Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
aMeR_BH
Posts: 162
Joined: 26/02/2007 19:12

#2301 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by aMeR_BH »

Ja sam vam odmah prijavio na ovoj temi da moraju biti znakovi te da je bilo ko otisao na sud iz tog razloga kazna bi pala u vodu. Al eto valjda, nece nas narod da se pati nego je lakse platit

Sent from Xperia arc S using Tapatalk
BadBoy
Posts: 8088
Joined: 01/11/2005 21:55

#2302 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by BadBoy »

Comrad wrote:Uzeli milione i sad stavili znakove.

ccc.

To je trebalo odmah biti postavljeno.

Svugdje na svijetu redari se koriste da bi se vozaci natjerali da smanje brzinu, samo kod nas za trpanje love u budzet. Nizasta drugo ove nase kamere nisu namjenjene.
Mah nije baš samo kod nas, imaš toga svugdje u svijetu, konkretno u Americi imaš manjih gradova uz auticeste koji žive od toga takoreći.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#2303 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by goran16v »

700m nakon prelaska HR/SLO granice na Macelju na pravcu gdje je ogranicenje 70 vreba SLO radar i to bas u funkciji da bi vozaca natjerao da smanju brzinu i nikako da napune budzet parama poganih istocnjaka! Naravno ako se SLO smatra ostatkom svijeta... :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#2304 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by quarterback »

Comrad wrote:
Svugdje na svijetu redari se koriste da bi se vozaci natjerali da smanje brzinu, samo kod nas za trpanje love u budzet. Nizasta drugo ove nase kamere nisu namjenjene.
bogme od kako me je kod travnika uhvatila ona mobilna kamera ja sam dobro smanjio brzinu jer vise ne pije vode ni sto znas gdje je fiksni radar, ni sto imas pozicije klasicnih radara u navigaciji, ni fina rijec sa drotovima...

ko i dalje hajca - do njega je
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2305 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by insomnia78 »

aMeR_BH wrote:Ja sam vam odmah prijavio na ovoj temi da moraju biti znakovi te da je bilo ko otisao na sud iz tog razloga kazna bi pala u vodu. Al eto valjda, nece nas narod da se pati nego je lakse platit

Sent from Xperia arc S using Tapatalk
Netacno.
Imas po evropi bruku neoznacenih radara i kamera

s' moje sokocalo
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#2306 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by Astrix »

goran16v wrote:
Astrix wrote:samo po gradu imaju znakovi, po glavnim magistralama u BiH sam primjetio da nema ni jednog znaka...
Naravno da ima, prema B. Bordu iz oba pravca su obiljezene kamere na autocesti kod Josanice, magistralnom putu izmedju zenice i Nemile, kod Zepca, Maglaja, Sija. Ne znam ima li jos koja, ali ove su obiljezene znakovima.
u krajini sam naisao na 4-5 kamera i ni jedna nije oznacena, u travniku ima znak, prije kljuca pa sanski most, prijedor, buzim ima ih sigurno jedno 5-6 i ni jedna nema znak...
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#2307 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by eluna »

USK ima ukupno preko 30 radara

pa vi jurcajte do mile volje :D
Astrix
Posts: 1890
Joined: 30/09/2009 14:14

#2308 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by Astrix »

imao sam priliku da se uvjerim, srecom jos nisam dobio cestitku :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#2309 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by quarterback »

stvarno ih ima na svakom koraku
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2310 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by MOSALJOZE »

Danas,je "pokolj" napravljen na cesti iz pravca Hrasnice prema Ilidzi.Plava petica,radar je postavljen u autu,a niko ih ne primjeti.Obratite pažnju,ako budete prolazili.Ja sam išao oko 65,a pored mene je prošlo najmanje 20 auta idu svi preko 70,a on slika li slika...
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#2311 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by kakaljin »

MOSALJOZE wrote:Danas,je "pokolj" napravljen na cesti iz pravca Hrasnice prema Ilidzi.Plava petica,radar je postavljen u autu,a niko ih ne primjeti.Obratite pažnju,ako budete prolazili.Ja sam išao oko 65,a pored mene je prošlo najmanje 20 auta idu svi preko 70,a on slika li slika...
Treba para u budjetu, pa najbolje i najljakse je namaknuti od gradjana.

Nikada saobracajne kazne za bilo sta kod nas nisu bile za smanjenje saobrcajnih prekrsaja i nesreca vec samo za punjenje budjeta i nista vise.

