PSG FC

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
AmiĐa_Idriz
Posts: 40572
Joined: 21/05/2012 22:46

#101 Re: PSG FC

Post by AmiĐa_Idriz »

EVO STOTI POST NA OVOJ TEMI ! !
User avatar
odr0n
Posts: 2082
Joined: 29/07/2012 15:21

#102 Re: PSG FC

Post by odr0n »

AmiĐa_Idriz wrote:EVO STOTI POST NA OVOJ TEMI ! !
Ja reko asteroid zasvjetli, kad ono Idrizova slova. :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#103 Re: PSG FC

Post by Logovan »

AmiĐa_Idriz wrote:EVO STOTI POST NA OVOJ TEMI ! !
Je l' ti drago što si napisao stoti post? :P :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72582
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#104 Re: PSG FC

Post by Velkoski »

što ti post
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#105 Re: PSG FC

Post by Muhamed Đakmić »

leet wrote:što ti post
Sto posto va.
User avatar
cvrčak_na_hedonizmu
Posts: 7252
Joined: 12/03/2012 18:04

#106 Re: PSG FC

Post by cvrčak_na_hedonizmu »

Moram priznati da me PSG prijatno iznenadio utakmicom protiv Valensije. Gledao sam ih par puta u francuskoj ligi i nisu me impresionirali, ali postoji razlog što "lošije" igraju u ligi. Većina ekipa se brani protiv njih što im očito ne odgovara previše. Mnogo bolje funkcionišu kada je situacija obratna, a u LŠ oni nisu favoriti i niko od njih ne očekuje da kidišu prema golu što je voda na mlin Anćelotiju.

Sirigu je solidan golman ali ništa više od toga. Maksvel je slaba tačka na lijevom beku. Jallet na desnom je odličan, njegova rezerrva je Ven der Wiel koji je također strašan igrač. Štoperski trojac Silva, Alex, Sakho je na vrhunskom nivou. Matuidi, Verati i Motta na pozicijama zadnjih veznih igrača, jebeno. Verati jedan od najboljih igrača PSG-a, po meni naravno. Moura, Bekam, Pastore, Menez na krilima :shock: Laveci, Ibrahimović u napadu :-)

Strašna kontra, dobra kontrola lopte, sasvim solidna i disciplinovana odbrana gdje je barem 9 igrača iza lopte. Šta reći :-D

Ako im ne dohakaju golman i lijevi bek + Ibrahimovićev temperment/glupost/zvono koje nosi :D vjerujem da mogu daleko u LŠ. Anćeloti je vrhunski trener koji je dokazao da može voditi jake ekipe sa uspjehom bilo u domaćoj ligi, bilo u LŠ ;

Inače ne volim instant ekipe, PSG mi je simpatičan. Navijam za njih u LŠ ( uz Dortmund ) :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#107 Re: PSG FC

Post by ultima_palabra »

Ancelotti je jedan od najboljih trenera za vođenje ekipa punih zvijezda, tako da mi njihova igra nije iznenađenje. City bi sigurno bolje kotirao sa njim nego sa onim drugim Talijanom :D Ovaj za 3-4 godine u Cityju ne može proći grupu, Carlo u drugoj već jednom nogom u četvrtfinalu...

Eh sad... ima u LP 4-5 ekipa koje su bolje od njih, vidjećemo hoće li ih pomaziti žrijeb.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#108 Re: PSG FC

Post by Partijaner »

Image
Dva velikana. 8-)
bosn.om
Posts: 441
Joined: 27/06/2006 09:46

#109 Re: PSG FC

Post by bosn.om »

cvrčak_na_hedonizmu wrote:Moram priznati da me PSG prijatno iznenadio utakmicom protiv Valensije. Gledao sam ih par puta u francuskoj ligi i nisu me impresionirali, ali postoji razlog što "lošije" igraju u ligi. Većina ekipa se brani protiv njih što im očito ne odgovara previše. Mnogo bolje funkcionišu kada je situacija obratna, a u LŠ oni nisu favoriti i niko od njih ne očekuje da kidišu prema golu što je voda na mlin Anćelotiju.

