put Livno Bihać

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
qwer44
Posts: 2
Joined: 17/07/2015 13:59

#1 put Livno Bihać

Post by qwer44 »

Pozdrav,

uskoro moram u Livno, sa time da se vraćam u Zagreb. Pa me zanima kakva je općenito cesta, ima li policije, koliko prosječno traje put ako se vozi nešto iznad ograničenja, nikakvo ludovanje. Inače sam iz RH pa tu cestu uopće ne poznajem, nikad nisam po njoj vozio.
Altenativa je da se vratim prema Splitu i na autoput, ali to mi je cca +200km + dosadna vožnja, turisti....ili eventualno se oko Knina uključit.

hvala.
zrakomlat
Posts: 10240
Joined: 23/09/2012 17:22

#2 Re: put Livno Bihać

Post by zrakomlat »

Ja sam nedavno išao tim putem, kroz Livno prošao prema Bihaću. Ne sjećam se koliko traje putovanje na toj relaciji, ali nije dugo. Vozili smo konstantno nešto preko ograničenja jer cesta uopće nije bila prometna, vrlo malo auta sreli, slabo naseljena mjesta su tu. Mislim da smo samo jednu patrolu sreli. Put je prilično dobar osim nekog dijela kad se približiš već Bihaću. Ta etapa je kratka, cesta je OK, ali ima nekih krivina. Prema stranici http://www.udaljenosti.com ima 185 km.
User avatar
AstorH
Posts: 1895
Joined: 08/03/2014 23:21
Location: Dalmacija

#3 Re: put Livno Bihać

Post by AstorH »

Iz Livna nemas patrole nigdje do Bosanskog Grahova, tu nekad budu. Pripazi na fiksni radar na izlazu iz Livna prije B&M pumpe sa desne strane, tu vozi 60. Odatle pa sve do Drvara nemas nigdje radara i mozes da udaras po gasu slobodno jer je zesca pustara, a ni patrola do Bos.Grahova iako je patralo cesce u kafani nego na putu, vozi 40 na ulazu u Bos.Grahovo do skretanja desno za Drvar odakle opet gazi nema nikoga opet pustara do Drvara.U Drvaru imas jedan fiksni radar sa lijeve strane cim prodjes raskrsnicu.Prema Bos.Petrovcu dalje nemas nigdje radara. Na skretanju lijevo na raskrsnici u Petrovcu za Bihac pripazi na radar sa desne strane kod pumpe koja je sa lijeve strane. Prije nje uspori na 60.Odatle pa sve Bihaca - do ulaza nemas ni patrola ni radara. Takodjer mozes gazit na gas.Po Bihacu pazi, ima dosta radara, i pazi prema granicnom prelazu Izacic prije uspona. Na izacic ti je najblize u Zagreb.

Sto se kilometraza tice, imas Livno-Drvar 108KM ja predjem za sat i 20min I imas Drvar- Bihac 80ak KM sat vremena voznje. Sveukupno oko 190KM.

Sretno.
qwer44
Posts: 2
Joined: 17/07/2015 13:59

#4 Re: put Livno Bihać

Post by qwer44 »

ok, super, hvala...znači, idem preko B. Petrovca, a ne lijevo uz samo granicu......koliko vidim taj teren je dosta brdovitiji.
XiiLLy
Posts: 13
Joined: 21/05/2015 13:15

#5 Re: put Livno Bihać

Post by XiiLLy »

qwer44 wrote:ok, super, hvala...znači, idem preko B. Petrovca, a ne lijevo uz samo granicu......koliko vidim taj teren je dosta brdovitiji.

Jeste brdovitiji, ali cesta je dobra i slobodno polivaj...cirka lijepe vožnje dva i pol sata Livno-Bihać, ako si luđi, naravno to vrijeme je kraće
Post Reply