Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Eddie1506
Posts: 4
Joined: 16/09/2005 22:07

#1 Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Eddie1506 »

Lijep pozdrav!

Kako nas 5-6 prijatelja planira za prvi maj otici u Zenicu na 4 dana imam dva pitanja.

Koje su cijene prijevoza vlakom/autobusom iz Zagreba?

Gdje je najjefitiniji smjestaj u Zenici? Ne treba nam nista drugo osim kreveta (dvokrevetne sobe po mogucnosti) i tusa. Idealan bi bio nekakav hostel.

Cuo sam vec za hotel Rudar, navodno je on najpovoljniji, 10 KM po nocenju.

Unaprijed zahvalan na bilo kakvim informacijama!
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#2 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by lahor »

Eddie1506 wrote:Lijep pozdrav!

Kako nas 5-6 prijatelja planira za prvi maj otici u Zenicu na 4 dana imam dva pitanja.

Koje su cijene prijevoza vlakom/autobusom iz Zagreba?

Gdje je najjefitiniji smjestaj u Zenici? Ne treba nam nista drugo osim kreveta (dvokrevetne sobe po mogucnosti) i tusa. Idealan bi bio nekakav hostel.

Cuo sam vec za hotel Rudar, navodno je on najpovoljniji, 10 KM po nocenju.

Unaprijed zahvalan na bilo kakvim informacijama!
Nemojte samo isticati bilo kakva navijacka obiljezja jer tamo to ne vole,pogotovo obiljezja reprezentacije BiH u nogomotu.Sretan vam put i dobro se provedite. :bih: :dance:
NicaZe_
Posts: 16
Joined: 03/04/2008 10:37

#3 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by NicaZe_ »

za voz/autobus se raspitaj na stanici u zagrebu, najpametnije je valjda..

Sto se tice smjestaja, ima taj hotel rudar, ali nije tako jeftin, uglavnom znaju zavaliti cijene.. Pogotovo sa ovim zadnjim poskupljenjima.. Hotel je sranje zivo, samo za prespavati i tusirati, i moglo se jeftino spavati, sada ne znam.. Ja sam prije par noci jaranu jednokrevetnu sobu s doruckom platio 35 km, ali vjerujem da bi visekrevetnu sobu, uz neki dogovor (vise vas + vise nocenja) mogli dobiti i jeftinije..

Sretno..
mojgrad
Posts: 1439
Joined: 16/01/2007 13:28

#4 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by mojgrad »

Kad vec imas pristup internetu ukucaj na google autobusni kolodvor Zagreb ili zeljeznice pa ce ti izbaciti link. Tamo ces naci sve informacije u vezi puta za Bosnu. Karta povratna kosta oko 25 eur.
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#5 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Epitop »

Ne obaziri se na gluposti poput ovih izjava od nicka lahor.
Hotel Rudar jeste najjeftinji, ali ne bih rekao da je baš 10 km možda je malo skuplji. On je dno ponude tako da ako te samo interesuje soba i tuš to ti je najbolje i najjeftinije. Osim hotela Rudar imaš hotel Inter i Hotel Zenica, ali su oni skuplji, pogotovo ovaj drugi.
Za cijene karata nisam siguran ali iz ZG za ZE možeš doći vozom svaki dan i autobusom i to prevoznici su Bisstours (Zenica), Jelinak (Žepče). Mislim da je povratna vozom povoljnija, ali najbolje je da se sam raspitaš u Zagrebu.
Nadam se da ćeš se ugodno osječati u Zenici i primjetit ćeš sam da u Zenici ima dosta Hrvatskih tablica pogotovo u zadnje vrijeme kako je otvoren novi tržni centar jer je u njemu veliki broj firmi koje su iz Hrvatske.
Pozdarav i sretan put.
Eddie1506
Posts: 4
Joined: 16/09/2005 22:07

#6 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Eddie1506 »

Puno hvala svima na odgovorima.