Sirigu je solidan golman ali ništa više od toga. Maksvel je slaba tačka na lijevom beku. Jallet na desnom je odličan, njegova rezerrva je Ven der Wiel koji je također strašan igrač. Štoperski trojac Silva, Alex, Sakho je na vrhunskom nivou. Matuidi, Verati i Motta na pozicijama zadnjih veznih igrača, jebeno. Verati jedan od najboljih igrača PSG-a, po meni naravno. Moura, Bekam, Pastore, Menez na krilima :shock: Laveci, Ibrahimović u napadu :-)

Strašna kontra, dobra kontrola lopte, sasvim solidna i disciplinovana odbrana gdje je barem 9 igrača iza lopte. Šta reći :-D

Ako im ne dohakaju golman i lijevi bek + Ibrahimovićev temperment/glupost/zvono koje nosi :D vjerujem da mogu daleko u LŠ. Anćeloti je vrhunski trener koji je dokazao da može voditi jake ekipe sa uspjehom bilo u domaćoj ligi, bilo u LŠ ;

Inače ne volim instant ekipe, PSG mi je simpatičan. Navijam za njih u LŠ ( uz Dortmund ) :D
Samo se ne bi slozio oko golmana - Sirigu, kome je ovo druga sezona u Francuskoj, nakon par mjeseci adaptacije vazi za najboljeg golmana francuske lige vec sezonu i po. A i u Palermu je bio medju top golmanima lige i medju vecim talijanskim mladim nadama na toj poziciji. Nakon svih mladih drzavnih sekcija, s 23 godine pocinje da bude redovni clan talijanske reprezentacije, iako ne igra puno, ali tesko je probiti se u prvi tim kad si 3. golman jedne reprezentacije gdje su golmani oduvjek pazljivo birani i gdje je Buffon jos uvijek broj 1.

Trenutno je, kod Prandelli-a, broj 2 iza Buffon-a, a za mene, koji pratim francusku ligu redovno, je najbolji igrac ekipe ove sezone (osim Ibrahimovica koji hoda po vodi odkako je dosao i dokazuje svaki dan da je Serie A daleko jace prvenstvo od francuske lige). Ne, golman nije problem, naprotiv, radi se o solidnoj poziciji ekipe, bar dosad.

Lijevi bek treba pod hitno srediti, jer CL ne dopusta takve slabosti, i mislim da bi im trebao jos jedan centralni odbrambeni svjetske klase da bi bili spremni protiv top ekipa kontinenta. I da neki kljucni mladi igraci dozriju za taj nivo (Verratti, Lucas, Pastore, Van der Wiel, Sakho, Matuidi), jer im okrutno nedostaje iskustva za te velike dogadjaje, i bojim se da ce to biti jos primjetnije protiv puno jacih ekipa od Valencije. Ali, vec iduce sezone bi se moglo racunati s PSG-om za evropsku titulu, pogotovo kad se baci pogled na planove za pojacanje, gdje ne samo da ce srediti lijevog beka, nego ce dovesti igraca svjetske klase po svakoj liniji.
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#110 Re: PSG FC

Post by Logovan »

Partijaner wrote:Image
Dva velikana. 8-)
:thumbup: :thumbup:
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#111 Re: PSG FC

Post by vicious »

cvrčak_na_hedonizmu wrote: Inače ne volim instant ekipe, PSG mi je simpatičan. Navijam za njih u LŠ ( uz Dortmund ) :D
@cvrčak, priznaj da je ovo zbog Papeta! :D
bosn.om wrote: Samo se ne bi slozio oko golmana - Sirigu, kome je ovo druga sezona u Francuskoj, nakon par mjeseci adaptacije vazi za najboljeg golmana francuske lige vec sezonu i po. A i u Palermu je bio medju top golmanima lige i medju vecim talijanskim mladim nadama na toj poziciji. Nakon svih mladih drzavnih sekcija, s 23 godine pocinje da bude redovni clan talijanske reprezentacije, iako ne igra puno, ali tesko je probiti se u prvi tim kad si 3. golman jedne reprezentacije gdje su golmani oduvjek pazljivo birani i gdje je Buffon jos uvijek broj 1.

