Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Za sve koji vole ta divna stvorenja...

Moderator: anex

Post Reply
anjaistkrank
Posts: 317
Joined: 03/07/2013 12:49
Location: Saraj'vo

#3276 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by anjaistkrank »

prvo mu sve krpelje poskidaj. to ti je najvaznije. i bitno je da ih pravilno skines. najbolje je ako imas pincetu za skidanje krpelja. uhvatis krpelja i okreces dok ne otpusti. Onda ga fino okupas samponom protiv buha i stavis adekvatnu zastitu od parazita. dal ogrlica ili sta ja znam.. i tek onda kod veterinara koji ce pregledati ostale stvari i vakcinisati psa i ocistiti ga eventualno od unutrasnjih parazita.. sretno i svaka cast na potezu :thumbup:
Baba_Droga
Posts: 407
Joined: 24/01/2006 23:16

#3277 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Baba_Droga »

anjaistkrank wrote:prvo mu sve krpelje poskidaj. to ti je najvaznije. i bitno je da ih pravilno skines. najbolje je ako imas pincetu za skidanje krpelja. uhvatis krpelja i okreces dok ne otpusti. Onda ga fino okupas samponom protiv buha i stavis adekvatnu zastitu od parazita. dal ogrlica ili sta ja znam.. i tek onda kod veterinara koji ce pregledati ostale stvari i vakcinisati psa i ocistiti ga eventualno od unutrasnjih parazita.. sretno i svaka cast na potezu :thumbup:
Joj Joj on je trenutno tako živahan da je nemoguće da ga smirim da poskidam krpelje. Čak i ako ima pomoć...on se migolji i neće da bude miran. Zbog toga sam i mislila možda nešta drugo...eventualno prašak koji mu neće škoditi ili ogrlica.
Trenutno ništa ne ide u korist...poplave...kiša i hladnoća mi se ne sviđaju da bih ga okupala. Ne želim da mu prvo kupanje bude trauma pa da se još prehladi ;)
Hajd nešta ću već smisliti...ali sve više razmišljam da ga ipak kod sebe zadržim ... :-)
Hvalaaa
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3278 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Neka ti neko pomogne... Umirite ga i odstranite krpelje. Oni mogu biti pogubni. Svako steneje zivahno i budalasto :D

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
User avatar
nominativ
Posts: 31
Joined: 11/07/2011 13:19

#3280 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by nominativ »

kod armana imaš kupiti tick o twist twister, koji je najbolji za skidanje krpelja, a imaš za velike i male krpelje u tom pakovanju. košta 7 km. takošer frontline ubija buhe, ali moraš kupiti i onu ampulu koju razrijediš u vodi i poprskaš kuću i garažu i sve kuda je pas bio, a drugom okupaš psa s tim. nakon 14 dana ponovo poprskaš sve osim psa :D jedna ampula košta 2,5 km i ja sam to kupovala u svijetu ljubimaca. krpelje moraš odmah skinuti, ako ne možeš sama neka ti neko pomogne i drži psa.

Image
Red berries
Posts: 82
Joined: 23/07/2013 17:08

#3281 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Red berries »

probook wrote:Gdje se moze naruciti Scalibor ogrlica za psa? Ali da mogu poslati u Hercegovinu, ja trazio svukuda i nema nigdje :sad:
Ja sam ju vidjela jucer u veterinarkoj stanici u Mostaru...
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#3282 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Arslan_11 »

koliko cesto smije jesti stene od 30 dana :sad: kada odvesti veterinaru da je ocistim od parazita i prva vakcina? hitno jeeee
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3283 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica »

Arslan_11 wrote:koliko cesto smije jesti stene od 30 dana :sad: kada odvesti veterinaru da je ocistim od parazita i prva vakcina? hitno jeeee
Pa jede jedno 5-6 puta dnevno, mislim da nema potrebe vise. Mozes mu vec dati protiv parazita. Vodi odmah sutra vetu
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#3284 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Arslan_11 »

Cholina_Lokica wrote:
Arslan_11 wrote:koliko cesto smije jesti stene od 30 dana :sad: kada odvesti veterinaru da je ocistim od parazita i prva vakcina? hitno jeeee
Pa jede jedno 5-6 puta dnevno, mislim da nema potrebe vise. Mozes mu vec dati protiv parazita. Vodi odmah sutra vetu
super, hvala ti. Jos da prvu noc preguramo bez fleka :) dama se vec namjestila na tepihu, udobnije joj :D valjda nema bubica.
Image
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3285 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica »

Ne nadaj se previse, masirajte stomacic poslije jela lagano, tek joj se sad crijeva i mjehur razvijaju, mora stalno nuzdu obavljati i jednu i drugu. K'o med je :D sto ste je tako rano odvojili od mame?
User avatar
Arslan_11
Posts: 6436
Joined: 13/05/2011 21:17

#3286 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Arslan_11 »

Pa ko bebu, nema mi opet spavanja ehe. To vlasnici znaju i ja sam se iznenadio kako su mali kad sam dosao po nju. :(

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6030X using Tapatalk
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3287 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica »

Bas tako, jos kad nastane skika jer je odvojena :( steta, trebali su ih jos ostaviti da se razviju i socijalizuju kako treba.
safran
Posts: 2529
Joined: 19/08/2006 22:25

#3288 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by safran »

Samo da se pohvalim da mi se jučer "moja" kujica konačno stvarno obradovala. Ostala je da se mazi čak i kad definitivno nije bilo više krekera.
User avatar
OxyDo
Posts: 143
Joined: 18/05/2010 18:29
Location: sarajevo-x.com

#3289 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by OxyDo »

Ljudi, dje cu kupit mopsa zna li neko?