A koliko sam upucen da za te kamere koje slikaju mora postojati znak za radarsku kontrolu i da budu na takvom jestu da ih je lakse uociti. Bilo je price o tome od nekog policijskog nacelnika prije minimalno pola godine- godinu da se moze takve stvari pirjaviti u policijskim stanicama ako policajci nisu na vidljivim mjestima i da ih mozes lako uociti, a ne da ti iskoce iz grmlja i tako na prepad da rade.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#2312 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by goran16v »

I sta onda? Vozac u prekoracenju nije kriv i ne treba da plati kaznu?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2313 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by insomnia78 »

kakaljin wrote:
MOSALJOZE wrote:Danas,je "pokolj" napravljen na cesti iz pravca Hrasnice prema Ilidzi.Plava petica,radar je postavljen u autu,a niko ih ne primjeti.Obratite pažnju,ako budete prolazili.Ja sam išao oko 65,a pored mene je prošlo najmanje 20 auta idu svi preko 70,a on slika li slika...
Treba para u budjetu, pa najbolje i najljakse je namaknuti od gradjana.

Nikada saobracajne kazne za bilo sta kod nas nisu bile za smanjenje saobrcajnih prekrsaja i nesreca vec samo za punjenje budjeta i nista vise.

A koliko sam upucen da za te kamere koje slikaju mora postojati znak za radarsku kontrolu i da budu na takvom jestu da ih je lakse uociti. Bilo je price o tome od nekog policijskog nacelnika prije minimalno pola godine- godinu da se moze takve stvari pirjaviti u policijskim stanicama ako policajci nisu na vidljivim mjestima i da ih mozes lako uociti, a ne da ti iskoce iz grmlja i tako na prepad da rade.
Glupost


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#2314 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by stetoskop »

Ja vozeći u dugoj koloni naišao u Hadžićima (Dupovci) pokraj te petice i vidim u njoj žandari gotovo da spavaju. Nakon mjesec dana plava koverta, vozio 76, a ograničenje 60. Kazna 40 KM.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#2315 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by supercali »

pa ne spava kamera ako oni spavaju :D
inace mislim da je to najpozeljniji posao u saobracajnoj
ti spavas a kamera radi posao za tebe
neki
Posts: 6694
Joined: 17/02/2005 07:57

#2316 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by neki »

kakaljin wrote: A koliko sam upucen da za te kamere koje slikaju mora postojati znak za radarsku kontrolu i da budu na takvom jestu da ih je lakse uociti. Bilo je price o tome od nekog policijskog nacelnika prije minimalno pola godine- godinu da se moze takve stvari pirjaviti u policijskim stanicama ako policajci nisu na vidljivim mjestima i da ih mozes lako uociti, a ne da ti iskoce iz grmlja i tako na prepad da rade.
Ja mislim da treba svako jutro svim vozacima ove zemlje da posalju pismenu obavijest gdje ce se koja kamera tog dana nalaziti, kako bi ovi jadnici na kojima se namice budzet tacno znali kad i gdje da uspore na normalnu brzinu
gidra
Posts: 3576
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#2317 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by gidra »

MOSALJOZE wrote:Danas,je "pokolj" napravljen na cesti iz pravca Hrasnice prema Ilidzi.Plava petica,radar je postavljen u autu,a niko ih ne primjeti.Obratite pažnju,ako budete prolazili.Ja sam išao oko 65,a pored mene je prošlo najmanje 20 auta idu svi preko 70,a on slika li slika...
Gdje tačno? Je li na Hrasničkoj ili Butmirskoj?
User avatar
Optimist
Posts: 13656
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#2318 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by Optimist »

MOSALJOZE wrote:Danas,je "pokolj" napravljen na cesti iz pravca Hrasnice prema Ilidzi.Plava petica,radar je postavljen u autu,a niko ih ne primjeti.Obratite pažnju,ako budete prolazili.Ja sam išao oko 65,a pored mene je prošlo najmanje 20 auta idu svi preko 70,a on slika li slika...

Ista stvar samo na rejonu Mostarsko raskrsce-Kobiljaca, crni golf 5 vidjen vise puta u raznim vremenskim terminima...

