Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
pepeljara
Posts: 6553
Joined: 22/08/2003 00:00

#1901 Re: Raiffeisen banka

Post by pepeljara »

Meni nikad nisu vratili stoji mi na balansu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
stajeba
Posts: 274
Joined: 06/05/2012 18:47
Location: Bosna i Hercegovina
Grijem se na: sex
Vozim: svoj fazon
Horoskop: je za nevjernike

#1902 Re: Raiffeisen banka

Post by stajeba »

pepeljara wrote:Meni nikad nisu vratili stoji mi na balansu

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Meni nema ni na balansu a nisu ni vratili na karticu.
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1903 Re: Raiffeisen banka

Post by Rosso »

Je li ko uplacivao/isplacivao sa Skrilla ili Netellera na Raiffeisen Visa debitnu karticu? Ide li bez problema?
Mehemed
Posts: 5713
Joined: 20/11/2012 22:32
Location: Visoko
Vozim: automobil

#1904 Re: Raiffeisen banka

Post by Mehemed »

Rosso wrote:Je li ko uplacivao/isplacivao sa Skrilla ili Netellera na Raiffeisen Visa debitnu karticu? Ide li bez problema?
Jesam i uplačivao i isplačivao sa Skrilla, radilo je uredno. Neteller nisam nikad koristio.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8951
Joined: 02/04/2012 13:00

#1905 Re: Raiffeisen banka

Post by Herr Flick »

Ljudovi,interesuje me jel iko podnosio online zahtjev za DEBITNOM MASTER CARD karticom??? Jel placanje preko interneta ograniceno samo na BiH ili moze svugdje u svijetu?? Vidim treba izvod o prebivalistvu i kopija licne karte da se uploaduje ..Trenutno sam nezaposlen pa mi jedna ovakva kartica dobro dosla :)
Dzontra_Volta
Posts: 6459
Joined: 20/01/2011 11:10

#1906 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Herr Flick wrote:Ljudovi,interesuje me jel iko podnosio online zahtjev za DEBITNOM MASTER CARD karticom??? Jel placanje preko interneta ograniceno samo na BiH ili moze svugdje u svijetu?? Vidim treba izvod o prebivalistvu i kopija licne karte da se uploaduje ..Trenutno sam nezaposlen pa mi jedna ovakva kartica dobro dosla :)
Ja je imam i može se njom plaćati svugdje u svijetu (uključujući i internet plaćanje). Jedino ograničenje je da na nju ne možeš primati novac putem paypal-a.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8951
Joined: 02/04/2012 13:00

#1907 Re: Raiffeisen banka

Post by Herr Flick »

Dzontra_Volta wrote:
Herr Flick wrote:Ljudovi,interesuje me jel iko podnosio online zahtjev za DEBITNOM MASTER CARD karticom??? Jel placanje preko interneta ograniceno samo na BiH ili moze svugdje u svijetu?? Vidim treba izvod o prebivalistvu i kopija licne karte da se uploaduje ..Trenutno sam nezaposlen pa mi jedna ovakva kartica dobro dosla :)
Ja je imam i može se njom plaćati svugdje u svijetu (uključujući i internet plaćanje). Jedino ograničenje je da na nju ne možeš primati novac putem paypal-a.
OK,evo danas sam ispunio ovaj online zahtjev za Master Card debitnom karticom i trebala bi u roku od 5 radnih dana da bude izrađena i da ja odem u tu poslovnicu da ju preuzmem.mada malo sam se zafrkao prilikom ispunjavanja,nisam pisao skracenice za BiH,FBIH i kanton tako kad sam dobio povratni mail na onom njihovom listu pise mjesto rođenja grad,drzava Bosna i fali Hercegovina,valjda to ne bude neki problem jer imaju cips slikan i licnu kartu.
Valjda ne moram ponovo da pravim zahtjev?

http://image.prntscr.com/image/21c09bd0 ... 94daf4.png :-) :-)

Uglavnom napisat cu ovde ako bude izrađena online i ako uspije,mozda neko isto bude htio online podnosit zahtjev pa mu ovo pomogne :-D
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1908 Re: Raiffeisen banka

Post by O'zone »

Da li neko zna ima li zakonski rok za povratak kartice koja je izuzeta od strane bankomata zbog pogrešnog unosa PIN-a?