Svaka informacija je dobrodosla, hvala :)
User avatar
JaneEyre
Posts: 265
Joined: 20/02/2008 21:32

#3290 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by JaneEyre »

Ljubitelji i poznavaoci tornjaka pliiiz help sa dva problema:

1. Tornjakuša Tara prije par dana napunila godinu(postaviću slike čim stignem)...i jučer greškom ostavim ogrlicu vani i naravno ona je sažvače...ogrlica je bila ona platnena i danas poslije posla idem joj kupit novu i malo sam u dilemi: da li da joj kupim opet platnenu? dosad joj je ta ogrlica odgovarala, išle s njom u šetnju redovno, ali sad je i ona velika pa se pitam trebam li joj promjeniti ogrlicu u npr. kožnu? vidim imaju i one neke metalne ogrlice (kao metalni lančić) - kako to ide? cula sam za te da je to zapravo davilica te da joj može čupati dlaku i da se ne preporučuje ako ne znaš kako se radi sa davilicom jer se pas može ugušiti?

2. Počela se nenormalno linjat. Da li je pametno da je sad u ovom periodu okupam? Napominjem da je ona vanjski pas i da sam je dosad samo jednom kupala kad je imala 3 mjeseca (bile su tad velike vrućine), a inače je redovno čistim sirćetom
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3291 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Pošto je veći pas, kupi neku kvalitetniju koja može izdržati više napora. Ja bih radije išao na neku kožnu, više imam povjerenja u njih. Možeš i davilicu uzeti, nema tu neke velike razlike, pogotvo ako pas ne tegli.
Što se tiče linjanja, to je normalo. Mijenjaju se vremenske prilike/neprilike mijenja se i dlaka. Sada je svakako pojačano linjanje kod pasa. Ove sedmice su najavili 27-28 stepeni i možeš okupati psa i neka ga na suncu da se malo suši. Prijat će mu po vrućinama :)
User avatar
JaneEyre
Posts: 265
Joined: 20/02/2008 21:32

#3292 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by JaneEyre »

hvala na odgovoru...mozda postavljam preglupa pitanja, ali ona je donedavno imala mekanu, onu ko bebecu dlaku, i prvi put se susrećem sa linjanjem...a sad zasad kožna mi se čini kao najbolje rješenje, pa eto...
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3293 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Nije ista dlaka kod štenaca i kod odraslih pasa, ne sekiraj se. Sve je to normalno :)
User avatar
OxyDo
Posts: 143
Joined: 18/05/2010 18:29
Location: sarajevo-x.com

#3295 Re: Pasmine-rase pasa, linkovi uzgajivaca i komentari

Post by OxyDo »

OxyDo wrote:Ljudi, dje cu kupit mopsa zna li neko?

Svaka informacija je dobrodosla, hvala :)
Bump.

:sax:
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#3296 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by FrozenCastle »

Možda je i osa ili pčela.
FrozenCastle
Posts: 732
Joined: 01/09/2007 15:39

#3297 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by FrozenCastle »

Ne znam bi li se mogao dati onaj flonidan protiv alergija psu? Možda bi joj pomoglo?
pakica_
Posts: 6200
Joined: 22/08/2011 17:23
Location: rajvoSa

#3298 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by pakica_ »

NowhereToGo wrote:
FrozenCastle wrote:Ne znam bi li se mogao dati onaj flonidan protiv alergija psu? Možda bi joj pomoglo?
Gdje se moze uzeti ?

Nego, mozda je glupo pitanje ali je li moguce da krpelj ima neke veze s ovim ? Imala je velik krpelj jako, a ja nisam mogao da izvadim jer ne da da je dodirnem, iako je hranim i sve ona je isprepadana uvijek bila, zato je nisam mogao ni odvesti na sterilizaciju, a niko nece da pomogne ni da je uhvatim...
Sumnjam da bi krpelj mogao imati nesto s tim, a ako nastavlja uredno da jede i da pije, znaci da jezik nije otekao i proci ce samo.. Znam za slucajeve i ujeda zmija i ujeda insekata koji su se sami povukli :)
A za sterilizaciju probaj nabaviti sedalin pastu u unavetu (iza doma zdravlja omer maslic) i ubaci joj jedan cc na 10 kg, pa je drzi na oku jedno sat-dva dok je ne uspava i nosi da se cap cap :)
User avatar
febo_acm
Posts: 10232
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#3299 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by febo_acm »

Nerviraju li muhe vaše životinje? :D
User avatar
Cholina_Lokica
Posts: 11119
Joined: 20/10/2008 23:16
Location: ...

#3300 Re: Psi: pitanja/odgovori i savjeti :)

Post by Cholina_Lokica »

febo_acm wrote:Nerviraju li muhe vaše životinje? :D
Happy po citav dan ih ganja, Carli samo ako sleti nanjega dok spava... onda je to prestraseno skakanje iz sna, ishavjescen, i onda je zaganja
Post Reply