Radio stanice u Sarajevu....

TV i novinske vijesti, vaši komentari, vaše teme...

Moderator: anex

User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#51 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by jedna »

Julianna wrote:
maajaa wrote:
"Fataš" li Kameleon?
Na Kameleonu Batko zestoko pegla sa reklamama ... uzas (fali mi smajlikojipovraca)

Ja gore reklame u zivotu nisam čula! Ko ono smišlja i ko im ono dozvoli, nek se odmah ubije! KAmeleon je nekad bilo fino slušati, normalna muzika tu i tamo poneka reklamica, a ove sad reklame proizvode efekat momentalnog mijenjanja frekvencije :x
slazem se. meni je batko kash
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#52 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by uvjek dobar gost »

... Ja u zadnje vrijeme sve više na poslu slušam studentski radio imaju nekako u programu najviše muzike koja ne mori i ne pegla... radio 202 kao da svoje zaposlene samo pušta muziku... nekad se uhvatim da imam taj osjećaj.
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2339
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#53 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by zecko_kupuz »

Ma federalni radio najjači :thumbup: . Klasična muzika, pop, domaća, sokakom sevdaha :mrgreen: ...imaju odličan program. Ljudi puste opuštajuću muziku navečer, a ne k'o debili sa RSG-a - Željko Joksimović i Toše zavijaju usred noći :-) .
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#54 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by sheilak »

Meni je dobar omladinski program BH radija.

RSG - ne volim muziku koju pustaju , a i muski voditelji me znaju iznervirati.

Inace, mrzim voditelje koji previse "peglaju ", pogotovo kada prekidaju pjesmu .

Sjeca li se neko onog voditelja sa Studentskog radija - pricao je ekavicom, bilo je to oko '98 -'99? Bio je nevjerovatno iritantan.
LongDong
Posts: 790
Joined: 22/04/2008 23:08

#55 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by LongDong »

Treba mi informacija o tačnom broju radio stanica u BiH, ako neko zna tu cifru, pomoglo bi mi?
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#56 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by uvjek dobar gost »

LongDong wrote:Treba mi informacija o tačnom broju radio stanica u BiH, ako neko zna tu cifru, pomoglo bi mi?
Regulatorna agencija za komunikacije , oni moraju imati tačam broj i spisak....
elk
Posts: 2830
Joined: 14/08/2006 12:03

#57 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by elk »

najgori su likovi poput batka,kojima je scenario za ordinarnu glupot tipa sex i selo, vrhunac lafo humoristicke karijere. ili cocalic i ostali delegati sa rsg, pola dana potrose na nagradne igre. a redoslijed muzike da ne govorimo: letu stuke, pa joksimovic, sikter pa tose i to ako je fin dan, pa nece stalno unistavati sa merlinima, ninama i slicnim. najbolje radio stanice su radio sarajevo, 202 i efm, ranije isv. iako stoji da 202 ubi sa alternativom(pusti me brate, pijem kafu ujutro, pusti nesto normalno), radio sarajevo, pogotovo elvis, unisti sa ivom robicem, ali i to neko voli, pa treba postovati.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#58

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 14/06/2023 21:03, edited 2 times in total.
chaos158
Posts: 85
Joined: 16/04/2008 19:13

#59 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by chaos158 »

Zbog čega još uvijek nema Centralnog na 202? Znam da je bio godišnji, zar nisu trebali početkom septembra krenuti?
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#60 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by jedna »

elk wrote:najgori su likovi poput batka,kojima je scenario za ordinarnu glupot tipa sex i selo, vrhunac lafo humoristicke karijere. ili cocalic i ostali delegati sa rsg, pola dana potrose na nagradne igre. a redoslijed muzike da ne govorimo: letu stuke, pa joksimovic, sikter pa tose i to ako je fin dan, pa nece stalno unistavati sa merlinima, ninama i slicnim. najbolje radio stanice su radio sarajevo, 202 i efm, ranije isv. iako stoji da 202 ubi sa alternativom(pusti me brate, pijem kafu ujutro, pusti nesto normalno), radio sarajevo, pogotovo elvis, unisti sa ivom robicem, ali i to neko voli, pa treba postovati.
covjece, pa sta tebi godi? :lol:
pa ja bas mislim da muzicka sema treba da bude "sarolika". ako se drze samo jednog pravca, onda ce privuci samo jedan tip publike. slazem se za batka. stvarno je odron.
AdnanSA
Posts: 1404
Joined: 31/01/2007 20:45
Location: City