Trenutno je, kod Prandelli-a, broj 2 iza Buffon-a, a za mene, koji pratim francusku ligu redovno, je najbolji igrac ekipe ove sezone (osim Ibrahimovica koji hoda po vodi odkako je dosao i dokazuje svaki dan da je Serie A daleko jace prvenstvo od francuske lige). Ne, golman nije problem, naprotiv, radi se o solidnoj poziciji ekipe, bar dosad.

Lijevi bek treba pod hitno srediti, jer CL ne dopusta takve slabosti, i mislim da bi im trebao jos jedan centralni odbrambeni svjetske klase da bi bili spremni protiv top ekipa kontinenta. I da neki kljucni mladi igraci dozriju za taj nivo (Verratti, Lucas, Pastore, Van der Wiel, Sakho, Matuidi), jer im okrutno nedostaje iskustva za te velike dogadjaje, i bojim se da ce to biti jos primjetnije protiv puno jacih ekipa od Valencije. Ali, vec iduce sezone bi se moglo racunati s PSG-om za evropsku titulu, pogotovo kad se baci pogled na planove za pojacanje, gdje ne samo da ce srediti lijevog beka, nego ce dovesti igraca svjetske klase po svakoj liniji.
@bosn.om: Vidi se da zaista pratiš francusku ligu i sigurno bolje poznaješ PSG nego ja, ali zar nije malo prerano govoriti o evropskoj tituli, pa i sa tim pojačanjima koje spominješ?

Na primjeru Man.Cityja se najbolje vidi da za uspjeh (u evropskim okvirima odn. LP) nije dovoljno samo dovesti pojačanja, važnije je da to budu ciljana pojačanja, dovedena planski za određeni sistem igre, i da trener sve to zna da ukomponuje. Sigurno je Ancelotti po tom pitanju daleko iznad Mancinija, ali ipak mislim bi jedna ekipa sazrela za najveće domete potrebno je da igra zajedno bar nekoliko godina.
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#112 Re: PSG FC

Post by Muhamed Đakmić »

Inter 2009/2010, finale Lige prvaka.

Julio Cesar, Maicon, Lucio, Samuel, Chivu, Zanetti, Cambiasso, Sneijder, Pandev, Eto'o, Milito.

Lucio, Sneijder, Pandev, Eto'o i Milito su bili novi igrači, Pandev doveden u januaru 2010. godine, a ova trojica u ljeto 2009. godine. Da nije Motta dobio crveni protiv Barcelone, igrao bi i on, i bilo bi šest novih igrača u timu u finalu. Znači, može se sve sa ekspertom na klupi, kad imaš Mancinija na klupi, onda je već problem.
User avatar
vicious
Posts: 6826
Joined: 05/03/2006 15:41
Location: zrakopraz

#113 Re: PSG FC

Post by vicious »

Sarajevo1946 wrote:Inter 2009/2010, finale Lige prvaka.

Julio Cesar, Maicon, Lucio, Samuel, Chivu, Zanetti, Cambiasso, Sneijder, Pandev, Eto'o, Milito.

Lucio, Sneijder, Pandev, Eto'o i Milito su bili novi igrači, Pandev doveden u januaru 2010. godine, a ova trojica u ljeto 2009. godine. Da nije Motta dobio crveni protiv Barcelone, igrao bi i on, i bilo bi šest novih igrača u timu u finalu. Znači, može se sve sa ekspertom na klupi, kad imaš Mancinija na klupi, onda je već problem.
Izuzetak koji potvrđuje pravilo ;) Ustvari to je ono što sam i ja rekao, ciljana pojačanja.
Faktor vremena je bitan (osim za uigravanje) i za stvaranje pobjedničkog mentaliteta, a to je ipak lakše postići u klubu kao što je Inter nego u PSG. I naravno, ako imaš trenera koji je jak motivator.
Sigurno da PSG može sljedeće sezone igrati bitnu ulogu u LP, ali ipak mislim da će još biti prerano za sami vrh.
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#114 Re: PSG FC

Post by ganjeta »

