Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#1976 Re: Raiffeisen banka

Post by prelivoda »

N Unicredit su uzimali oko 1,60KM za vođenje računa, a trošak kartice fakat nisam vidio na računu, al plata sjeda na taj račun, možda zbog toga i nema troška kartice
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1977 Re: Raiffeisen banka

Post by bach »

prelivoda wrote:Moram pohvaliti ovu banku. Prije 5 dana sam se prijavio online za izdavanje Visa electron kartice, popunio formular, mobitelom uslikao ličnu i CIPS, i jutros stiže poruka SMS-om da je kartica gotova. Potpisao ugovore, položio 30KM na račun, registrovao na PayPal, preko kontakt telefona verifikovao karticu. SVe za dan. Kao da nisam u Bosni.
Godišnju članarinu su mi naplatili 10KM, ali mislim da je to u stvari nakanada za vođenje računa, jer preko ove kartice neću primati platu. Oni se moraju unapred naplatiti, jer bi raja dizala te kartice nemilice i bez potrebe kada nebi bilo članarine.
De reci koliko te plaćaju da ih reklamiraš na forumu?
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#1978 Re: Raiffeisen banka

Post by dobojlija81 »

bach wrote:
prelivoda wrote:Moram pohvaliti ovu banku. Prije 5 dana sam se prijavio online za izdavanje Visa electron kartice, popunio formular, mobitelom uslikao ličnu i CIPS, i jutros stiže poruka SMS-om da je kartica gotova. Potpisao ugovore, položio 30KM na račun, registrovao na PayPal, preko kontakt telefona verifikovao karticu. SVe za dan. Kao da nisam u Bosni.
Godišnju članarinu su mi naplatili 10KM, ali mislim da je to u stvari nakanada za vođenje računa, jer preko ove kartice neću primati platu. Oni se moraju unapred naplatiti, jer bi raja dizala te kartice nemilice i bez potrebe kada nebi bilo članarine.
De reci koliko te plaćaju da ih reklamiraš na forumu?
:lol:
u skladu sa nickom
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#1979 Re: Raiffeisen banka

Post by prelivoda »

bach wrote:
prelivoda wrote:Moram pohvaliti ovu banku. Prije 5 dana sam se prijavio online za izdavanje Visa electron kartice, popunio formular, mobitelom uslikao ličnu i CIPS, i jutros stiže poruka SMS-om da je kartica gotova. Potpisao ugovore, položio 30KM na račun, registrovao na PayPal, preko kontakt telefona verifikovao karticu. SVe za dan. Kao da nisam u Bosni.
Godišnju članarinu su mi naplatili 10KM, ali mislim da je to u stvari nakanada za vođenje računa, jer preko ove kartice neću primati platu. Oni se moraju unapred naplatiti, jer bi raja dizala te kartice nemilice i bez potrebe kada nebi bilo članarine.
De reci koliko te plaćaju da ih reklamiraš na forumu?
Ovdje se izgleda neko može pohvaliti samo za pare :-) :-) :-)

Od juče imam njihovu karticu, nikad ništa nisam radio sa njima.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1980 Re: Raiffeisen banka

Post by Raigor Stonehoof »

prelivoda wrote:
bach wrote:
prelivoda wrote:Moram pohvaliti ovu banku. Prije 5 dana sam se prijavio online za izdavanje Visa electron kartice, popunio formular, mobitelom uslikao ličnu i CIPS, i jutros stiže poruka SMS-om da je kartica gotova. Potpisao ugovore, položio 30KM na račun, registrovao na PayPal, preko kontakt telefona verifikovao karticu. SVe za dan. Kao da nisam u Bosni.
Godišnju članarinu su mi naplatili 10KM, ali mislim da je to u stvari nakanada za vođenje računa, jer preko ove kartice neću primati platu. Oni se moraju unapred naplatiti, jer bi raja dizala te kartice nemilice i bez potrebe kada nebi bilo članarine.
De reci koliko te plaćaju da ih reklamiraš na forumu?
Ovdje se izgleda neko može pohvaliti samo za pare :-) :-) :-)

Od juče imam njihovu karticu, nikad ništa nisam radio sa njima.