#61 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by AdnanSA »

Batko.Ide mi na zivce ono pretjerano cerekanje u studiju i one fore meni nisu uopšte smiješne. Ma vjerovatno je do mene. Nemam razvijen smisao za humor.
Ali opet Fazlinovic mi je ok,Većernja škola je ok,Crna guja mi je ok možda ipak nije do mene... :D
User avatar
jedna
Posts: 1033
Joined: 04/02/2004 00:00
Location: salt lake city

#62 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by jedna »

mozda je do tebe? batko ti nije smijesan?? nije ni meni, ne znam sto li boze. a smijesno mi je isto sto i tebi, jos i monty python :D
cini mi se da gadan problem imamo :shock:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#63 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by d2 »

pa valjda je zavrsio projekat...

i meni nedostaje ZID.
gule_sa
Posts: 76
Joined: 05/03/2008 15:08
Location: Sarajevo

#64 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by gule_sa »

Jedna novost za slusaoce u Sarajevo prodao se Bordo radio glas bosne na 106.8 MHz sad je Radio 8 i vlasnici najavljuju totalnu promjenu koncepcije radija, navodno ce biti pravi urbani radio.
gule_sa
Posts: 76
Joined: 05/03/2008 15:08
Location: Sarajevo

#65 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by gule_sa »

sunce100 wrote:
gule_sa wrote:Jedna novost za slusaoce u Sarajevo prodao se Bordo radio glas bosne na 106.8 MHz sad je Radio 8 i vlasnici najavljuju totalnu promjenu koncepcije radija, navodno ce biti pravi urbani radio.
Zašto "8"? Da li će se čuti samo u SA?
Sto je "8" nemam blage veze...a valjda se trenutno cuju u SA gdje se cuo i Bordo radio.
Grasshopper
Posts: 2
Joined: 26/09/2008 13:21

#66 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Grasshopper »

"nije se rodio ko je covjeku ugodio"... pa tako mislim da je za previse i ocekivati da neko pogodi u svakom momentu onu muziku ili pricu koja meni odgovara...

znam tacno kad idu pojedine emisije na 202 i na radio sarajevu koje gotivim i tad ih i slusam...kad mi neodgovara pustim brate sebi sa cd-a ili sticka sta mi godi...

kuci sam skonto dobar fazon preko winampa... u medialibrariju imate meni u kojem stoji shoutcast radio, nakon klika otvara se prozor u kojem biras muziku po zanrovima...ej od A-Z...pa ako ti je volja blues, ragge, indie, trash itd itd...moze se naci pravo dobrih radiostanica....i cuti dosta novih dobrih stvari i bendova...
Grasshopper
Posts: 2
Joined: 26/09/2008 13:21

#67 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Grasshopper »

gule_sa wrote:Jedna novost za slusaoce u Sarajevo prodao se Bordo radio glas bosne na 106.8 MHz sad je Radio 8 i vlasnici najavljuju totalnu promjenu koncepcije radija, navodno ce biti pravi urbani radio.
a sta majke ti za tebe znaci to "urbani" - to je kao nesto dobro jel...???

FUJ...ba...taj pojam je izmisljen kad su seljaci dosli u grad pa da bi se kao gradjanska klasa diferencirala nekako...kao urban ovo urban ono...izlizano pravo...taj pojam samo danas i koriste oni koji zele da se identifikuju sa necim gradjanskim...

dakle seljaci...
User avatar
uvjek dobar gost
Posts: 7109
Joined: 12/12/2005 14:51
Location: blizu Merkura

#68 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by uvjek dobar gost »

Meni je fakat najgore ujutro... slabo koji radio ima razumjevanja da sam ja tek ustao i da idem na posao za 40 tak minuta i da mi je potrebna neka laganini muzika rege neki il evergrin.. sve osim jakih distorzija .... mada opet kad čovjek skonta to je sebično osjećanje jer možda je nekom drugom baš potrebna ta distorzija....
Sve u svemu nije se rodio ko je svima ugodio...
User avatar
Skyfox
Posts: 7488
Joined: 27/09/2003 00:00
Location: Selo Strumfova