Joe Barton objasnio Ibrahimoviću :lol:

Image

Najluđi :thumbup: :dance:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72582
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#115 Re: PSG FC

Post by Velkoski »

Što beze hoće da ga Ibraga polomi iduću tekmu :mrgreen:
User avatar
ganjeta
Posts: 9542
Joined: 09/03/2010 02:36
Location: Joint Union

#116 Re: PSG FC

Post by ganjeta »

Prvo su se fino pozdravili nakon jednog duela, kasnije kad ga primiše Joe poludio :D .
User avatar
Logovan
Posts: 94165
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#117 Re: PSG FC

Post by Logovan »

leet wrote:Što beze hoće da ga Ibraga polomi iduću tekmu :mrgreen:
Što bi se reklo bezveze priziva vraga. :D Oplakat će nekad. :lol:
User avatar
Zmijuga loma
Posts: 1810
Joined: 16/11/2009 01:57
Location: 36' Kodro, 89' Kodro

#118 Re: PSG FC

Post by Zmijuga loma »

Ibra dobio dvije utakmice suspenzije u CL.
zakonpera
Posts: 345
Joined: 27/10/2011 13:45

#119 Re: PSG FC

Post by zakonpera »

ovaj Barton ne jebe zvu silu.. ludjak .. ovako se nesto ocekivalo. Inace jedan od najvecih klosara u svijetu fudbala. Bio je i u cuzi jedno vrijeme zbog masovne tuce u nekom pabu dok je igro za City
User avatar
odr0n
Posts: 2082
Joined: 29/07/2012 15:21

#120 Re: PSG FC

Post by odr0n »



Barton: You've got a BIG fucking nose. Peacock!
Zlatan: Yes, bigger than your dick, which is small like this (handgesture)

:lol:
bosanska senzacija
Posts: 2065
Joined: 14/02/2011 09:48

#121 Re: PSG FC

Post by bosanska senzacija »

Joe Barton, kapiten, lider, filozof i teška budaletina :D Nešta kao Balotelli samo što je ovaj prgaviji pet puta više, nije glupav i ne glumi.

Često mu zavirim na njegov twiter profil i uvijek se sa nekim svađa, nekome jebe mater ili nekog podjebava.

Zadnja žestoka svađa mu je bila sa Ditmar Hamanom kojeg je optužio da je ovisni kockar koji je ostavio ženu i djecu zbog mladog komada. Prije toga je ismijavao FA engleske postavljajući slike sa Azurne obale uz ironične komentare kako mu je teško pala kazna od 12 utakmica zabrane :D



:lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#122 Re: PSG FC

Post by ultima_palabra »

Debil, trebao bi biti u zatvoru ili nekoj ustanovi zatvorenog tipa... ne kontam uopšte što ga Marseille dovede :-?
User avatar
Muhamed Đakmić
Posts: 14652
Joined: 25/05/2012 18:56
Location: Dunjaluk
Contact:

#123 Re: PSG FC

Post by Muhamed Đakmić »

Car :lol:

Ovaj moderni fudbal sa milijardama koje se upumpavaju sa svake strane bi baš bio fuj da nije likova poput Joeya. Doduše, on je unikat, ali ima ih koji bi uz dosta truda mogli postati Joey.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55471
Joined: 15/12/2008 16:53

#124 Re: PSG FC

Post by ultima_palabra »

Sarajevo1946 wrote:Car :lol:

Ovaj moderni fudbal sa milijardama koje se upumpavaju sa svake strane bi baš bio fuj da nije likova poput Joeya. Doduše, on je unikat, ali ima ih koji bi uz dosta truda mogli postati Joey.
Ma sve je to ok, biti budala na twitteru, ima ih još takvih... ali Barton je opasnost po zdravlje protivničkih igrača svaki put kad izađe na teren. Meni to nije smiješno.
Verocious
Posts: 1613
Joined: 28/06/2012 23:47

#125 Re: PSG FC

Post by Verocious »

Pa nije ni da je Zlaja ostao duzana ni Bartonu a ni Marseju kojem je uvalio 3 komada u 3 dana.
Post Reply