Edit: Najcesce je bio na pravcu na ulazu u Rakovicu, ogranicenje 40 zbog osnovne skole i autobuske stanice.
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#2319 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by MOSALJOZE »

gidra wrote:
MOSALJOZE wrote:Danas,je "pokolj" napravljen na cesti iz pravca Hrasnice prema Ilidzi.Plava petica,radar je postavljen u autu,a niko ih ne primjeti.Obratite pažnju,ako budete prolazili.Ja sam išao oko 65,a pored mene je prošlo najmanje 20 auta idu svi preko 70,a on slika li slika...
Gdje tačno? Je li na Hrasničkoj ili Butmirskoj?
Kad se prodje ona osnovna,to je valjda Butmirska.Stali onde preko puta studentskog doma.
User avatar
stetoskop
Posts: 1358
Joined: 21/06/2010 18:12
Location: Pokraj Sarajeva
Grijem se na: Fujitsu 12llce
Vozim: Wartburg 353 karavan

#2320 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by stetoskop »

kakaljin wrote: A koliko sam upucen da za te kamere koje slikaju mora postojati znak za radarsku kontrolu i da budu na takvom jestu da ih je lakse uociti. Bilo je price o tome od nekog policijskog nacelnika prije minimalno pola godine- godinu da se moze takve stvari pirjaviti u policijskim stanicama ako policajci nisu na vidljivim mjestima i da ih mozes lako uociti, a ne da ti iskoce iz grmlja i tako na prepad da rade.
Bude na Kalman radiju obavijest i time će se ograditi.
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#2321 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by kakaljin »

stetoskop wrote:
kakaljin wrote: A koliko sam upucen da za te kamere koje slikaju mora postojati znak za radarsku kontrolu i da budu na takvom jestu da ih je lakse uociti. Bilo je price o tome od nekog policijskog nacelnika prije minimalno pola godine- godinu da se moze takve stvari pirjaviti u policijskim stanicama ako policajci nisu na vidljivim mjestima i da ih mozes lako uociti, a ne da ti iskoce iz grmlja i tako na prepad da rade.
Bude na Kalman radiju obavijest i time će se ograditi.
Da bude za one radarske patrole koje te zaustave na licu mjesta, a ne za one koje te snime a ni neznas da snimaju.

Iako i to nije uredu da moras slusati radio da bi znao gdje se koje radarske kontrole nalaze. Onda bi na svim radio stanicama trebalo biti to obavjestenje.

Ali opet to je sve napravaljeno da se pune pare u budjetu a ne preventive da se smanje nesrece.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#2322 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by insomnia78 »

Vidi ovo, vozim se sa kolegom autoputem radar ga uslika iz one prikolice za konja, znaci iz onog
Image
Dosla kazna u firmu

Sto puta sam vidio da ga postave u sumicu pored puta

A ovako to belgijanci npr urade
Image
Imas ti fiksne radare koji su u vecini slucajeva najavljeni znakom, bude obavjesti i na radiju za radarske kontrole al zato imas masu ovih zastekanih koji samo blicaju :D
Jbg postuj ogranicenje pa te niko nece maltretirati
Koja je svrha kad znas gdje je radar, smanjices tu brzinu i nastaviti po starom, ovako kad te zvekne po dzepu drugi put kad ti padne na pamet da stisnes gas ces uvijek kontati da mozda nema gdje zastekan radar


Envoyé de mon iPhone à l'aide de Tapatalk
kakaljin
Posts: 11651
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#2323 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by kakaljin »

Vozao sam se ja kroz Austriju, i kamere im znaju biti postavljene u brdima i snimi te sa velike udaljenosti a da je ti uopste nevidis da je ima, ali ti je fino napisano sa strane ceste na znaku da se snima i da se mjeri brzina na tom podrucije gdje prolazis.
zLatk0
Posts: 1283
Joined: 05/07/2009 01:21

#2324 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by zLatk0 »

Danas krenuo prema stupu i bas razmisljam gdje li su se sakrili, kad hajde kamera svakako kod RTV i na naredne 2 raskrsnice radar je tu, a i na obje lokacije zaustavljen po jedan vozac.
walk_M-A-N
Posts: 2003
Joined: 09/05/2007 16:35

#2325 Re: Radar kod Maršalke - slika na 61km/h!?

Post by walk_M-A-N »

Koliko je ovo samo odvratno i ljigavo.. Pećanac kao uslov za učešće u Vladi primi 300 novih policajaca. Kad se uzme u obzir da oni koštaju više radi opreme, to je novih 10 miliona KM godišnje. Budžet već u deficitu. Rješenje? Ne gledaj i ne istražuj kriminal, krađe, provale, prevare.. već kažnjavaj vozače koji voze 61 ili 71.

http://www.avaz.ba/vijesti/sarajevo/voz ... e-kontrole

Kako 'rade'? Upale radar i spavaju ili se voze i mjere brzinu onih u suprotnoj traci?
Post Reply