Qatar

Post Reply
User avatar
arzuhal
Posts: 20826
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#376 Re: Qatar

Post by arzuhal »

;-)

Israel, Saudi Arabia Are Reportedly Negotiating Economic Ties

read more: http://www.haaretz.com/israel-news/1.796215
User avatar
salik79
Posts: 27013
Joined: 16/09/2013 13:15

#377 Re: Qatar

Post by salik79 »

arzuhal wrote:;-)

Israel, Saudi Arabia Are Reportedly Negotiating Economic Ties

read more: http://www.haaretz.com/israel-news/1.796215
Od kada ja o ovome pisem...Inace, Allah dz.s. za sve daje primjere u prirodi, oko nas i u nama samima, za one koji pameti imaju. Tako i za Saude i ostalu cio-vehabisticku bratiju imamo divan primjer u prirodi.

Smaragdna zoharova osa, citaj saudo-u(o)sa:

Oni (Saudi) cine sve ono sto zeli manipulator (Trump). Oni više nisu oni. Oni su gotovi, a da to i ne znaju. Kada dodje vrijeme izlijeganja americko-cionističkih interesa koji su multidimenzionalni oni ce biti pojedeni iznutra poput zohara kojeg pojede osa, koja se izlegla iz jajeta polozenog u zohara...(od 6:15 ide objasnjenje kako sve funkcionira):
User avatar
apsidejzi
Posts: 8216
Joined: 25/05/2013 23:49

#378 Re: Qatar

Post by apsidejzi »

salik79 wrote:
arzuhal wrote:;-)

Israel, Saudi Arabia Are Reportedly Negotiating Economic Ties

read more: http://www.haaretz.com/israel-news/1.796215
Od kada ja o ovome pisem...Inace, Allah dz.s. za sve daje primjere u prirodi, oko nas i u nama samima, za one koji pameti imaju. Tako i za Saude i ostalu cio-vehabisticku bratiju imamo divan primjer u prirodi.

Smaragdna zoharova osa, citaj saudo-u(o)sa:

Oni (Saudi) cine sve ono sto zeli manipulator (Trump). Oni više nisu oni. Oni su gotovi, a da to i ne znaju. Kada dodje vrijeme izlijeganja americko-cionističkih interesa koji su multidimenzionalni oni ce biti pojedeni iznutra poput zohara kojeg pojede osa, koja se izlegla iz jajeta polozenog u zohara...(od 6:15 ide objasnjenje kako sve funkcionira):
Malo si ti ovdje pobrkao uloge u metafori. Ne ponasa se saudija tako zato sto su im Amerikanci naredili il sto ih manipulisu. To je cijena fasizma kojeg promovisu. Ameri su skontali da saudi mrze sije (iz bilo kojeg razloga) i koriste to za svoje interese. Malo im daju krila a malo glume velikog brata za jednu veoma delikatnu uslugu. Naime, americki dolar nema vrijednost koju bazira na zlatu nego mu se vrijednost velikim dijelom bazira na dogovoru sa OPECom tj uglavnom saudijom da se nafta prodaje iskljucivo u dolarima. Znaci ako hoces dovuc gorivo na Hifinu benzinsku moras prvo kupit dolara pa sa njima platit dobavljacu. Naravno, nafta nije jedini razlog potraznje za dolarom al je definitivno najveci.

Ironično ali svjetska ekonomija se danas vrti oko vehabijskog fasistickog odnosa prema sijama kojeg moraju platiti prihvatanjem dolara kao jedinog plateznpg sredstva za naftu tzv petrodolara.

Dakle, nisu ameri izlegli nikakvo jaje nego su samo skontali kako profitirati na tudjem fasizmu. Sve ima svoju cijenu. Igra se nastavlja dok god vehabije mrze sije.
User avatar
ElRe
Posts: 10786
Joined: 12/12/2011 11:28

#380 Re: Qatar

Post by ElRe »

SAD 'u zabludi' zbog zaljevskih sankcija Kataru

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/sa ... ija-kataru
User avatar
japin_mutapi
Posts: 11521
Joined: 11/06/2011 19:00
Location: Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

#381 Re: Qatar

Post by japin_mutapi »

ova lista zahtjeva saudijske arabije i saveznika prema kataru, kao austrougarski ultimatum srbiji


igre su tek pocele, bice zanimljivo i veselo
User avatar
Challenger__
Posts: 26509
Joined: 25/03/2012 09:31
Location: In weiter Ferne, so nah!
Contact:

