racun uz poklon?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#1 racun uz poklon?

Post by drama »

Dakle, kupili smo nama bliskoj osobi poklon (kosulju). Velicinu smo odredili onako, prema meni i uz pomoc
radnice. Poklon nije bas jeftin i bilo bi bezveze da ostane neiskoristen tako da ako velicina ne odgovara
moze se zamijeniti uz racun. Da li treba uz poklon odmah staviti i racun pa ako nesto ne odgovara da se moze
zamijeniti ili je bolje nazvati tu osobu slijedeci dan i pitati da li odgovara?
Treba reci da nam je ta osoba bliska te nema nekog ustrucavanja ali ipak ne znam kako je najbolje postupiti.
Vase mi misljenje treba jer sam imao raspravu sa suprugom koja je naravno sigurna da je upravu.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#2 Re: racun uz poklon?

Post by pecpec »

drama wrote:Dakle, kupili smo nama bliskoj osobi poklon (kosulju). Velicinu smo odredili onako, prema meni i uz pomoc
radnice. Poklon nije bas jeftin i bilo bi bezveze da ostane neiskoristen tako da ako velicina ne odgovara
moze se zamijeniti uz racun. Da li treba uz poklon odmah staviti i racun pa ako nesto ne odgovara da se moze
zamijeniti ili je bolje nazvati tu osobu slijedeci dan i pitati da li odgovara?
Treba reci da nam je ta osoba bliska te nema nekog ustrucavanja ali ipak ne znam kako je najbolje postupiti.
Vase mi misljenje treba jer sam imao raspravu sa suprugom koja je naravno sigurna da je upravu.
Pitas kad kupujues osobu koja radi u slucaju da je malo-veliko moze li se doci pa zamjeniti uz racun,cesto bude potvrdan odgovor,odes i zamjenis sa kolegicom,sam-a,nazovi pa pitaj jel odgovara...
Mada svi od nas lako mozemo doci do cijene necega, dobili uz poklon racun ili ne, tako da...
Last edited by pecpec on 21/08/2017 00:32, edited 2 times in total.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#3 Re: racun uz poklon?

Post by hrle1976 »

Zar nisu u bJutiku odma preko cijene naljepili naljepnicu za povrat poklona? Ja kad kupujem to trazim ako nema nemicem se sa teke to ne izmisle :D no zajebancija. U zadnje vrijeme nosime metar uzase, onaj snajderski pa iza vrata ko kakav gestapo mjeri ali ne upadno.
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#4 Re: racun uz poklon?

Post by drama »

hrle1976 wrote:Zar nisu u bJutiku odma preko cijene naljepili naljepnicu za povrat poklona? Ja kad kupujem to trazim ako nema nemicem se sa teke to ne izmisle :D no zajebancija. U zadnje vrijeme nosime metar uzase, onaj snajderski pa iza vrata ko kakav gestapo mjeri ali ne upadno.
Nije to jos doslo u Bosnu :D samo je skinula onaj dio gdje je cijena
Radnica je rekla da se moze zamijeniti ali obavezno uz racun.
User avatar
phillie
Posts: 9350
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#5 Re: racun uz poklon?

Post by phillie »

Ako ste bliski, pa nema ustrucavanja, fino kazes: poklon je kupljen tu i tu, ako ti ne bude odgovaralo, evo ti racun pa zamjeni sebi. Ne vjerujem da ce neko gledati cijenu poklona. Pogotovo jer je i on/ona bio u slicnim situacijama...a nisi kod kineza kupila poklon, niti na pijaci (pretpostavljam :D ), pa da se nadje kao uvrijedjen(a).

Slobodno ti mene poslusaj i tako uradi :D
User avatar
Thorgerson
Posts: 8509
Joined: 15/04/2015 11:26

#6 Re: racun uz poklon?

Post by Thorgerson »

Ako je skupo ja uvijek stavim racun u kesu. Nek se nadje ako ne odgovara velicina itd.

