Pusenje !!!!!

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply

Da li pusite ?

Da
43
35%
Ne
80
65%
 
Total votes: 123

elk
Posts: 2834
Joined: 14/08/2006 12:03

#102 Re: Pusenje !!!!!

Post by elk »

I to je malo. Ima po pijacama trovacnica, pa motaj. Kad je upali u liftu ili stubistu, mrsko mu cekati 5 sekundi...ili cikovi kroz prozor na semoforu ili voznji :?
Zena davnih dana zabranila svim gostima (cak i starom svom) cigare kod nas u kuci. Jakna i na balkon :izet:
hali gali halid
Posts: 2393
Joined: 08/10/2007 22:45

#103 Re: Pusenje !!!!!

Post by hali gali halid »

Ima li išta od onog zakona protiv zabrane pušenja?
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#104 Re: Pusenje !!!!!

Post by tindbe »

elk wrote: 08/02/2023 09:35 I to je malo. Ima po pijacama trovacnica, pa motaj. Kad je upali u liftu ili stubistu, mrsko mu cekati 5 sekundi...ili cikovi kroz prozor na semoforu ili voznji :?
Zena davnih dana zabranila svim gostima (cak i starom svom) cigare kod nas u kuci. Jakna i na balkon :izet:
Normalno.
Ja i ne idem u goste ljudima koji puše u kući. Koliko je ružan frišak miris cigare, onaj ustajali iz namještaja, zavjesa, odjeće i zidova je 10 puta gori. Za povratit.
elk
Posts: 2834
Joined: 14/08/2006 12:03

#105 Re: Pusenje !!!!!

Post by elk »

Slazem se. I meni se ogadilo vremenom ici u takve kuce, ali ponekad moras. Kod nas niko nije zapalio barem 15 godina, evo 3 lokacija na kojoj zivimo. Neka jaranica rekla davno zeni da nam nece doci dok je zabrana pusenja u kuci. I ona joj rekla i ne treba da dolazis :lol: i nije.
Sebicnjaci i bolikurci su teski.
User avatar
Logovan
Posts: 94805
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#106 Re: Pusenje !!!!!

Post by Logovan »

tramvajtrojka wrote: 06/02/2023 09:29 gdje ba nije problem udjes u neki kafic doceka te dimna zavjesa kao da si na derbiju :-) :-) , rodicu se kad ova zabrana postane aktivna dosta je vise bilo pusackog izivljavanja nad svima ostalima koji ne zele da udišu i smrde na dim kad izadju na kafu
Kazes da ne zelis da udises i ne zelis da smrdis, onda dobijes odgovor sto si dosao ovdje, idi gdje se ne pusi, ostani kuci, hajde ne seri, itd.
addem wrote: 06/02/2023 11:20 Jedina zemlja koja nije u stanju da zabrani pusenje smo mi. Kakvi smo jadovi to je neopisivo.
Kad se zabrani reci ce se "od toliko problema mi se bavimo pusenjem" ili recimo "sve smo probleme rijesili ostala je jos samo zabrana pusenja".
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 73255
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7.5 GTI

#107 Re: Pusenje !!!!!

Post by Velkoski »

air purifier je tito :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 10656
Joined: 16/01/2012 21:38

#108 Re: Pusenje !!!!!

Post by basicm »

elk wrote: 08/02/2023 09:54 Slazem se. I meni se ogadilo vremenom ici u takve kuce, ali ponekad moras. Kod nas niko nije zapalio barem 15 godina, evo 3 lokacija na kojoj zivimo. Neka jaranica rekla davno zeni da nam nece doci dok je zabrana pusenja u kuci. I ona joj rekla i ne treba da dolazis :lol: i nije.
Sebicnjaci i bolikurci su teski.
Na koga se odnosi zadnja recenica?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11143
Joined: 27/04/2021 22:52

#109 Re: Pusenje !!!!!

