Ramazanske price....

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Locked
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#1 Ramazanske price....

Post by mali jomu »

26-05-2017 - 1438. h.g

Pripremam se............ lagahno :)
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#2 Re: Ramazanske price....

Post by mali jomu »

.... odmah poslije aksama sam znao gdje cu na teraviju, sredio se i laganini prije vremena da uhvatim mjesto. Nisma stigao prvi u dzamiju, ali jesam negdje 20-sti....

Prva teravija prodje, sad ce brzo i Sehur,

selam..... :)
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#3 Re: Ramazanske price....

Post by arzuhal »

Kako sam ofalio u struku treba mi kaiš, a negdje ga zaturio i ne stigoh ga naći sinoć navakat, a u zadnji čas ga pođoh tražit, k'o malo kad...Čitavu teraviju sam uzvlačio hlače da mi ne spadnu, hvala Allahu što imaju pauze...Uz to sam šmrc'o, iako nisam nahlađen, al' tako mi bude svake teravije, dok se ne adaptiram na onu sparinu i tropsku vlagu koju proizvodim sa svojom braćom i sestarama dok dišemo zajednički zrak u džamiji Image...Bože, promahe...Note to myself: Paloma, tebra...

Također, par stvari me ponukalo da razmislim o ranijem dolasku i zaposjedanju nekog lijepog mjesta za klanjanje već u drugom safu...OsjeČaj za apolonijski red & sklad, ravnanje safova i ti suvišni estetski i matematski momenti su pomrski Dobrom Bošnjaninu...A ako sam insan sebi neće čuvati živce, koČe? Pa zar nije i Allah rek'o u Kur'anu, niko to kao naš narod ne zna: Čuvaj se, Moj robe, i Ja ću te čuvat!
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#4 Re: Ramazanske price....

Post by dadinjo33 »

Kazu, kad je Čak Noris presao na islam, njegov keramet je bio da je mogao iftariti triput dnevno.
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#5 Re: Ramazanske price....

Post by dadinjo33 »

Za umjesto ramazanskog topa...

https://m.youtube.com/watch?v=BKWW1K-0Pjk
User avatar
Nurudin
Posts: 3324
Joined: 31/03/2013 07:25
Location: "Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga.

#6 Re: Ramazanske price....

Post by Nurudin »

dadinjo33 wrote:Za umjesto ramazanskog topa...

https://m.youtube.com/watch?v=BKWW1K-0Pjk
:lol: jesi kralj
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#7 Re: Ramazanske price....

Post by dadinjo33 »

Arš, arapska rijec za prijesto. :D

A i njemacki se uklapa po znacenju :D
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#8 Re: Ramazanske price....

Post by mali jomu »

..... lagahno idem u drugi dan Ramazana, ubrzo stize i Sehur :)
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#9 Re: Ramazanske price....

Post by salik79 »

dadinjo33 wrote:Arš, arapska rijec za prijesto. :D

A i njemacki se uklapa po znacenju :D
Jos da se isto izgovara. :roll:
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#10 Re: Ramazanske price....

Post by salik79 »

arzuhal wrote:Kako sam ofalio u struku treba mi kaiš, a negdje ga zaturio i ne stigoh ga naći sinoć navakat, a u zadnji čas ga pođoh tražit, k'o malo kad...Čitavu teraviju sam uzvlačio hlače da mi ne spadnu, hvala Allahu što imaju pauze...Uz to sam šmrc'o, iako nisam nahlađen, al' tako mi bude svake teravije, dok se ne adaptiram na onu sparinu i tropsku vlagu koju proizvodim sa svojom braćom i sestarama dok dišemo zajednički zrak u džamiji Image...Bože, promahe...Note to myself: Paloma, tebra...

Također, par stvari me ponukalo da razmislim o ranijem dolasku i zaposjedanju nekog lijepog mjesta za klanjanje već u drugom safu...OsjeČaj za apolonijski red & sklad, ravnanje safova i ti suvišni estetski i matematski momenti su pomrski Dobrom Bošnjaninu...A ako sam insan sebi neće čuvati živce, koČe? Pa zar nije i Allah rek'o u Kur'anu, niko to kao naš narod ne zna: Čuvaj se, Moj robe, i Ja ću te čuvat!
Bujrum kod sejh Saliha, da vidis miline :-D :kiss:
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#11 Re: Ramazanske price....

Post by Towelie »

mali jomu wrote:..... lagahno idem u drugi dan Ramazana, ubrzo stize i Sehur :)
Javljaj sta sehuras i uopste utiske. Neka ova tema bude tvoj ramazanski blog. :)
dadinjo33
Posts: 1748
Joined: 10/08/2016 18:41

#12 Re: Ramazanske price....

Post by dadinjo33 »

salik79 wrote:
Jos da se isto izgovara. :roll:
Akhi, akhi... :lol:
User avatar
Gojeni H
Posts: 10228
Joined: 28/04/2012 09:54

#13 Re: Ramazanske price....

Post by Gojeni H »

arzuhal wrote:Kako sam ofalio u struku treba mi kaiš, a negdje ga zaturio i ne stigoh ga naći sinoć navakat, a u zadnji čas ga pođoh tražit, k'o malo kad...Čitavu teraviju sam uzvlačio hlače da mi ne spadnu, hvala Allahu što imaju pauze...Uz to sam šmrc'o, iako nisam nahlađen, al' tako mi bude svake teravije, dok se ne adaptiram na onu sparinu i tropsku vlagu koju proizvodim sa svojom braćom i sestarama dok dišemo zajednički zrak u džamiji Image...Bože, promahe...Note to myself: Paloma, tebra...

Također, par stvari me ponukalo da razmislim o ranijem dolasku i zaposjedanju nekog lijepog mjesta za klanjanje već u drugom safu...OsjeČaj za apolonijski red & sklad, ravnanje safova i ti suvišni estetski i matematski momenti su pomrski Dobrom Bošnjaninu...A ako sam insan sebi neće čuvati živce, koČe? Pa zar nije i Allah rek'o u Kur'anu, niko to kao naš narod ne zna: Čuvaj se, Moj robe, i Ja ću te čuvat!
Al' kad bivsi efendija kaze: "Popunite i poravnajte safove, Allah vam se smilovao." - skruseni-i-postidjeni-smajli-koji-samo-sto-nije-odvalio-plakat.
mali jomu
Posts: 5853
Joined: 22/05/2017 17:00

#14 Re: Ramazanske price....

Post by mali jomu »

Kontam o iftaru, gdje otici po vruce somune, sir za topu, donijeti nesto slatko..... :sretan:
Locked