Rafting Neretvom - HITNO

Rukomet, tenis, odbojka, atletika, vaterpolo,...

Moderators: _BataZiv_0809, Tomahawk11, Charuga

Post Reply
pocetnica
Posts: 3
Joined: 27/05/2009 12:47

#1 Rafting Neretvom - HITNO

Post by pocetnica »

Molim nekoga ko je bio na raftingu Neretvom za neke informacije,
planiram 05. juna na rafting pa me zanima koliko je visoka voda u tom periodu, koliko ima opasnih bukova i da li su dugacki. Naime prosle godine sam bila na raftu Tarom ali u avgustu mesecu kada nije visok vodostaj. Volela bih da idem na Neretvu ali nisam mnogo hrabra, naime NE BIH isla u junu na Taru. Zato me zanima kakva je Neretva u tom periodu, i ako neko moze da mi uporedi Taru (avgust) sa Neretvom u junu.
Koliko traje spust, i da li znate da se neko ozbiljnije povredio?
Znam da ce neko reci ako se bojis nemoj da ides ali zaista bih volela da probam ali ne bih da idem u nepoznato zato bi mi svaka informacija bila od velikog znacaja.
Rok za prijavu mi je kratak zato vas molim ako neko zna sto pre da me informise.
Pozdrav svima!
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#2 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by Admir_1984 »

Na Tari nikad nisam bio, al sma par puta bio na Neretvi. Prosle godine sam bash bio u to vrijeme (pocetak juna) i uopste nema nishta opasno. 1-2 malo zeznutija buka, ali sanse da se prevrnes su ti 2%, ako se dobro drzis za sajlu na sredini camca.

Nemas razloga da se icega plasis ;-)

Sretno i uzivaj
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#3 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by iz dna duše »

Ja ti nisam neki sportski tip, ali bila sam više puta na raftingu na Neretvi- Više idem da bih uživala u prelijepoj prirodi i kanjonu Neretve, koji se može doživjeti samo iz čamca. A i ona "taman" doza adrenalina nije za odbaciti. Od bukova imaš 1-2 veća, ostali nisu posebno opasni. Mislim da je najveći onaj u Džajićima, pred kraj rafting ture. Ja inače najradije koristim usluge ovog rafting kampa u Džajićima. Po meni je prednost što kada dođeš u Džajiće, nakon doručka se odvoziš do početne tačke spuštanja (Glavatičevo), još dok si suh, sit, tako da možeš uživati u vožnji kroz prelijepe predjele, putem koji vodi iznad Boračkog jezera. Iz Glavatičeva se spuštaš ponovo do Džajića, vožnja čamcima traje 3,5 do 4 sata (može duže, može kraće, ovisi o vodostaju). Kada dodješ u Džajiće, na odredište (iz kojeg si se odvezao kao polazištu), gladan si, žedan, ali prije svega mokar- Želja ti je da se presvučeš u toplu odjeću jer i ljeti i zimi je Neretva hladna. Kada si to završio, čeka te ručak, piće, kafa i jedan opušten ambijent. Ko želi feštati, može, gazda je fleksibilan po tom pitanju.
Po meni (plašljivica sam), vožnja nije strašna, samo se treba pridržavati uputstava skipera. Zato se slobodno upusti u ovu avanturicu!
Što se tiče vodostaja, tu nema pravila, zbog poremećaja u prirodi, može iznenaditi visok kada se nadaš i obratno.
Na ovoj stranici možeš naći više informacija o uslugama u kampu u Džajići : http://www.neretva.rafting.ba
User avatar
van Basten
Posts: 7557
Joined: 21/09/2006 02:59

#4 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by van Basten »

Neretva za rafting uopšte nije teška... ustvari, idealna je za "raje", koja nemaju puno smisla za divlje vode a željni su dobrog provoda i lijepe prirode. Sve što ti treba je dobro društvo. I Sunce bi bilo poželjno, čisto radi ambijenta i grijanja :D
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#5 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by iz dna duše »

van Basten wrote:Neretva za rafting uopšte nije teška... ustvari, idealna je za "raje", koja nemaju puno smisla za divlje vode a željni su dobrog provoda i lijepe prirode. Sve što ti treba je dobro društvo. I Sunce bi bilo poželjno, čisto radi ambijenta i grijanja :D
Priznajem, ta sam :)
pocetnica
Posts: 3
Joined: 27/05/2009 12:47