Sto bi rekli, naivcina :D cujemo se za koji mjesec :-D

nema gore banke
prelivoda
Posts: 447
Joined: 30/07/2013 13:17

#1981 Re: Raiffeisen banka

Post by prelivoda »

Raigor Stonehoof wrote:

Sto bi rekli, naivcina :D cujemo se za koji mjesec :-D

nema gore banke
Jedino da im se pokvari bankomat, ne znam šta bi drugo moglo krenuti po zlu. Već sam plaćao sa PayPal, prvoga sjede i neka sitna lova. To je sve što mi treba. Bio sam u Unicredit, ali više ne izdaju Visa Electron, zbog toga sam promijenio.
Živim u manjem gradu, tako da nemam neki izbor.
Unicredit, Raiffeisen, KIB banka, Sperbank i par skroz minornih.
probook
Posts: 4583
Joined: 13/10/2013 22:38

#1982 Re: Raiffeisen banka

Post by probook »

Hoce li ikada napraviti sms uslugu kako treba... najgora sms usluga u BiH sigurno :run:
zokislav
Posts: 122
Joined: 17/01/2011 23:19
Location: http://bit.ly/povrat_novca
Contact:

#1983 Re: Raiffeisen banka

Post by zokislav »

Danas im ne radi ništa. Ni RmB, a nisu radile ni poslovnice. Haos.

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1984 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

zokislav wrote:Danas im ne radi ništa. Ni RmB, a nisu radile ni poslovnice. Haos.

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Da si pročitao znao bih, a najvjerovatnije je bilo objavještenje i u aplikaciji, nisam gledao.
https://www.facebook.com/RaiffeisenBank ... 3968510423

Code: Select all

Dragi naši prijatelji,

Obavještavamo vas da će, zbog radova na održavanju informacionog sistema, u intervalu od 09:00 h, u subotu, 28.01.2017. godine do 18:00 h, u nedjelju, 29.01.2017. godine biti onemogućeno korištenje usluga iz grupe Raiffeisen NET servisa:

- Internet bankarstvo za pravna lica (RBBHnet),
- Internet bankarstvo za fizička lica,
- SMS usluga za pravna i fizička lica (Raiffeisen SMS info i Raiffeisen Direkt SMS),
- Raiffeisen mobilno bankarstvo (R'm'B).

Unaprijed se izvinjavamo zbog eventualnih neugodnosti i ljubazno vas molimo za strpljenje.

Hvala na razumijevanju.
Za ovo drugo nisam znao, ali sada vidim da su ovo objavili čak i ranije

https://www.facebook.com/RaiffeisenBank ... 9101977243

Code: Select all

Dragi naši prijatelji,
obavještavamo vas da, zbog tehničkih razloga, sve poslovnice Raiffeisen banke neće raditi u subotu, 28.01.2017. godine.
Poslovnice će svoje redovno poslovanje nastaviti u ponedjeljak, 30.01.2017. godine.
Stole45
Posts: 43
Joined: 05/09/2011 14:04

#1985 Re: Raiffeisen banka

Post by Stole45 »

Podizanje novca sa bankomata u inostranstvu, kolika je provizija?
bitkovac282
Posts: 26
Joined: 17/09/2016 12:07

#1987 Re: Raiffeisen banka

Post by bitkovac282 »

Imama debitni račun viza elektorn za koji mi uzimaju naknadu 1,99 KM mjesečno. Šta mi je najjeftinija opcija
da mogu prvjeravati stanje računa?
User avatar
spree
Posts: 7868
Joined: 04/04/2009 02:10
Location: oʌǝɾɐɹɐs

#1988 Re: Raiffeisen banka

Post by spree »

starii wrote:U addiko banci onaj mali izvod sa bankomata kosta 0.25 KM
A cujem da se raja masovno odjavljuju sa raiffesein zbog te clanarine
cini mi se i za provjeru stanja na ekranu :-) . briga me koliko imam love. ali eto za razliku od rf ne uzimaju godisnju naknadu i ne placam nista vodjenje racuna. vjeciti student :oops:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1989 Re: Raiffeisen banka

Post by 530i »

bitkovac282 wrote:Imama debitni račun viza elektorn za koji mi uzimaju naknadu 1,99 KM mjesečno. Šta mi je najjeftinija opcija
da mogu prvjeravati stanje računa?
Bankomat i registracija mail adrese na koju dobijaš mjesečni izvod su besplatni.
bitkovac282
Posts: 26
Joined: 17/09/2016 12:07

#1990 Re: Raiffeisen banka

Post by bitkovac282 »