Post by tramvajtrojka »

basicm wrote: 08/02/2023 10:20
elk wrote: 08/02/2023 09:54 Slazem se. I meni se ogadilo vremenom ici u takve kuce, ali ponekad moras. Kod nas niko nije zapalio barem 15 godina, evo 3 lokacija na kojoj zivimo. Neka jaranica rekla davno zeni da nam nece doci dok je zabrana pusenja u kuci. I ona joj rekla i ne treba da dolazis :lol: i nije.
Sebicnjaci i bolikurci su teski.
Na koga se odnosi zadnja recenica?
na pušače naravno mi njihovo zdravlje ne ugrozavamo sa zabranom pusenja , dok oni nase ugrozavaju plus usmrde u potpunosti okolinu
HelaS
Posts: 5931
Joined: 22/09/2018 13:21

#110 Re: Pusenje !!!!!

Post by HelaS »

tindbe wrote: 08/02/2023 09:48
elk wrote: 08/02/2023 09:35 I to je malo. Ima po pijacama trovacnica, pa motaj. Kad je upali u liftu ili stubistu, mrsko mu cekati 5 sekundi...ili cikovi kroz prozor na semoforu ili voznji :?
Zena davnih dana zabranila svim gostima (cak i starom svom) cigare kod nas u kuci. Jakna i na balkon :izet:
Normalno.
Ja i ne idem u goste ljudima koji puše u kući. Koliko je ružan frišak miris cigare, onaj ustajali iz namještaja, zavjesa, odjeće i zidova je 10 puta gori. Za povratit.
:thumbup: Istina...
User avatar
Ateista
Posts: 46906
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#111 Re: Pusenje !!!!!

Post by Ateista »

Kako se kod nas u kuci inace ne pusi (mislim na cigare), kad neko dodje i zapali nije mi toliki problem, otvorim prozor i izraci se, ne smeta mi toliko da bih nekom branio, puno mi je gore kad odem negdje gdje se stalno pusi, recimo kad odem kod svoje mame, red je otici jer ona nije u mogucnosti kod nas da dodje, a ne mogu ostati dugo koliko je zadimljemo i koliko se dim svuda uvukao.
Svaka cast onima koji ne dozvoljavaju pusenje u kuci, ja to bas ne mogu ali podrzavam u potpunosti. :thumbup:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#112 Re: Pusenje !!!!!

Post by moonca »

Zbilja ne razumijem..da osoba u 50-im. dodje u posjetu zeni u 80+. koja sama zivi . nepushach i zapali cigaretu. :-) i u situaciji da joj zena odobri/ gest domachina. .zar ne moze izdrzati sat bez...

Posebni karakteri... samo distanca..
DonieBrasco
Posts: 15991
Joined: 31/08/2016 16:09

#113 Re: Pusenje !!!!!

Post by DonieBrasco »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/od-kraj ... /230211037

Ocekujem uvrjeđene konzumente kako niko njima nece uskratiti cejf u kafu, ili kad nesto zvaknu pa mora cigarom da zalije, a onda i ugostitelje kako im se od usta uzima.

Samo tuzno u kakvoj drazavi zivimo da se ceka godinama na ovo a onda jos godine dok se usaglasi.
User avatar
JohnnyS
Posts: 14055
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#114 Re: Pusenje !!!!!

Post by JohnnyS »

DonieBrasco wrote: 11/02/2023 13:52 https://www.klix.ba/vijesti/bih/od-kraj ... /230211037

Ocekujem uvrjeđene konzumente kako niko njima nece uskratiti cejf u kafu, ili kad nesto zvaknu pa mora cigarom da zalije, a onda i ugostitelje kako im se od usta uzima.
Aj kafići tako tako, ali zabrana pušenja u restoranima je nešto za što bi se i pola pušača složilo
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#115 Re: Pusenje !!!!!

Post by moonca »

65% je za..u kometaru texsta.. nije loshe za pochetak..
User avatar
JohnnyS
Posts: 14055
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#116 Re: Pusenje !!!!!