#382 Re: Qatar

Post by Challenger__ »

japin_mutapi wrote:ova lista zahtjeva saudijske arabije i saveznika prema kataru, kao austrougarski ultimatum srbiji
Zanimljivo poređenje.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#383 Re: Qatar

Post by madner »

Hocete reci da su zahtjevi opravdani i da u Kataru djeluju paradrzavne institucije koje treba unistiti?
User avatar
NajdraziVodjaa
Posts: 1563
Joined: 16/12/2016 22:23

#384 Re: Qatar

Post by NajdraziVodjaa »

Mozda su vise mislili na to kako su namjerno postavljeni ultimatumi koje se zna da druga strana nece ispostovati kako bi se imao izgovor za oruzani sukob.


Nece mi biti mrsko ukoliko vidim kako u ratnohuskackom Kataru bijesni rat...
User avatar
Truba
Posts: 81592
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#385 Re: Qatar

Post by Truba »

rqt je sranje
a ionako bi ginuli do posljednjeg senegalca sudanca i filipinca
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#386 Re: Qatar

Post by Maraschino »

USA prodala oruzje i jednima i drugima. Ostaju im samo kokice i CNN.

Zasto su cijene nafte pale prije 2-3 godine?
User avatar
ljevoruki
Posts: 4751
Joined: 20/05/2011 22:49

#387 Re: Qatar

Post by ljevoruki »

Maraschino wrote:USA prodala oruzje i jednima i drugima. Ostaju im samo kokice i CNN.

Zasto su cijene nafte pale prije 2-3 godine?
Pad cijene nafte u zadnje 3 godine nema veze sa Qatarom nego iskljucivo sa Rusijom.
SA nema nista sa tim, da je po njima barel bi bio preko $100.00.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#388 Re: Qatar

Post by Maraschino »

ljevoruki wrote:
Maraschino wrote:USA prodala oruzje i jednima i drugima. Ostaju im samo kokice i CNN.

Zasto su cijene nafte pale prije 2-3 godine?
Pad cijene nafte u zadnje 3 godine nema veze sa Qatarom nego iskljucivo sa Rusijom.
SA nema nista sa tim, da je po njima barel bi bio preko $100.00.
Ja sam mislio da su cijene nafte pale kada su Ameri upumpali svoje rezerve. Dogo se pricalo kako se seici razbacuju novcem od nerealne cijene nafte.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#389 Re: Qatar

Post by madner »

Cijena je pala zbog frakinga i povratka Irana na trziste.
OPEC vise ne moze diktirati cijenu.
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#390 Re: Qatar

Post by drndalo »

Maraschino wrote:USA prodala oruzje i jednima i drugima. Ostaju im samo kokice i CNN.
Svrha zakuhavanja postignuta, harac na oruzju uzet i jednim i drugim, proizvodne linije obezbijedjene narednih 5-6 godina, F-15 nece u peMziju josh... :mrgreen:

Slijedi lagano smirivanje situacije, da niko ne izgubi obraz pred svojima... :kiss:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#391 Re: Qatar

Post by Maraschino »

drndalo wrote:
Maraschino wrote:USA prodala oruzje i jednima i drugima. Ostaju im samo kokice i CNN.
Svrha zakuhavanja postignuta, harac na oruzju uzet i jednim i drugim, proizvodne linije obezbijedjene narednih 5-6 godina, F-15 nece u peMziju josh... :mrgreen:

Slijedi lagano smirivanje situacije, da niko ne izgubi obraz pred svojima... :kiss:
...da ne zaboravimo i koji toranj poravnati...zagarantovano vracanje 20-tak godina unazad. :D
User avatar
ljevoruki
Posts: 4751
Joined: 20/05/2011 22:49

#392 Re: Qatar

Post by ljevoruki »

Pad cijene nafte u zadnje 3 godine nema veze sa Qatarom nego iskljucivo sa Rusijom.
SA nema nista sa tim, da je po njima barel bi bio preko $100.00.
Ja sam mislio da su cijene nafte pale kada su Ameri upumpali svoje rezerve. Dogo se pricalo kako se seici razbacuju novcem od nerealne cijene nafte.
To je posljedica a uzrok su bili Rusi i njihov budzet koji zavisi od visoke cijene nafte.
Americka naftna industrija je kolateralna steta, fracking je isplativ samo ako je barel preko $65.00.
Iranska nafta je tek nedavno dosla na trziste, oni nisu uzrok niske cijene.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#393 Re: Qatar