Hvala
User avatar
SpecialOffer
Posts: 2579
Joined: 16/05/2015 12:49

#1909 Re: Raiffeisen banka

Post by SpecialOffer »

Herr Flick wrote:
Dzontra_Volta wrote:
Herr Flick wrote:Ljudovi,interesuje me jel iko podnosio online zahtjev za DEBITNOM MASTER CARD karticom??? Jel placanje preko interneta ograniceno samo na BiH ili moze svugdje u svijetu?? Vidim treba izvod o prebivalistvu i kopija licne karte da se uploaduje ..Trenutno sam nezaposlen pa mi jedna ovakva kartica dobro dosla :)
Ja je imam i može se njom plaćati svugdje u svijetu (uključujući i internet plaćanje). Jedino ograničenje je da na nju ne možeš primati novac putem paypal-a.
OK,evo danas sam ispunio ovaj online zahtjev za Master Card debitnom karticom i trebala bi u roku od 5 radnih dana da bude izrađena i da ja odem u tu poslovnicu da ju preuzmem.mada malo sam se zafrkao prilikom ispunjavanja,nisam pisao skracenice za BiH,FBIH i kanton tako kad sam dobio povratni mail na onom njihovom listu pise mjesto rođenja grad,drzava Bosna i fali Hercegovina,valjda to ne bude neki problem jer imaju cips slikan i licnu kartu.
Valjda ne moram ponovo da pravim zahtjev?

http://image.prntscr.com/image/21c09bd0 ... 94daf4.png :-) :-)

Uglavnom napisat cu ovde ako bude izrađena online i ako uspije,mozda neko isto bude htio online podnosit zahtjev pa mu ovo pomogne :-D
Pa moze online, ide bez problema.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8951
Joined: 02/04/2012 13:00

#1910 Re: Raiffeisen banka

Post by Herr Flick »

To cemo vidit da li moze,ja sam zahtjev za debitnom karticom podnio jučer :D
MrsJ
Posts: 419
Joined: 28/03/2012 17:48

#1911 Re: raiffeisen shopping kartica

Post by MrsJ »

Zna li neko koliko uzimaju kamate za kašnjenje uplate rate na Raiffeisen shopping karticu? Da li ide po danu ili je jednokratna naknada?
User avatar
Herr Flick
Posts: 8951
Joined: 02/04/2012 13:00

#1912 Re: Raiffeisen banka

Post by Herr Flick »

E ljudi doso mi je pin putem poste,jel trebam ici u banku po karticu ili moram cekati daa me oni zovnu,pitam posto sam ovo radio online i pisalo je da cu SMS porukom biti obavjesten kada trebam otici u banku po karticu??
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#1913 Re: Raiffeisen banka

Post by dobojlija81 »

Herr Flick wrote:E ljudi doso mi je pin putem poste,jel trebam ici u banku po karticu ili moram cekati daa me oni zovnu,pitam posto sam ovo radio online i pisalo je da cu SMS porukom biti obavjesten kada trebam otici u banku po karticu??
do sad je trebalo ako nisu sta zadnji mjesec mjenjali ja sam skoro isao
User avatar
belafonte
Posts: 1206
Joined: 29/05/2006 17:54

#1914 Re: Raiffeisen banka

Post by belafonte »

O'zone wrote:Da li neko zna ima li zakonski rok za povratak kartice koja je izuzeta od strane bankomata zbog pogrešnog unosa PIN-a?

Hvala
Banke su bezobrazne po tom pitanju, kazu ti rok 30 dana da ces dobiti karticu a realno su u mogucnosti da ti za jedan dan vrate.

Radi se o sljedecem, oni imaju onaj security sto dodje i puni bankomate keshom i oni imaju kljuc gornjeg dijela bankomata a u donjem dijelu se nalaze kartice.Kljuc od donjeg dijela imaju likovi iz Bamcard-a. Banke placaju naknadu Bamcard-u koja ukljucuje i usluge izuzetih kartica od strane bankomata.

Cim nekome ostane kartica u bankomatu i on to uredno prijavi banci oni odmah trebaju da kontaktiraju Bamcard da se to zavrsi.
Al jok oni cekaju da se nakupi tih zahtjeva i onda pozovu lika iz Bamcard-a da o jednom trosku zareda i pokupi sve te kartice...

Uglavnom treba ih isforsirat i ako pocnu pricu treba prisustvovati security, moramo njih angazovat kad se cacka po bankomatu, to se sve moze odraditi u trenutku kad ovi svakodnevno pune bankomate...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#1915 Re: Raiffeisen banka

Post by O'zone »

belafonte wrote:
O'zone wrote:Da li neko zna ima li zakonski rok za povratak kartice koja je izuzeta od strane bankomata zbog pogrešnog unosa PIN-a?

Hvala
Banke su bezobrazne po tom pitanju, kazu ti rok 30 dana da ces dobiti karticu a realno su u mogucnosti da ti za jedan dan vrate.

Radi se o sljedecem, oni imaju onaj security sto dodje i puni bankomate keshom i oni imaju kljuc gornjeg dijela bankomata a u donjem dijelu se nalaze kartice.Kljuc od donjeg dijela imaju likovi iz Bamcard-a. Banke placaju naknadu Bamcard-u koja ukljucuje i usluge izuzetih kartica od strane bankomata.

