Radar Kazna bez zaustavljanja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
Romeo 80
Posts: 4364
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#51 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Romeo 80 »

nx wrote:A koliko je dozvoljeno prekoracenje ogranicenja brzine, tj. do koliko se iznad ogranicenja moze voziti, a da se ne dobije kazna?
Ne postoji dozvoljeno prekoračenje brzine. Postoji samo tolerancija od 10-ak km/h koja je na dobrovoljnoj osnovi (koliko znam tolerancija nije navedena u zakonu).
User avatar
Ateista
Posts: 46541
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#52 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Ateista »

smurf wrote:Opet ti Cafire o necem za sto samo ti imas argumente :-) Jasta nego kaznjavaju i "trkace", mnogi od njih su skinuli felge 17" da bi kupili 14-15 i platili kazne jer ne mogu registrovati auto, neki su digli kredit za iste, nekima su oduzeti ljubimci... Malo se informisi prije nego pocnes lupati k'o maksim po diviziji dosta te "tamo" ba...
Hocete da jurcate? Fino eurice u padze sa sarom i zelenim kartonom i razgulite u Njemacku pa jurcate njihovim autoputem, naravno samo odredjenim dionicama, ako istu fulite uredno cete biti ovjekovjeceni i beli udareni po dzepu.
Volim i ja jurcati ali kada me cope poklopim se po usima i platim kaznu. Da su vece i rigoroznije kazne vise bi se vodilo racuna o saobracajnoj kulturi 8-)
Ima i tih koje kaznjavaju, ne kazem da nema, ali ima i onih kojima ne treba za registraciju jer vze neregistrovan auto, mozda i nemaju vozacku pa im je ne mogu ni oduzeti i slicno.
Isto tkao, ima jos puno problema koje treba rijesiti, toliko vidim budala na cesti svakodnevno, nekad prodju i pored policije i ugrozavaju saobracaj na razne nacine, neke primjere sam vec naveo, ako si citao moje postove na tu temu mogao si i to procitati, ali njima je lakse kaznjavati za manje i bezopasne prekrsaje nego za neke puno ozbiljnije.

Evo, neko gore pomenu i dzeparose po tramvajima, da ne govorim o kradji auta, zna se dobro koliko sa auta kradu i da se po tom pitanju skoro nista ne preduzima.

A sta ja radim nego platim kaznu? :-)
Last edited by Ateista on 16/12/2011 10:56, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 128620
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#53 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by muha_sa »

Ateista wrote:
smurf wrote:Opet ti Cafire o necem za sto samo ti imas argumente :-) Jasta nego kaznjavaju i "trkace", mnogi od njih su skinuli felge 17" da bi kupili 14-15 i platili kazne jer ne mogu registrovati auto, neki su digli kredit za iste, nekima su oduzeti ljubimci... Malo se informisi prije nego pocnes lupati k'o maksim po diviziji dosta te "tamo" ba...
Hocete da jurcate? Fino eurice u padze sa sarom i zelenim kartonom i razgulite u Njemacku pa jurcate njihovim autoputem, naravno samo odredjenim dionicama, ako istu fulite uredno cete biti ovjekovjeceni i beli udareni po dzepu.
Volim i ja jurcati ali kada me cope poklopim se po usima i platim kaznu. Da su vece i rigoroznije kazne vise bi se vodilo racuna o saobracajnoj kulturi 8-)
Ima i tih koje kaznjavaju, ne kazem da nema, ali ima i onih kojima ne treba za registraciju jer vze neregistrovan auto, mozda i nemaju vozacku pa im je ne mogu ni oduzeti i slicno.