#6 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by pocetnica »

Hvala vam svima na odgovorima. Odlucila sam da idem pa sta bude.
Sto se tice camaca, ta sajla po sredini camca nije postajala na camcu u kom sam bila na Tari, nadam se da ih svi camci na Neretvi imaju.
Na you tube-u sam gledala prolaz kroz jedan buk (mislim da je samo taj i prikazan) i izgleda bas strasan. Da li je taj buk na pocetku ili na kraju rafta. Neki su se i prevrtali, vidim da je skiper na nekim camcima bio i na prednjem delu sto na Tari nije bio slucaj. Molim vas i za odgovor da li bukovi dugo traju (mora malo i da se predahne, zar ne)
Gde je najbolje zauzeti poziciju na camcu?
Imam nameru da ponesem fotoaparat, preporucite mi kako da ga zastitim, nije jeftin pa ne bih mnogo rizikovala a opet mi je zao da ne zabelezim prelepe delove kanjona. Na tari sam nosila aparat, ali u avgustu nije bilo mnogo prskanja tako da mi je ostao totalno suv u sopstvenoj futroli, nisam imala dodatnu nepromocivu torbicu.
Kakva je inace klima u tom delu, ima li puno kise, vetra i sl. I jos jedna stvar, sta smatrate da treba da ponesem od garderobe, toplija odeca se odnosi na dzempere ili zimske jakne, nadam se da u kolibama (gde cu da nocim) ima toplih cebadi jer sam zimogroziva, kakvi su toaleti?
Ta neoprenska odela, imaju li krace ili dugacke nogavice, i imaju li i brojeva za mrsavice?

Izvinite sto se ovako detaljno raspitujem ali sam plasljiva a u isto vreme i jako radoznala.
HVALA, i pozz

Hvala jos jednom, pozz
Last edited by pocetnica on 29/05/2009 10:28, edited 1 time in total.
User avatar
Admir_1984
Posts: 7635
Joined: 13/03/2006 01:33
Location: Slabo poznajem Szenttamas, ali stignem do tvoje kuće

#7 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by Admir_1984 »

Ponesi fotoaparat, skiper te upozori kada se priblizava buk i onda ga samo stavis u neko njihovo bure gdje stoje sendvici i sokovi (tako je bilo kod ovog sto sam ja ishao). Najzeznutiji buk je haman na samom kraju raftinga. Najbolje ti je sjediti na prednjem dijelu camca, odma do skipera.

Kontaktiraj tu rafting kucu kod koje ides i pitaj kakva je situacija sa vodostajom Neretve. Cuo sam da je izrazito velik vodostaj zbog kisa, i da je cak negdje blizo Konjica Neretva "malo izasla iz svog korita" :)
pocetnica
Posts: 3
Joined: 27/05/2009 12:47

#8 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by pocetnica »

[quote="Admir_1984"

Kontaktiraj tu rafting kucu kod koje ides i pitaj kakva je situacija sa vodostajom Neretve. Cuo sam da je izrazito velik vodostaj zbog kisa, i da je cak negdje blizo Konjica Neretva "malo izasla iz svog korita" :)[/quote]


Ijaoooj, sad se uplasih!
Ne znam preko koga idem jer idem preko neke agencije, oni su rezervisali i nemam mogucnost da saznam kod koga su oni rezervisali.
Eee, bas se uplasih!
User avatar
black
Posts: 17260
Joined: 19/06/2004 16:00
Location: ispod tresnje

#9 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by black »

pocetnica wrote:[quote="Admir_1984"

Kontaktiraj tu rafting kucu kod koje ides i pitaj kakva je situacija sa vodostajom Neretve. Cuo sam da je izrazito velik vodostaj zbog kisa, i da je cak negdje blizo Konjica Neretva "malo izasla iz svog korita" :)