#69 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by Skyfox »

gule_sa wrote:
sunce100 wrote:
gule_sa wrote:Jedna novost za slusaoce u Sarajevo prodao se Bordo radio glas bosne na 106.8 MHz sad je Radio 8 i vlasnici najavljuju totalnu promjenu koncepcije radija, navodno ce biti pravi urbani radio.
Zašto "8"? Da li će se čuti samo u SA?
Sto je "8" nemam blage veze...a valjda se trenutno cuju u SA gdje se cuo i Bordo radio.
A meni to 8 u autu izgledalo ko B

btw samo ga u autu "hvatam" :D
nije losa muzika
radiostar
Posts: 2262
Joined: 15/03/2007 12:39

#70 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by radiostar »

chuchumbamayumbe wrote:
Van Halen wrote:
chuchumbamayumbe wrote:I meni nedostaje ISV, ZID.
Nije problem u stanicama, problem je u ljudima, u kreativnosti ljudi na stanicama, a na kraju krajeva i u RAK-u.
Ustvari, problem je najvise u slusateljstvu..."raja", "stoka", voli vise dzigreu i reklame nego 5 minuta pametne spike.
Ne vjerujem da bi ISV izdrzao 7 dana u eteru a da ga ne ugase, kada bi se uzoriti gospodin Archie dokopao mikrofona.
Kad smo kod ISVa i uopšte boljih dana radija u ovom gradu sjeća li se neko one Archieve emisije " Snježana i sedam kalaumaka", kakvo je ono ludilo bilo :lol:

Archibald, dvije Snjezane i cetrnest kalaumaka

:)
i riba zvana svilena
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#71 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by chuchumbamayumbe »

radiostar wrote:
chuchumbamayumbe wrote:="Van Halen"]
chuchumbamayumbe wrote:I meni nedostaje ISV, ZID.
Nije problem u stanicama, problem je u ljudima, u kreativnosti ljudi na stanicama, a na kraju krajeva i u RAK-u.
Ustvari, problem je najvise u slusateljstvu..."raja", "stoka", voli vise dzigreu i reklame nego 5 minuta pametne spike.
Ne vjerujem da bi ISV izdrzao 7 dana u eteru a da ga ne ugase, kada bi se uzoriti gospodin Archie dokopao mikrofona.
Kad smo kod ISVa i uopšte boljih dana radija u ovom gradu sjeća li se neko one Archieve emisije " Snježana i sedam kalaumaka", kakvo je ono ludilo bilo :lol:

Archibald, dvije Snjezane i cetrnest kalaumaka

:)
i riba zvana svilena[/quote]


Ona ispunjava vase i najmracnije zelje...
:)
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#72 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by StupskaBitanga »

Frekvencije radio Kometa iz Istočnog Sarajevakoji se na svojoj frekvenciji 92,0FM mogao slušati i u Sarajevu kupio je RTV BN iz Bijeljine.
Tako da sada na 92,0FM možemo slušati i RTV BN

Ett svi polako dolaze u Sarajevski eter
User avatar
rumenige_brajtner
Posts: 2088
Joined: 17/07/2008 10:03

#73 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by rumenige_brajtner »

ubjedljivo najiritantniji voditelj jutarnjeg programa je onaj kreten na 202, utorkom od od 7 do 8 sati. neko nazor krestanje koji bi trebalo bit zanimljivo, satro on pozitiva neka, ma blah.... inace, na putu ka poslu slusam radio sarajevo, 202 (osim utorkom :D ) i efm.
pjegica
Posts: 284
Joined: 09/12/2006 00:06
Location: Tu negdje oko blizu

#74 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by pjegica »

Veliki problem radio stanica u Sarajevu je što stalno vrte iste pjesme. Ujutro čujem neku pjesmu, pa poslijepodne ponovo, pa sutra opet i opet i opet. Niko da napravi malo raznovrsniju playlistu.

Da, 202 je definitivno najbolji radio. eFM mi je u posljednje vrijeme prilično dosadan, mada i on ima svijetlih trenutaka.
Prije neku noć vrtim i nađem dobru muziku, osjećala sam se k'o u nekom dobrom disko klubu. Čekam da čujem koji je radio, kad BH radio 1. Iznenadio me je, jer sam ga uvijek smatrala nekako penzionerskim. Cool.
User avatar
anjusha
Posts: 1784
Joined: 03/02/2008 14:26
Location: u 206 koraka, duzini tog sokaka koje nikad ne brojim

#75 Re: Radio stanice u Sarajevu....

Post by anjusha »

Kakav je ovo radio Osam? Neki dan mi se slucajno pomjeri sa frekvencije na kojoj je uvijek i cujem neku finu muzikicu. Bolje poslusah- radio 8. Je li to inace tako ili sam ja imala srece taj dan?
Post Reply