A sta ja radim nego platim kaznu? :-)
ćafire :) hajd sad fino pred rajom priznaj da nisi onakav u saobracaju vec da želiš samo da kontriraš na temi :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46541
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#54 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Ateista »

Romeo 80 wrote:
nx wrote:A koliko je dozvoljeno prekoracenje ogranicenja brzine, tj. do koliko se iznad ogranicenja moze voziti, a da se ne dobije kazna?
Ne postoji dozvoljeno prekoračenje brzine. Postoji samo tolerancija od 10-ak km/h koja je na dobrovoljnoj osnovi (koliko znam tolerancija nije navedena u zakonu).
Koliko ja znam u zakonu nema predvidjena kazna za prekoracenje do 10km/h, tako da to jeste prekoracenje ali ne mogu napisati kaznu, prije je bilo 20. Neka me neko ispravi ako grijesim, cini mi se da je tako.
User avatar
Ateista
Posts: 46541
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#55 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Ateista »

muha_sa wrote:
Ateista wrote:
smurf wrote:Opet ti Cafire o necem za sto samo ti imas argumente :-) Jasta nego kaznjavaju i "trkace", mnogi od njih su skinuli felge 17" da bi kupili 14-15 i platili kazne jer ne mogu registrovati auto, neki su digli kredit za iste, nekima su oduzeti ljubimci... Malo se informisi prije nego pocnes lupati k'o maksim po diviziji dosta te "tamo" ba...
Hocete da jurcate? Fino eurice u padze sa sarom i zelenim kartonom i razgulite u Njemacku pa jurcate njihovim autoputem, naravno samo odredjenim dionicama, ako istu fulite uredno cete biti ovjekovjeceni i beli udareni po dzepu.
Volim i ja jurcati ali kada me cope poklopim se po usima i platim kaznu. Da su vece i rigoroznije kazne vise bi se vodilo racuna o saobracajnoj kulturi 8-)
Ima i tih koje kaznjavaju, ne kazem da nema, ali ima i onih kojima ne treba za registraciju jer vze neregistrovan auto, mozda i nemaju vozacku pa im je ne mogu ni oduzeti i slicno.

A sta ja radim nego platim kaznu? :-)
ćafire :) hajd sad fino pred rajom priznaj da nisi onakav u saobracaju vec da želiš samo da kontriraš na temi :lol:
Kad to tako napises ispade da sam ja neki papak koji ne postuje ni jedno ogranicenje, nemoj tako sta ce ljudi misliti o meni. :D :-)

Pusti price gorana16v i elune koji me svrstavaju u trkace i fakere, ja u principu postujem vecinu propisa i drzim se saobracajne kulture, samo ponekad vozim preko ogranicenja, kada uslovi to dozvoljavaju, samo oni iskrivljuju sve sto ja kazem pa ispadoh neki nafurani papak za volanom. ;-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128620
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#56 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by muha_sa »

nešto mi mnogo vaziš o nekakvim samostalnim procjenama ko je siguran u sebe a ko nije :-) i sam znaš da to nije tako jer je auto jedna fino oblikovana konzerva sa nekakvim motorom a motor je samo mašina koja može u svakom trenutku zakazat---zato :-) nema pravila--volio bih kad bi svi bili obazriviji i kontali da nismo sami na svijetu--da postoje i drugi i drugaciji ucesnici u saobracaju.
-da se razumijemo--i ja sam brzaner-nisam pegla al mi nije mrsko stat/i skoro vazda stanem osim kad mi se idiot zaljepi za karambolku pa me strah da me ne opali/ da propustim nekog ko se iz sporedne ukljucuje na glavnu.
-zašto stalno pominjem tu jebenu ŠveCku--zato što vidim naše ljude-medju kojim sam i ja--koji se slijepo drže pravila--zašto :?: zato što im ne gine kazna i da im je Bilt il Bjorg babo :lol:
-nisam se u SA. vezo---tamo ne upalim auto odmah pojas zakacim :-)
-unuk me ovdje naucio vezanju pa sad to i ovdje radim :) kad mi ljeti dodje ne da mi auto upalit dok se ne svežem :lol:
-eto-od malih se nogu uci necem--a stare kenjce prevaspitat samo i jedno opaljivanjem po džepu.

ps.
-mislim da je i ovaj za sebe smatro da je siguran u sebe i u auto :-)
http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /111216014

