Provjera po broju sasije?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#1 Provjera po broju sasije?

Post by tabija »

Hocu da kupim auto ubrzo i naravno nailazim na dileme kao i svi ostali.
Da li je kilometraza na autu stvarna?

Zapikao sam jednu octaviu 4x4 iz jedne autokuce iz Srebrenika.Auto je iz uvoza,mislim Svicarska.
Vec sam na temi lopovske auto kuce pitao za istu pa valjda ce neko dati odgovor.
Kilometraza auta je 210.000 za 10 godina starosti sto i nije toliko nerealno.Ja npr u Sarajevu ne mogu prebacit 15k godisnje nikako, uglavnom je 12k max.Ovo izadje 21k godisnje sto nije malo, pogotovo za Svicarsku gdje se ipak mnogo manje prelazi nego u npr Njemackoj.
Unutrasnjost ovog auta mi se cini OK, mala rupica na kozi oko mjenjaca ali ostatak OK.

Pito sam covjeka na koji nacin garantuje kilometre (to je napisao u detaljnom) i on kaze da daje broj sasije na provjeru.
Kako mogu provjerit kilometre po broju sasije?
Iskljucivo odlaskom u ovlasteni servis i to pod uslovom da je auto vani servisirano u ovlastenom?
Vidim ima nekih stranica za to..je li to realno ili?

Hvala na odgocorima
Huaweidzija
Posts: 39
Joined: 19/06/2017 12:24

#2 Re: Provjera po broju sasije?

Post by Huaweidzija »

Konkretno lik je za tu Octaviu napisao da u opremi ima navigaciju, a nema je jer je player Bolero i isti nema opciju navigacije. Za provjeru km najbolje da se po broju sasije provjeri u ovlaštenom do kad su radjeni servisi i unoseni u bazu.
Sto se tice ostalog, nista preko slika nego povedi majstora
User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#3 Re: Provjera po broju sasije?

Post by relax11 »

Ja kad sam kupovao Pathfindera na satu pisalo 150 hiljada, odem u ovlasteni provjere ga kompletnog provjere da je servis raden prije 5 mjeseci na 140 hiljada, tako da mi se poklopilo da je to ta kilometraza, tako da mogu i tebi to provjerit, naravno ako je radeno u ovlastenom
User avatar
nivla
Posts: 4262
Joined: 12/01/2008 23:44

#4 Re: Provjera po broju sasije?

Post by nivla »

skoda djeluje kao da je bila malo kucnuta na vozacevoj strani, far djeluje drugaciji u odnosu na suvozacevu stranu, moze biti i da je do aparata kojim je slikano
sto se tice broja sasije, mozes otici do ovlastenog i oni ti mogu utvrditi kilometrazu koja je bila kad je vozilo posljednji put bilo tamo
bolje ti je povedi nekog kome vjerujes i ko se razumije u auta, a sto se tice ulaganja svakako ces ih imati, pa racunaj i tu do 1000 za pocetak, auto je staro 10 godina
profatr
Posts: 438
Joined: 23/07/2016 07:01

#5 Re: Provjera po broju sasije?

Post by profatr »

Taj auto ti je bliže kilometraži od 400.000 nego 200.000. Prosječan dizel u europi prelazi najmanje 40.000 godišnje.
To ne znači da ne može preći još 100.000 bez većih kvarova ali otvori ti četvero oči.
tabija
Posts: 1155
Joined: 11/12/2012 22:27

#6 Re: Provjera po broju sasije?

Post by tabija »

Hvala svima na odgovorima.

Vise me interesovalo vezano za provjeru preko broja sasije.
Znaci pravac ovlasteni i oni imaju podatke cak i ako je van BIH radjeno (u ovlastenim naravno)?
Ove stranice za provjeru to nista?

Od ove skode samm svakako odustao.

Par drugih je na oku sad, kad krenem u kupovinu definiticvno raspitacu se sa vama.
Post Reply