PVC prozori vs drvena stolarija

Post Reply

Koji prozor je bolji

a/ PVC
219
47%
b/ drveni prozor
188
40%
c/ danas je kisovit dan
58
12%
 
Total votes: 465

sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#751 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by sabanss »

agent_zero wrote:Uzeo salamander 5 komora, dvostruka low-e stakla, G-U okovi.

Valja li to?
Ne treba nista, no se falim :D

Kako kazu visa srednja klasa :D
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#752 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by agent_zero »

sabanss wrote:
agent_zero wrote:Uzeo salamander 5 komora, dvostruka low-e stakla, G-U okovi.

Valja li to?
Ne treba nista, no se falim :D

Kako kazu visa srednja klasa :D
Daleko od tog da se hvalim, nego su mi pomogli neki pametni i poučni postovi nekolicine forumaša oko izbora, pa rekoh da priupitam jesam li dobro zatefterio.

Znači to je otprilike viša srednja klasa? Ok, meni dosta.
sabanss
Posts: 4578
Joined: 13/08/2006 11:20

#753 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by sabanss »

agent_zero wrote:
sabanss wrote:
Ne treba nista, no se falim :D

Kako kazu visa srednja klasa :D
Daleko od tog da se hvalim, nego su mi pomogli neki pametni i poučni postovi nekolicine forumaša oko izbora, pa rekoh da priupitam jesam li dobro zatefterio.

Znači to je otprilike viša srednja klasa? Ok, meni dosta.
Ma zezam se, ima vic na slicnu temu :D Vidio sam kod ljudi istu kombinaciju profil + okov i poslije 7-8 godina nema tragova propadanja, habanja, krivljenja i slicno. Ima skupljih profila ali nisam siguran da ima pretjerano boljih.
Drug Kolega
Posts: 5
Joined: 03/10/2016 21:01

#754 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Drug Kolega »

Evo, da i ja priupitam, dobio sam sijaset ponuda, ne znam da li da imenujem izvođače, ali ću staviti profile i cijene.
Rehau su ponude od različitih ponuđača, a Ideal, Trocal, Salamander sam nekako u startu odbacio.

* 2 stakla; 5 komora
1. Rehau EURO 70 - GU DRK okovi - 3900
2. Rehau EURO 70 - Siegenia Titan AF okovi - 4900
3. Kommerling ProAD70 - ? okovi - 3700
4. Veka 70 AD - ARX plus okov - 4600

* 3 stakla, 5 ili 6 komora
1. Rehau EURO 70 - GU DRK okovi - 4100
2. Rehau Synego - Siegenia Titan AF okovi - 5800
3. Kommerling 76 MD - ? okovi - 4400
4. Veka 70 AD - ARX plus okov - 5000

Svi su uračunali demontažu i odvoz starih, klupice i okapnice. Meni djeluje da je Kommerilng 76 MD najpovoljnija ponuda,
REHAU najkvalitetnija, a Veka su djelovali najprofesionalnije, najljubaznije, mada su me počeli usmjeravati da je troslojni
minimum jer ću imati plinsko etažno grijanje (5. sprat od 6, stan od 55m2). Imate kakav savjet?
User avatar
bombašica
Posts: 455
Joined: 17/05/2011 23:23
Location: ...gdje Dunav ljubi nebo

#755 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by bombašica »

Da ne čitam sve postove...je li neko imao iskustvo sa prozorima ALU WOOD INZINJERING iz Maglaja?
Poslali su mi ponudu (1200 KM za prozor sa vanjskim roletnama dimenzija 250x155), Saplast je tražio 1500 Km. Voljela bih znati vaša iskustva s njihovim pvc prozorima. Hvala.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#756 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by ranger »

cuske wrote:Da razjasnimo vjecitu dilemu...

Nakon godina i godina problema sa drvenom stolarijom, oko farbanja, silokoniziranja, mijenjanje gumica, zatvaranja, dihotvanaj i sl odlučio sam se za PVC. Jednom za vazda!!!

Kupio kvalitetnu Salamander 3D s 3 gumicei na to stavio 3 Stakla sa UV-om koje je ugradial firma ALG (ne reklamiram)!

Zimi je jednostavno savršeno! Dihtuje dobro, a po želji ima polu otvoren mod za ozraku (nije na kant). Sigurnosno rukovanje da ako već otvoriš prozor širom ne možeš pomaknut šteku prema kant poziciji i time se povrijediš kao i obrnuto. Zaštitu od lupanja kao i zaključavanje sigurnost za malu raju.