Ako je jeftino, ne stavljam racun, đe ćeš ba uz poklon stavljat račun?!
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#7 Re: racun uz poklon?

Post by vjesticanametli »

ma stavite racun uz poklon sta ima veze....vidjeh to nekoliko x vec a i meni prosli mjesec kad su kupili poklon zbog odlaska dali su mi i racun da zamjenim ako hocu a i zbog garancije :-D
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#8 Re: racun uz poklon?

Post by Opal_89 »

Stavim racun ako je u pitanju neki uredjaj koji ima garanciju, ali uz odjecu nisam nikad, doduse uvijek sam nekako potrefila i velicinu. Ali ako se radi o bliskoj osobo sacuvaj racun i pitaj je kad proba da ti javi, ako ne odgovara daj joj racun nek zamijeni.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#9 Re: racun uz poklon?

Post by victom »

ubaci racun u kesu i neopterećuj se previse
Last edited by victom on 01/03/2021 06:01, edited 2 times in total.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#10 Re: racun uz poklon?

Post by moonca »

Nikako ubaciti racun sa poklonom.
Ima dosta razloga zasto,krenite od sebe , kako bi vi reagovali.

Primaocu mozes napomenuti da ima ta opcija, jer bi trebala i poklon odmah pred vama i otvoriti.
Vidjet ces po reagovanju da li joj se i svidja.
User avatar
pecpec
Posts: 1494
Joined: 31/05/2017 14:54
Location: tu

#11 Re: racun uz poklon?

Post by pecpec »

Cemu komplikovanje,pitat osobu kojoj kupujes poklon koju velicinu nosis kosulja,majica,zavisi sta uzimas i kraj price.
Opal_89
Posts: 320
Joined: 06/02/2016 12:41

#12 Re: racun uz poklon?

Post by Opal_89 »

Pa koliko ste platili tu kosulju?? Ide bajram, cisto da znamo da li sklonimo racune :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#13 Re: racun uz poklon?

Post by moonca »

Nekoga vrijedja skup poklon.
Dajes do znanja da i ti ocekujes istu vrijednost. :-)
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#14 Re: racun uz poklon?

Post by drama »

Hvala svima na odgovorima. Poklon odgovora na kraju ali to nije ni bila poenta ove teme.
Dok smo bili na kafi sa prijateljem, supruga je diskretno 2-3 puta rekla da ubacim racun u kesu sa poklonom
sto ja nisam uradio :D jer sam mislio da nije uredu.
Trebao sam ubaciti opciju glasanja...
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#15 Re: racun uz poklon?

Post by drama »

victom wrote:ubaci racun u kesu i neopterećuj se previse
ma nije stvar opterecivanja nego ko je upravu :)

Opal_89 wrote:Pa koliko ste platili tu kosulju?? Ide bajram, cisto da znamo da li sklonimo racune :mrgreen:
Bice snizenja svugdje a ima u cacharelu 50% snizenje mada i sa tim snizenjem je relativno skupo
ali barem je kvalitetno.
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#16 Re: racun uz poklon?

Post by Cookie85 »

drama wrote:Dakle, kupili smo nama bliskoj osobi poklon (kosulju). Velicinu smo odredili onako, prema meni i uz pomoc
radnice. Poklon nije bas jeftin i bilo bi bezveze da ostane neiskoristen tako da ako velicina ne odgovara
moze se zamijeniti uz racun. Da li treba uz poklon odmah staviti i racun pa ako nesto ne odgovara da se moze
zamijeniti ili je bolje nazvati tu osobu slijedeci dan i pitati da li odgovara?
Treba reci da nam je ta osoba bliska te nema nekog ustrucavanja ali ipak ne znam kako je najbolje postupiti.
Vase mi misljenje treba jer sam imao raspravu sa suprugom koja je naravno sigurna da je upravu.
Pa ti zadrzis racun i kazes njoj/njemu ako ti je veliko/malo, javi mi pa da zamjenim!

rijeseno :D

Lock! :D :run:
Post Reply