Post by Sanjarko »

Ne znam za cijenu. Neko je mislim negdje pisao da je sad jeftiniji fraking i nafta iz njega. Plus ne diktira samo petrodolar Srednji Istok i proizvodzaci tu, nego i Amerika. Amerika i Rusija su dva najveca proizvodzaca nafte. Mislim da proizvode ove dvije drzave vise nafte od svih drzava Srednjeg Istoka zajedno. 25 miliona barela dnevno. Kako sa citao cijenu nafte i samim tim i dolara i Zlato diktira. Prije je bila unca 400-600 dolara a sada je vise od duplo toga. Zanimljivo ce sve ovo bit. Raste populacija u SA, u Jemenu, Iranu ce se smanjivat polako populacija itd. Ko zna sta ce sve bit. Ma lud vakat, odavno.
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3883
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#394 Re: Qatar

Post by Kaligrafija »

Vizionar 1985 wrote:Ne znam za cijenu. Neko je mislim negdje pisao da je sad jeftiniji fraking i nafta iz njega. Plus ne diktira samo petrodolar Srednji Istok i proizvodzaci tu, nego i Amerika. Amerika i Rusija su dva najveca proizvodzaca nafte. Mislim da proizvode ove dvije drzave vise nafte od svih drzava Srednjeg Istoka zajedno. 25 miliona barela dnevno. Kako sa citao cijenu nafte i samim tim i dolara i Zlato diktira. Prije je bila unca 400-600 dolara a sada je vise od duplo toga. Zanimljivo ce sve ovo bit. Raste populacija u SA, u Jemenu, Iranu ce se smanjivat polako populacija itd. Ko zna sta ce sve bit. Ma lud vakat, odavno.
Jasta je, toliko je jeftin fraking da su se mnoge kompanije po Kanadi i USA ugasile zbog skupog procesa u odnosu na regularno vadjenje nafte...
User avatar
Sanjarko
Posts: 23199
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#395 Re: Qatar

Post by Sanjarko »

Kaligrafija wrote:
Vizionar 1985 wrote:Ne znam za cijenu. Neko je mislim negdje pisao da je sad jeftiniji fraking i nafta iz njega. Plus ne diktira samo petrodolar Srednji Istok i proizvodzaci tu, nego i Amerika. Amerika i Rusija su dva najveca proizvodzaca nafte. Mislim da proizvode ove dvije drzave vise nafte od svih drzava Srednjeg Istoka zajedno. 25 miliona barela dnevno. Kako sa citao cijenu nafte i samim tim i dolara i Zlato diktira. Prije je bila unca 400-600 dolara a sada je vise od duplo toga. Zanimljivo ce sve ovo bit. Raste populacija u SA, u Jemenu, Iranu ce se smanjivat polako populacija itd. Ko zna sta ce sve bit. Ma lud vakat, odavno.
Jasta je, toliko je jeftin fraking da su se mnoge kompanije po Kanadi i USA ugasile zbog skupog procesa u odnosu na regularno vadjenje nafte...
Ma ne nisi skonto. Nisam se mozda ni ja dobro izrazio. Da je proces frakinga sada jeftiniji u odnosu na prije. To je neko negdje na netu spominjao. Ne znam ja, samo sam ovo cuo. Znaci u odnosu na prije da je jeftiniji a ne da je jeftin.
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#396 Re: Qatar

Post by mousstapha »

Image
User avatar
video
Posts: 6808
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#397 Re: Qatar

Post by video »

Katar kupio 24 britanska borbena aviona Typhoon

Katar je postigao dogovor s Velikom Britanijom o kupovini 24 vojna britanska aviona Typhoon

DOHA (AA) - Katar postigao dogovor s Velikom Britanijom o kupovini 24 vojna britanska aviona Typhoon, javlja Anadolu Agency (AA).

Katarski ministar odbrane Halid al-Atiyye sastao se u Dohi sa britanskim kolegom Michealom Fallonom i razgovarao o aktuelnim pitanjima poput krize u Zaljevu i borbe protiv terorizma u svijetu.

Jedna od glavnih tema razgovora bila je i vojna saradnja između Katara i Velike Britanije, a dva ministra potpisala su i sporazum o kupoprodaji višenamjenskih borbenih aviona Typhoon.
Nije se ovo nista zavrsilo.Ocito je zatisje. Qatarani se okrecu starim kolonizatorima i tu traze pomoc uz masne novce.
Post Reply