Sto se tice cijena prijevoza, na webu autobusnog i zeljeznickog kolodvora nisu napisane cijene za putovanja van Hrvatske pa sam zato pitao (ako ima tko slučajno informaciju iz prve ruke). Telefonom ne zelim pitati jer se koriste brojevi s dodanom vrijednoscu (skupo), a za setnju do kolodvora bas i nemam vremena zbog raznih stvari.

Kakva je situacija s hostelima u Zenici? Oni su opcenito puno jeftiniji od hotela, pa bi nam i to bila jedna od opcija.
User avatar
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#7 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Eborg »

Koliko mi je poznato hostela nema jer Zenica nije turistichki grad...
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#8 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by jefferson »

lahor wrote:
Eddie1506 wrote:Lijep pozdrav!

Kako nas 5-6 prijatelja planira za prvi maj otici u Zenicu na 4 dana imam dva pitanja.

Koje su cijene prijevoza vlakom/autobusom iz Zagreba?

Gdje je najjefitiniji smjestaj u Zenici? Ne treba nam nista drugo osim kreveta (dvokrevetne sobe po mogucnosti) i tusa. Idealan bi bio nekakav hostel.

Cuo sam vec za hotel Rudar, navodno je on najpovoljniji, 10 KM po nocenju.

Unaprijed zahvalan na bilo kakvim informacijama!
Nemojte samo isticati bilo kakva navijacka obiljezja jer tamo to ne vole,pogotovo obiljezja reprezentacije BiH u nogomotu.Sretan vam put i dobro se provedite. :bih: :dance:
ma nek si ti to objasnio!
Ipak, Zenica ostaje grad gdje je reprezentacija imala najvece uspjehe!

Odoh s teme, ali jednostavno nisam mogao da ne odgovorim.

Imas u Zenici par motela, na magistralnom putu (Almy) a i u gradu (Fontana, to je kod pravnog i masinskog fakulteta, centar prakticno) ali enznam stvarno cijene!
rundo
Posts: 120
Joined: 19/07/2007 16:00

#9 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by rundo »

Najtoplije ti preporucujem Fontanu...nisu preskupi, jako dobar smjestaj a imas i vrhunsku klopu po povoljnim cijenama...a i nalaze se u samom gradu, od centra nekih 5 min. hoda...
Sretno!
A sada pitanje za tebe...gdje u Zagrebu ili blizoj okolici ima povoljno smjestaj...idem svojim automobilom, tako da mi udaljenost nije problem...samo da je povoljno i eto ono da nije odron od smjestaja...cuo sam da je povoljnije van grada ali eto ako ima kakva preporuka...
Hvala!
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#10 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Kaiser »

Povratna karta autobusom iz Zagreba do Zenice je oko 25-30 EUR.

Za smještaj vidi

http://www.turizam-zdk.net/web-bos/inde ... p?l=3&g=11

Dobro došli u ZE i uživajte!
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#11 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Kaiser »

rundo wrote:Najtoplije ti preporucujem Fontanu...nisu preskupi, jako dobar smjestaj a imas i vrhunsku klopu po povoljnim cijenama...a i nalaze se u samom gradu, od centra nekih 5 min. hoda...
Sretno!
A sada pitanje za tebe...gdje u Zagrebu ili blizoj okolici ima povoljno smjestaj...idem svojim automobilom, tako da mi udaljenost nije problem...samo da je povoljno i eto ono da nije odron od smjestaja...cuo sam da je povoljnije van grada ali eto ako ima kakva preporuka...
Hvala!
Rundo, koliko ja znam ovo je najpovoljnije

http://www.hfhs.hr/page.php?page=hostel ... tel=zagreb

Nekada je bio puno jeftiniji, vidim da je sada i ovaj hostel dosta skup, ali mu je pozicija odlična.
Eddie1506
Posts: 4
Joined: 16/09/2005 22:07

#12 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Eddie1506 »

rundo wrote:A sada pitanje za tebe...gdje u Zagrebu ili blizoj okolici ima povoljno smjestaj...idem svojim automobilom, tako da mi udaljenost nije problem...samo da je povoljno i eto ono da nije odron od smjestaja...cuo sam da je povoljnije van grada ali eto ako ima kakva preporuka...
Hvala!
Ima hostel kod Dinamovog stadiona - Maksimir, Ravnice, informacije je da je odlican i povoljan. Ne znam ime nazalost.
rundo
Posts: 120
Joined: 19/07/2007 16:00