To znam, ali šta je najpovoljnije za moj račun, da mogu kada želim od kuće vidjeti stanje.
530i wrote:
bitkovac282 wrote:Imama debitni račun viza elektorn za koji mi uzimaju naknadu 1,99 KM mjesečno. Šta mi je najjeftinija opcija
da mogu prvjeravati stanje računa?
Bankomat i registracija mail adrese na koju dobijaš mjesečni izvod su besplatni.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1991 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

bitkovac282 wrote:To znam, ali šta je najpovoljnije za moj račun, da mogu kada želim od kuće vidjeti stanje.
Mislim da je Raiffeisen direkt SMS najjeftinija opcija. Slanjem besplatne SMS poruke dobijaš povratnu poruku sa stanjem na svim računima, ali ne znam koliko to košta jer ja to imam u paketu, to bi trebao provjeriti u nekoj od poslovnica, ne vjerujem da postoji jeftiniji način od ovog za provjeru stanja.
https://raiffeisenbank.ba/bhs/menu/view/97
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1992 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

Da li je i dalje odrzavanje racuna 2KM ili su povecali? Vidim da su ukinuli slanje izvoda na adresu, a kad se pokusas registrovati za e-izvod, pise da vec imaju moju mail adresu, a na mailu nigdje izvoda za prosli mjesec :roll:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1993 Re: Raiffeisen banka

Post by perfect_guy »

channel10 wrote:Da li je i dalje odrzavanje racuna 2KM ili su povecali? Vidim da su ukinuli slanje izvoda na adresu, a kad se pokusas registrovati za e-izvod, pise da vec imaju moju mail adresu, a na mailu nigdje izvoda za prosli mjesec :roll:
dvica je i dalje. a jesi li se nekad ranije registrovao, možda mijenjao karticu...?
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1994 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

perfect_guy wrote:
channel10 wrote:Da li je i dalje odrzavanje racuna 2KM ili su povecali? Vidim da su ukinuli slanje izvoda na adresu, a kad se pokusas registrovati za e-izvod, pise da vec imaju moju mail adresu, a na mailu nigdje izvoda za prosli mjesec :roll:
dvica je i dalje. a jesi li se nekad ranije registrovao, možda mijenjao karticu...?
Nisam nikad. Vrlo vjerovatno imaju moju mail adresu od onog dana kad sam izvadio karticu, pa se sad ne mogu registrovati za e-izvod. Morat cu ih nazvati i to rijesiti telefonom.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1995 Re: Raiffeisen banka

Post by perfect_guy »

znam da su što se tiče logovanja prebacili da se koristi matični umjesto maila, ne znam za registraciju
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1996 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

perfect_guy wrote:znam da su što se tiče logovanja prebacili da se koristi matični umjesto maila, ne znam za registraciju
Na zadnjem izvodu stigla obavijest da od iduceg mjeseca salju samo e-izvod i dali link na koji se treba registrovati. Dalje znas.
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1997 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

channel10 wrote: Nisam nikad. Vrlo vjerovatno imaju moju mail adresu od onog dana kad sam izvadio karticu, pa se sad ne mogu registrovati za e-izvod. Morat cu ih nazvati i to rijesiti telefonom.
Sumnjam da je do toga, imali su i moju, ali nije bilo problema prilikom prijave na e izvod, a onaj papirni nisam nikad ni imao jer nisam ni označio da mi dolazi, nije mi potreban.
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#1998 Re: Raiffeisen banka

Post by channel10 »

Mehemed wrote:
channel10 wrote: Nisam nikad. Vrlo vjerovatno imaju moju mail adresu od onog dana kad sam izvadio karticu, pa se sad ne mogu registrovati za e-izvod. Morat cu ih nazvati i to rijesiti telefonom.
Sumnjam da je do toga, imali su i moju, ali nije bilo problema prilikom prijave na e izvod, a onaj papirni nisam nikad ni imao jer nisam ni označio da mi dolazi, nije mi potreban.
Rijeseno pozivom korisnickoj sluzbi.

Vjerovatno im ne radi ona aplikacija, jer mi je pri unosu svega i svacega izbacivalo da ih pozovem. Kad sam nazvao rekose mi da idem na zaboravljen passvord, pa da mi posalje novi na mail. Kad sam to uradio, izbacilo da me nemaju kao korisnika :-) . Ponovo nazovem i onda ona unese moj mail i prodje sve. Znaci nesto im nije uredu sa onom aplikacijom kod prijave na e-izvod.
Officer Crabtree
Posts: 3537
Joined: 14/10/2006 10:09
Location: Gol u selu

#1999 Re: Raiffeisen banka

Post by Officer Crabtree »

jel neko zna zašto odbija vise electron debitnu na bwin.com?

do sada uplate redovno radio sad kao ne moze

bwt jucer paypalom platio, novaca na računu ima... wtf da nisu ukinuli šta :twisted:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6503
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#2000 Re: Raiffeisen banka

Post by perfect_guy »

jesenas se vladajući struĆnjaci sjetili da ukinu online kladionice
Post Reply