Racunar nece da se pokrene i ledi-sta uraditi?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
FastRide1
Posts: 167
Joined: 16/03/2014 02:09

#1 Racunar nece da se pokrene i ledi-sta uraditi?

Post by FastRide1 »

Pozdrav svima, znaci imam problem sa racunarom. Kada pocnem da radim na njemu, zaledi se slika, stane mis a i tastatura sa radom..Nakon toga kada ga restartujem na kucistu, nece da se upali nego opet stane na onom crnom ekranu i tako 10 puta uradim i nista, ne otvara mi nista. Kupio sam nov HARD DISK i sad sam radio skeniranje i izasla mi BIOHD-8 greska, isto je bilo sa prethodna 2, nemoguce da sam ih sve kupio pokvarene. Moze li neko da mi objasni sta treba da uradim da popravim to?
Forsaken
Posts: 825
Joined: 11/02/2005 10:51

#2 Re: Racunar nece da se pokrene i ledi-sta uraditi?

Post by Forsaken »

Pa mozda ti nije hdd nego controller za hdd koji je na ploci. mozes probati utakniti ga u drugi ako imas na ploci izlaze za to a trebo bi. mada simptomi koje navodis vise lice na pregrijavanje
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6466
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#3 Re: Racunar nece da se pokrene i ledi-sta uraditi?

Post by Daryl Dixon »

.
Last edited by Daryl Dixon on 22/05/2016 03:04, edited 1 time in total.
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#4 Re: Racunar nece da se pokrene i ledi-sta uraditi?

Post by kolegione »

FastRide1 wrote:Pozdrav svima, znaci imam problem sa racunarom. Kada pocnem da radim na njemu, zaledi se slika, stane mis a i tastatura sa radom..Nakon toga kada ga restartujem na kucistu, nece da se upali nego opet stane na onom crnom ekranu i tako 10 puta uradim i nista, ne otvara mi nista. Kupio sam nov HARD DISK i sad sam radio skeniranje i izasla mi BIOHD-8 greska, isto je bilo sa prethodna 2, nemoguce da sam ih sve kupio pokvarene. Moze li neko da mi objasni sta treba da uradim da popravim to?
Kupis kuciste za eksterni hd i bootas sistem sa externog i to ce ti rijesiti probleme sigurno
User avatar
xamp
Posts: 1545
Joined: 31/03/2010 18:43

#5 Re: Racunar nece da se pokrene i ledi-sta uraditi?

Post by xamp »

kolegione wrote:
FastRide1 wrote:Pozdrav svima, znaci imam problem sa racunarom. Kada pocnem da radim na njemu, zaledi se slika, stane mis a i tastatura sa radom..Nakon toga kada ga restartujem na kucistu, nece da se upali nego opet stane na onom crnom ekranu i tako 10 puta uradim i nista, ne otvara mi nista. Kupio sam nov HARD DISK i sad sam radio skeniranje i izasla mi BIOHD-8 greska, isto je bilo sa prethodna 2, nemoguce da sam ih sve kupio pokvarene. Moze li neko da mi objasni sta treba da uradim da popravim to?
Kupis kuciste za eksterni hd i bootas sistem sa externog i to ce ti rijesiti probleme sigurno
Zasto bi to rijesilo sigurno probleme?
kolegione
Posts: 1267
Joined: 28/09/2013 02:29

#6 Re: Racunar nece da se pokrene i ledi-sta uraditi?

Post by kolegione »

xamp wrote:
kolegione wrote:
FastRide1 wrote:Pozdrav svima, znaci imam problem sa racunarom. Kada pocnem da radim na njemu, zaledi se slika, stane mis a i tastatura sa radom..Nakon toga kada ga restartujem na kucistu, nece da se upali nego opet stane na onom crnom ekranu i tako 10 puta uradim i nista, ne otvara mi nista. Kupio sam nov HARD DISK i sad sam radio skeniranje i izasla mi BIOHD-8 greska, isto je bilo sa prethodna 2, nemoguce da sam ih sve kupio pokvarene. Moze li neko da mi objasni sta treba da uradim da popravim to?
Kupis kuciste za eksterni hd i bootas sistem sa externog i to ce ti rijesiti probleme sigurno
Zasto bi to rijesilo sigurno probleme?
Predpostavljam, da problem u maticnoj ploci! Jercje promjenio par hdd
User avatar
Qler
Posts: 23604
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7 Re: Racunar nece da se pokrene i ledi-sta uraditi?

Post by Qler »

Mozda je jednostavno kabal los :)

Mozda je napojna losa?

Ne mora biti odmah do maticne...
Rexi1
Posts: 208
Joined: 04/04/2015 15:56

#8 Re: Racunar nece da se pokrene i ledi-sta uraditi?

Post by Rexi1 »

FastRide1 wrote:Pozdrav svima, znaci imam problem sa racunarom. Kada pocnem da radim na njemu, zaledi se slika, stane mis a i tastatura sa radom..Nakon toga kada ga restartujem na kucistu, nece da se upali nego opet stane na onom crnom ekranu i tako 10 puta uradim i nista, ne otvara mi nista. Kupio sam nov HARD DISK i sad sam radio skeniranje i izasla mi BIOHD-8 greska, isto je bilo sa prethodna 2, nemoguce da sam ih sve kupio pokvarene. Moze li neko da mi objasni sta treba da uradim da popravim to?

Kablovi ili jednostavno nesto do maticne..a imao sam milione slicnih problema i na kraju bude nesto sto nikad ne bi pomislio..spoj neki ili nesto slicno...a moguce i da se grije previse..
User avatar
FastRide1
Posts: 167
Joined: 16/03/2014 02:09

#9 Re: Racunar nece da se pokrene i ledi-sta uraditi?

Post by FastRide1 »

Da li je moguće da je u pitanju RAM memorija? Pošto imam 2 slota i u jedan kada stavim RAM u kojem je dosad bio, ekran se ne pali i čuje se zvuk pištanja. A u drugi kada stavim, treba dosta vremena da se pokrene kako treba ili zašteka na početnom ekranu 15 minuta i ništa se ne dešava, sve dok RAM ne izvadim napolje pa vratim i onda proradi i nakon nekog vremena opet se zaledi.
User avatar
base64
Posts: 59
Joined: 22/11/2015 17:04

#10 Re: Racunar nece da se pokrene i ledi-sta uraditi?

Post by base64 »

FastRide1 wrote:Da li je moguće da je u pitanju RAM memorija? Pošto imam 2 slota i u jedan kada stavim RAM u kojem je dosad bio, ekran se ne pali i čuje se zvuk pištanja. A u drugi kada stavim, treba dosta vremena da se pokrene kako treba ili zašteka na početnom ekranu 15 minuta i ništa se ne dešava, sve dok RAM ne izvadim napolje pa vratim i onda proradi i nakon nekog vremena opet se zaledi.
Možda je do RAM ploče... Možda je peopterećenje memorije, možda pregrijavanje...
Post Reply