žao mi povrijedjenih al :-)
User avatar
Ateista
Posts: 46541
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#57 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Ateista »

muha_sa wrote:nešto mi mnogo vaziš o nekakvim samostalnim procjenama ko je siguran u sebe a ko nije :-) i sam znaš da to nije tako jer je auto jedna fino oblikovana konzerva sa nekakvim motorom a motor je samo mašina koja može u svakom trenutku zakazat---zato :-) nema pravila--volio bih kad bi svi bili obazriviji i kontali da nismo sami na svijetu--da postoje i drugi i drugaciji ucesnici u saobracaju.
-da se razumijemo--i ja sam brzaner-nisam pegla al mi nije mrsko stat/i skoro vazda stanem osim kad mi se idiot zaljepi za karambolku pa me strah da me ne opali/ da propustim nekog ko se iz sporedne ukljucuje na glavnu.
-zašto stalno pominjem tu jebenu ŠveCku--zato što vidim naše ljude-medju kojim sam i ja--koji se slijepo drže pravila--zašto :?: zato što im ne gine kazna i da im je Bilt il Bjorg babo :lol:
-nisam se u SA. vezo---tamo ne upalim auto odmah pojas zakacim :-)
-unuk me ovdje naucio vezanju pa sad to i ovdje radim :) kad mi ljeti dodje ne da mi auto upalit dok se ne svežem :lol:
-eto-od malih se nogu uci necem--a stare kenjce prevaspitat samo i jedno opaljivanjem po džepu.

ps.
-mislim da je i ovaj za sebe smatro da je siguran u sebe i u auto :-)
http://www.sarajevo-x.com/bih/crnahroni ... /111216014

žao mi povrijedjenih al :-)
Ma vazim onima koji su rigidni i misle da je zakon uvijek i 100% u pravu. Naravno, niko ne moze biti 100% siguran, kao sto kazes masina te uvijek moze zeznuti, makar i da je sad iz fabrike izasao, ali to ne znaci da ako vozis 61 umjesto 60 da si odmah opasan i slicno kao sto to neki pokusavaju da prikazu, a da si sa onih 60 bezbjedan 100%.
Ne opravdavam ja krsenje propisa samo zelim razbiti neke predrasude od strae rigidnih i plitkih osoba koje me bezveze napadaju, pa je odna doslo do sve te price o procjenama i slicno.
Jebi ga, ako me uhvate platim kaznu i to je to. :D
Naravno, stanem i ja povremeno raji da ih pustim da se ukljuce i slicno, nemam nista protiv toga.
Ni ja se nisam vezao, ali par puta sam platio kaznu samo zbog pojasa, pa reko da ne dajem pare bezveze sad se vezem. Pojas mi pravo smeta jer me zateze, zato sam ga zaglavio da bude malo komotniji i da me ne vuce, a i dale ima svoju svrhu. :D
User avatar
scorpion7
Posts: 583
Joined: 25/05/2007 13:56
Location: JUG JUG JUG

#58 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by scorpion7 »

Svaki cejf se u zivotu placa...tako kad te zaustave kanes i za pojas i za brzinu.... ja rado uvijek odvojim tog cenera za pojas da mi zatvori oci i ne pise kaznu... sto se brzine tice, tamo gdje se moze pritisnem, al nista pretjerano.... ako blicne, plati i suti :D
User avatar
muha_sa
Posts: 128620
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#59 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by muha_sa »

scorpion7 wrote:Svaki cejf se u zivotu placa...tako kad te zaustave kanes i za pojas i za brzinu.... ja rado uvijek odvojim tog cenera za pojas da mi zatvori oci i ne pise kaznu... sto se brzine tice, tamo gdje se moze pritisnem, al nista pretjerano.... ako blicne, plati i suti :D
:lol:
ma jašta--kratko i jasno :D
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#60 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Tahta »

Nebi oni aktivirali te mobilne radarere koji su slikali prije pola godine i više da ima nije šupalj budžet.Svaki policajac dobije fino ujutro bunt 100 kazni u novo sarejvo i nema nazad dok to ne ispuni koga boli neka stvar za kriminal
VALJA BUDŽET PUNIT
I nema to puno veze sa zakonom ni prekršajima iskoristili su zakon da namaknu para što fali KRAJ GODINE
da ne lažem dokaz je da je predviđeno po 7,5 milona prihoda puta tri puta po kaznama u Budžetu Kantona Sarajevo i oko 1.7 milion za pauka velika stvaka je bila one STACIONARNE KAMERE ali jebi ga ljudi se ne lijepe više znaju gdje su pa su malo iznijeli MOBILNE da namaknu pa opet FALI PARA i onda hajmo one što smo slikali kad smo probavali uređaje na početku godine aktivirati
VALJA PARE NAMAKNUTI

