Putovanje u Rusiju-pitanja

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#26 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by julisiz es grant »

vazi wrote:
ibi wrote:Mislim da Hrle/Zviz stalno putuje u Rusiju, sad ce ti on objasniti sve...
Pa kako se njega nismo ranije sEtili :)
Zviz mi je pomogao sa sličnim savjetima kada sam 2013. trebao ići u Kopenhagen....i valjalo mi je :) Ozbiljno :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#27 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by spreca »

vazi wrote:
spreca wrote:
vazi wrote:Sta kazes sprecolini :lol: :thumbup:
Ma ko hoce doci u rusiju , treba doci ljeti.....zimi je groza pogotovu Piter kad zapuse vjetar i ona vlaga mrznu kosti :lol:
Ma znam ja da si ti zimogrizan :lol: :thumbup:
Zato je Vodka pojeftina :lol:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#28 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by spreca »

julisiz es grant wrote:
vazi wrote:
ibi wrote:Mislim da Hrle/Zviz stalno putuje u Rusiju, sad ce ti on objasniti sve...
Pa kako se njega nismo ranije sEtili :)
Zviz mi je pomogao sa sličnim savjetima kada sam 2013. trebao ići u Kopenhagen....i valjalo mi je :) Ozbiljno :D
Ma zene su 99% na pasoskoj kontroli.......jedino ako naletis na kakvu sa pmsom :lol: ......mozda zbog toga so sam tu vec 27 godina pa mi se cini sve jednostavno........ali mi je lakse uci u rusiju nego u hrvatsku na Orasju.......ako te sta budu pitali bolje sto manje sa njima komuniciraj......samo da ne.....vjerovatno lakse nego u Eu
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#29 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by julisiz es grant »

Super, spreca, hvala puno :thumbup:
Samo mi još reci ovo za vremenske prilike u septembru :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#30 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by spreca »

julisiz es grant wrote:
spreca wrote:
vazi wrote:Sta kazes sprecolini :lol: :thumbup:
Ma ko hoce doci u rusiju , treba doci ljeti.....zimi je groza pogotovu Piter kad zapuse vjetar i ona vlaga mrznu kosti :lol:
Nadam se da je septembar još uvijek podnošljiv? Ako se sjećam iz istorijskih knjiga, u vrijeme operacije Barbarosa već je tada počeo padati snijeg :D ...doduše, evo ga i kod nas tri dana padao u drugoj polovini aprila :D
Septembar je uvijek lijep..........e jedino nekog baksuzluka da bas tad bude kakvih kisa.......inace u avgustu ako pada kisa a ja se tad zadesim na vikendici ja lozim ko zimi :oops: .....ovdje uvijek puse i velika je vlaznost i to hebe nase koke :lol: ......za svaki slucaj uzmi sa sobom neki jesenji odjevni predmet.......mozes letjeti iz Zg ili Bg ....iz Bg imas za Moskvu 5 puta dnevno a imas i za Piter sa slijetanjem u Moskvi
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#31 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by spreca »

julisiz es grant wrote:Super, spreca, hvala puno :thumbup:
Samo mi još reci ovo za vremenske prilike u septembru :D
Evo dole vec napisah.....uzmi za svaki slucaj neku jaknicu da imas ako vrijeme bude zezalo..........neces moci ovdje uzeti lokalnu simku za tel inet.......ali imas puno vi fi frei
User avatar
Sancho Panza
Posts: 78
Joined: 10/11/2013 17:02

#32 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by Sancho Panza »

spreca wrote:
Ti si bio davno?
Prije nepune dvije godine
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#33 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by RJ57 »

rusi :-)

jaran mi je išao na kup konfederacija u lenjingrad jer mu tamo živi rođak koji radi za gazprom pa ono da ga posjeti i da ode malo na fudbal. kad je rekao graničaru na aerodromu da dolazi na fudbal tražili su mu odmah Fan-ID (koji služi kao viza za sve zemlje kojima ista treba) i bez kojega svakako ne možeš ući na utakmicu. onda je on objašnjavao da mu jaran ima karte i da će Fan-ID zatražiti u FIFA centru ali ali avaj ali, odma su ga odveli na stranu i trebalo mu je sve skupa dva sata da rusi "provjere nešto" prije nego su ga pustili iako nam ne treba viza :roll:

elem ako ko ide dogodine, ili napravite Fan-ID na vrijeme ili idete gledati crveni trg a ne fudbal :D
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#34 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by spreca »