Totalno zvuk s vana zaustavlja i nastupa tišina u stanu, jednostavna za održavanje i uvjek ima sjaj i glatkoću bez obzira izloženosti suncu.
Ljeti s vana staklo vrelo, a s unutrašnje stane hladno (klimu više i ne plaim, a prije je bilo nezamislivo bez nje).

Da ukratko rezmiramo:

1. Zimi savršeno dihtuje
2. Ima mogućnost ozrake i cirkulacije zraka i ako su zatvoreni prozori
3. Super komarnici ujedno lahko perivi.
4. Prelagano održavanje
5. Gubljenje toplote s 3 stakla svedeno na minimum minimuma.
6. Ljeti sprečava infra crvene (IR) zrake i čini prostoriju hladnijom
7. Garancija 30 godina!

Što se tiče priča o detoksikaciji plastike i sl koa nezdravo je UBLEHA!

Najveći dio je Staklo, a vrlo mali plastika koja opet kod salamandera nije kancerogena!
Ako se okrene oko sebe vidit će te puno, puno gorih i štetnijih plastika koje dirate nonstop.
50% posuđa vam je plastika!
Mobiteli su od plastike!
TV -Plastika i to pravo kancerogena + daljinski koji ne ispuštate iz ruku!
Auto kojim se vozite svaki dan je 70% unutrašnjosti plastika!
Prekidači na zidovima PLastika.
Odjeća 50% sintetika (čitaj plastika)!

Milsim da je u svemu ovome plastika na prozorima neznatna i nebitna!
jos samo napisi broj i firmu koju reklamiras :-)
Drug Kolega
Posts: 5
Joined: 03/10/2016 21:01

#757 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Drug Kolega »

cuske wrote:Hehe Nećemo toliko ići u detalje.
Cilj je bio završit s poređenjem i vječitim dilemama koje više nemaju smisla... :run:
Imaju smisla ako imaš razliku u ponudi od 1000 KM. Da li ja plaćam marketing i te firme je li zato ona skuplja il'
plaćam prozore. Evo, ponude su od Saplasta, Dijamanta, Đonke, Ugarka. Jedni upozoravaju da oni drugi reklamiraju
jedne, a prodaju skroz druge profile - što ne možeš provjeriti osim da izrežeš prozor. Na forumu vlada mišljenje da
je Saplast najbolji, al' ima i povoljnijih, to je sve.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#758 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by ranger »

sve sam ja to proso i pregledo i kupio drvene. eno trecu godinu farbam ih svake hefte :izet:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#759 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by quarterback »

ranger wrote:sve sam ja to proso i pregledo i kupio drvene. eno trecu godinu farbam ih svake hefte :izet:
farbaj, farbaj, nece da ti skodi

:D
kazo
Posts: 1517
Joined: 08/03/2012 19:57

#760 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by kazo »

Je li se neko susretao sa firmom AD logistic iz Mostara? vidim da rade sa vekinim profilima.
User avatar
madesa
Posts: 4211
Joined: 26/07/2013 02:37

#761 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by madesa »

ima li ko iskustva sa firmom EKO TEH ?
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#762 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by muxa »

Mene interesuje da li je nekom firma Dijamant iz Sarajeva radila stolariju i kakva su iskustva?
Rade sa Koemmerling profilima i poslali su mi dosta povoljniju ponudu od ostalih koji rade isti profil.
User avatar
Filter
Posts: 8032
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#763 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Filter »

muxa wrote:Mene interesuje da li je nekom firma Dijamant iz Sarajeva radila stolariju i kakva su iskustva?
Rade sa Koemmerling profilima i poslali su mi dosta povoljniju ponudu od ostalih koji rade isti profil.
ima komsija te pendzere. uopste nisu losi... ali obrati paznju kako mjere i kako ugradjuju, u tome su tarabe.
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#764 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by muxa »

Filter wrote: ima komsija te pendzere. uopste nisu losi... ali obrati paznju kako mjere i kako ugradjuju, u tome su tarabe.
Hvala na odgovoru. Nije valjda da ne znaju uzet mjere otvora. Mislim šta tu ja imam obracat paznju :-)
Drug Kolega
Posts: 5
Joined: 03/10/2016 21:01

#765 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Drug Kolega »

muxa wrote:
Filter wrote: ima komsija te pendzere. uopste nisu losi... ali obrati paznju kako mjere i kako ugradjuju, u tome su tarabe.
Hvala na odgovoru. Nije valjda da ne znaju uzet mjere otvora. Mislim šta tu ja imam obracat paznju :-)
Ovo mogu i potvrditi u neku ruku. Došla druga firma da premjeri, čovjek mjerio pola sata, ukazao na neke detalje
koje ovi nisu ni primijetili, tu je odluka pala.
User avatar
Rugafet
Posts: 4712
Joined: 14/12/2015 17:52

#766 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Rugafet »

Pa to su onda neki pravo opasni strucnjaci u tome sto rade...Ako ne znaju uzet mjere i ugradit to sto prodaju o cemu onda pricamo?
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#767 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by muxa »

Ništa onda, njih križam.
Kakva su iskustva sa Ugarak-produkt Visoko i Ideal Kakanj?
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#768 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by valter.ba »

Ovi iz Kaknja ni web stranicu nisu u stanju napraviti kako treba cccc....