Ijaoooj, sad se uplasih!
Ne znam preko koga idem jer idem preko neke agencije, oni su rezervisali i nemam mogucnost da saznam kod koga su oni rezervisali.
Eee, bas se uplasih![/quote]

daj ba ne lupaj, kakvo izljevanje i bakrachi, super je za raftinga, neki dan sam trando oko neretve i bash sam vidio par rafter ekipa
pochetnice vjeruj mi da nema ni najmanje potrebe da se plasis :) uzivaces sigurno
User avatar
gate
Posts: 482
Joined: 20/04/2011 13:41
Location: Br:1

#10 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by gate »

pocetnica wrote:Molim nekoga ko je bio na raftingu Neretvom za neke informacije,
planiram 05. juna na rafting pa me zanima koliko je visoka voda u tom periodu, koliko ima opasnih bukova i da li su dugacki. Naime prosle godine sam bila na raftu Tarom ali u avgustu mesecu kada nije visok vodostaj. Volela bih da idem na Neretvu ali nisam mnogo hrabra, naime NE BIH isla u junu na Taru. Zato me zanima kakva je Neretva u tom periodu, i ako neko moze da mi uporedi Taru (avgust) sa Neretvom u junu.
Koliko traje spust, i da li znate da se neko ozbiljnije povredio?
Znam da ce neko reci ako se bojis nemoj da ides ali zaista bih volela da probam ali ne bih da idem u nepoznato zato bi mi svaka informacija bila od velikog znacaja.
Rok za prijavu mi je kratak zato vas molim ako neko zna sto pre da me informise.
Pozdrav svima!
Ma kakva crna Neretve,toplo ti preporučujem (ako hoćeš skok adrenalina) Taru.Neretva ti je običan potok za Taru.Pozdrav
Thug...
Posts: 248
Joined: 20/03/2009 12:07

#11 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by Thug... »

2 godine poslije :D

Gdje ste ovo iskopali iz mrtvih i jos dijelite savjete a ocigledno postavljac teme nije nosom vise pomolio ovdje :lol:
Joger
Posts: 5
Joined: 25/05/2011 17:35

#12 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by Joger »

gate wrote:
pocetnica wrote:Molim nekoga ko je bio na raftingu Neretvom za neke informacije,
planiram 05. juna na rafting pa me zanima koliko je visoka voda u tom periodu, koliko ima opasnih bukova i da li su dugacki. Naime prosle godine sam bila na raftu Tarom ali u avgustu mesecu kada nije visok vodostaj. Volela bih da idem na Neretvu ali nisam mnogo hrabra, naime NE BIH isla u junu na Taru. Zato me zanima kakva je Neretva u tom periodu, i ako neko moze da mi uporedi Taru (avgust) sa Neretvom u junu.
Koliko traje spust, i da li znate da se neko ozbiljnije povredio?
Znam da ce neko reci ako se bojis nemoj da ides ali zaista bih volela da probam ali ne bih da idem u nepoznato zato bi mi svaka informacija bila od velikog znacaja.
Rok za prijavu mi je kratak zato vas molim ako neko zna sto pre da me informise.
Pozdrav svima!
Ma kakva crna Neretve,toplo ti preporučujem (ako hoćeš skok adrenalina) Taru.Neretva ti je običan potok za Taru.Pozdrav

Izmedju Tare i Neretve ja biram Taru!!! :D Sto puta bolji rafting i uzbudjenje a sto se tice prirode i ljepote tu se ne mogu odluciti :)
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#13 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by Partizzanka »

Jel iko bio proteklih dana na raftingu??

Mi planiramo ici u subotu al bogme suhveli sve!
Ne govore ovi iz agencije nista ali mene sramota nekako i prirode i ljudi da idemo a i taj dim i to ... Pogusit cemo se!

Jel ima iko info iz prve ruke???


Hvala
pilly
Posts: 3
Joined: 19/08/2014 19:19

#14 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by pilly »

Ja sam bio dva put u Đajičima i bilo je odlično od organizacije do jela, svega.
A ove godine sam išao sa Keno raftingom iz Konjica. Katastrofa, ništa od toga što imaju u ponudi, loše jelo i ništa iz ponude, nego samo neki odrezak sa malo krumpira i riže, isto ne dobijaš CD sa fotografijma.
Preporuka: Što dalje od Kenorafta.
User avatar
area51
Posts: 4383
Joined: 06/03/2013 13:00

#15 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by area51 »