#13 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by rundo »

Kaiser wrote:
rundo wrote:Najtoplije ti preporucujem Fontanu...nisu preskupi, jako dobar smjestaj a imas i vrhunsku klopu po povoljnim cijenama...a i nalaze se u samom gradu, od centra nekih 5 min. hoda...
Sretno!
A sada pitanje za tebe...gdje u Zagrebu ili blizoj okolici ima povoljno smjestaj...idem svojim automobilom, tako da mi udaljenost nije problem...samo da je povoljno i eto ono da nije odron od smjestaja...cuo sam da je povoljnije van grada ali eto ako ima kakva preporuka...
Hvala!
Rundo, koliko ja znam ovo je najpovoljnije

http://www.hfhs.hr/page.php?page=hostel ... tel=zagreb

Nekada je bio puno jeftiniji, vidim da je sada i ovaj hostel dosta skup, ali mu je pozicija odlična.
Je li ovo cijena u kunama ili u eur. ??? da ne bi bilo velikih iznenadjenja!
a posto nisam bas cest gost Zagreba treba mi uputstvo kako da nadjem stadion?
Eddie1506
Posts: 4
Joined: 16/09/2005 22:07

#14 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Eddie1506 »

rundo wrote:a posto nisam bas cest gost Zagreba treba mi uputstvo kako da nadjem stadion?
http://klix.com/5thwpk

Tu ti je na karti oznaceno gdje je tocno taj hostel. Maksimirski stadion ces vidjeti na karti ako je pomaknes jedanput ulijevo.
rundo
Posts: 120
Joined: 19/07/2007 16:00

#15 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by rundo »

Zahvaljujem!
Lijep provod u Zenici...
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#16 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Doda37 »

rundo wrote:
Kaiser wrote:
rundo wrote:Najtoplije ti preporucujem Fontanu...nisu preskupi, jako dobar smjestaj a imas i vrhunsku klopu po povoljnim cijenama...a i nalaze se u samom gradu, od centra nekih 5 min. hoda...
Sretno!
A sada pitanje za tebe...gdje u Zagrebu ili blizoj okolici ima povoljno smjestaj...idem svojim automobilom, tako da mi udaljenost nije problem...samo da je povoljno i eto ono da nije odron od smjestaja...cuo sam da je povoljnije van grada ali eto ako ima kakva preporuka...
Hvala!
Rundo, koliko ja znam ovo je najpovoljnije

http://www.hfhs.hr/page.php?page=hostel ... tel=zagreb

Nekada je bio puno jeftiniji, vidim da je sada i ovaj hostel dosta skup, ali mu je pozicija odlična.
Je li ovo cijena u kunama ili u eur. ??? da ne bi bilo velikih iznenadjenja!
a posto nisam bas cest gost Zagreba treba mi uputstvo kako da nadjem stadion?
Image

Crvena linija je putanja ako dolazis s juga, znaci Rotor, pa ides pravo do zgrade INA, onda lijevo, dođes do Lisinskog, desno mislim dva semafora, s lijeve strane ti je Autobusni kolodvor, ides lijevo, pravo... pravo..(nemoj da te budi ovo desno, u biti je glavna ulica nemas skretanja) , dolazis do Kvatrica , na semaforu desno i sve ti je pravac do Maksimira :D
rundo
Posts: 120
Joined: 19/07/2007 16:00

#17 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by rundo »

:? :? :? ma nema sanse da ja to skontam...bice mi ko nedavno u Splitu...jbt kruzio sat vremena trazeci parking da bi zavrsio u slijepoj ulici gdje se nisam mogao ni okrenuti nego u rikverc pa skoro 1km unazad...vrat mi se ukocio jos nije popustio...
nego ja cu na Gradisku pa autocestom...pa onda ???
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#18 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Doda37 »

rundo wrote::? :? :? ma nema sanse da ja to skontam...bice mi ko nedavno u Splitu...jbt kruzio sat vremena trazeci parking da bi zavrsio u slijepoj ulici gdje se nisam mogao ni okrenuti nego u rikverc pa skoro 1km unazad...vrat mi se ukocio jos nije popustio...
nego ja cu na Gradisku pa autocestom...pa onda ???
hahah, to znaci da ulazis u ZG sa istoka, nisam tim pravcem prolazio, mozda samo jednom, meni nebi bio problem, ali cek da ti nacrtam
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#19 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Doda37 »