Za gospodu koji tvrde da je u Autriji isto nije istina kod njih pare od kazni idu na prevenciju saobraćaja podizanju kulture saobraćaja prevenciju i te stvari
User avatar
Ateista
Posts: 46541
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#61 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Ateista »

scorpion7 wrote:Svaki cejf se u zivotu placa...tako kad te zaustave kanes i za pojas i za brzinu.... ja rado uvijek odvojim tog cenera za pojas da mi zatvori oci i ne pise kaznu... sto se brzine tice, tamo gdje se moze pritisnem, al nista pretjerano.... ako blicne, plati i suti :D
Cuvaj se sad ovih dezurnih moralista i forumskih policajaca goran16v, eluna i slicnih, mene su zbog izjava tipa ove tvoje uvecane poceli gnjaviti i ne pustaju me mjesecima. :thumbup: :thumbup:


Sto se tice kazne za pojas, gdje to ima za cenera? :D
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#62 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by AmADin_gospo »

Tahta wrote:Nebi oni aktivirali te mobilne radarere koji su slikali prije pola godine i više da ima nije šupalj budžet.Svaki policajac dobije fino ujutro bunt 100 kazni u novo sarejvo i nema nazad dok to ne ispuni koga boli neka stvar za kriminal
VALJA BUDŽET PUNIT
I nema to puno veze sa zakonom ni prekršajima iskoristili su zakon da namaknu para što fali KRAJ GODINE
da ne lažem dokaz je da je predviđeno po 7,5 milona prihoda puta tri puta po kaznama u Budžetu Kantona Sarajevo i oko 1.7 milion za pauka velika stvaka je bila one STACIONARNE KAMERE ali jebi ga ljudi se ne lijepe više znaju gdje su pa su malo iznijeli MOBILNE da namaknu pa opet FALI PARA i onda hajmo one što smo slikali kad smo probavali uređaje na početku godine aktivirati
VALJA PARE NAMAKNUTI

Za gospodu koji tvrde da je u Autriji isto nije istina kod njih pare od kazni idu na prevenciju saobraćaja podizanju kulture saobraćaja prevenciju i te stvari
moj jarane, nije baš da dobiju 100, dobiju 20, al da se ja pitam, ja bi im dao normu minimum 100 saobrčajnih kazni, 100 kazni za parkiranje i 100 kazni za pješake. nikad nisam imao ništa protiv kazne koju mi naplate kad sam kriv, kriv sam sam i platit ču kad tad, ali imam protiv kažnjavanja mene i ostase buranije po gradu, a nekažnjavanje ostalih i pozivanja telefonom familije i prijatelja da srede kazne. nemože me niko uvjeriti da drot svaki dan nevidi najmanje 200 prekršaja od kojih sankcioniše njih 10-20.

i srbiji je najbolje, ako tabla kaže 60, onda je kazna 61 km/h.

volim brže voziti ali van grada. po gradu u večini slučajeva poštujem ograničenja i zakone.
naš narod je stoka, pravi prekršaje pa kuka i pravi se da nije ništa uradio onda se poziva na druge.

ja sam za zo, il nek kažnjavaju SVIJU ili nikoga.

neka radara, dabogda ih 300 bilo po gradu, pored svake škole, bolnice... obdaništa... a za veče kazne, osim novčane kazne, da oduzmaju auta na 7-10 30 dana ili pola godine, da vidiš kako će se stoka opametiti.
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#63 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Tahta »

AmADin_gospo wrote:
Tahta wrote:Nebi oni aktivirali te mobilne radarere koji su slikali prije pola godine i više da ima nije šupalj budžet.Svaki policajac dobije fino ujutro bunt 100 kazni u novo sarejvo i nema nazad dok to ne ispuni koga boli neka stvar za kriminal
VALJA BUDŽET PUNIT
I nema to puno veze sa zakonom ni prekršajima iskoristili su zakon da namaknu para što fali KRAJ GODINE
da ne lažem dokaz je da je predviđeno po 7,5 milona prihoda puta tri puta po kaznama u Budžetu Kantona Sarajevo i oko 1.7 milion za pauka velika stvaka je bila one STACIONARNE KAMERE ali jebi ga ljudi se ne lijepe više znaju gdje su pa su malo iznijeli MOBILNE da namaknu pa opet FALI PARA i onda hajmo one što smo slikali kad smo probavali uređaje na početku godine aktivirati
VALJA PARE NAMAKNUTI