Ma idite na Taru kakva crna Neretva.Ljepša,brža,bolja,čistija,netaknuta priroda...
Neretva je bar što se tiče raftinga i adrenalina smiješna za Taru
User avatar
karanana
Posts: 47490
Joined: 26/02/2004 00:00

#16 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by karanana »

dzajic neretva rafting tata raftinga. beton organizacija, ljubaznost, hrana...sve, sve, sve. ne moze da fali.
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#17 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by Krizzia »

Badzo raft katastrofa takodjer. Hrana nikakva, pileca krilca i bataci, pecena paprika i glive iz konzerve! Kako je hrana bila uzas nitko je nije ni jeo i kaze nam lik evo spremit cu vam pa ponesite kuci. I ubaci sve u crnu kesu za smece od 120l
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#18 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by iz dna duše »

Neretva rafting plaža Dzajica buk...ali imaju dvojica "Džaja" ne onaj prvi kada se ide iz Konjica nego sljedeći, sa hostelom...
Bezveze je eksperimentisati i ici negdje drugo, a probala sam...tamo je sve uhodano, a boravak je neusiljen, dobijes sve sto ti treba, ako treba jos nesto, izlaze u susret maksimalno...
Bila sam nedavno sa jednom grupom...neka akcija bila, dosli u subotu ujutro, dorucak, otisli na rafting, vratili se rucak...malo odmorili, prohodali okolo, vecera i druzenje...nocenje, ujutro ustali kafa, dorucak...
4 obilna obroka incl. bezalkoholna pica, nocenje, rafting, platili 60 KM a znam da je cijena za to 120... Prosto me stid bilo sto smo tako malo platili :-)
User avatar
yoda82
Posts: 1647
Joined: 27/09/2013 09:53
Location: Dagobah

#19 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by yoda82 »

iz dna duše wrote:Neretva rafting plaža Dzajica buk...ali imaju dvojica "Džaja" ne onaj prvi kada se ide iz Konjica nego sljedeći, sa hostelom...
Bezveze je eksperimentisati i ici negdje drugo, a probala sam...tamo je sve uhodano, a boravak je neusiljen, dobijes sve sto ti treba, ako treba jos nesto, izlaze u susret maksimalno...
Bila sam nedavno sa jednom grupom...neka akcija bila, dosli u subotu ujutro, dorucak, otisli na rafting, vratili se rucak...malo odmorili, prohodali okolo, vecera i druzenje...nocenje, ujutro ustali kafa, dorucak...
4 obilna obroka incl. bezalkoholna pica, nocenje, rafting, platili 60 KM a znam da je cijena za to 120... Prosto me stid bilo sto smo tako malo platili :-)
Samo da potvrdim za ovog Džajića :thumbup: Ja sam išao preko e-kupona (ili tako nešto). Sve extra od hrane do smještaja za 60 KM.
Osim ovoga bio sam na još jednom raftingu na Neretvi, ali nije bio ni blizu ovome (ne znam kako se zove).
Ripicipi
Posts: 4171
Joined: 11/01/2007 21:55
Location: BiH, a vi???

#20 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by Ripicipi »

Bio prije mozda mjesec dana, preporucujem Dzajica buk, organizacija i ljubaznost na nivou, hrana odlicna i raznovrsna, samo sam ocekivao malo divljiju Neretvu :mrgreen:
Jedino sto autobus ide jedno sat do pocetne pozicije, ali eto... isplati se svaki dinar ;-)
Na kraju dobijes CD sa slikama :thumbup:
mistek
Posts: 3416
Joined: 23/05/2010 15:16

#21 Re: Rafting Neretvom - HITNO

Post by mistek »

Iskopah temu da postavim jedno pitanje za bolje upućene :D
Bio sam ranije na raftingu kod Džajića (onaj sa motelom. Džajića plaža i to) i bilo je :thumbup:
Ove godine zakazao i vidim da je u pitanju Džaja Raft, a to nije isto koliko kontam? Ovaj je koju stotinu metara prije iz Konjica? :-D Ima li ko iskustva s ovim i je li sranje? :D Rafting ko rafting bi trebao biti isti kontam, jedino eventualno razlika u prevozu do Glavatičeva i klopi poslije?
I da li ovi prolaze Džajića bukom ili i oni završe rafting prije? :D
Post Reply