Post by JohnnyS »

moonca wrote: 11/02/2023 13:55 65% je za..u kometaru texsta.. nije loshe za pochetak..
Pušači još analiziraju ponudu u kladionici :D
HelaS
Posts: 5931
Joined: 22/09/2018 13:21

#117 Re: Pusenje !!!!!

Post by HelaS »

JohnnyS wrote: 11/02/2023 13:54
DonieBrasco wrote: 11/02/2023 13:52 https://www.klix.ba/vijesti/bih/od-kraj ... /230211037

Ocekujem uvrjeđene konzumente kako niko njima nece uskratiti cejf u kafu, ili kad nesto zvaknu pa mora cigarom da zalije, a onda i ugostitelje kako im se od usta uzima.
Aj kafići tako tako, ali zabrana pušenja u restoranima je nešto za što bi se i pola pušača složilo
U restoranima je već godinama zabranjeno pušenje, ili kako to u zakonu piše - konzumiranje duhanskih proizvoda.

Ko zna, kad je zadnji put inspekcija napisala prekršajni nalog protiv restorana, aščinica, ćevabdžinica, slastičarnica, itd. :-)
User avatar
mayab
Posts: 27409
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#118 Re: Pusenje !!!!!

Post by mayab »

DonieBrasco wrote: 11/02/2023 13:52 https://www.klix.ba/vijesti/bih/od-kraj ... /230211037

Ocekujem uvrjeđene konzumente kako niko njima nece uskratiti cejf u kafu, ili kad nesto zvaknu pa mora cigarom da zalije, a onda i ugostitelje kako im se od usta uzima.

Samo tuzno u kakvoj drazavi zivimo da se ceka godinama na ovo a onda jos godine dok se usaglasi.
Jeste, ali eto prođe i ta godina "grejs perioda ", nisam ni skontao ...
Ali , sad tek nastaju problemi, kao često kod nas , neki zakon je tu , ali se slabo ili nikako ne poštuje, a korumpirana inspekcija ga sprovodi selektivno :run:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15848
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#119 Re: Pusenje !!!!!

Post by problemnatravunu »

Znači uskoro očekivati kako izlaze grupe napolje iz kafana da zapale, pa opet nazad...
Ili što sam vidio u npr. Berlinu , kraj novembra , prohladno, ima malo i kišice da škropi , likovi sjede vani u starbaksu i kaHvenišu :lol:
carobnjak_N
Posts: 816
Joined: 18/06/2020 13:11

#120 Re: Pusenje !!!!!

Post by carobnjak_N »

Ostavio, evo sad ce u aprilu 2 godine.
Još ponekad mi naumpadnu ali totalno me živcira pušenje po kafićima i kad dođeš kući, onaj smrad na odjeći.
Jbg razumjjem i ćeif i ovisnost ali brate izađi vani, uzmi dekicu i puši. U Slo tokom hladnih dana imaš dekice, imaš i one vanjske grijalice itd
Jednostavno ne možeš biti toliki šupak i trovati druge ljude.
Tvoj ćeif tvoj rizik.
User avatar
avetinja
Posts: 31452
Joined: 19/07/2014 13:31

#121 Re: Pusenje !!!!!

Post by avetinja »

Nisam pušač, ali zašto se niko ne sjeti da ograniči konzumiranje alkohola u kafićima i restoranima?! Ne treba zabraniti, ali neka se ograniči, jer alkohol je direktni krivac za brojne nesreće, ubistva, samoubistva. Ima više štetnosti po društvo od cigareta. Na primjer: ograniči se konzumacija na jedno točeno pivo, jednu čašu vina, dva žestoka pića, s tim da se ne smije kombinovati. Ovako se budala napije, sjedne za volan, legne na gas, ubije/povrijedi nedužnog i/ili sebe. Ako već idemo ka očuvanju zdravlja i opštoj brizi za društvo, onda bi ovu temu trebalo ozbiljno razmatrati.