Za gospodu koji tvrde da je u Autriji isto nije istina kod njih pare od kazni idu na prevenciju saobraćaja podizanju kulture saobraćaja prevenciju i te stvari
moj jarane, nije baš da dobiju 100, dobiju 20, al da se ja pitam, ja bi im dao normu minimum 100 saobrčajnih kazni, 100 kazni za parkiranje i 100 kazni za pješake. nikad nisam imao ništa protiv kazne koju mi naplate kad sam kriv, kriv sam sam i platit ču kad tad, ali imam protiv kažnjavanja mene i ostase buranije po gradu, a nekažnjavanje ostalih i pozivanja telefonom familije i prijatelja da srede kazne. nemože me niko uvjeriti da drot svaki dan nevidi najmanje 200 prekršaja od kojih sankcioniše njih 10-20.

i srbiji je najbolje, ako tabla kaže 60, onda je kazna 61 km/h.

volim brže voziti ali van grada. po gradu u večini slučajeva poštujem ograničenja i zakone.
naš narod je stoka, pravi prekršaje pa kuka i pravi se da nije ništa uradio onda se poziva na druge.

ja sam za zo, il nek kažnjavaju SVIJU ili nikoga.

neka radara, dabogda ih 300 bilo po gradu, pored svake škole, bolnice... obdaništa... a za veče kazne, osim novčane kazne, da oduzmaju auta na 7-10 30 dana ili pola godine, da vidiš kako će se stoka opametiti.
naravno i ja sam za to sve i da mu uzmu i kuću i imanje ako je kriv za saobraćajni prekršaj.
ALI DA PARE NE IDU U BUDŽET DA POLITUIČARI IMAJU ŠTA TROŠIT !!!!
da ide u socijalne fondove i npr SOS dječijem selu domu LJubica Ivezić....
Baš me interesuje kliko bi onda policija provodila ZOBS
User avatar
AmADin_gospo
Posts: 2202
Joined: 14/05/2010 11:29

#64 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by AmADin_gospo »

svejedno je gdje ide, eto, tvoj predlog za humenitarne svrhe, nije loš. ali treba da se skidaju gače za prekršaje, drugačije se opametiti nečemo.
User avatar
scorpion7
Posts: 583
Joined: 25/05/2007 13:56
Location: JUG JUG JUG

#65 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by scorpion7 »

Ateista wrote:
scorpion7 wrote:Svaki cejf se u zivotu placa...tako kad te zaustave kanes i za pojas i za brzinu.... ja rado uvijek odvojim tog cenera za pojas da mi zatvori oci i ne pise kaznu... sto se brzine tice, tamo gdje se moze pritisnem, al nista pretjerano.... ako blicne, plati i suti :D
Cuvaj se sad ovih dezurnih moralista i forumskih policajaca goran16v, eluna i slicnih, mene su zbog izjava tipa ove tvoje uvecane poceli gnjaviti i ne pustaju me mjesecima. :thumbup: :thumbup:


Sto se tice kazne za pojas, gdje to ima za cenera? :D
pa dok mu je 16v u nicku ne moze se drzat ogranicenja...tacno da jase magarca, natjero bi ga preko 40km/h.... ostale ove ne znam, al...ja klatim...ja platim... :D...cejfit cu dok god ne ugrozava neciju tudju sigurnost... :D :D a ovo za cenera, cim izvadi blokce kreni kukat, jaukat, mjaukat... sazali se covjek i da ti jos cenera :lol: :lol: :lol:
User avatar
Romeo 80
Posts: 4364
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#66 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Romeo 80 »

Mini_Star wrote:To su otprilike ovakvi radari:

Image

Ostavis ih na tronoscu, i oni "hvataju" prekoracenja brzine. Policija se samo skloni par metara od njih i to je to.