Znaci dolazis od Gradiske, ulazis Ivanja Reka, ides sve pravo do ove raskrsnice, skreces desno i poslije 100-200 m ides opet desno i sve ti je ravno do Maksimira

nece sliku da postavi, svo ti direkt link

http://img373.imageshack.us/my.php?image=zagreb1xq8.jpg
rundo
Posts: 120
Joined: 19/07/2007 16:00

#20 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by rundo »

Doda37 wrote:Znaci dolazis od Gradiske, ulazis Ivanja Reka, ides sve pravo do ove raskrsnice, skreces desno i poslije 100-200 m ides opet desno i sve ti je ravno do Maksimira

nece sliku da postavi, svo ti direkt link

http://img373.imageshack.us/my.php?image=zagreb1xq8.jpg
Eee, hvala svaka ti dala, od koje trazio...
Sad sam nesto ko i skont"o...
User avatar
Doda37
Posts: 1697
Joined: 29/06/2007 23:11

#21 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Doda37 »

Nema na cemu, ako ti bude trebala pomoc za Split, samo reci
rundo
Posts: 120
Joined: 19/07/2007 16:00

#22 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by rundo »

Doda37 wrote:Nema na cemu, ako ti bude trebala pomoc za Split, samo reci
:thumbup:
TM1987
Posts: 153
Joined: 06/05/2007 13:15

#23 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by TM1987 »

Eddie1506 wrote:Lijep pozdrav!

Kako nas 5-6 prijatelja planira za prvi maj otici u Zenicu na 4 dana imam dva pitanja.

Koje su cijene prijevoza vlakom/autobusom iz Zagreba?

Gdje je najjefitiniji smjestaj u Zenici? Ne treba nam nista drugo osim kreveta (dvokrevetne sobe po mogucnosti) i tusa. Idealan bi bio nekakav hostel.

Cuo sam vec za hotel Rudar, navodno je on najpovoljniji, 10 KM po nocenju.

Unaprijed zahvalan na bilo kakvim informacijama!
Vama zivot bas zanimljiv kad u Zenicu idete za 1. maj :wink:
Poduzetnik :)
Posts: 49
Joined: 15/04/2008 10:33

#24 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by Poduzetnik :) »

Eddie1506 wrote:Lijep pozdrav!

Kako nas 5-6 prijatelja planira za prvi maj otici u Zenicu na 4 dana imam dva pitanja.

Koje su cijene prijevoza vlakom/autobusom iz Zagreba?

Gdje je najjefitiniji smjestaj u Zenici? Ne treba nam nista drugo osim kreveta (dvokrevetne sobe po mogucnosti) i tusa. Idealan bi bio nekakav hostel.

Cuo sam vec za hotel Rudar, navodno je on najpovoljniji, 10 KM po nocenju.

Unaprijed zahvalan na bilo kakvim informacijama!

Cijena autobusa ti je nekih 50KM od Zagreba do Zenice a voz je jos jeftiniji, a sto se tice smjestaja ako bas zelite nesto ustedit ja vam predlazem da iznajmite sobe u Đačkom Domu na Odmutu, to je jako blizu centra grada a noćenje će vam biti ne više od 20KM , inaće tu neke ne vladine organizacije često prave seminare i smještaju učesnike u tu zgradicu , smještaj je jako dobar i to je najjeftiniji u gradu - hotel Rudar je poskupio noćenje sa doručkom je oko 45KM za jednu osobu i jednu noć
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#25 Re: Put iz Zagreba u Zenicu i smjestaj

Post by sulesavic »

Ima li čega na Smetovima ili Bistričaku? Ako su gosti za varijantu prirode...
Locked