I najjače mi je ismijavanje arapskih država kako se tamo ne smije piti alkohol, ali zato se podržava zabrana pušenja. :D

I da, trebalo bi se pozabaviti nargila barovima. :D
User avatar
Sanjarko
Posts: 23694
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#122 Re: Pusenje !!!!!

Post by Sanjarko »

avetinja wrote: 12/02/2023 12:55 Nisam pušač, ali zašto se niko ne sjeti da ograniči konzumiranje alkohola u kafićima i restoranima?! Ne treba zabraniti, ali neka se ograniči, jer alkohol je direktni krivac za brojne nesreće, ubistva, samoubistva. Ima više štetnosti po društvo od cigareta. Na primjer: ograniči se konzumacija na jedno točeno pivo, jednu čašu vina, dva žestoka pića, s tim da se ne smije kombinovati. Ovako se budala napije, sjedne za volan, legne na gas, ubije/povrijedi nedužnog i/ili sebe. Ako već idemo ka očuvanju zdravlja i opštoj brizi za društvo, onda bi ovu temu trebalo ozbiljno razmatrati.

I najjače mi je ismijavanje arapskih država kako se tamo ne smije piti alkohol, ali zato se podržava zabrana pušenja. :D

I da, trebalo bi se pozabaviti nargila barovima. :D
Imam rad u vezi toga negdje i u sveskama i mozda u kompjuteru.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 11143
Joined: 27/04/2021 22:52

#123 Re: Pusenje !!!!!

Post by tramvajtrojka »

avetinja wrote: 12/02/2023 12:55 Nisam pušač, ali zašto se niko ne sjeti da ograniči konzumiranje alkohola u kafićima i restoranima?! Ne treba zabraniti, ali neka se ograniči, jer alkohol je direktni krivac za brojne nesreće, ubistva, samoubistva. Ima više štetnosti po društvo od cigareta. Na primjer: ograniči se konzumacija na jedno točeno pivo, jednu čašu vina, dva žestoka pića, s tim da se ne smije kombinovati. Ovako se budala napije, sjedne za volan, legne na gas, ubije/povrijedi nedužnog i/ili sebe. Ako već idemo ka očuvanju zdravlja i opštoj brizi za društvo, onda bi ovu temu trebalo ozbiljno razmatrati.

I najjače mi je ismijavanje arapskih država kako se tamo ne smije piti alkohol, ali zato se podržava zabrana pušenja. :D

I da, trebalo bi se pozabaviti nargila barovima. :D
kakve veze alkohol ima alkohol svako dobrovoljno narucuje i mene ne pogadja sto neko pije pivo sto pored al kad pusi pored mene normalno da me pogadja

poredjenje ti je nigdje veze i totalno bez ikakvog smisla
User avatar
avetinja
Posts: 31452
Joined: 19/07/2014 13:31

#124 Re: Pusenje !!!!!

Post by avetinja »

tramvajtrojka wrote: 12/02/2023 13:00 kakve veze alkohol ima alkohol svako dobrovoljno narucuje i mene ne pogadja sto neko pije pivo sto pored al kad pusi pored mene normalno da me pogadja

poredjenje ti je nigdje veze i totalno bez ikakvog smisla
Poređenje ima smila.

Onaj koga je ubio/povrijedio pijani vozač zbog prekomjernog uživanja alkohola u kafani je direktno oštećen.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23694
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#125 Re: Pusenje !!!!!

Post by Sanjarko »

Nemogu naci ali otprilike sam smislio da se uvede kao knjizica nekakva koliko smije popiti i sl. Jos sam neke stvari pisao. Ne znam sta sve ne. @avetinja naravno da ima smisla. Svake godine u Bosni na stotine imamo stradalih u nesrecama zbog voznje pod uticajem alkohola.
Post Reply