Cim nekome ostane kartica u bankomatu i on to uredno prijavi banci oni odmah trebaju da kontaktiraju Bamcard da se to zavrsi.
Al jok oni cekaju da se nakupi tih zahtjeva i onda pozovu lika iz Bamcard-a da o jednom trosku zareda i pokupi sve te kartice...

Uglavnom treba ih isforsirat i ako pocnu pricu treba prisustvovati security, moramo njih angazovat kad se cacka po bankomatu, to se sve moze odraditi u trenutku kad ovi svakodnevno pune bankomate...
Ma nije tako u RF jer su preda mnom službenice otključavale bankomat u filijali i vraćale mi karticu, gledao sam na ostalim bankomatima to rade momci iz Securitasa kad dođu da dopunjavaju bankomate.

Danas sam dobio obje nove reizdane kartice jer navodno se desio šlus na čipu i nije više mogao da se učitava u bankomatu nego je uvijek prijavljivao pogrešan PIN. Čekao sam od 19.11. :roll:
User avatar
SmokingMan
Posts: 18508
Joined: 08/07/2012 18:11
Location: I am back!

#1916 Re: Raiffeisen banka

Post by SmokingMan »

Ja bankomatu ne vjerujem!
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1917 Re: Raiffeisen banka

Post by Rosso »

Izvadio nedavno visa debitnu u Raiffeisenu i pokušao danas kupiti nešto s njom preko interneta (nešto vezano za neku igricu koju igram :D ) i nece. Rece mi prijatelj da je kao moguce da kartica nema opciju da mogu s njom kupovati preko interneta i da se za to moram naknadno javiti banci. Može li biti to?
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1918 Re: Raiffeisen banka

Post by holowey »

Rosso wrote:Izvadio nedavno visa debitnu u Raiffeisenu i pokušao danas kupiti nešto s njom preko interneta (nešto vezano za neku igricu koju igram :D ) i nece. Rece mi prijatelj da je kao moguce da kartica nema opciju da mogu s njom kupovati preko interneta i da se za to moram naknadno javiti banci. Može li biti to?
jesi li je bar jednom ubacio u neki bankomat?
Dzontra_Volta
Posts: 6459
Joined: 20/01/2011 11:10

#1919 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Možda na njoj nema dovoljno para. :D
Rosso
Posts: 191
Joined: 23/06/2010 23:39

#1920 Re: Raiffeisen banka

Post by Rosso »

@holowey Jesam, juce uplatio nešto para na nju na šalteru banke, otišao poslije na bankomat, pogledao stanje, legle pare, stanje 8 KM manje nego što sam uplatio, valjda za tu clanarinu skinuto šta vec, ali dobro to nije tema...Ma ima @Dzontra dosta više nego li je ovo koštalo :D
User avatar
holowey
Posts: 8414
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#1921 Re: Raiffeisen banka

Post by holowey »

meni rf visa electron prolazi preko paypala bez problema...
User avatar
Herr Flick
Posts: 8951
Joined: 02/04/2012 13:00

#1922 Re: Raiffeisen banka

Post by Herr Flick »

Rosso wrote:Izvadio nedavno visa debitnu u Raiffeisenu i pokušao danas kupiti nešto s njom preko interneta (nešto vezano za neku igricu koju igram :D ) i nece. Rece mi prijatelj da je kao moguce da kartica nema opciju da mogu s njom kupovati preko interneta i da se za to moram naknadno javiti banci. Može li biti to?
Ma mora moci,ja jucer podigao Master Card debitnu i odmah isti dan kupio igru preko neta,to ti ne unosis informacije dobre,uostalom pise ti na stranici da ima mogucnost placanja preko neta.tako da do tebe je :D A mozda si uplatio i knap para,jer uzima ti 1% naknade za konverziju valute :lol:
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1923 Re: Raiffeisen banka

Post by Dozer »

Ne, nego u, izgleda, postavili neke nove sigurnosne zajebancije, i kartice ne idu preko neta. Meni su isle sve, sad nece ni jedna.
User avatar
Herr Flick
Posts: 8951
Joined: 02/04/2012 13:00

#1924 Re: Raiffeisen banka

Post by Herr Flick »

Dozer wrote:Ne, nego u, izgleda, postavili neke nove sigurnosne zajebancije, i kartice ne idu preko neta. Meni su isle sve, sad nece ni jedna.
Pa to je onaj 3d Secure,sto ti se pojavi,to ti je dodatna zastita,ne vidim u cemu je problem

https://raiffeisenbank.ba/templates/def ... _e_pay.pdf
User avatar
Dozer
Posts: 28353
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#1925 Re: Raiffeisen banka

Post by Dozer »

Pa nije ni u cemu. Samo kazem. :D
Post Reply