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
User avatar
madesa
Posts: 4211
Joined: 26/07/2013 02:37

#769 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by madesa »

madesa wrote:ima li ko iskustva sa firmom EKO TEH ?
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#770 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by mali_balon »

muxa wrote:Ništa onda, njih križam.
Kakva su iskustva sa Ugarak-produkt Visoko i Ideal Kakanj?
:thumbup:
Evo 9 godina vec nista nigdje nit je popustilo nit se sta pokvarilo iskrivilo puklo a dihtuju ko i prvog dana....
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#771 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by muxa »

mali_balon wrote: :thumbup:
Evo 9 godina vec nista nigdje nit je popustilo nit se sta pokvarilo iskrivilo puklo a dihtuju ko i prvog dana....
Hvala. De mi reci koji je kod tebe profil i jel u bijeloj boji ili je folija sa drvo dekorom preko?
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#772 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by mali_balon »

muxa wrote:
mali_balon wrote: :thumbup:
Evo 9 godina vec nista nigdje nit je popustilo nit se sta pokvarilo iskrivilo puklo a dihtuju ko i prvog dana....
Hvala. De mi reci koji je kod tebe profil i jel u bijeloj boji ili je folija sa drvo dekorom preko?
Bijeli, jest da drvo dekor ljepse izgelda i jednostavije je za odrzavanje ali je i skuplje....ne mogu se sjetiti koliko
User avatar
muxa
Posts: 489
Joined: 07/10/2014 23:09

#773 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by muxa »

Nije problem sto je skuplje vec sto daju duplo manju garanciju na takve profile
gidra
Posts: 3570
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#774 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by gidra »

Pozdrav raji,
može li neko pobrojati firme iz Sarajeva i bliže okoline koje se bave prodajom PVC stolarije osim Saplasta i Elox BH, to je sve što znam, a hoću da mijenjam svu stolariju u stanu???
Planiram kontaktirati 5-6 firmi da pošalju tehničare i daju svoje ponude. Naravno tražim njemački profil.

Pored stana imam i kuću koju sam temeljtio renovirao 2008 godine i svu stolariju mi je radio ELOX iz Hrasnice.
Ugradili su mi G-U (Gretsch-Unitas), njemački profil 5-komorni, ne znam da li rade i dalje sa ovim profilom ali prozori nakon 8 godina su u istom stanju kao kada su ih ugradili. Stvarno jedno pozitivno iskustvo.
Komšija mi ovaj put predlaže Salamander profil i kao ima neku šemu gdje bi mi dali povoljnu cijenu...
Oxygenn
Posts: 340
Joined: 07/05/2005 22:34

#775 Re: PVC prozori vs drvena stolarija

Post by Oxygenn »

gidra wrote:Pozdrav raji,
može li neko pobrojati firme iz Sarajeva i bliže okoline koje se bave prodajom PVC stolarije osim Saplasta i Elox BH, to je sve što znam, a hoću da mijenjam svu stolariju u stanu???
Planiram kontaktirati 5-6 firmi da pošalju tehničare i daju svoje ponude. Naravno tražim njemački profil.

Pored stana imam i kuću koju sam temeljtio renovirao 2008 godine i svu stolariju mi je radio ELOX iz Hrasnice.
Ugradili su mi G-U (Gretsch-Unitas), njemački profil 5-komorni, ne znam da li rade i dalje sa ovim profilom ali prozori nakon 8 godina su u istom stanju kao kada su ih ugradili. Stvarno jedno pozitivno iskustvo.
Komšija mi ovaj put predlaže Salamander profil i kao ima neku šemu gdje bi mi dali povoljnu cijenu...
http://www.sarix.ba/index.php?sel=1
http://www.ugarak.ba/
http://pvcstolarija.ba/index.php
http://www.djonko.de/
http://alg.ba/index.html
http://fadzcompany.com/
http://www.europlast.co.ba/contact/
Post Reply