http://www.jenoptik.com/en-mobile-speed ... taradar-cd
Nešto me zanima, je li ovo zaista radar ili je lidar? Mislim da ne radi na principu emitovanja laserskih zraka?! :?
User avatar
Tahta
Posts: 896
Joined: 22/01/2008 18:28

#67 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Tahta »

jaooooo sad kad počnu kazne dolaziti pred kraj goodine ima poštari da padnu sa nogu :( onaj g.din iz saobraĆajne kaže da imaju 4 pokretna govneta od radara :D slikali cijelu godinu i sad na naplatu da se dubioze finansijske pokriju
veselooo :lol: :lol: :lol:
User avatar
Edin H.
Posts: 47005
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#68 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Edin H. »

Tahta wrote:jaooooo sad kad počnu kazne dolaziti pred kraj goodine ima poštari da padnu sa nogu :( onaj g.din iz saobraĆajne kaže da imaju 4 pokretna govneta od radara :D slikali cijelu godinu i sad na naplatu da se dubioze finansijske pokriju
veselooo :lol: :lol: :lol:
Mora i Posta nesto zaraditi, zar ne vidis da raja slabo salju cestitke za Novu godinu :oops:
susc_ovjek
Posts: 519
Joined: 15/09/2007 17:07
Location: Sarajevo

#69 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by susc_ovjek »

Cuj glupava ogranicenja.
Pored skole ogranicenje 40 i to je glupavo?!

Sve inzinjer do inzinjera...
User avatar
Romeo 80
Posts: 4364
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#70 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Romeo 80 »

susc_ovjek wrote:Cuj glupava ogranicenja.
Pored skole ogranicenje 40 i to je glupavo?!

Sve inzinjer do inzinjera...
Hajde ti polako pročitaj šta sam ja pisao. Ne trči pred rudo! :wink:
User avatar
madesa
Posts: 4212
Joined: 26/07/2013 02:37

#71 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by madesa »

prolazim neki dan pored Jumba na pogalicima i vozio sam nekih 70 km a dozvoljeno 60 i ugledam policiju sa radarom, Da li bi me zaustavili da sam presao dozvoljenu brzinu ili mogu posalti kuci kaznu bez zaustavljanja ?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#72 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by tempuser »

Zavisi, u slucaju da je rada s kamerom koji omogucava naknadnu identifikaciju vozaca onda te ne moraju zaustaviti, ali u velikoj vecini slucajeva u KS patrole nose obicni radar na postolju s kojim odmah moraju zastaviti vozilo. Na 70 kmh im nisi interesantan, vjerovatno na 81 bi vec bio.
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#73 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by Ned071 »

Zaustavili bi te... Tu su oni skoro svaki dan...
User avatar
semirsar
Posts: 7553
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#74 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by semirsar »

tempuser wrote:Zavisi, u slucaju da je rada s kamerom koji omogucava naknadnu identifikaciju vozaca onda te ne moraju zaustaviti, ali u velikoj vecini slucajeva u KS patrole nose obicni radar na postolju s kojim odmah moraju zastaviti vozilo. Na 70 kmh im nisi interesantan, vjerovatno na 81 bi vec bio.
valjda 71 km/h
dgL_
Posts: 3037
Joined: 25/09/2014 22:39

#75 Re: Radar Kazna bez zaustavljanja

Post by dgL_ »

madesa wrote:prolazim neki dan pored Jumba na pogalicima i vozio sam nekih 70 km a dozvoljeno 60 i ugledam policiju sa radarom, Da li bi me zaustavili da sam presao dozvoljenu brzinu ili mogu posalti kuci kaznu bez zaustavljanja ?
Ne beri brige, ja sam brza cesta sarajevo-blazuj kod restorana Mujanic samo na pravcu prema Sarajevu proletio 110 km/h a ogranicenje je 60... Onaj snima li snima radarom... I ja sam se uprpio... Al nikad nista nije doslo evo godina sace... Nisu me valjda na vrijeme skontali doduse iso sam lijevom trakom, a u desnoj bilo nakih auta... Pa nije bas mogo iskocit pred mene... Mogli su zamnom komotno... Al samo me iskulirali :))
Post Reply