RJ57 wrote:rusi :-)

jaran mi je išao na kup konfederacija u lenjingrad jer mu tamo živi rođak koji radi za gazprom pa ono da ga posjeti i da ode malo na fudbal. kad je rekao graničaru na aerodromu da dolazi na fudbal tražili su mu odmah Fan-ID (koji služi kao viza za sve zemlje kojima ista treba) i bez kojega svakako ne možeš ući na utakmicu. onda je on objašnjavao da mu jaran ima karte i da će Fan-ID zatražiti u FIFA centru ali ali avaj ali, odma su ga odveli na stranu i trebalo mu je sve skupa dva sata da rusi "provjere nešto" prije nego su ga pustili iako nam ne treba viza :roll:

elem ako ko ide dogodine, ili napravite Fan-ID na vrijeme ili idete gledati crveni trg a ne fudbal :D
dug jezik je ponekad najveci neprijatelj......treba se praviti mutav kao da nista ne razumijes uvijek ces lakse proci....a kd je u pitanju fudbal naravno da ce ga provjeravati dali je na kakvom spisku zbrana po evropi itd
RJ57
Posts: 3384
Joined: 10/04/2017 15:12

#35 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by RJ57 »

možda si u pravu, ali čovjek ima 50 kuka i izgleda jako ozbiljno :D

ali svako iskustvo nam dobro dođe, ako zatreba :D
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#36 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by julisiz es grant »

Otišao, vratio se, i kao i svake godine kad u novu zemlju odem, bilo mi je jako lijepo.
Nije bilo nikakvih problema na aerodromu ni u odlasku, ni u povratku. Vrijeme je bilo kišno uglavnom, ali ne mnogo hladno. Uspio obići istorijski dio, dvorski trg sa Zimskim dvorcem i ostalim palatama iz kompleksa Hermitaža, Nevski prospekt, Nevu, mostove...trebalo bi mi mjesec da vidim sve što bih volio, ali dosta.
Od ovih svjetskih gradova što sam ih posjetio u ovih zadnjih nekoliko godina, Piter mi se, uz Lisabon, najviše dopao kad je u pitanju ljepota i monumentalnost.
Još jednom svima hvala na savjetima :thumbup:
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#37 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by spreca »

julisiz es grant wrote:Otišao, vratio se, i kao i svake godine kad u novu zemlju odem, bilo mi je jako lijepo.
Nije bilo nikakvih problema na aerodromu ni u odlasku, ni u povratku. Vrijeme je bilo kišno uglavnom, ali ne mnogo hladno. Uspio obići istorijski dio, dvorski trg sa Zimskim dvorcem i ostalim palatama iz kompleksa Hermitaža, Nevski prospekt, Nevu, mostove...trebalo bi mi mjesec da vidim sve što bih volio, ali dosta.
Od ovih svjetskih gradova što sam ih posjetio u ovih zadnjih nekoliko godina, Piter mi se, uz Lisabon, najviše dopao kad je u pitanju ljepota i monumentalnost.
Još jednom svima hvala na savjetima :thumbup:
jelde...nije bilo strasno :lol: ...nije ni kod njih vise SSSR :mrgreen: i oni su se malo opustili....kako sam ja izdrzo 27 godina :oops: :lol:
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#38 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by vazi »

julisiz es grant wrote:Otišao, vratio se, i kao i svake godine kad u novu zemlju odem, bilo mi je jako lijepo.
Nije bilo nikakvih problema na aerodromu ni u odlasku, ni u povratku. Vrijeme je bilo kišno uglavnom, ali ne mnogo hladno. Uspio obići istorijski dio, dvorski trg sa Zimskim dvorcem i ostalim palatama iz kompleksa Hermitaža, Nevski prospekt, Nevu, mostove...trebalo bi mi mjesec da vidim sve što bih volio, ali dosta.
Od ovih svjetskih gradova što sam ih posjetio u ovih zadnjih nekoliko godina, Piter mi se, uz Lisabon, najviše dopao kad je u pitanju ljepota i monumentalnost.
Još jednom svima hvala na savjetima :thumbup:
Samo to :?

