

Post by Leia_Organa »

brown.sugar wrote:Nisam bila u Podboru, nego kraj samostana i preko puta njega (znaci, ponovo smo se vratili na magistralu i iskljucili na iducem putu za jezero, valjda me kontas :D ). Ne znam kako se zove taj dio? Cak me malo podsjeca na Lumbardu na Korculi, kad se krene prema plazi Bilin Zal. :)
Naselje gdje je samostan je Šćit, a to preko puta Šćita, ne znam koje bi naselje moglo biti. Ima više plaža koje gledaju na samostan. :mrgreen:
ljuspica
Posts: 1000
Joined: 02/11/2011 14:02

#22 Re: Ramsko jezero

Post by ljuspica »

jos nisam otisla.dzontravolta mi je odgovorio ali su mu postovi izbrisani.Koliko je najblizi grad udaljen od jeZERA i ima li neki prijevoz do jezera od tog grada?
User avatar
Slo Burner
Posts: 5345
Joined: 09/03/2012 14:20
Location: Apsurdistan
Grijem se na: Pelet
Vozim: Bembaru

#23 Re: Ramsko jezero

Post by Slo Burner »

Ja sam cuo da ima dobre gandje
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#24 Re: Ramsko jezero

Post by perfect_guy »

ljuspica wrote:jos nisam otisla.dzontravolta mi je odgovorio ali su mu postovi izbrisani.Koliko je najblizi grad udaljen od jeZERA i ima li neki prijevoz do jezera od tog grada?
10-tak km je od Prozora. Za prevoz, teško
artuditu
Posts: 334
Joined: 04/11/2015 12:09

#25 Re: Ramsko jezero

Post by artuditu »

Možda vidjeti sa lokalnim taksistima za prevoz. Ne bi trebalo da je skupo.
Post Reply