Ja mislila tu su slike po danu, u noci, mostovi,ljudi ...mrsko ti ih kaciti ?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#39 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by julisiz es grant »

vazi wrote:
julisiz es grant wrote:Otišao, vratio se, i kao i svake godine kad u novu zemlju odem, bilo mi je jako lijepo.
Nije bilo nikakvih problema na aerodromu ni u odlasku, ni u povratku. Vrijeme je bilo kišno uglavnom, ali ne mnogo hladno. Uspio obići istorijski dio, dvorski trg sa Zimskim dvorcem i ostalim palatama iz kompleksa Hermitaža, Nevski prospekt, Nevu, mostove...trebalo bi mi mjesec da vidim sve što bih volio, ali dosta.
Od ovih svjetskih gradova što sam ih posjetio u ovih zadnjih nekoliko godina, Piter mi se, uz Lisabon, najviše dopao kad je u pitanju ljepota i monumentalnost.
Još jednom svima hvala na savjetima :thumbup:
Samo to :?

Ja mislila tu su slike po danu, u noci, mostovi,ljudi ...mrsko ti ih kaciti ?
Evo :mrgreen: :mrgreen:

Image

Gribojedov kanal na Nevskom prospektu, sa crkvom Spasa u krvi (sagrađenom na mjestu ubistva pret-pret-posljednjeg ruskog cara Aleksandra II)

Image

Spomenik Ekaterini Velikoj

Image

Luk kroz koji se prolazi na Dvorski trg sa Nevskog prospekta

Image

Počinje bura: Zimski dvorac

Image

Kapija Zimskog dvorca

Image

Petropavlovska tvrđava

Image

Detalj sa Ančikov mosta, na rijeci Fontanki, na Nevskom prospektu

Image

Detalj s Nevskog prospekta

Image

Kazan katedrala
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#40 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by vazi »

Prelijepo :thumbup: , hvala na slikama
Meni djeluje tako lijepo i umirujuce a vjerovatno nije vec stresno ko i vecina velikih gradova.

Kakvi su ti utisci, je li narod ljubazan ili prepotentan ?
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#41 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by julisiz es grant »

vazi wrote:Prelijepo :thumbup: , hvala na slikama
Meni djeluje tako lijepo i umirujuce a vjerovatno nije vec stresno ko i vecina velikih gradova.

Kakvi su ti utisci, je li narod ljubazan ili prepotentan ?
Nisam imao nikakvih problema ni sa kim u komunikaciji, zaista. Jedino su napasni raznorazni likovi koji na svakom koraku nude nekakve izletničke ture, krstarenja, bukvalno čim se zaustaviš da nešto vidiš ili uslikaš prilaze ti...e to mi je onako znak da ipak nisam bio na zapadu :D ...a sve je drugo prilično vesternizirano..i čisto. Osim WC-a na aerodromu, umivaonici od povraćotine ili nečeg goreg :D uprljani...Gradski prevoz izvanredno uvezan, čest i tačan (koristio sam samo autobus)...i vrlo lako je pohvatati glavne linije.
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#42 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by vazi »

julisiz es grant wrote:
vazi wrote:Prelijepo :thumbup: , hvala na slikama
Meni djeluje tako lijepo i umirujuce a vjerovatno nije vec stresno ko i vecina velikih gradova.

Kakvi su ti utisci, je li narod ljubazan ili prepotentan ?
Nisam imao nikakvih problema ni sa kim u komunikaciji, zaista. Jedino su napasni raznorazni likovi koji na svakom koraku nude nekakve izletničke ture, krstarenja, bukvalno čim se zaustaviš da nešto vidiš ili uslikaš prilaze ti...e to mi je onako znak da ipak nisam bio na zapadu :D ...a sve je drugo prilično vesternizirano..i čisto. Osim WC-a na aerodromu, umivaonici od povraćotine ili nečeg goreg :D uprljani...Gradski prevoz izvanredno uvezan, čest i tačan (koristio sam samo autobus)...i vrlo lako je pohvatati glavne linije.


pokvari ta povracotina utisak :lol:

:thumbup:
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#43 Re: Putovanje u Rusiju-pitanja

Post by julisiz es grant »

Aha :D ..malo :-D
Post Reply